Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Vabateema. 'Garaaž' versioon.

Soovitatud postitused

Tänud teile soovituste eest. Autoostuga ei põle samas, sest praegune elu seda ei nõua. Pähe kargas aga utoopiline mõte. Investeerida see 10k'd mingisse natuke päevi näinud 67a Mustang fastbacki ning siis vaikselt tegeleda sellega nö hobikorras. Utoopiline selletõttu, et ma ei ole absoluutselt mitte kunagi ühegi auto remondi/restaureerimisega tegelenud, kuid huvi ilmselt oleks selline challenge vastu võtta. Olen vägagi kursis, et see on väga raske töö. Kuidas arvamused on, kas teete kohe mõtte maha? :D


Hendrik.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Absoluutselt ei tee. Selgesti oled lugenud Olari teemat, ta alustas samamoodi, asja vastu peab ainult olema tõsine huvi ja kui tegemist sellise erilise isendiga, nagu Mustang, siis kindlasti ka paksemat rahakotti. Kordan veelkord, asja vastu peab olema TÕSINE huvi. Sest seisma jäänud projekt lihtsalt on mõttetu investeering.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Usun, et mul huvi on. Pigem oleks ilmselt vaja ka kedagi asjapulka kõrvale, kes oskaks anda ka vajalikku nõu. Mustang seetõttu, et see on üks mu lemmikutest. Praegu ka kergelt logistiliselt on konarlik asi, kuna järgmine sügis ülikooli ma plaanin Ameerikasse minna. Võib-olla tulekski sealt siis see masin leida, kuna need on seal rohkem levinud ja odavamad. Rahakoti poole pealt on praegu 15k seda vaba rahakest. Siit-sealt tuleb juurde ka. Usun, et restaureerimiseks peaks plaanima rohkem raha, kui masinaks endaks. Olari teemat olen sirvinud korduvalt ja see commitment on 5+ :)

Muudetud liikme henz'i poolt

Hendrik.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mõtle hoolega läbi kõik asjad. Tõsiselt. Kui ükshetk mott ja huvi ära kaob, siis on maha visatud raha, aga üldjuhul lõpetavad sellised projektid emeksis:(

 

Teiseks, raha läheb roppu moodi. Eriti veel mingi mustangi/usaka peale. Kujutan ette mis mingisugused heaskorras iluvidinad nagu liistud jms jama maksab ja kui keeruline neid leida on rääkimata kuluosadest. Ja tegelikult ränk summa kulub igasugu kulu pasa peale. Eeltööde ajal liivapaberid näiteks jne jne.

 

Ise küll ei võtaks esimeseks selliseks projektiks tõenäoliselt sellist autot. Midagi vähe lihtsamat levinumat jne.

 

Lisaks võin öelda, et auto ehitamine pole mingist otsast investeering. Arvan, et isegi sellise mustangi puhul mitte. Sellist raha mis sa sisse sinna taod sa tagasi ei saa. Head raha maksavad kollektsionäärid, kes otsivad midagi väga prillut taga ja sellise kvaliteediga sa ilmselgelt seda valmis ehitada ei suuda, seda enam et enamasti otsivad sellised mehed kes nõus maksma on, tehase konditsioonis originaal korras pilli.

 

 

See pole küll samavärne näide, aga auto maksis 300 eurot. Praeguseks olen laiaslaastus siia sisse ladunud 4-6k eurot. Päris täpselt ei tea, kuna mingit kulu tabelit pole pidanud, vb rohkem isegi, aga midagi sellist see summa on. Aga raha läheb, mingihetk leiad end mingeid debiilseid liiste ja ma ei tea mida otsimas ja need maksavad roppu raha, et korralikke asju saada.

 

Ühesõnaga mõtle hoolega kõigeüle järele. Ehitada tahad, siis miks mitte. Finantsi on ja tahtmist ka siis lase käia. Investeerida tahad, siis vaataks ma hoopis mingi bmw e24 vms poole. 10-15k euriga saad ilmselt väga hea isendi mis kuhugi seisma panna, et mingi hetk sealt vahelt teenida. Kui hakkad ehitama autot, siis see pole investeering ja kasumi võid ära unustada. Isegi minu auto mis maksis 300 eurot siis praeguseks olen tõenäoliselt kahjumis.

Muudetud liikme Herr Olari'i poolt

"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kiire küsimus, kui ma võtan päevasõidu tule pirni/pirnid ja suunatulepirni välja, kas auto annab mulle siis veateate? Ning kui annab, siis kas seda on võimalik kuidagi ära petta?

 

Ma usun, et sul autol on tulede kontroll olemas. Selleks on vaja takistit vahele toppida. Miks sul vaja need pirnid välja võtta? Vast sõitu segama ei hakka, veateade kuvab ainult siis kui pirn läbi/ei asu pesas.


prica_kommuun_s.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ma usun, et sul autol on tulede kontroll olemas. Selleks on vaja takistit vahele toppida. Miks sul vaja need pirnid välja võtta? Vast sõitu segama ei hakka, veateade kuvab ainult siis kui pirn läbi/ei asu pesas.

vaja katsetustööd teha, oskad sa seda takistiteemat lähemalt rääkida?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Vaata vw foorumist või need portaalid üle (auto24.ee jne)


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Keegi on kursis sellise asjaga, et kui Alpine makile ühendad taha AUX juhtme, siis kõlarid mängivad, aga supakas ei mängi? Proovitud sai tavalise aux juhtme (L ja R -> 3.5mm telefoni) Maki tagant tuleb veel üks juhe, mis on mõeldud vist nö. originaal AUXile ja näeb välja selline:

productpic_KCE237B_01.jpg

 

Äkki on see kellegil olemas ja soovib ära müüa või pean oomipoest soetama? Või on veel võimalus saada tavalise AUX juhtmega tööle?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Keegi aidata oskab, eelmine aasta sai ostetud mazda 5. Sai 4 kuud rahulikult sõita järsku hakkas õli tase tõusma? Lõi DPF tule ka põlema (mingi põletusprogramm vms) esimesel korral kustus ära pöördeid pidi peal hoidma koguaeg. Nüüd lõi vilkuma tegime sama asja ilusti läbi aga tuli ei kustu. Aga keegi aidata oskab kuidas ära hoida seda õlitase tõusu mingiaeg kasutasime spets vahendeid diislile peale kallamiseks. Paar kuud oli vaikus nüüd jälle...Pm iga 2 kuuu tagant peab õli vahetama kuradi kallis teine 70 euri iga 2 kuu tagant tampida pole natuke palju?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kiire suht selle asjaga, golf 2 vahab pidureid ette kui ka.taha + pidurisilnderid, palju selline asi võib.maksma minna ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kiire suht selle asjaga, golf 2 vahab pidureid ette kui ka.taha + pidurisilnderid, palju selline asi võib.maksma minna ?

 

Uh, sõna pidurid võib tähendada niii palju. Silidrid golf 2-le? ehk 5e tükk kasutatud? Aga kui sa räägid kogu piduri süsteemist uueks, siis võiks julgelt kolmekohalise+ numbriga arvestada(siinkohal, raske öelda, mis tähendab pidurid).


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Uh, sõna pidurid võib tähendada niii palju. Silidrid golf 2-le? ehk 5e tükk kasutatud? Aga kui sa räägid kogu piduri süsteemist uueks, siis võiks julgelt kolmekohalise+ numbriga arvestada(siinkohal, raske öelda, mis tähendab pidurid).

 

Öeldi, et pidursilindrid tahavad vahetamist.ja klotsid kuna need läbi aga hea oleks kui saaks vahetada kogu süsteemi ära.

Ma ei tea, kas aitas midagi. Mis numbritest on täpsemalt jutt ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
vaja katsetustööd teha, oskad sa seda takistiteemat lähemalt rääkida?

 

Sul on vaja lihtsalt takisti osta, mille ühendad pirni asemele. Vool läheb takistisse ja muutub soojusenergiaks (arvesta, et takisti võib väga kuumaks minna). Takisti pead valima vastavalt voolu tugevusele ja pingele. Ta peab ka vastu pidama 50 vattisele soojustoodulikusele, et ta liigselt üle ei kuumeneks ja/või häviks. Ma usun, et vähemalt 3 oomist ja 50W takistit on vaja. http://minuled.eu/pood/takistid/660-takisti-50w6ohm.html - selline näiteks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Viska täpsed andmed, mootor, aasta, kw

 

Tavaliselt vahetatakse klotsid ära, need circa 10 euri paar (4 klotsi), pidurikettad 2 tükki (ees mõlemad) läheb umbes 40 euri

 

Golf 2 1.6 55kw ja 84a.


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Golf 2 1.6 55kw ja 84a.

Ette piduriklotsid, http://alvadi.ee/kataloog/varuosa/152342/13801

Taha piduriklotsid, http://alvadi.ee/kataloog/varuosa/207573/13801 (peaks olema trummelpidurid golfil imo)

Ning kui taha vaja silindreid siis neid 2x http://alvadi.ee/kataloog/varuosa/119027/13801

Kui pidurikettad ka väga läbi on siis ette saab 2tk 37 euri, http://alvadi.ee/kataloog/varuosa/152280/13801


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

@ Mad Dog https://www.facebook.com/VagAutolammutusOu?fref=ts

 

Hea hinnaga varuosad + vahetus.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Sinna fb tasub kirjutada ka, et ikka vastavad ?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Nüüd uus küsimus, et plaan golf 3 osta aga üks ütles, et 1.6 mootor sitt aga kuidas siis on 1.8 mootor, bensiini oma ikka


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.