Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kaitsevägi ja sellega seonduv.

Soovitatud postitused

VIP

Siin kõik kirjutatud, mida tohib kaasa võtta ja mida ei tohi.

 

http://www.kra.ee/ajateenistus/ajateenistusest/ajateenistusse_asumisest/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Rääkige midagi tarka ka vahepeal .

Endal 1 juuli minek tapale , soovitage mida kaasa peaks võtma

olen kuulnud et peaks võtma beebilappe, näokreemi(seda camo alla panna , et kergemini maha tuleks) rohelisi särke, sest kaitseliidust pidi neid ainult 3 saama , aga mida veel soovitate ?

 

Tavalisi Rimi niiskeid salvrätikuid, head odavad ja tõesti hea camo maha hõõruda või söögiriistu pesta. Võta neid mingi 2 suurt pakki, siis peaks alustuseks piisama küll.

Kui suvel minek, siis soovitan võtta korraliku koguse umbes 5+ rohelist särki kaasa.

 

Ma ise väga kreeme ei kasutanud, lihtsalt aja puudumise pärast, aga kui eelnevalt oled kreemitanud, siis tasub seda ka kaasa võtta.

Vahepeal oli tunne, et oleks vaja, just kätele ja jalgadele, aga kui ei olnud siis polnud.

 

Lisaks enda hambaharjale võta kaasa 1-2 suvalist soodukaga hambaharja + 1 suur karp kõrvatikke, nendega ülihea relva puhastada.

Ja kindlasti 3+ nõudepesusvammi, mitte neid odavaid räbalaid, vaid korralikke Vileda omasid, millel on see karukeel hästi tugev ja paks, sellega ka jõle hea relva puhastada.

 

N-udepesusvamm-Vileda-Tip-Top-3tk-pk.jpg

Muudetud liikme Genius15'i poolt

4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Beebitalki võta, kui väljas möllamiseks läheb, kuna päris paljudel hõõrub jalgevahe või jalad ära. Endal seda probleemi küll polnud, aga paljud olid valudes sellepärast :)

 

Ma võtsin ka kaasa, aga õnneks kasutama ei pidanud :D


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Olen 15-aastane tüdruk ja unistan kaitseväkke minekust, kindlasti teen selle unistuse ka teoks. Olen sportlik ning meeldib range kord. Niisiis, igale naisele püss kätte ja sõtta. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Rääkige midagi tarka ka vahepeal .

Endal 1 juuli minek tapale , soovitage mida kaasa peaks võtma

olen kuulnud et peaks võtma beebilappe, näokreemi(seda camo alla panna , et kergemini maha tuleks) rohelisi särke, sest kaitseliidust pidi neid ainult 3 saama , aga mida veel soovitate ?

 

Relva puhastamisel kindlasti suureks abiks karukeel, vatitikud ja soovitavalt ka nt WD40 õli.

Soovitan KV poolt antava camopulga asemel osta endale camokreemid. Ei riku nii palju nahka, parem peale kanda ning tulevad ka paremini maha.

Ära unusta soetada (kui veel endal pole) mõni käekell (soovitavalt taustavalgustusega, veekindel ning kummist rihm).

Pealamp!!

Multitööriist

Väikesed kilekotid (katelokist söömiseks, ei pea katelokki pesema)

Võib igaksjuhuks võtta kaasa ka paar aluspesu ja särki. Ise enamus ajateenistuse saanud hakkama KV poolt antud boxeritega, kuid T-särgid olen ise endale ostnud, kuna anti mingid jube suured särgid.

Veidike plaastreid, kuna saabaste sissekäimise perioodil võivad jalgadele tekkida villid.

 

Muud rohkem nagu soovitada ei oskagi, muu vajaliku saad KV poolt. Beebipuudrit ja kreemi ka ei läinud mul vaja.

Muudetud liikme Siim+'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
No cmon mees, ei ole olemas seda võlumaad kus kõik inimesed on head ja keegi ei kakle. Alati on olemas inimesed, kes hakkavad teisi ära kasutama ja nii oleks ka sinu võlumaailmas, sest inimesed kord on sellised. Massil on vaja juhte, sest muidu on nad peata kanad. Tule maa peale tagasi;)

 

Mis võlumaailmast sa räägid. Mina räägin sellest, mille poole me peaks püüdlema ja kindlasti ei ole see maailm, kus kõik riigid on hambuni relvastatud ja kõik inimesed valmis tapma. Lihtsalt teadmiseks, et enamus meie maailma rikkustest on loodud rahu ajal ja suur osa neist on hävitatud sõja ajal. On jäänud mulje, et päris paljud inimesed usuvad, et kui me varustaks kõik riigid ruumapommidega, siis oleks siin maailmas lõputu rahu. Tegelikkus oleks muidugi vastupidine, lõputu õudus, kus 1 nupuvajutus võiks meid kiviaega tagasi viia. Tahad maailma muuta, siis alusta iseendast, küll siis kunagi tuleb ka see võlumaailm, kus inimesed ei ole nõus oma elu minema viskama mõne psühhopaadi käsku tõttu. Muidugi on siin maailmas halbu inimesi, aga häid inimesi on kordades rohkem, õpetame lapsi kuidas ära tunda manipuleerimist, kurjust ja tabetut vägivalda, selle asemel, et neid sõtta saata. Selle juures on muidugi 1 probleem, lapsevanematele meeldib oma lapsi manipuleerida, eriti emadele, kuna neil ei ole lihtsalt füüsilist jõudu nii palju ja kuidagi peavad nad seda kompenseerima. Siit ka põhjus, miks meie noored on nii kergelt mõjutatavad.

 

Teie juba oma vahel sõdite sõnadega. ;)

Midagi wikist:

Sõda on riikide, rahvaste või muude rühmitiste vaheline relvastatud võitlus. Tavaliselt on sõja eesmärk geopoliitiline.

 

Silmakirjalikud on siin need kelle arvates poleks meil kaitseväge tarvis :D

 

Tänapäeva maailmas suure tn-ga on siiski seda vaja, kuid ma leian, et me peaks liikuma maailma poole, kus kaitsevägi ei ole vajalik. Lisaks ma ei mäleta, et keegi oleks kirjutanud, et kohe täna võiks kaitseväe laiali saata. Pigem on probleem selles, et kaitsevägi ei aita meil kuidagi jõuda ühiskonda, kus sõjandust vaadatakse halva pilguga, pigem vastupidi. Kaitsevägi on reaalne ajupesu tavalisele inimesele, et ta kuuletuks riigile ja ei mõtleks oma peaga. See on lihtsalt 1 osa pikast ajupesu protsessist, mida nimetatakse haridussüsteemiks. Haridussüsteemi eesmärgiks on luua inimesi, kes kuuletuksid kõrgemale võimule ja ei esitaks palju küsimusi, kuula ja korda!

 

Okei on arvamust avaldada, vale on aga püüda teiste arvamust muuta. Nagu juures olevalt pildilt näha, siis see on täiesti mõttetu tegevus. Tunne uhkust selle üle millises reaalsuses sa elad ja ära muretse teistpärast. I mean, mõttetu vaielda nende vendadega, kui nad ei taha muutuda ega näha muutusi, siis ei muuda nad ka oma arvamust sellest olenemata kui selgeks ja ilusaks sa neile oma põhimõtted teed. Brainwashed too hard.

 

Ei saa otsustada kas seda on vaja või mitte, aga saan otsutada, et minujaoks on see ebavajalik ning eluhäiriv.

 

Ma ei tee seda selleks, et seda 1 inimest muuta, seda teemat loeb kindlasti rohkem kui 1 inimene ja kui ma neist lugejatest kasvõi 1 inimese panen teisiti mõtlema seoses sõjandusega, siis on juba hästi, aga mida rohkem, seda uhkem. Ma lohutan end sellega ka, et revolutsiooni tegemiseks ei ole vaja 100% inimkonnast, 10% on selleks piisav ;)

 

Taaskord on inimesi 2te sorti, ühed keda huvitab sõjaline väljaõpe, relvad jms ning teised keda see ala ei tõmba ega näe vajadust ka aegateenida.

Miks te nagu nokite üksteist, las olla.

 

1 inimene tahab teisi tappa, teine ei taha, aga laseme kummalgi rahus elada, right? Tegelikult päris nii ei ole, tsiviilis pannakse mõrvarid vangi, lahinguväljal saavad massimõrvarid medalid kaela, täiega normaalne ju? Ei ole ja ma tahaks, et rohkem inimesi sellest aru saaks ning kui ma pean selleks paarile inimesele varba peale astma ja "vaenlasi" tekitama, siis ma lepin sellega.

 

ja ongi nii. Aga miks siis ajada oma joru, suruda oma(minu jaoks täiesti utoopilist) ideed mulle pähe. On ju näha, et mul on omad põhimõtted, millele ma jään kindlaks.

 

Sinu põhimõtete probleem on selles, et neis puudub kohati igasugune loogiga. Siin ilmas ei juhtu midagi niisama ja põhimõtted ei teki ka niisama. Mulle jääb lihtsalt mulje, et sa oled 1 paljudest ajupesu ohveritest, kes ei saa sellest veel aru. Selleks, et riik saaks püsida on riigil vaja vigaseid inimesi, kes kuuletuksid ja ei küsiks "miks?". Ongi vaja sinusuguseid inimesi, kes ei kuula loogikat ja põhjendatud argumente, kuna sul on oma arvamus(riigi poolt kujundatud) ja see on sulle tähtsam kui ükskõik, mis muu fakt.

 

ega mulle jah, pole kerge pähe istuda ja minu nägemusi ja mõttemaailma muuta. Lisaks sellele on see 180kraadi erinev minu omast.

 

Õige, vahet pole kui õiget ja põhjendatud juttu keegi räägib, sinul on ju oma arvamus, vahet pole, et see on täis pask, aga sinu jaoks ikkagi kuld! Kõige kurvem on selle juures, et sa ei saa ise arugi, et see ei ole sinu arvamus, see on tubli ajupesu tulemus. Meie konveierlint, mida kutsume haridussüsteemiks, töötab hästi! Selleks ei pea olema suur mõtleja, et aru saada, mis mõte on näiteks kahustuslikul kirjandusel. Mõni tuleb kindlasti kohe kaitsma, et see avardab inimeste maailmapilti ja sellepärast peavad kõik just seda kindlat raamatut lugema. Tegelikkus on muidugi väge peen ajupesu. Võib-olla siit ka väike põhjus, miks mulle kohustuslik kirjandus koolis üldse ei meeldinud. Siin tuleb mulle ka meelde mu endise ajalooõpetaja sõnad, et miks ta ei kasuta kooli poolt ette nähtud raamatuid ja ei sundinud meid aastaarve pähe tuupima, "Ajalugu kirjutavad võitjad".

 

Olen 15-aastane tüdruk ja unistan kaitseväkke minekust, kindlasti teen selle unistuse ka teoks. Olen sportlik ning meeldib range kord. Niisiis, igale naisele püss kätte ja sõtta. :D

 

Ausalt öeldes, sa oled liiga noor, et mõista, mida sõda tegelikult tähendab. Sõda on sitane ja verine, seal ei ole midagi ilusat.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

No sa Logic laskud ka äärmustesse. Sõjad on ja jäävad, mitte kunagi ei tule mingit täielikku rahu. Inimestel on valitsemisjanu, ükskõik mis juhtuks, siis keegi ei hakka isegi püüdlema lõpuks selle täieliku rahu poole. Sõjaväes sa pigem just õpid seda kõike - kuidas tunda ära manipuleerimist jms, kui sa varem isegi ei pööranud sellele tähele. Seal sa saad lõpuks aru, kuidas peaks käituma antud olukordades jms, oled tsiviileluks ka lõpuks rohkem arenenud.

 

Teiseks on siiski väga hea asi kohtuda seal inimestega, seal inimestega suhelda jms. Esiteks kaovad kõik boundried, kõik olete ühes pütis kinni ja saage hakkama koos. Annab palju tolerantsi juurde teiste rahvuste suhtes, näed et kõik ei olegi nii must-valge. Õpid koostöötama, vajadusel tänava peal mingit kokkukukkunud inimest aitama, kiirabi kutsuma jms, kui sul varem selle jaoks ballse polnud.

 

Mida sa lastele õpetad, kui vägivalda ega muud sellist pole kunagi olnud. Siis saavad ükskord ise veel valusamal moel teada, sellest peab rääkima niikuinii. Vägivald on inimloomuses, see on instinkt. Ja isegi kui sa oled sõjaväes käinud, tajud sa palju paremini seda, et see ei ole vajalik, samas oskad tasakaalutletud otsuseid teha.

 

Sõjavägi annab massiivse kohanemisvõime ja kindlasti on need õppused jms väga head ka selleks, et see asi meelde tuletada, mitte olla jäärapäine mongoloid kogu aeg.

 

Loomulikult nõustun ka osade asjadega, et sõjavägi võiks mingil määrel lühem olla, mingil määral saaks see kindlasti põnevam olla, oleks soovinud, et oleks isegi karmim olnud. Endale sealne distsipliin meeldis, sai palju nalja, sai erinevate inimestega erinevatel silmaringi laiendavatel teemadel rääkida. Tegelikult oli metsas ka väge äge olla, õpid toime tulema erinevate tingimustega, orienteerumisoskused jms. Väga palju sai nalja ka kindlasti.

 

Loomulikult on äge, kui oleks rahu ja sõdasid eesti pinnale kunagi ei tuleks, kuid see kõik on teadmatus. Nii palju on uske, kus sõda ongi põhimõtteliselt ainuke lahendus ja inimese mõtetega on päris lihtne manipuleerida ka. Samas olen totaalselt nõus sellega, et sõjavägi on palju mõttekam asi, kui kodus mingeid arvutimänge mängida, silmi rikkuda ja tuimalt enda aega raisata pidutsemisele jms.

 

Sõjaväe saaks iseenesest mingi 6 (reamehed)/8 (seerud) kuuga väga hästi kokku võtta, kui oleks nii organiseeritud. Samas, kui riik kepib ajusid sellega, et pead kohe tulema jms, ei saa koolis v tööl kokkuleppeid teha, siis on küll jama.

 

Oli ka negatiivseid asju sõjaväes, kuid ma leian, et pikas perspektiivis on see siiski kasulik. Samas sõltub mingil määral inimese enda hoiakust, siiski leian, et need, kes seda asja hullult negatiivselt võtavad ja lõpuks lähevad sõjaväkke ja kogu aeg seal viriseb, siis neil saab kõige raskem olema. Kui sõjaväkke minna, siis võtku juba viimast.

 

Ei pannud väga rõhku õigekirjale, aga point peaks olema arusaadav.

Muudetud liikme kalamees123'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Lähen ise ka vist ülejärgmine aasta, peaks juba trenni tegema hakkama :D

 

Trenni võib ikka teha ja kogu aeg :D Aga pmst, kui mingi kuu aega enne hakata veits tegema ja sõjaväes ka iseseisvalt pidevalt harjutusi teha, siis areneb seal koha peal ka päris hästi. Kuigi eelnev ettevalmistus on kindlasti positiivne esimeseks rännakuks. Ise kukkusin purjus peaga enne sõjaväge jalaga odaaia sisse, siis olin suht hädine seal mõnda aega. Aga kui on juba praegu motti, siis sõjaväes soovitan ka kindlasti vahepausidel pumpasid jms teha, kui nv jääd sisse, siis on kindlasti mõistlik ka jooksmas käia. Annab päris palju vastupidavust juurde.

 

Ise olin Tapal pioneerina teenimas, saime asju korralikult lõhkuda jms. Kui vähegi viitsid tegutseda, siis pioneer/kupp oleks päris hea valik. Kui tahad kohe alguses koju saada, või vähe lebomalt asja võtta, siis ürita sebida ennast kra vestlusel õhutõrjesse/suurtükki, 'printsessid' said täiega vara koju juba ja suht laisk elu neil ka.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Trenni võib ikka teha ja kogu aeg :D Aga pmst, kui mingi kuu aega enne hakata veits tegema ja sõjaväes ka iseseisvalt pidevalt harjutusi teha, siis areneb seal koha peal ka päris hästi. Kuigi eelnev ettevalmistus on kindlasti positiivne esimeseks rännakuks. Ise kukkusin purjus peaga enne sõjaväge jalaga odaaia sisse, siis olin suht hädine seal mõnda aega. Aga kui on juba praegu motti, siis sõjaväes soovitan ka kindlasti vahepausidel pumpasid jms teha, kui nv jääd sisse, siis on kindlasti mõistlik ka jooksmas käia. Annab päris palju vastupidavust juurde.

 

Ise olin Tapal pioneerina teenimas, saime asju korralikult lõhkuda jms. Kui vähegi viitsid tegutseda, siis pioneer/kupp oleks päris hea valik. Kui tahad kohe alguses koju saada, või vähe lebomalt asja võtta, siis ürita sebida ennast kra vestlusel õhutõrjesse/suurtükki, 'printsessid' said täiega vara koju juba ja suht laisk elu neil ka.

 

Olin õhutõrjes rühmaülem, ime võmpa oma printsessidega. Pioneeris antakse sulle labidas kätte ja saad kätele valu anda, meie kasutame pead. Kaader on ka normaalne välismissiooni kogemusega ja ei nussi niisama nagu mujal, seepärast tundubki sulle 'laisk elu'.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ega keegi siit juhuslikult tulevasel neljapäev riigikaitselaagrisse ei lähe Unikülla?


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kes järgmine aasta juulikuus ajateenistusse asub? ja kuhu täpsemalt? Ise lähen Kuperjanovi Jalaväepataljoni


signatuurii.png

CC: Da Chunky

RSN: KEEEKZ & Daily Dreams

 

 

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Käisin 3 päeva riigikaitselaagris. Ei olnud midagi erilist mu arust. Läbi aegade suurim riigikaitse laager olevat olnud. Umbes 300 keskkooli õpilast 10-nest erinevast koolist. Unevõla ainult sain sealt.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Haridus ei tohiks suurt rolli omada, küll aga peab ajateenistus olema läbitud. Minu teada.

 

sõjakooli kohta leiad infot siit: http://www.sojakool.ee/tule-oppima/karjaar/maavagi/

 

scoutspat. : http://www.kra.ee/karjaar/

 

Loodan, et on abi sellest :=)

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Käisin 3 päeva riigikaitselaagris. Ei olnud midagi erilist mu arust. Läbi aegade suurim riigikaitse laager olevat olnud. Umbes 300 keskkooli õpilast 10-nest erinevast koolist. Unevõla ainult sain sealt.

 

Sama juttu räägiti meile eelmine aasta, et suurim jne. Minu meelest tore üritus, linnalapsed said midagi uut näha korra.


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Sama juttu räägiti meile eelmine aasta, et suurim jne. Minu meelest tore üritus, linnalapsed said midagi uut näha korra.

See aasta oligi suurim. Uudistes isegi näitas ja rääkis. Aga jah, mõnele tõesti vast tuli kasuks.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Tere taz, kui soovid jääda üleaja teenijaks, peab sul kindlasti olema vähemalt keskharidus ja kui õigesti mäletan, siis mängib auaste ka rolli sinu haridustaseme puhul.


signatuurii.png

CC: Da Chunky

RSN: KEEEKZ & Daily Dreams

 

 

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Seal saab ainult veoauto juhilube teha ?

Oleneb kuidas väeosades võimaldatakse, aga tavaliselt saab ikka rohkem, kui ainult veoauto juhilube ühesõnaga B,C,D,E kategooriad ning autojuhiks saamise võimalus on 50/50 oleneb, kas sul on mingi kategooria load juba olemas või mitte.


signatuurii.png

CC: Da Chunky

RSN: KEEEKZ & Daily Dreams

 

 

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.