Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Ajateenistus 2013

Soovitatud postitused

Keegi ei taha 11 kuud käia tööl ja saada vastutasuks "aitäh, et käisid" (näide) pakun et seda sooviksid paljud ja võib-olla läheksid isegi vabatahtlikult kui selles osas mingeid muutusi teha.

Ise soovitaks sbk raskendamist ofc :D


Love me like you do, lo-lo-love me like you do

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Aga mis te välja pakute? Ajateenistus vabatahtlikuks? Palgaarmee?

Palgaarmee pointless.. Liiga väike riik.

Pakun välja, et 2-3 kuud lühemaks e. vähem passimist. Ja siis see, et kõik, kes keskkooli ära lõpetanud on peavad kohe peale keskkooli minema või siis need, kes 9.klassi ainult omavad peavad kohe 18.aastasena sinna minema, et ei saaks enne seda mingit karjääri juba teha ja seda kaitseväe tõttu pooleli jätma ning ei jõuaks pere veel luua endale jne..


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Keegi ei taha 11 kuud käia tööl ja saada vastutasuks "aitäh, et käisid" (näide) pakun et seda sooviksid paljud ja võib-olla läheksid isegi vabatahtlikult kui selles osas mingeid muutusi teha.

Ise soovitaks sbk raskendamist ofc :D

 

Täpselt...

Ma arvasin, et mingi diplomi saab või midagi, aga ei, täiesti labane...


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

@logic

Oih ma näen,et mu vastus paistis suure rünnakuna ja sa võtsid seda väga isiklikult. Don't. Tahtsin selgitada oma seisukohti, selleks ju foorumid on. Ma mõistan, et maailmas ei ole ainult minu arvamus ja vale arvamus. Näen,et riigitemaatika on sulle sama sütitav kui mulle, kuid meil polnud vist teemast eriti haisugi vaid ärapanemine(ja ma osaliselt süüdi :(). Tegelikult on me maailmavaade ju üpris sarnane(täpsemini poliitika osa), võibolla oled sa natukene pessimistlikuma vaatega.


Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Seda poliitikaosa ei saa muud moodi võtta kui pessimistlikult, kui ikka ühed ja samad jorsid aastast aastasse pukil istuvad, siis loomulik et midagi ei saa muutuda ju. Vaheldust ei ole.

Ajateenistusest niipalju, et kuna olen rahvuselt soomlane, siis pean eeldatavasti minema Soome sõjaväkke. Aga kuna ma olen ajateenistuse vastu, siis loodan, et saan kuidagi mööda hiilida sellest. Kas siis kasvõi natukene kaugemale elama asudes vms.

Sõjavägi pole kunagi minu teema olnud, pigem eelistan õppimist/tööd, et oma elu peale võimalikult ruttu saada.


We seek for truth, while we hide ours

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Seda poliitikaosa ei saa muud moodi võtta kui pessimistlikult, kui ikka ühed ja samad jorsid aastast aastasse pukil istuvad, siis loomulik et midagi ei saa muutuda ju. Vaheldust ei ole.

Ajateenistusest niipalju, et kuna olen rahvuselt soomlane, siis pean eeldatavasti minema Soome sõjaväkke. Aga kuna ma olen ajateenistuse vastu, siis loodan, et saan kuidagi mööda hiilida sellest. Kas siis kasvõi natukene kaugemale elama asudes vms.

Sõjavägi pole kunagi minu teema olnud, pigem eelistan õppimist/tööd, et oma elu peale võimalikult ruttu saada.

Oled rahvuselt või kodakondsuselt?:D Kaldun arvama, et rahvuselt siiski eestlane..:D


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

well, ma isegi ei tea :D passi järgi olen soomlane, aga pean ennast eestlaseks, sest Eestis ma siiski elan, Eestis olen käinud põhikoolis ning käin veel ka gümnaasiumi. + ema eestlane.


We seek for truth, while we hide ours

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
well, ma isegi ei tea :D passi järgi olen soomlane, aga pean ennast eestlaseks, sest Eestis ma siiski elan, Eestis olen käinud põhikoolis ning käin veel ka gümnaasiumi. + ema eestlane.

Siis oled rahvuselt ikka eestlane :P. Ma saaks ka arvatavasti suht kergelt vene passi taodelda, ega see mind siiski rahvuselt venelaseks ei teeks:D


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

6 kuud olen siis teeninud pioneeripataljonis hiljuti lõpetasin NAK'i ning nüüd siis nooremseersat ning jaanuarilõpust parameedikuks õppima.Saan umbes 2000€ maksva väljaõppe riigipoolt tasuta.

Kui kellegi küsimusi eluolu kohta ja värki siis vastan meeleldi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Saad edasi minna sõjakooli, kus saad mingid vastavad kogemused sel alal ja saad ajateenistuses töötama hakata. Pole isegi sellega väga kursis, kuid vast nii peaks olema umbes. Kuid saad ka peale sõjaväge minna EKV'sse ehk Eesti kaitseväe Eriüksusesse, kus käiakse välis missioonidel jms värki.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Saad edasi minna sõjakooli, kus saad mingid vastavad kogemused sel alal ja saad ajateenistuses töötama hakata. Pole isegi sellega väga kursis, kuid vast nii peaks olema umbes. Kuid saad ka peale sõjaväge minna EKV'sse ehk Eesti kaitseväe Eriüksusesse, kus käiakse välis missioonidel jms värki.

See EKV võimalus on siiski üpris väike ning sõel on väga tihe. Rääkimata siis kurnavatest katsetest (seda nii füüsiliselt kui vaimselt). Mullu pääses üheteistkümnest mehest sinna vaid kaks, Pealtnägija tegi ka sellest loo.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu
Oletame, et lähen peale 18 saamist aega teenima, mis peale seda on? Selles mõttes, et ei saa öelda ma lähen kaitseväkke töötama, seal peab arvatavasti mingi kindla ala valima, mis võimalused seal on?
Kui sa tahad oma tuleviku siduda tööga Kaitseväes, siis on võimalusi mitu. Kas, lähed 11 kuu peale, näitad pädevust, saad nooremseersandi pulgad peale ja ajateenistuse lõpus näitad üles huvi töötada Kaitseväes, ehk leitakse mingi koht nii. (osad tegid meil nõnda ja said ka tööd, aga arusaadavalt poleks see eriti tasustatud töö ja väga kohti niimoodi ei täideta). Lähed kõrgemasse sõjakooli, peale õpinguid saab sinust nooremleitnand - töö on garanteeritud - siit on karjääriredel kõige rohkem avatud, võimalusi on palju. Lähed veeblikooli, lõpetades nooremveebel - tööd samuti nii kauaks kuniks Kaitsevägi püsib.

Tulles tagasi esimese variandi juurde, siis sellega on kõige raskem end siduda töö vallas, aga kui peale NAKi mingi võimalusega saaksid ka aspirantuuri ning olles superpädev peale ajateenistust peale juba kolm pulka, siis võib tööd suurema tõenäosusega leida.

Kõige mõistlikum oleks samas Kõrgem Sõjakool.

Muudetud liikme blu'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Sellest aastast pidid kaduma väeosadest kaadril kaprali, seersanti ametikohad ära väljaarvatud scoutspataljon ja luurepataljon .

Seersantina on kõige mõtekam minna scoutspataljoni teenida seal aasta-kaks ning seejärel vaadata kas tahaksid minna ohvitseriks õppima või veeblikooli.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kuna järgmine reede arstlik komisjon siis ka paar küsimust, kes on selle kadalippu läbind.

Tervise tõend perearsti poolt- mida ta kontrollib ja vaatab ??

Ja sama küsiks ka selle komisjoni kohta ??

Keegi ka vereproove vms küsib ka ?.


Suitsetamine mõnus ajaviitmine. :D

 

28alw6c.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Kuna järgmine reede arstlik komisjon siis ka paar küsimust, kes on selle kadalippu läbind.

Tervise tõend perearsti poolt- mida ta kontrollib ja vaatab ??

Ja sama küsiks ka selle komisjoni kohta ??

Keegi ka vereproove vms küsib ka ?.

 

Perearst mõõdab, kaalub jne, midagi erilist ei tee.

Komisjonis tehakse palju asju, nt vereproov, röntgen, nägemiskontroll, kuulmiskontroll, vaadatakse igast vanad vigastused ja haigused üle, südametöö jne.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
See oli K-Komando kui ma ei eksi, juhtusin ise vaatama seda.

 

 

 

Eks ta tore oleks, kuid just õpingute koha pealt võib mul väga halvasti minna ja pärast kahetsen, et üldse läksin, kuna pea ei võta lihtsalt. Oleneb mida seal õpitakse ja mis teadmised kasulikud oleks.

 

Ei, see ei olnud K-Komando.

K-Komando on Eesti politsei eliitüksus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

See oli eesti eriüksus. K-komandoga pole neil midagi ühist.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.