Mine sisusse

Reeglid

Vahvel.net kommuuni reeglid

1. Uute teemade loomine

1.1 Enne postitamist vali õige alamfoorum. Iga teema käib oma alamfoorumis ja mitte kuskil mujal.
1.2 Rangelt on keelatud igasugune läbu, sõimlemine ja "trollimine".
1.3 Teema pealkiri ja sisu peab vastama kõikidele reeglitele mida kirjeldatakse punktis 2 - "Nõudedpostituste sisule ja pealkirjadele".
1.4 Enne uue teema alustamist kasuta otsingut. Suure tõenäosusega on su küsimusele varem juba vastatud ning uue teema loomisel puudub mõte.

1.5 Turu alafoorumid

OST/MÜÜK. Teistes foorumites kaubitsemine on rangelt keelatud. Midagi ostes kirjuta teema pealkirja ette prefiks OSTAN:/O: ja midagi müües MÜÜN:/M: (läbiva SUURTÄHEGA). Täpsemaid reegleid uuri vastava alamfoorumi sticky-teemadest.

Varastamine ja petmine. Kasutajatelt varastamine ja petmine on keelatud Vahvel.Net foorumis ja Eesti Vabariigis. Kui keegi varastab või petab meie kasutajatelt midagi millel on materjaalne väärtus, siis juhtkonnal on õigus eemaldada ta meie kommuunist ning jätta alles kannatanu teema koos varga andmetega, et välitda teiste kasutajate petta saamist ja hoiatada kõiki kes soovivad selle isikuga tehinguid teha. Samuti on juhtkonnal õigus keelustada uued registreerimised selle kasutaja poolt.

1.6 Mänguserverite alafoorumis reklaamimine

Oma serverite reklaamimine on lubatud ainult selle jaoks ettenähtud alafoorumites. Alafoorumi puudumisel tuleb küsida juhtkonna liikmelt kas ja kuhu on lubatud teha teema.
Teema peab järgmina üldiseid foorumi eeskirju ja reegleid mis on määratud selle alafoorumi sticky-teemades.

2. Nõuded postituste sisule ja pealkirjadele:

2.1 Teemade pealkirjastamine.
2.1.1 Uut teemat alustades pane sellele pealkiri, mis annab teemast võimalikult palju sisulist informatsiooni. Hea pealkiri edastab teema liigi (küsimus, arutelu, teadaanne, uudis, probleem) ning selle lühisisu.
2.1.2 Jälgi reegleid alafoorumis. Vajadusel kasuta prefikse.
2.1.3 Erinevad nn. "tagid" on keelatud. Näiteks "[PARIM]", "[1000FPS]" ja nii edasi.
2.1.4 Pealkirjad turu alafoormis ei tohi sisaldada valesi või fakte mida on võimatu tõestada. Näiteks "Suurim eestis!", "Parim!" ja nii edasi.
2.1.5 Isikuandmete kaitse seaduse tõttu oleme keelanud reklaamida teema/postituste pealkirjades oma isiklikke kontakte ja muid sotsiaalmeedia kontosid, sealhulgas: Skype, Discord, Whatsapp, Facebook, Instagram ja muid sidevahendeid. Kõik toimuvad tehingud mis on seotud ostmise / müümise või teenuse pakkumisega peavad toimuma kirjalikult Vahvel.Net kommuunis turvalisuse huvides. Selleks peavad kõik liikmed eelnevalt olema sisse logitud.

2.2 Foorumi kasutajad ei ole palgatud sinu küsimustele vastama
2.2.1 Kui keegi su küsimusele ei vasta, sõnastasid oma küsimuse valesti/segaselt või ei osanud keegi sulle vastata. Vaata oma postitus kriitilise pilguga üle ning püüa see teistele arusaadavamaks teha.
2.2.2 Ükski foorumikasutaja pole palgatud sinu küsimustele õigesti vastama. Eksimine on inimlik ja kui keegi eksib, ole ka inimlik — ära hakka kohe sõimlema: “MIKS TE EI VASTA?? LOLLID OLETE VÄÄ???”. Selline käitumine ei ole kooskõlas meie foorumi reeglitega ja saab reeglite järgi ka karistatud.

2.3 Ära tee tühiseid poste ega aja seosetut juttu
2.3.1 Vastuseid nagu “mina ka”, “oled loll”, "+1" jms ei tohi teha. Kui postitad, jälgi oma keelekasutust: kirjuta korrektselt, kasuta lausetes suuri algustähti ning kirjavahemärke — nii teed end kõigile arusaadavaks.
2.3.2 Enda teemade nn. "bumpimine" ehk teemade nimekirjas ülesse viimine on lubatud ainult alafoorumites kus on reklaamimine lubatud. Ja see on lubatud iga 12 tunni tagant.

2.4 Postituses olevad pildid, lingid ja muud viited
2.4.1 Keelatud on ebasündsad viited mis ei ole mõeldud meie noorematele liigetele.
2.4.2 Keelatud on vastamine ainult pildiga v.a teemades kus see ongi nii mõeldud. Näiteks erinevad foorumi mängud.
2.4.3 Keelatud on linkida inimesi kohtadesse kust nad võivad saada arvutiviiruseid või muud pahavara.
2.4.4 keelatud on inimeste linkimine omakasu pärast ilma selle teatamiseta postituses ja nn. "puhast" linki mitte andes. Näiteks "refferal" lingid kus inimesed saavad eri lehtedel punkte lingil klikkimise eest.

2.5 Teemades ja postitustes on keelatud
2.5.1 Vahvel.net sarnase suunitlusega foorumite propageerimine
Seda nii vahvli foorumi teemades kui privaat-teadetes! Samuti ei tohi reklaamida mõttetuid nn. ühemehefoorumeid, kus on paar postitust ja 2 kasutajat, kes ise ka adminnideks. Teiste foorumite teemadele on lubatud loomulikult viidata sel juhul, kui need sisaldavad mõnes vahvli teemas esitatud küsimusele/probleemile vastust. Ühemehefoorumiks klassifikseeritakse foorumeid kus on vähem kui 200 unikaalset liiget ja mille suunitlus on meie foorumiga sarnane.
2.5.2 Viiruste/troojade/nuhkvara jm. pahatahtlike programmijuppide ning linkide levitamine.
2.5.3 Teemades korra loomine kuulub foorumi personali (administraatorid/moderaatorid) “töökohustuste” hulka, tavaliikmetel pole vaja teemasid reeglite meeldetuletamisega risustada. Eksimust nähes saada reegliterikkujale privaat-teade ja teavita teda tehtud veast. Samuti võib rikkumistest raporteerida foorumi personalile.

3. Keelatud on:

3.1 Ründed foorumi vastu.

Hõlmab ründeid ja ründekatseid foorumit serveeriva riistvara ning internetiühenduse, foorumi tarkvara või selles oleva informatsiooni vastu, samuti võimalike turvaaukude ärakasutamist foorumi kahjustamiseks, konfidentsiaalse informatsiooni saamiseks ning muudeks pahauskseteks tegudeks. Kõigist avastatud turvaaukudest on vahvli liikmed kohustatud informeerima foorumi personali (administraatoreid/moderaatoreid).

3.2 Topelt-identiteedid
Igal kasutajal tohib olla ainult üks kasutajakonto, seda kontot tohib omakorda kasutada vaid üks isik. Topelt-identiteetide avastamise tagajärjeks on kõigi antud kasutaja erinevate kasutajanimede deaktiveerimine.

4. Modereerimine:

4.2 Moderaatori õigus, eesmärk ja kohustused

4.2.1 Modereerimise eesmärk on antud kogenud liikmetele, et tagada kommuunis kord ja rahulolu.
4.2.2 Moderaatoril on õigus teha kommuunis muudatusi ja parandusi iga teema, postituse või mõne muu asja kohta millelle tal on antud modereerimise võimalus / juurdepääs.
4.2.3 Moderaatoril on õigus teha reegleid rikkunud kommuuni liikmetele hoiatusi või täielikult blokeerida.
4.2.4 Moderaatoril on kohustus on olla aktiivse kommuuni liikmena, mis tähendab, et moderaator peab olema 30 päeva jooksul kommuuni sisse loginud ja modereerinud vähemalt ühe postituse.
4.2.5. Moderaator peab teavitama administraatoreid kui ta märkab kommuunis mõne vea või tal endal puudub info/ei ole teadlik kuidas probleemi lahendada.

4.3 Liikmelisusest tagasi astumine või eemaldamine

4.3.1 Moderaatoril on õigus liikmelisusest taganeda andes sellest teada kommuuni administraatoritele. Liikmelisus eemaldatakse kolme päeva jooksul.
4.3.2 Moderaatori staatus eemaldatakse administraatori poolt kui moderaator ei ole jälginud punktis 4.2 reegleid.
4.3.3 Moderaatori staatus eemaldatakse automaatselt süsteemi poolt kui moderaator ei ole jälginud punktis 4.2.4. reegleid.

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.