Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Ajateenistus 2013

Soovitatud postitused

SUPERVIP
Olen nüüd siis targem seda teemat lugedes. Ajateenistus on mõeldud noorukite kiusamiseks, ükski riigijuht ega strateeg ei tea Eesti võimalikest ohtudest mitte midagi. Pealegi, miks üldse üritada eksju? Nagunii saame sisse, lehvitame kohe valgeid lippe parem.

Mõnes riigis ollakse uhked, et saab oma riiki teenida. Ja ärge tulge rääkima, et mõttetu riik, mida see mulle teinud on. Kui teil on praegu aega vahvlit külastada, te ei ole tänaval ega tööl, siis te peaksite õnnelikud olema, kuna võiks palju hullemini minna. Ainult vigiseks ja halaks iga asja üle.

 

Kas tõesti ei oska muud moodi oma väidet esitada, kui kõiki teisi maha tehes, kutsudes neid vigisejateks jms?

 

Eesti on lihtsalt nii hea koht kus elada, et isegi immigrandid ei taha siia tulla. Ajateenistus kui selline on lihtsalt 1 tegemate töö meie valitsuse poolt. 22 aasta oleme vabad olnud ning mis seisus me praegu oleme? Elame eurorahadest ja kuulame kuidas parteid räägivad, et oleks nemad Tallinnas või kuskil mujal võimule saanud, siis oleks eurorahad veel suuremad, täis pask ma ütlen. Pole suudetud luua mingit tööstust ainult hunnik lubadusi. Kas meil peaks olema au sellist riiki teenida? Riiki mille valitsev eliit koosneb varastest ja pättidest, kes omal ajal suutsid endale nii palju krabada kui võimalik. Sellise juhtimisega ei saagi midagi loota, kus kõik enda taskuid täidavad ja elamisi renoveerivad. Julged sa tõesti väita, et seni kuni riik lubab mulle urualuse ja netiühenduse on kõik imetore ja hea või on sinu loogika see, et seni kuni sinul on hea ja tore pole sul õigust riigis toimuvat kritiseerida? Hoiame eelarve tasakaalus, aga krt, mida me teeme väljarände probleemiga, töökohtasid kärpimisega ei loo, küll aga saab kena mulje jätta paberil, et näe elu on ju nii ilus ja lilleline. Hakka oma peaga mõtlema, mitte ära usu seda propagandat Eesti majandusliku seisu kohta. Me oleme omadega puhta perses ja see on fakt, mida ei muuda üksi maagiline keskmine palk või muu statistiline näitaja. Ütle mulle, mis tulevikku näed sa Eestile praeguses seisus? Ainuke viis viia Eesti Euroopa 5 rikkama riigi hulka või sinna lähedale on MINU ARVATES luua head kaubandussuhted Venemaaga(lõputu turg). Tahaks kuulda ka sinu lahendust.

 

OT: Kui sa järeldasid kogu teemast seda, et ajateenistus on ainult noorukite kiusamiseks, siis võiks uuesti läbi lugeda. Praegusel kujul on ajateenistus lihtsalt liiga pikk. Sama koolituse võiks läbi viia 4 kuuga, sest ülejäänud aja passivad enamus nagunii suht tühja, käies pea iga nädalavahetus kodus või lihtsalt linnapeal joomas. Nõustun sellega, et eestlane vigiseb liiga palju, peaks tänavale minema ja rohkem meelt avaldama. Seni kuni kõik vaikselt omaette halavad ei hakka midagi muutuma.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Päris naljakas on lugeda ikka. Kõik need kes pole ajateenistuses käinud, on hullud spetsialistid, kuigi tegelikult lamhmivad tühja ja ei tea mitte midagi sellest millest nad räägivad.

 

Lihtsalt paar mõtet, et kuidas saab keegi öelda, kes pole ise ajateenistuses käinudki, et see on mõttetu, ajaraiskamine jne. See on umbes sama, et pole kunagi nt arbuusi söönud, aga väidad surmkindlalt, et see ei meeldi mulle ja on halb.

 

Ja muidugi need mehed, kes pole ajateenistuses käinud, ehk ei tea mitte sittagi diskuteerivad siin selleüle, kas Eestil oleks lootust võimaliku agressiooni vastu, või sõidetakse lihtsalt üle.

 

Igal ühel on küll oma arvamus, kuid ma leian, et kui sa pole piisavalt pädev sellel teemal arutlema, siis oleks mõistlik oma suu kinni hoida.

 

 

Ise leian, et ajateenistus pole ajaraiskamine. Jah olen ajateenistuse läbinud 2011-2012 juuli kutsega Kuperjanovi JVPs Luurekompaniis jaoülemana. Ei ütleks, et ajaraiskamine oli. Sõduri baasoskuste kursus, Noorem allohvitseride kursus, allüksuse kursus. Igal neist olid pidevalt õppused, või õppusteks valmistumised ja need olid vajalikud. Pidev õppetöö. Pole piisavalt pädev teiste kompaniide, väeosade kohta kommenteerima, kuna pole seal teeninud. Vb oli passimist, vb mitte. Jah olen nõus, et toetus on tiba väikse võitu, eriti nendele, kel on pere toita jms. Kuid Eestis seaduste järgi, ei tohi tööandja sind lahti lasta ajateenistuse tõttu. Ta peab ajateenistuse vältel sulle seda kohta säilitama.

 

Ajateenistus ei peagi kellelegi mugav olema. See on meeskodanikele sõjalise väljaõppe andmiseks, mitte, et te saaks kõvasti pappi seal ja oleks hull mugav elu. Ajateenistus vabatahtlikuks? Not. See oleks lauslollus. Nagu ütlesin, et ajateenistus sõjalise väljaõppe andmiseks, et võimaliku agressiooni vastu oleks mobiliseerides võimalikult palju mehi, kes oskaks relva käes olla, seda käsitleda ja hakkama saada. Eesti rahvaarv on liiga väike, et palgaarmeega toime tulla. See on äärmiselt lihtne põhjus, miks meil on ajateenistus ja see pole mingi veneaja jäänuk vms.

 

Ja teemal, et kas Eesti võimaliku agressiooni vastu saaks hakkama, ei viitsi väga pikalt menetleda. Julgen väita, et on, kuna asi pole nii must-valge, et venemaal on tankid, meil pole, järelikult ongi neil sõda võidetud.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

hetkene plaan oleks selline, et kui sõda alagab siis pmst kõik me sõdurid peidame ennast metsa ...

Linnalahinguid ei õpetata, vb max 2 nädalat 11 kuu jooksul.

 

 

Palju mõistlikum oleks, et kaitsevägi oleks vabatahtlik, siis oleks motiveeritud sõdurid, mis ongi kõige tähtsam. ja kuna raha saaks kõvasti kokku hoida nende muidusööjate pealt siis tekiks vaba raha, et kaasajastada sõjatehnikat ja varustust.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ja mis nendest motiveeritud sõduritest kasu oleks? Scoutspataljon on vabatahtlik ju. Pmst ühe pataljoni jagu mehi. Vb healjuhul 2 pataljoni kui ajateenistus vabatahtlik oleks. Ja mida sa sõjaajal sellega teed? Ma ei saa aru kuidas inimesed nii kitsa silmaringiga on ja oma persest kaugemale ei mõtle. Praegu tundub nii, et ma minna ei viitsi, võiks aind vabatahtlikele olla, siis ma ei peaks minema ja olekski hea. Selle kaasaegsema tehnika ja varustusega pole mitte midagi teha kui pole inimesi.

 

Olen nõus, et linnalahingut võiks rohkem olla, aga sõda ei käigi enamasti linnas. Enamus territooriumit on mets ju.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ja mis nendest motiveeritud sõduritest kasu oleks? Scoutspataljon on vabatahtlik ju. Pmst ühe pataljoni jagu mehi. Vb healjuhul 2 pataljoni kui ajateenistus vabatahtlik oleks. Ja mida sa sõjaajal sellega teed? Ma ei saa aru kuidas inimesed nii kitsa silmaringiga on ja oma persest kaugemale ei mõtle. Praegu tundub nii, et ma minna ei viitsi, võiks aind vabatahtlikele olla, siis ma ei peaks minema ja olekski hea. Selle kaasaegsema tehnika ja varustusega pole mitte midagi teha kui pole inimesi.

 

Olen nõus, et linnalahingut võiks rohkem olla, aga sõda ei käigi enamasti linnas. Enamus territooriumit on mets ju.

 

Väga ebatõenäoline on, et eestlased läheks massiliselt metsa. Ma millegi pärast usun, et neid oleks vähem kui 1941. aastal. Viki andmetel oli aktiivseid metsavendi alla 10 000, mis on ka väga tõenäoline. Olgem selles osas ausad, et Eesti ei saaks oma sõjatehnikaga midagi tehtud, kuna see praktiliselt puudub ja Venemaa kohta meil andmed arvatavasti puuduvad(ehk on, kuid kahtlen). Seega meie ainuke võimalus oleks vaikselt vene vägedele kaikaid kodaratesse loopida ja oodata NATO-t, mis ei jõuaks siia enne 3 kuud, eeldusel, et see üldse tuleb. Kujutame nüüd ette, et sul on 10 000 meest, keda saad mingil määral juhtida. Mida tähendab 10 000 meest praegusel infoajastul, kus suudetakse su asukoht määrata mõne meetrise täpsusega. Arvan, et 10 000 oleks isegi parem kui 20 000, sest suuremaid punte on kindlasti kergem märgata. Lisaks on meil omajagu venelasi, kes suure tõenäosusega läheksid Vene poolele üle, mis omakorda tekitaks uusi ohte. Eks see kõik on omamoodi teooria, kuid ma pigem arvestaks kõige hullema olukorraga, kui ütleks endale, et saame kindlasti hakkama.

 

Linnalahingud oleks suhteliselt mõttetud õpetada. Vaatame kasvõi hiljutist Iraagi sõda. Terved külad(Eesti mõistes linnad) pommitati maatasa, kuna keegi julges võõrvägede vastu tule avada. Eestis juhtuks arvatavasti sama, sest kui sa oleksid väejuht ja sul on valida, kas riskida, et sind varitsetakse või kutsuda hävitajad, kes sinu eest töö ära teeks, siis enamus väejuhtidest kutsuks hävitajad. Seega peamine lahinguväli oleks kindlasti mets.

 

Selle rahvaarvu kohapealt ütleks, et Eesti on nii väike riik, et siin ei aita ei kohustuslik ega vabatahtlik ajateenistus.

 

Kui keegi ikka veel arvab, et ainult USA-l on mehitamata droonid jms tehnika ja kõik teised riikid on kiviajas, siis ei oskagi midagi arvata. Enamus meist ,s.h mina, ei kujuta ette ka, mis tehnika on taolisel riigil nagu USA või Venemaa, mis on kogu oma ajaloo jooksul tegelenud sõdimisega.

 

Jään ikka selle juurde, et praegusel kujul on ajateenistus liiga pikk. Kõiki ei õpetata ohvitserideks, lõppude lõpuks on vaja ka lihtväge, keda juhtida.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Lihtsalt paar mõtet, et kuidas saab keegi öelda, kes pole ise ajateenistuses käinudki, et see on mõttetu, ajaraiskamine jne. See on umbes sama, et pole kunagi nt arbuusi söönud, aga väidad surmkindlalt, et see ei meeldi mulle ja on halb.

 

NO mingi pildi siiski saab sellest läbi tuttavate, sest kui ikkagi suur enamus ütleb, et palju tuima passimist, siis arvatavasti seal seda ka on. Samamoodi ei saa ju väita siis, et arktikas külm on kui seal ise käinud ju ei ole :)

Kui seal nii palju passimist on, siis võiks selle teenistusaja lühemaks teha lihtsalt. Mina siiski ei kavatse minna, sest tahaks juba oma elu peale ära minna peale kooli lõppu ning olen enam kui kindel, et suudan kodumaad kaitsta mingil määral ka ilma kaitseväge läbimata.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kas tõesti ei oska muud moodi oma väidet esitada, kui kõiki teisi maha tehes, kutsudes neid vigisejateks jms?

Kutsusin kõiki vigisejateks, sest seda sa ju oled. On hea öelda, et Eestis on kõik sitt, peaks meelt avaldama, poliitikud on kaabakad. Oled sa ise midagi ette võtnud, et seda muuta? Ise küsin, ise vastan, ei ole.

Julged sa tõesti väita, et seni kuni riik lubab mulle urualuse ja netiühenduse on kõik imetore ja hea või on sinu loogika see, et seni kuni sinul on hea ja tore pole sul õigust riigis toimuvat kritiseerida?

Julgen väita, et kui rahvas valib riigikokku aasta-aastalt samu inimesi kuigi mingit progressi ei näe, siis neil ei ole lubatud vigiseda poliitikute, nende korruptiivsuse, ega enda sita elu üle.

Hoiame eelarve tasakaalus, aga krt, mida me teeme väljarände probleemiga, töökohtasid kärpimisega ei loo, küll aga saab kena mulje jätta paberil, et näe elu on ju nii ilus ja lilleline. Hakka oma peaga mõtlema, mitte ära usu seda propagandat Eesti majandusliku seisu kohta. Me oleme omadega puhta perses ja see on fakt, mida ei muuda üksi maagiline keskmine palk või muu statistiline näitaja.

Ei väida, et usun, et Eestis on elu lilleline, ütlen, et võiks hullem olla.

Ütle mulle, mis tulevikku näed sa Eestile praeguses seisus? Ainuke viis viia Eesti Euroopa 5 rikkama riigi hulka või sinna lähedale on MINU ARVATES luua head kaubandussuhted Venemaaga(lõputu turg).

Easier said than done. Me riik on suht silmapaistvalt olnud anti-Venemaa, äärmiselt raske on tehtut tagasi pöörata.

Tahaks kuulda ka sinu lahendust?

Mul pole lahendusi, sellepärast väldin ka olukorra kritiseerimist. Ise ei ole kogenud, ei oskaks paremini.

Kui sa järeldasid kogu teemast seda, et ajateenistus on ainult noorukite kiusamiseks, siis võiks uuesti läbi lugeda.

Olgem ausad, enamus juttu siin on lihtsalt sellest, et ajateenistus on mõttetu. Olin sarkastiline, kahju, et sa aru ei saanud.

Praegusel kujul on ajateenistus lihtsalt liiga pikk. Sama koolituse võiks läbi viia 4 kuuga, sest ülejäänud aja passivad enamus nagunii suht tühja, käies pea iga nädalavahetus kodus või lihtsalt linnapeal joomas.

Ei oska kommenteerida, olen liiga noor, et olla veel ajateenistuse läbinud. Kas sa oled?

Nõustun sellega, et eestlane vigiseb liiga palju, peaks tänavale minema ja rohkem meelt avaldama. Seni kuni kõik vaikselt omaette halavad ei hakka midagi muutuma.

Oota mida sa siis esimese lauses tahad öelda.

 

+ teise osa kohta.

Olen üpris kindel, et sõjastrateegid, kellel on mõeldud valmis tegevusplaanid väga erinevate situatsioonide puhul, on kõigega arvestanud. Neile on ka teada palju täpsemad andmed kõige kohta, ka selle mida sina ei tea.(NATO andmed). Ei soovi kuidagi uskuda, et kõik mida tehakse on mõttetu. Soovin uskuda, et nemad peaksid minust sellel alal targemad olema ja nad teavad mida nad teevad.


Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kiri tuli 3a tagasi isegi 4 ja keegi pole tulnud järgi: D Pole tahtnud, ei taha ega ei hakka tahtma. Minu arust peaks olema vabatahtlik.

 

Veits teemast mööda aga kuna siin kuivik hakkas nii kiitma Eesti riiki siis ütleks selle peale - bullshit. Eesti on nii väike riik ja niivõrd putsis omadega. Kuhu hullemaks saab minna? Tahad toon sulle mõne näite: lastetoetus 20eur??? Pensionist ei hakka üldse rääkima. Neid miinuseid on nii palju, et isegi ei suuda kokku lugeda. Oleks vähemalt võinud oma ''krooni'' alles jätta aga ei, peab ikka eurooplaste sugune olema. Kasu 0.

 

Ja mis puutub Eestisse ja Venemaasse: DDD kutt ära tee nalja, üks ainus Moskva sõidab terve Eestist üle:D

Muudetud liikme muqq'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Nendele jälle hea, kes kooli lõpetanud ja ei tea mida teha, vähemalt söök laual, ja tuba soe, mitte küll koguaeg :D


「FAKER」dtjg.mart

 

 

「Ainuke ja ÕIGE skype」dfjg.mart

 

#karvased.ee[/b]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

 

Ja mis puutub Eestisse ja Venemaasse: DDD kutt ära tee nalja, üks ainus Moskva sõidab terve Eestist üle:D

 

Mis teeb sind pädevaks antud teemal sõna võtma ja veel nii tõsiselt nagu see oleks fakt? Lahmid tühja ju praegu.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Kes mul keelab? Sina? never. Tahtsin öelda seda, et ära ülehinda oma ****. Ja ole edasi uhke, et käisid ajateenistuses #lmao

See, et sa nägid paar relva ja hoidsid seda käes ei tee seda ägedaks lol

Kuule, võta toon madalamaks. Kõik võivad oma arvamust avaldada siin, kuid ka arvamust tuleb avaldada inimesekombel..


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Minumeelest on ajateenistus eestis ajaraiskamine.

Kuskil mujal riigis pigem :/

 

Metsas kulli mängimine ja formatis kõndimine on lihtsalt lame ja seda ei saa nimetada väljaõppeks, suurem osa ajast on lamp vahtimine.

Muudetud liikme Finnish'i poolt

Love me like you do, lo-lo-love me like you do

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Kutsusin kõiki vigisejateks, sest seda sa ju oled. On hea öelda, et Eestis on kõik sitt, peaks meelt avaldama, poliitikud on kaabakad. Oled sa ise midagi ette võtnud, et seda muuta? Ise küsin, ise vastan, ei ole.

Seni kuni Eesti on täis sinusuguseid tallalakkujaid ei ole mul mingit tahtmist selle riigi eest sõdida või midagi muuta üritada, lisaks olen ma veel veidi liiga noor, et otseselt midagi oleks jõudnud muuta.

 

Julgen väita, et kui rahvas valib riigikokku aasta-aastalt samu inimesi kuigi mingit progressi ei näe, siis neil ei ole lubatud vigiseda poliitikute, nende korruptiivsuse, ega enda sita elu üle.

Kui sa oled nii tark, et tead, keda peaks valima ja keda mitte, siis palun ütle. Probleemiks on see, et kõik kes lähevad poliitikasse eesmärgiga, et seal midagi muuta ei lasta pukki või siis ostetakse ära, pakutakse head sooja kohta, et suu kinni hoiaks.

 

Ei väida, et usun, et Eestis on elu lilleline, ütlen, et võiks hullem olla.

Sellise suhtumisega ei saagi midagi paremuse poole muutuda.

 

Easier said than done. Me riik on suht silmapaistvalt olnud anti-Venemaa, äärmiselt raske on tehtut tagasi pöörata.

Mitte riik vaid valitsev eliit, kes näitab Venemaad kui meie Nr 1 vaenlast. Tuletan sulle meelde, et Venemaa ei ole olnud ainuke riik, mis on Eesti alasid okupeerinud.

 

Mul pole lahendusi, sellepärast väldin ka olukorra kritiseerimist. Ise ei ole kogenud, ei oskaks paremini.

Et siis olgem kõik vait ja laskem valitsusel teha, mis tahavad? Selle oleks võinud küll ütlemata jätta.

 

Olgem ausad, enamus juttu siin on lihtsalt sellest, et ajateenistus on mõttetu. Olin sarkastiline, kahju, et sa aru ei saanud.

Sain lihtsalt nii palju aru, et sa polnud teemat läbi lugenud ja omaarust oled piisavalt tark, et kommenteerida.

 

Ei oska kommenteerida, olen liiga noor, et olla veel ajateenistuse läbinud. Kas sa oled?

Kui oleksid teemat lugenud, siis teaksid selle vastust.

 

Oota mida sa siis esimese lauses tahad öelda.

Kui sa sellest aru ei saanud, siis ma kirjutan uuesti. Eestlane peaks tänavale minema, mitte vaikselt omaette kiruma ja virelema.

 

+ teise osa kohta.

Olen üpris kindel, et sõjastrateegid, kellel on mõeldud valmis tegevusplaanid väga erinevate situatsioonide puhul, on kõigega arvestanud. Neile on ka teada palju täpsemad andmed kõige kohta, ka selle mida sina ei tea.(NATO andmed). Ei soovi kuidagi uskuda, et kõik mida tehakse on mõttetu. Soovin uskuda, et nemad peaksid minust sellel alal targemad olema ja nad teavad mida nad teevad.

Kui sa tuled väitma, et keegi on arvestanud kõigega, siis see näitab ainult sinu teadmiste pagasi suurust. Kattevarjus võin öelda, et kõigega on võimatu arvestada, kui sa ei tegele just matemaatikaga, kus on kindlad reeglid. NATO andmetest pole meile suurt kasu, kui neil võtab siia jõudmiseks 3 kuud+. Sellise suhtumisega võid sina tõesti rindele surema minna, et küll need ülemused seal soojas toas teavad, mis mulle hea on. Ma kasutan parem oma pead.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ise ma pole ei tulihingeline ajateenistuse kohustuse pooldaja ega ka otseselt vastu. Pigem võiks see olla vabatahtlik, vene asjast jäänud see ajateenistuse kohustuslikuse komme külge lihtsalt. Nii palju oskan ma öelda enda tutvusringkonda arvestades, et ajateenistus küll nüüd inimest väga ei muuda.

Eriti tunnen neile kaasa, kellel on juba kindel hea töökohta olems, ehk võib-olla isegi peregi, keda toitma peab, ja siis käsutatakse ta pmst aastaks niisama passima (jah, väga paljudes pataljonides on suur osa passimist tegelikult), mille tulemusena suure tõenäolsusega siin Eestis kaotad olemasoleva töökoha ning kes peret toitma hakkab? Sellisel juhul rikuks elu suht ära. See on üks kõige suurem negatiivne külg see kohustuslik ajateenistus.

Selle aasta ajaga saab hoopis midagi targemat teha, kui seal passida.

 

Kui sa sellest veel teadlik pole, siis ajateenistusse minejale peab tööandja kindlustama koha selle ajani, kuni ta sealt tagasi tuleb. See on seaduses kirjas. Niiet selline jutt pole mingi vabandus sinna mitte minemiseks. Kõik "geeniused", kes ajateenistusest üritavad mööda hiilida on lihtsalt nõrgad ja nad tõenäoliselt kardavad 11 kuud ema juurest eemal olla. Ajateenistus annab lihtsalt väga hea kogemuse ja ka vaimse ning füüsilise tugevuse eluks. Pealegi annavad tööandjate silmis ajateenistuse läbimine üks väga suur pluss, kuna ajateenistus arendab inimest vaimselt ja aitab tulevikus teha kiiremaid ning paremaid otsuseid. Mainima peaks ka seda, et naistele lähevad rohkem peale mehed, kes oskavad vajadusel relva kasutada, mitte poisikesed, kes on hiilinud ajateenistusest mööda selleks, et kuskil autopesulas autosid küürida (näide).

 

See jutt on suunatud nendele, kes üritavad ajateenistusest mööda hiilida, mitte neile, kes sinna mõnel tervislikul põhjusel minna ei saa.

 

Oluline on teada, et ajateenistuse ajaks säilib ajateenijale tema töö- või teenistuskoht ja tema õppekoht õppeasutuses. Ajateenistusse kutsumise tõttu ei ole tööandjal õigust kutsealusega töösuhet lõpetada.

Allikas: https://www.eesti.ee/est/teemad/riigikaitse/ajateenistus_1/ajateenistusse_kutsumine


————————————————————————————

STEAM r000z | ORIGIN Wolfpuppyx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Kui sa sellest veel teadlik pole, siis ajateenistusse minejale peab tööandja kindlustama koha selle ajani, kuni ta sealt tagasi tuleb. See on seaduses kirjas. Niiet selline jutt pole mingi vabandus sinna mitte minemiseks. Kõik "geeniused", kes ajateenistusest üritavad mööda hiilida on lihtsalt nõrgad ja nad tõenäoliselt kardavad 11 kuud ema juurest eemal olla. Ajateenistus annab lihtsalt väga hea kogemuse ja ka vaimse ning füüsilise tugevuse eluks. Pealegi annavad tööandjate silmis ajateenistuse läbimine üks väga suur pluss, kuna ajateenistus arendab inimest vaimselt ja aitab tulevikus teha kiiremaid ning paremaid otsuseid. Mainima peaks ka seda, et naistele lähevad rohkem peale mehed, kes oskavad vajadusel relva kasutada, mitte poisikesed, kes on hiilinud ajateenistusest mööda selleks, et kuskil autopesulas autosid küürida (näide).

 

See jutt on suunatud nendele, kes üritavad ajateenistusest mööda hiilida, mitte neile, kes sinna mõnel tervislikul põhjusel minna ei saa.

 

 

Allikas: https://www.eesti.ee/est/teemad/riigikaitse/ajateenistus_1/ajateenistusse_kutsumine

Kõige haigem jutt see, et kui ei käi, siis oled kohe memmekas ja ma ei tea kes... Mis kuradi füüsilisest vormist sa rääkida saad? Mina näiteks teen iga päev peaaegu trenni ja arvan, et füüsiline vorm on parem kui nendel, kes kaitseväe läbinud on. Tule poksi trenni, ka see aitab sul kiiremini tulevikus otsuseid teha ja arendab sind vaimselt. Mul tuttavaid küllalt, kes kaitseväe läbinud on. Olid enne joogivennad, on nüüd ka joogivennad. See jutt, et kaitsevägi sust räme ensekidla ja otsustusvõimelise mehe teeb, on sama hea jutt, et kool su targaks teeb. Mõlema puhul kehtib see, et vägisi peale surutav õpe voolab mööda külge maha, kui endal asja vastu huvi ei ole..

See naistejutt on kõige haigem argument, mis ma siin teemas üldse lugenud olen:fp:. Mis peale kaitseväge hakkad naistele lasketiirus külge lööma oma relvakäsitlemisoskusega we?

Ja mina just sellepärast ei tahagi kaitseväkke minna, et tahan oma elu elama hakata, mitte ikka veel vanematest sõltuda...

Tulgu mulle mingi suvaline kaitseväe läbinud tüüp ütlema tühja kohapealt, et ma olen poisike tema kõrval..

Muudetud liikme Edi Murfi'i poolt

Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Kõige haigem jutt see, et kui ei käi, siis oled kohe memmekas ja ma ei tea kes... Mis kuradi füüsilisest vormist sa rääkida saad? Mina näiteks teen iga päev peaaegu trenni ja arvan, et füüsiline vorm on parem kui nendel, kes kaitseväe läbinud on. Tule poksi trenni, ka see aitab sul kiiremini tulevikus otsuseid teha ja arendab sind vaimselt. Mul tuttavaid küllalt, kes kaitseväe läbinud on. Olid enne joogivennad, on nüüd ka joogivennad. See jutt, et kaitsevägi sust räme ensekidla ja otsustusvõimelise mehe teeb, on sama hea jutt, et kool su targaks teeb. Mõlema puhul kehtib see, et vägisi peale surutav õpe voolab mööda külge maha, kui endal asja vastu huvi ei ole..

See naistejutt on kõige haigem argument, mis ma siin teemas üldse lugenud olen:fp:. Mis peale kaitseväge hakkad naistele lasketiirus külge lööma oma relvakäsitlemisoskusega we?

Ja mina just sellepärast ei tahagi kaitseväkke minna, et tahan oma elu elama hakata, mitte ikka veel vanematest sõltuda...

Tulgu mulle mingi suvaline kaitseväe läbinud tüüp ütlema tühja kohapealt, et ma olen poisike tema kõrval..

 

Tundub, et suur RuneScape'i nolamine on sulle ajupesu teinud.

Kange võid sa jõusaalis tõsta ja ma käin isegi regulaarselt jõusaalis, kuid kui sind sõjaolukorras metsa visatakse ja relv kätte antakse, ei ole kangitõstmistehnikast sugugi tolku ja ära tule isegi rääkima, et mees saab ilma väljaõppeta ka metsas hakkama. Ega ikka ei saa küll. Counter-Strike'st õpitud liigutused võivad head olla, aga kui ikka reaalne adrenaliinipauk ja paanika sees on, saad sa kähku kuuli.

Olgugi, et neid, kel ajateenistus läbimata, rindele ei pisteta, aga kui sul ka siis respekti pole nende vastu, kes sinu eest eesrindel on, samal ajal kui sina kaevikus süüa küpsetad, oled sa ikka väga eneses kinni.

 

Isegi, kui sind riigikaitse ja sellega seonduv tehnika ei huvita, võiks ikka väljaõppe saada, et oma isamaa eest seista, kui sõjaolukord on.


————————————————————————————

STEAM r000z | ORIGIN Wolfpuppyx

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Tundub, et suur RuneScape'i nolamine on sulle ajupesu teinud.

Kange võid sa jõusaalis tõsta ja ma käin isegi regulaarselt jõusaalis, kuid kui sind sõjaolukorras metsa visatakse ja relv kätte antakse, ei ole kangitõstmistehnikast sugugi tolku ja ära tule isegi rääkima, et mees saab ilma väljaõppeta ka metsas hakkama. Ega ikka ei saa küll. Counter-Strike'st õpitud liigutused võivad head olla, aga kui ikka reaalne adrenaliinipauk ja paanika sees on, saad sa kähku kuuli.

Olgugi, et neid, kel ajateenistus läbimata, rindele ei pisteta, aga kui sul ka siis respekti pole nende vastu, kes sinu eest eesrindel on, samal ajal kui sina kaevikus süüa küpsetad, oled sa ikka väga eneses kinni.

 

Isegi, kui sind riigikaitse ja sellega seonduv tehnika ei huvita, võiks ikka väljaõppe saada, et oma isamaa eest seista, kui sõjaolukord on.

Mis kuradi iba sa ajad? Tead sa minust midagi üldse, et võib tühja loba ajada? Sina mine esine lasketiirus oma relvakäsitlemisoskusega naiste ees(mida sul praegu kindlasti veel ei ole, mis tähendab, et naistele sa mingit huvi ei paku, sest oled veel poisike- sinu enda sõnad). Käin jõusaalis, tegelen poksiga, mängin pallimänge, küll õpin ka relvast laskma kui vaja(olen enam kui kindel, et see ei ole ületamatu raskus). Arvad, et Süürias praegu mässulised kõik väljaõppega we?

Ei mängi runescape, pole kunagi CS-i mänginud.(vaadates sinu algatatud teemasid, siis oled sina kordades rohkem selliste asjadega tegelev meil siin, soo...) Hoia oma mõttetu ila endale. Kui argumendid lõppevad, siis ründa isikut meetod on aegunud kullakallis rambo..

Mis tähendab, et ei ole respecti? Ausatan neid, kes käinud on, austan ka maadlejaid ja vormelisõitjad, ega see ei tähenda, et ma pean kohe nende aladega tegelema ja igalpool nende tähtsust võimsust või muud mittearvuslist suurust rõhutama. Ma saan vabalt metsas hakkama, aga olen enam kui kindel, et selleks realset vajadust ei ole.

Sulle endale on ajupesu tehtud, et kohe kohe lähme metsa ja algab sõda suure venemaa vastu. Kuradi haige möla on see, et kaitseväe läbinud oled, siis oled kohe riigikaitses mingi spetsialist ja elutehtud mees.. Unustage see vanavanaisade jutt, et kaitsevägi teeb meheks, ära. 21 sajand siiski..

Olen eelnevalt ka maininud, et lähen kaitseväkke ainult sellisel juhul kui plaan edasi selle alaga tegeleda, mitte lihtsalt 8/11 kuud veel oma elu edasi lükkama. Sest sisuliselt tegelen õppega, millega realses argielus mul enam pistmist ei tule.

Mingi vend kes pole veel kaitseväe ealinegi arvatavasti, tuleb mulle elamist õpetama ja elutarkust jagama. Olin ise ka 16-17.aastaselt surmkindel, et mina tahan kindlalt kaitseväkke minna. Olin ikka väga veendunud selles. Aega möödus, sõpradel käidud, mingi pilt sellest olemas ja tänan ei pole siiski minu teema..

Muudetud liikme Edi Murfi'i poolt

Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Tundub, et suur RuneScape'i nolamine on sulle ajupesu teinud.

Kange võid sa jõusaalis tõsta ja ma käin isegi regulaarselt jõusaalis, kuid kui sind sõjaolukorras metsa visatakse ja relv kätte antakse, ei ole kangitõstmistehnikast sugugi tolku ja ära tule isegi rääkima, et mees saab ilma väljaõppeta ka metsas hakkama. Ega ikka ei saa küll. Counter-Strike'st õpitud liigutused võivad head olla, aga kui ikka reaalne adrenaliinipauk ja paanika sees on, saad sa kähku kuuli.

Olgugi, et neid, kel ajateenistus läbimata, rindele ei pisteta, aga kui sul ka siis respekti pole nende vastu, kes sinu eest eesrindel on, samal ajal kui sina kaevikus süüa küpsetad, oled sa ikka väga eneses kinni.

 

Isegi, kui sind riigikaitse ja sellega seonduv tehnika ei huvita, võiks ikka väljaõppe saada, et oma isamaa eest seista, kui sõjaolukord on.

 

Sa oled ehtne musternäide vähese mõttevõimega inimesest. Oled suur tööandja, et julged väita, et eelistavad kaitseväes käinuid?

Ma parem ei hakka seda memmekast meheks juttu kommenteerima, sest sa oled ehtne näide, et kaitsevägi ei tee poisikest meheks.

 

//Eeldan, et oled kaitseväes käinud, kui nii tulihingeliselt kaitsed seda.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ta ei ole käinud kaitseväes, seda võin kohe öelda...


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jätab poisikese mulje jah oma memmekate jutuga.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx

Mina arvan, et ajateenistuses võiks ära käia juba austusest riigi vastu. Pole selle kohta midagi halba kuulnud, kui satud kokku normaalsete inimestega, on kindlasti huvitav ja hariv kogemus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Tundub, et suur RuneScape'i nolamine on sulle ajupesu teinud.

Kange võid sa jõusaalis tõsta ja ma käin isegi regulaarselt jõusaalis, kuid kui sind sõjaolukorras metsa visatakse ja relv kätte antakse, ei ole kangitõstmistehnikast sugugi tolku ja ära tule isegi rääkima, et mees saab ilma väljaõppeta ka metsas hakkama. Ega ikka ei saa küll. Counter-Strike'st õpitud liigutused võivad head olla, aga kui ikka reaalne adrenaliinipauk ja paanika sees on, saad sa kähku kuuli.

Olgugi, et neid, kel ajateenistus läbimata, rindele ei pisteta, aga kui sul ka siis respekti pole nende vastu, kes sinu eest eesrindel on, samal ajal kui sina kaevikus süüa küpsetad, oled sa ikka väga eneses kinni.

 

Isegi, kui sind riigikaitse ja sellega seonduv tehnika ei huvita, võiks ikka väljaõppe saada, et oma isamaa eest seista, kui sõjaolukord on.

 

Wtf... :D

Ma ei tea küll mis naistega sa suhtled :D

Pigem huvitab naisi rohkem kõik muu mehelik mehe juures kui see, et sa oskad relvaga lasta :D

 

See on tõesti haige kuidas seda ajateenistust peale surutakse oma debiilsete väljenditega et pole käinud oled tükk sitta kes sõja alguses esimesena hammastega tina püüab...

Sa pole ise käinud ja räägid nii julgelt sellel teemal... for what?

Eestis pole see ajateenistus seda aega väärt.

 

Relva käes hoida oskab igaüks, isegi mingi lambi mammi, kahtlen et on raskusi ka taipamisega kust otsast pauk käib ja kuul tuleb.

Metsas mingid luuremängud? ok, ma olin väiksena peituses päris osav pakun et ka kõik muud olid nendes mängudes osavad.

 

Väljaõpe eestis = nulli lähedane või pead sitaks heale kohale saama, et sul tegevust oleks.

 

Milleks seda üldse peale suruda?

Sinul on oma nägemus sellest, teistel oma või sama.

Ära suru oma "visionit" teistele peale oma memmeka jutuga ;)

Muudetud liikme Finnish'i poolt

Love me like you do, lo-lo-love me like you do

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.