Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kaitsevägi ja sellega seonduv.

Soovitatud postitused

Asi oli praegu põhimõttes, sa lihtsalt lätrad randomilt, ise ei tea midagi. :D

 

lol ok. Kõiketeadja tuli välja :) asi on põhimõttes? mis põhimõttes? see et kedagi absull ei koti sina ja sinu telefonis olemine. Nii asjad on, vaata reaalsusele otsa, mitte mingile kuradi seadusele. Oled sa ise üldse ajateenistuses käinud? vist mitte.

 

aga ma ei viitsi sinuga rohkem vaielda.

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
lol ok. Kõiketeadja tuli välja :) asi on põhimõttes? mis põhimõttes? see et kedagi absull ei koti sina ja sinu telefonis olemine. Nii asjad on, vaata reaalsusele otsa, mitte mingile kuradi seadusele. Oled sa ise üldse ajateenistuses käinud? vist mitte.

 

aga ma ei viitsi sinuga rohkem vaielda.

 

Reaalsus on see, et ma käin hetkel ning olen tulevane drillseersant, seega ma tean seadusi, mida ma võin teha, mida mitte ning olen asjadega kursis. See, et sa mingi aasta tagasi teenistuses olid, ei anna sulle mitte midagi, sa praegu loobid jumala umbe asju. See kuidas sa suudad neilt selle 1h ära võtta ning serveerida, mis eesmärgil on juba omaette kunst. Iga loll ei saagi aru sellest, miks me seda teeme ja toda teeme, sest uued tulijad on nagu tupes munnid ja nad ei saagi sellest aru 2 nädala jooksul.

Lisan, et kui sa põhimõtet välja ei loe, eeldan, et oled see lambi sügisene kutse, kellel maksimaalselt 9 klassi haridust. Anyway, kthxbye :*


sig1.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Fireg0d, kus kohas teenid?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
loeksid mu teisi postitusi saaksid vast teada, mis haridus mul on.

 

Keegi siilil käis? kuda oli?

 

Pidi täiesti lamp olema, paljud olid max stoned esimesed 5 päeva. Pidev vahtimine ja passimine. Seda rääkis mu vend, kes kupis on.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Mida rohkem ma räägin inimestega kaitseväest, seda sitem muljem jääb. Naabripoiss sisuliselt istub rühmaga metsas ise pilves kui vana kurat ja kedagi reaalselt ei koti.

 

Ma tõesti usun, et sul peab peas ikka midagi väga perses olema, et kogu see sõjandus meeldiks ja see loll jutt, et kaitsevägi ei võrdu sõjandus võid tagasi sinna solgiauku toppida, kust see tuli. Kuidas saavad inimesed üldse arvata, et vaimne terror saab kellelegi hea olla. Minge perse KÕIK TEIE, kes te arvate, et kaitsevägi teeb poisist meheks. Poisist saab enamasti mees siis kui ta lapse saab, mitte siis kui ta küsimata kõik debiilsed käsud täidab. Tõesti ootan seda põlvkonda, kes kogu sellele pasale EI ütleb.

 

Ma kujutan ette kuidas need kõik vägevad patrioodid, kes siin suurt juttu teevad, on lahinguväljal hirmust kanged ja nutavad oma emasid taga, sest see ongi tegelik sõda. Huvitav paljud teist on lugenud mõnda reaalset kirjeldust sõjast, ma kujutan, ette et ei olegi. Kas mõni teist on endalt küsinud, miks on nii paljud sõdurid peast soojad pärast tegelikku sõda? Vastus on väga lihtne, see, mis sõda tegelikult on ja see mida arvutimängud ja filmitööstus sõjana kujutavad ei lähe kokku. Arvate tõesti, et mehed jooksed lahinguväljale samal ajal karjudes "Eesti, Eesti, Eesti!!!". Sittagi nad lähevad, tegelikkus on midagi muud, kui su ülemus ütleb, et mine ja sa keeldud, siis saad kohe seal kuuli pähe. Kui lahingusse ei lähe oled 100% surnud ja kui lähed, siis on väike võimalus, et jääd ellu. See on tegelik sõda.

 

Ma tõesti usun, et kui sõja karmi reaalsus kujutada nii nagu see tegelikult ka on, siis ei läheks ei eestlane, ei venelane, ei ameeriklane, valdav enamus inimkonnast oma elu minema viskama au või mingi krdi isamaa eest. Mängige vähem "Call of Duty"-t, vaadake vähem reamees Ryani päästmist ja lugege mõnd tegelikku sõja kirjeldust ja ma luban teile, et teil kaob igasugune isu sõjategevuse vastu.

 

Ise ootan vastust asendusteenistuse osas. Ideaalis sooviks minna nt Tartu pimedate kooli või mõnda lastekodusse abistama. Tahaks näha seda meest, kes ütleb mulle, et tema püssiga pagutamine või metsas muldonni kaevamine on Eesti rahvale kasulikum tegevus. Soovitan teistelgi, kes ei ole veel kaitseväes käinud, kaaluda asendusteenist, sest seal teete te tõesti Eesti rahva jaoks midagi kasulikku.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Good luck. Paras peldik on tagala. Ise olin 5kuud seal. Sbk läbisin ületee, kalevis. Eks hoia kursis kes rühmaülemaks saab ;)

 

Tagala kolis eelmise aasta suvel Tapale (enne oli Paldiskis, kus kuulduste kohaselt tõesti oli/on seal peldik). Tagalale anti kõige uuem kasarmu, kus kõige paremad tingimused üldse.

Ise teenin hetkel aega Tagalas ning poleks iial uskunud, et ajateenistuses võib nii lebo elu olla (eks suuresti see sõltub ka sealsest kaadrist). Kellele meeldib niisama lebotada, siis Tagala on üks väheseid kui mitte ainus koht, kuhu aega teenima minna.

Siilil ka oli suht suur lebolaager Tagalal... Ja siis suuremad võllid hiljem räägivad, et meil oli väga intensiivne tegevus, hahaha :D

Kuigi seekord Siilil pandi suuremat rõhku reservväelastele, ehk seetõttu ka ajateenijad said võtta lõdvamalt. Esimesed päevad oli üldse ainult tegevus reservväelastega (nende väljakoolitamine, ajateenijad passisid täiesti tühjade kätega). Ma isiklikult Siilil ise tagala põhiülesannetega ei tegelenud, veidike teine ametikoht oli mul seal.

 

Kapirallide kohta niipalju, et minu teada enam neid ei või segi peksta, kuna seal ka ajateenija isiklikud asjad. Rääkimata sellest, et ajateenija peab kapi kontrollimise ajal olema ka ise kõrval.

Muudetud liikme Siim+'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Tagala kolis eelmise aasta suvel Tapale (enne oli Paldiskis, kus kuulduste kohaselt tõesti oli/on seal peldik). Tagalale anti kõige uuem kasarmu, kus kõige paremad tingimused üldse.

Ise teenin hetkel aega Tagalas ning poleks iial uskunud, et ajateenistuses võib nii lebo elu olla (eks suuresti see sõltub ka sealsest kaadrist). Kellele meeldib niisama lebotada, siis Tagala on üks väheseid kui mitte ainus koht, kuhu aega teenima minna.

Siilil ka oli suht suur lebolaager Tagalal... Ja siis suuremad võllid hiljem räägivad, et meil oli väga intensiivne tegevus, hahaha :D

Kuigi seekord Siilil pandi suuremat rõhku reservväelastele, ehk seetõttu ka ajateenijad said võtta lõdvamalt. Esimesed päevad oli üldse ainult tegevus reservväelastega (nende väljakoolitamine, ajateenijad passisid täiesti tühjade kätega). Ma isiklikult Siilil ise tagala põhiülesannetega ei tegelenud, veidike teine ametikoht oli mul seal.

 

Kapirallide kohta niipalju, et minu teada enam neid ei või segi peksta, kuna seal ka ajateenija isiklikud asjad. Rääkimata sellest, et ajateenija peab kapi kontrollimise ajal olema ka ise kõrval.

 

kes su ülemused on? wolfgang :D? kõrval peab jah olema ja niisama välja ei tõmmata. Kui kapiralli tuleb, võtad ise asjad välja(tead mis on õrnad jne). Aga see, et neid teha enam ei tohi, tuli uudisina.

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
:lol: Otseselt mina/ajateenijad temaga kokku ei puutu, küll aga autojuhtidel oli temaga väga lõbus suvel :D

 

usun ja, aga kes muidu olid või mis krdi üksuses sa olid(ei tule selle asja nimi meelde, rühm vms)

 

Mida rohkem ma räägin inimestega kaitseväest, seda sitem muljem jääb. Naabripoiss sisuliselt istub rühmaga metsas ise pilves kui vana kurat ja kedagi reaalselt ei koti.

 

Ma tõesti usun, et sul peab peas ikka midagi väga perses olema, et kogu see sõjandus meeldiks ja see loll jutt, et kaitsevägi ei võrdu sõjandus võid tagasi sinna solgiauku toppida, kust see tuli. Kuidas saavad inimesed üldse arvata, et vaimne terror saab kellelegi hea olla. Minge perse KÕIK TEIE, kes te arvate, et kaitsevägi teeb poisist meheks. Poisist saab enamasti mees siis kui ta lapse saab, mitte siis kui ta küsimata kõik debiilsed käsud täidab. Tõesti ootan seda põlvkonda, kes kogu sellele pasale EI ütleb.

 

Ma kujutan ette kuidas need kõik vägevad patrioodid, kes siin suurt juttu teevad, on lahinguväljal hirmust kanged ja nutavad oma emasid taga, sest see ongi tegelik sõda. Huvitav paljud teist on lugenud mõnda reaalset kirjeldust sõjast, ma kujutan, ette et ei olegi. Kas mõni teist on endalt küsinud, miks on nii paljud sõdurid peast soojad pärast tegelikku sõda? Vastus on väga lihtne, see, mis sõda tegelikult on ja see mida arvutimängud ja filmitööstus sõjana kujutavad ei lähe kokku. Arvate tõesti, et mehed jooksed lahinguväljale samal ajal karjudes "Eesti, Eesti, Eesti!!!". Sittagi nad lähevad, tegelikkus on midagi muud, kui su ülemus ütleb, et mine ja sa keeldud, siis saad kohe seal kuuli pähe. Kui lahingusse ei lähe oled 100% surnud ja kui lähed, siis on väike võimalus, et jääd ellu. See on tegelik sõda.

 

Ma tõesti usun, et kui sõja karmi reaalsus kujutada nii nagu see tegelikult ka on, siis ei läheks ei eestlane, ei venelane, ei ameeriklane, valdav enamus inimkonnast oma elu minema viskama au või mingi krdi isamaa eest. Mängige vähem "Call of Duty"-t, vaadake vähem reamees Ryani päästmist ja lugege mõnd tegelikku sõja kirjeldust ja ma luban teile, et teil kaob igasugune isu sõjategevuse vastu.

 

Ise ootan vastust asendusteenistuse osas. Ideaalis sooviks minna nt Tartu pimedate kooli või mõnda lastekodusse abistama. Tahaks näha seda meest, kes ütleb mulle, et tema püssiga pagutamine või metsas muldonni kaevamine on Eesti rahvale kasulikum tegevus. Soovitan teistelgi, kes ei ole veel kaitseväes käinud, kaaluda asendusteenist, sest seal teete te tõesti Eesti rahva jaoks midagi kasulikku.

 

Aga sarnast kogemust sa asendusteenistuse käigus ei saa :P ma ei ütlegi, et ma jooksen eesrindel peale, isamaa eest. Kui sa midagi sellist mu tekstidest välja lugesid. Ilmselt nagu iga normaalne inimene, hoiaks ennast ja prooviks ellu jääda. Ma räägin kogemusest, mida iga tsiviil kogeda ei saa ning lisaks sellele saab ka mingi ettekujutuse eesti sõjatehnikast, mis meil siin on(ehk suht puudulik või nii).

Muudetud liikme Kristjan194'i poolt

tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Mida rohkem ma räägin inimestega kaitseväest, seda sitem muljem jääb. Naabripoiss sisuliselt istub rühmaga metsas ise pilves kui vana kurat ja kedagi reaalselt ei koti.

 

Ma tõesti usun, et sul peab peas ikka midagi väga perses olema, et kogu see sõjandus meeldiks ja see loll jutt, et kaitsevägi ei võrdu sõjandus võid tagasi sinna solgiauku toppida, kust see tuli. Kuidas saavad inimesed üldse arvata, et vaimne terror saab kellelegi hea olla. Minge perse KÕIK TEIE, kes te arvate, et kaitsevägi teeb poisist meheks. Poisist saab enamasti mees siis kui ta lapse saab, mitte siis kui ta küsimata kõik debiilsed käsud täidab. Tõesti ootan seda põlvkonda, kes kogu sellele pasale EI ütleb.

 

Ma kujutan ette kuidas need kõik vägevad patrioodid, kes siin suurt juttu teevad, on lahinguväljal hirmust kanged ja nutavad oma emasid taga, sest see ongi tegelik sõda. Huvitav paljud teist on lugenud mõnda reaalset kirjeldust sõjast, ma kujutan, ette et ei olegi. Kas mõni teist on endalt küsinud, miks on nii paljud sõdurid peast soojad pärast tegelikku sõda? Vastus on väga lihtne, see, mis sõda tegelikult on ja see mida arvutimängud ja filmitööstus sõjana kujutavad ei lähe kokku. Arvate tõesti, et mehed jooksed lahinguväljale samal ajal karjudes "Eesti, Eesti, Eesti!!!". Sittagi nad lähevad, tegelikkus on midagi muud, kui su ülemus ütleb, et mine ja sa keeldud, siis saad kohe seal kuuli pähe. Kui lahingusse ei lähe oled 100% surnud ja kui lähed, siis on väike võimalus, et jääd ellu. See on tegelik sõda.

 

Ma tõesti usun, et kui sõja karmi reaalsus kujutada nii nagu see tegelikult ka on, siis ei läheks ei eestlane, ei venelane, ei ameeriklane, valdav enamus inimkonnast oma elu minema viskama au või mingi krdi isamaa eest. Mängige vähem "Call of Duty"-t, vaadake vähem reamees Ryani päästmist ja lugege mõnd tegelikku sõja kirjeldust ja ma luban teile, et teil kaob igasugune isu sõjategevuse vastu.

 

Ise ootan vastust asendusteenistuse osas. Ideaalis sooviks minna nt Tartu pimedate kooli või mõnda lastekodusse abistama. Tahaks näha seda meest, kes ütleb mulle, et tema püssiga pagutamine või metsas muldonni kaevamine on Eesti rahvale kasulikum tegevus. Soovitan teistelgi, kes ei ole veel kaitseväes käinud, kaaluda asendusteenist, sest seal teete te tõesti Eesti rahva jaoks midagi kasulikku.

 

Keegi on siin meist võrrelnud reaalset lahingut Call of Duty või Reamees Ryani filmiga? Ei.

Ma usun, et ma tean kõvasti rohkem sinust tänapäeva sõjandusest ja pean ikkagi mainima seda, et mulle see militaarteema meeldib.

 

Mis sa arvad, et kui panna kõik poisid pimedatega tegelema siis oleks meie riik jätkusuutlikum kui riigiga kus on kohustuslik ajateenistus? Ma saan aru, et kõigile see teema ei meeldigi ja valivad asendusteenistuse, kuid suuremas osas peaks ikka minu vaatevinkli järgi poisid teenistuses ära käima.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mida rohkem ma räägin inimestega kaitseväest, seda sitem muljem jääb. Naabripoiss sisuliselt istub rühmaga metsas ise pilves kui vana kurat ja kedagi reaalselt ei koti.

 

Ma tõesti usun, et sul peab peas ikka midagi väga perses olema, et kogu see sõjandus meeldiks ja see loll jutt, et kaitsevägi ei võrdu sõjandus võid tagasi sinna solgiauku toppida, kust see tuli. Kuidas saavad inimesed üldse arvata, et vaimne terror saab kellelegi hea olla. Minge perse KÕIK TEIE, kes te arvate, et kaitsevägi teeb poisist meheks. Poisist saab enamasti mees siis kui ta lapse saab, mitte siis kui ta küsimata kõik debiilsed käsud täidab. Tõesti ootan seda põlvkonda, kes kogu sellele pasale EI ütleb.

 

Ma kujutan ette kuidas need kõik vägevad patrioodid, kes siin suurt juttu teevad, on lahinguväljal hirmust kanged ja nutavad oma emasid taga, sest see ongi tegelik sõda. Huvitav paljud teist on lugenud mõnda reaalset kirjeldust sõjast, ma kujutan, ette et ei olegi. Kas mõni teist on endalt küsinud, miks on nii paljud sõdurid peast soojad pärast tegelikku sõda? Vastus on väga lihtne, see, mis sõda tegelikult on ja see mida arvutimängud ja filmitööstus sõjana kujutavad ei lähe kokku. Arvate tõesti, et mehed jooksed lahinguväljale samal ajal karjudes "Eesti, Eesti, Eesti!!!". Sittagi nad lähevad, tegelikkus on midagi muud, kui su ülemus ütleb, et mine ja sa keeldud, siis saad kohe seal kuuli pähe. Kui lahingusse ei lähe oled 100% surnud ja kui lähed, siis on väike võimalus, et jääd ellu. See on tegelik sõda.

 

Ma tõesti usun, et kui sõja karmi reaalsus kujutada nii nagu see tegelikult ka on, siis ei läheks ei eestlane, ei venelane, ei ameeriklane, valdav enamus inimkonnast oma elu minema viskama au või mingi krdi isamaa eest. Mängige vähem "Call of Duty"-t, vaadake vähem reamees Ryani päästmist ja lugege mõnd tegelikku sõja kirjeldust ja ma luban teile, et teil kaob igasugune isu sõjategevuse vastu.

 

Ise ootan vastust asendusteenistuse osas. Ideaalis sooviks minna nt Tartu pimedate kooli või mõnda lastekodusse abistama. Tahaks näha seda meest, kes ütleb mulle, et tema püssiga pagutamine või metsas muldonni kaevamine on Eesti rahvale kasulikum tegevus. Soovitan teistelgi, kes ei ole veel kaitseväes käinud, kaaluda asendusteenist, sest seal teete te tõesti Eesti rahva jaoks midagi kasulikku.

 

Igati toetan sinu mõtteviisi. Tahaks kirjutada ka põhjalikult enda arvamuse põhinedes samal teemal, aga ma lihtsalt ei oska seda sõnadesse tihedalt panna. Mul ei ole kaitseväe ning selle tegevuse vastu midagi, mulle meeldib trenni teha, roomata metsas (tuletab meelde väiksena mängitud luurekaid relvadega jne), seal saab korralikult süüa, sõpru, meelelahutust teatud seltskonnas, kuid sõjapidamine kui selline, ei ole minule meeltmööda. Mina isiklikult eelistan siiski jääda sõjateemaliste arvutimängude juurde, kus ma ei pea muretsema, et ma päriselus vigastada saan. Arstiabi pidi kaitseväes olema kah selline nagu ta on, peaaegu olematu. Ma kavatsen käia kaitseväes suurima hea meelega ära ainuüksi sellepärast, et ma ei taha maksta 700 € trahvi, nagu siin eespool keegi mainis. Ja ka sellepärast, et kaitsta tulevikus nii ennast, enda peret kui ka võimalusel teisi Eesti inimesi.

 

Ei saa üldse sellistest inimestest aru, kes räägivad suure uhkusega kaitseväest, minu arvates ei ole selles midagi erilist siiski.

Muudetud liikme Attachment'i poolt

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx

[...] Tõesti ootan seda põlvkonda, kes kogu sellele pasale EI ütleb.

Ajateenistus ei ole võimalus maksumaksja kulul aasta aega süüa ja metsas seenel käia, see on kohustus riigi ees.

 

Ma kujutan ette kuidas need kõik vägevad patrioodid, kes siin suurt juttu teevad, on lahinguväljal hirmust kanged ja nutavad oma emasid taga, sest see ongi tegelik sõda. Huvitav paljud teist on lugenud mõnda reaalset kirjeldust sõjast, ma kujutan, ette et ei olegi. Kas mõni teist on endalt küsinud, miks on nii paljud sõdurid peast soojad pärast tegelikku sõda? Vastus on väga lihtne, see, mis sõda tegelikult on ja see mida arvutimängud ja filmitööstus sõjana kujutavad ei lähe kokku. Arvate tõesti, et mehed jooksed lahinguväljale samal ajal karjudes "Eesti, Eesti, Eesti!!!". Sittagi nad lähevad, tegelikkus on midagi muud, kui su ülemus ütleb, et mine ja sa keeldud, siis saad kohe seal kuuli pähe. Kui lahingusse ei lähe oled 100% surnud ja kui lähed, siis on väike võimalus, et jääd ellu. See on tegelik sõda.

Ma olen päris kindel, et suurem osa neist, kes on ajateenistusega rahul, luudavad siiralt, et nende elu jooksul ei teki sellist olukorda, kus nad peavad rindel vaenlase pihta tulistama.

 

Ise ootan vastust asendusteenistuse osas. Ideaalis sooviks minna nt Tartu pimedate kooli või mõnda lastekodusse abistama. Tahaks näha seda meest, kes ütleb mulle, et tema püssiga pagutamine või metsas muldonni kaevamine on Eesti rahvale kasulikum tegevus. Soovitan teistelgi, kes ei ole veel kaitseväes käinud, kaaluda asendusteenist, sest seal teete te tõesti Eesti rahva jaoks midagi kasulikku.

Ma ei tunne, et ajateenistus ei oleks rahva jaoks kasulik. Võime ennast kaitsta on igale riigile vajalik, hoolimata sellest, et suurel osal seda võimekust kasutada ei tule.

 

Elu ei ole nii must-valge, et ajateenistus on sitt ja tuleks ära keelata või vastupidi. See, kui kutid seal pilves on, on muidugi probleem ja sellega tuleks tegeleda, kuid see ei muuda kogu asja mõttetuks. Ärge olge nii äärmustes kinni.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

 

Aga sarnast kogemust sa asendusteenistuse käigus ei saa :P ma ei ütlegi, et ma jooksen eesrindel peale, isamaa eest. Kui sa midagi sellist mu tekstidest välja lugesid. Ilmselt nagu iga normaalne inimene, hoiaks ennast ja prooviks ellu jääda. Ma räägin kogemusest, mida iga tsiviil kogeda ei saa ning lisaks sellele saab ka mingi ettekujutuse eesti sõjatehnikast, mis meil siin on(ehk suht puudulik või nii).

 

Kindlasti on kaitseväel ka häid külgi, aga pigem on need seotud just teiste teenijatega ja mitte käsu täitmisega. Ma olen täisa veendunud, et piisab lihtsalt pallimängust, et saada sama häid kogemusi, vast piisab ka mõnest tripist Eestimaa metsades või rabades. Ma ei vaidlegi vastu sellele, et kaitseväes kogeb asju, mida muidu enamus meist oma elus ei kogeks, aga küsimus on, et kas see, mis kaitsevägi anna on tegelikult ka vajalik? Mulle jääb pigem mulje, et tegu on dresseerimis kooliga, mis on mõeldud inimestele. Pigem on see kaitseväe/sõjaväe kogemus vajalik selleks, et inimesed ei hakkaks vastu, kui tuleb käsk sõtta minna. Vaba mees ütleks sellele sõjakuulutajale, et mine sõdi omaette kuskil, käitseväes käinud mees on kindlasti suurema tõenäosusega nõus kuuletuma ja sõtta marssima.

 

Keegi on siin meist võrrelnud reaalset lahingut Call of Duty või Reamees Ryani filmiga? Ei.

Ma usun, et ma tean kõvasti rohkem sinust tänapäeva sõjandusest ja pean ikkagi mainima seda, et mulle see militaarteema meeldib.

 

Mis sa arvad, et kui panna kõik poisid pimedatega tegelema siis oleks meie riik jätkusuutlikum kui riigiga kus on kohustuslik ajateenistus? Ma saan aru, et kõigile see teema ei meeldigi ja valivad asendusteenistuse, kuid suuremas osas peaks ikka minu vaatevinkli järgi poisid teenistuses ära käima.

 

Jah, sitaks lahe on see tänapäeva sõda. Droonidega lastakse pulmasid õhku, tapetakse million inimest Iraagis ja seda kutsutakse vabastamiseks, samal ajal karjutakse "VENEMAA OKUPEERIB UKRAINAT". Võib-olla ütleme välja, et meie väed okupeerivad Iraaki,Afkanistaani, Süüriat jne. Siiber sellest silmakirjalikkusest.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Meeletud naftasõjad Iraagis ja Afganistaanis, kas sõdurid olid teadlikud, miks neid sinna saadeti? Ei olnud ju. Neil KÄSTI sinna minna, lootuses, et sellega hoiavad ära igasugused rünnakud igal pool maailmas, teenides enda kodumaad, kuigi see oli mõttetu USA valitsuse ettekääne.

 

Igatahes, ma tahan küsida, kui lihtne on saada oma soovitud koht kaitseväes? Tahaks meelsasti saada pioneeriks, sest igasugune ehitamine, rajamine meeltmööda.

 

Kas B-kategooria juhiluba on võimalik sõjaväes teha? Kui B-kategooria juhiluba olemas, kas siis saab kaitseväes tasuta D-kategooria omad?


 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Meeletud naftasõjad Iraagis ja Afganistaanis, kas sõdurid olid teadlikud, miks neid sinna saadeti? Ei olnud ju. Neil KÄSTI sinna minna, lootuses, et sellega hoiavad ära igasugused rünnakud igal pool maailmas, teenides enda kodumaad, kuigi see oli mõttetu USA valitsuse ettekääne.

 

Igatahes, ma tahan küsida, kui lihtne on saada oma soovitud koht kaitseväes? Tahaks meelsasti saada pioneeriks, sest igasugune ehitamine, rajamine meeltmööda.

 

Kas B-kategooria juhiluba on võimalik sõjaväes teha? Kui B-kategooria juhiluba olemas, kas siis saab kaitseväes tasuta D-kategooria omad?

 

autojuhilubade kohta ei oska öelda. Minu teada saab neid seal tasuta teha, ei oska vettpidavat vastust anda. D-kati saab vist niivõinaa, kui autojuhiks lähed. Mul küsiti kuhu ma minna tahan ja kuna Paldiski suht lähedal(võrreldes kupi ja tapaga) siis valisin selle. Aga oma eelistustest saad alati seal rääkida, võimaluse korral võetakse neid ka kuulda.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ajateenistus ei ole võimalus maksumaksja kulul aasta aega süüa ja metsas seenel käia, see on kohustus riigi ees.

 

Mina ei ole mingile lepingule alla kirjutanud, et ma peaks olema kohustatud midagi tegema. Mind, sina ja kõiki teisi sunnitakse ajateenistusse minema. Kohustuslikus korras asjade tegemine on iseloomulik pigem orjale või vangile.

 

Ma olen päris kindel, et suurem osa neist, kes on ajateenistusega rahul, luudavad siiralt, et nende elu jooksul ei teki sellist olukorda, kus nad peavad rindel vaenlase pihta tulistama.

See sinu 1%, kes ajateenistusega rahul on, on just nimelt see 1%, kes hakkab teisi relvaga lahinguväljale sundima.

 

Ma ei tunne, et ajateenistus ei oleks rahva jaoks kasulik. Võime ennast kaitsta on igale riigile vajalik, hoolimata sellest, et suurel osal seda võimekust kasutada ei tule.

 

Elu ei ole nii must-valge, et ajateenistus on sitt ja tuleks ära keelata või vastupidi. See, kui kutid seal pilves on, on muidugi probleem ja sellega tuleks tegeleda, kuid see ei muuda kogu asja mõttetuks. Ärge olge nii äärmustes kinni.

 

Ususõdadest saime lahti, või kas ikka saime? Mulle jääb lihtsalt mulje, et ususõjad asendusid riigiusuga. Oma peret ja sõpru võin ma kaitsta, aga oma riiki kindlasti mitte. Ma sõnastakse selle nii, et kui sul on mingi organistatsioon, millel on suur võim teiste üle, siis mis sa arvad, kas sinna lähevad pigem inimesed, kes tahavad rahus elada või inimesed kes tahavad oma asja ajada ja näevad selles organisatsioonis vahendit oma eesmärgi saavutamiseks. Siin ilmas on halbu inimesi ja isegi inimesi, kes naudivad seda kuidas teised piinlevad ja need samad inimesed on nõus petma, valetama ja ka vajadusel sinu elu loovutama selle eest, et oma asja ajada. Just sellised inimesed juhivad riike, mitte inimesed, kes tahavad rahus elada. Ma ei taha neid inimesi kaitsta või nende eest surra. Nii lihtne see ongi.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ega olgem ausad, 90% siinsest rahvast laseks esimesel võimaluse jehhat kui sõda peaks tulema. Ja kui ajateenimine vabatahtlikuks teha siis mis oleks tulemus? Parem riik? Väiksem võimalus, et sõda tuleb?

Ja minu arust ajateenimine ja sõda ei ole päris üks ja sama asi;)


"Elu on inimese parim aeg."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ega olgem ausad, 90% siinsest rahvast laseks esimesel võimaluse jehhat kui sõda peaks tulema. Ja kui ajateenimine vabatahtlikuks teha siis mis oleks tulemus? Parem riik? Väiksem võimalus, et sõda tuleb?

Ja minu arust ajateenimine ja sõda ei ole päris üks ja sama asi;)

 

ja kuhu sa jooksed?


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ega olgem ausad, 90% siinsest rahvast laseks esimesel võimaluse jehhat kui sõda peaks tulema. Ja kui ajateenimine vabatahtlikuks teha siis mis oleks tulemus? Parem riik? Väiksem võimalus, et sõda tuleb?

Ja minu arust ajateenimine ja sõda ei ole päris üks ja sama asi;)

 

Eesmärk peaks olema siiski väiksem riik. Minu jaoks oleks ideaal see, kui võtta valitsuselt/riigilt õigus sõda alustada/kuulutada. Kui keegi ei ole reaalselt nõus sõtta minema, siis võivadki need kindralid omaette sõdida ju. Rahvas vaatab pealt ja naerab. Hunger games, kindralite eri.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Eesmärk peaks olema siiski väiksem riik. Minu jaoks oleks ideaal see, kui võtta valitsuselt/riigilt õigus sõda alustada/kuulutada. Kui keegi ei ole reaalselt nõus sõtta minema, siis võivadki need kindralid omaette sõdida ju. Rahvas vaatab pealt ja naerab. Hunger games, kindralite eri.

 

omapärane mõttemaailm. #nooffence!


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
omapärane mõttemaailm. #nooffence!

 

Logic ütles väga õigesti, kui ei oleks kaitseväge ega sellist sõjalist provokatsiooni ei oleks inimesi kes sõda peaks. Kui poleks sõjamänge ning filme, siis ei tunduks tapmine inimeste jaoks nii tavaline ja ükskõikne. Inimesed ei tuleks selle pealegi, et tappa. Samal ajal kui sinumoodi "patrioodid" siin riigi nimel Eesti jäävad ning surma saavad, põgenevad mõistusega inimesed seni kuni on lootust veel edasi elada. Kuidas see loogiline ei tundu, et sõda ei eksisteeriks kunagi, kui kõik selle vastu oleks? Suured ninad provotseerivad ja näitavad, et see on häda vajalik ja idioodid usuvad ning "lähevad kaitsevad riiki", kui tegelikult kasutatakse teid/neid lihtsalt ära, kuna te olete lihtsalt nii rumalad ja ei suuda suuremat pilti näha.

 

Ja "kaitseväest saab tutvusi ning meheks". Ma väga ei oleks ka sellega nõus, mul ei ole vaja teada selliseid inimesi sealt. 99% "uutest tutvustest" minu huvid nende omadega ei kattu. Ja mis määrab meheks olemise? Metsas külma talumine ning konservide õgimine? Ei... iseseisvus on see mis teeb poisist mehe. Minu vend kes tuleb kahe nädala pärast sõjaväest, ei oska absoluutselt mitte midagi. Poest pelmeene ja mahla ainult osta.

 

 

 

E: Hea näitena oli kunagi kuskil(täpselt ei mäleta, sorry) üks küla, kus ei olnud tehnikat(telekaid jne). Nad ei tulnud sellepealegi, et kellelegi kurja teha või kellegi vara röövida. Lõpuks kuni nendeni jõudis tehnika ja filmid, tõusis kuritegevus väga kiirelt. Inimesed nägid telekast, et selliseid asju tehakse ja sealt arenes ka kuritegevus.

Muudetud liikme Netsky'i poolt

sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Logic ütles väga õigesti, kui ei oleks kaitseväge ega sellist sõjalist provokatsiooni ei oleks inimesi kes sõda peaks. Kui poleks sõjamänge ning filme, siis ei tunduks tapmine inimeste jaoks nii tavaline ja ükskõikne. Inimesed ei tuleks selle pealegi, et tappa. Samal ajal kui sinumoodi "patrioodid" siin riigi nimel Eesti jäävad ning surma saavad, põgenevad mõistusega inimesed seni kuni on lootust veel edasi elada. Kuidas see loogiline ei tundu, et sõda ei eksisteeriks kunagi, kui kõik selle vastu oleks? Suured ninad provotseerivad ja näitavad, et see on häda vajalik ja idioodid usuvad ning "lähevad kaitsevad riiki", kui tegelikult kasutatakse teid/neid lihtsalt ära, kuna te olete lihtsalt nii rumalad ja ei suuda suuremat pilti näha.

 

 

 

Ja "kaitseväest saab tutvusi ning meheks". Ma väga ei oleks ka sellega nõus, mul ei ole vaja teada selliseid inimesi sealt. 99% "uutest tutvustest" minu huvid nende omadega ei kattu. Ja mis määrab meheks olemise? Metsas külma talumine ning konservide õgimine? Ei... iseseisvus on see mis teeb poisist mehe. Minu vend kes tuleb kahe nädala pärast sõjaväest, ei oska absoluutselt mitte midagi. Poest pelmeene ja mahla ainult osta.

 

Ja kui üritad "suurte ninade" tahtmisest kõrvale hiilida, siis tehakse su elu aeglaselt maatasa.


 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.