Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Vabateema. 'Garaaž' versioon.

Soovitatud postitused

VIP
Osta korralikud kasutatud, hoiad kokku, kestavad hooaja ära küll.

Mida sa seal kokku hoiad? Kasutatud rehvide ostmine on mõttetu raiskamine minu arust. Enamasti tahetakse kasutatud rehvi eest saada 30-40 euri tükk, kui seal on mingigi kogus normaalset mustrit peal, samas kui uue rehvi saad juba 50-60 euri tükk ja sellega sõidad ikka mitu mitu suve. Ja see jutt, et kasutatud rehvi saad mingi kõva firma oma on ka mõttetu, rehv on vana, segu juba kõvaks läinud ja pole absull mingit vahet.

 

Laon ka oma küsimuse siia letti. Mul on hetkel teemaks suverehvid, kuna praegused mis all on näivad juba rohkem slickide moodi välja, siis oleks uusi vaja. Ehk oskab keegi midagi tarka öelda. Olen netis uurinud neid rehve. Hinnad on alates 50'st kuni 200'ni. Kindel on see, et päris megakallist ma ka võtma ei hakka, samas nagu odavamaid ka väga ei oska valida. Kõik on kuidagi tundmatud loomanahad. Siiski ma võin ise olla mingi lolli eelarvamusega, et odavad on sitad. On siin mõni rehviekspert?

Mina ostaks uued. Nendel hiinakatel pole häda midagi, ainus mis suurem vahe on, on see, et undavad võibolla veidi rohkem. Muidu on uus rehv ikka uus rehv, segu on pehme ja mingiks tavaliikluses sõitmiseks pole väga vahet kas on mingi michelin või nankang. Seda enam, et kui kasutatud michelini tutika nankangiga võrrelda, on ilmselge eelis nankangil, kuna see on uus, mustrit sitaks, segu pehme. Ja igasuguste hiinakate kvaliteet on viimasel ajal oluliselt tõusnud. Drifti mehed kiidavad isegi näiteks nankang, sailun, kormoran jms, et hea pidamisega ja võrdlemisi odavad. Ja kui võtta nüüd see, et kasutatud jooks on mingi 120 euri näiteks ja uue jooks 200 euri, siis no lisa 80 euri selle eest, et sul rehvi mitmeks suveks ja see on uus on minu arust vägagi mõistlik.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Teatud marki hiinakatel on undamine uskumatult jube. Eriti, kui panna veel kokku jaapani auto(nõrk heliisolatsioon) ja hiina rehvid. Aga ma võtaks ka igal juhul uued hiinakad, eriti just, kui räägime suverehvidest, kui kasutatud tunnustatud brändi omad. Peavad nad ilusti lausa 3-4 hooaega vastu(olenevalt inimesest). Ma tean, et poisid soomest toovad palju kasutatud rehve (mustrid 4-6) ja müüvad kuskil 50e set, isegi kunagi ammu sai ostetud.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
jutt ei käinud iga hooaeg uute rehvide soetamisest

 

Ma ei väljendanud ennast õigesti, minu viga.

Mõtlesin ka kasutatud aga korralikke rehve.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ostsin eelmiseks talveks oma S80le uue jooksu minged odavad naastud ka. Mingi Nordic Master 3 äkki oli. Pole nende kohta ka ühtegi halba sõna. Jooks oli mingi 170 euri vist kui õigesti mäletan ja pidamine oli vägagi okei, pehme seguga. Talvega lahkus 7 naastu, aga üsna palju oli asfaldi ka ju, lund õieti polnudki. Ja kui nüüd valida et mingi tegija firma kasutatud jooks jäi ka sinna 150 kanti, aga rehv ilmselt vana ja segu kivikõva juba, siis igatahes võtaks tutika jooksu.

 

Ja kusjuures mul on ka nii kujunenud, et on vaja iga hooaeg uusi, kui kasutatuid võtta. Olen sinisele autole ka seni ostnud kasutatuid, ja kuna ajan mingeid spetsiaalseid mõtte taga, siis nagu pole väga valikut ka, kui on midagi võtta mis 4-5mm mustriga. Ja see kulub hooajaga niipalju ära, et midagi nagu on alles, aga uuet hooaega nendega sõita ei tahaks.

 

Esimene sügis sai laiadele plekkidele peale rehvid, sõitsin sügisel nendega veits ja järgmise suve. Sügiseks olid pmst siledad. Eelmine kevad pain uue jooksu, esimesed sain sellised millel oli väga palju mustrit. Tagumised olid aga sellised, et midagi nagu oli, aga uuele hooajale ei oleks läinud nendega.

Muudetud liikme Herr Olari'i poolt

"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ma suutsin endale hea diili ükspäev sebida ja ostsin oma Focusele alla 16 originaalvalukad, mille otsas olid 8 mm jäägiga Hankook Winter cept naastud. Sellega tahaksin seda öelda, et võib ka korralikele kasutatud rehvidele otsa joosta. Kui hinnast räägime, siis maksin 200 kogu kauba eest.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ei võib jopata tõesti vahel, aga enamasti loodavad igasugu kasutatud rehvide ärikad miljonäriks saada ja müüvad ebareaalse hinnaga kasutatud pastlaid.

 

Võtta näiteks http://www.auto24.ee/products/detail_product.php?id=1055097 50 euri tükk. Okei on küll michelin aga no see rehv on vana juba ja segu kivikõva raudselt, seega pole enam vahet kas ta on michelin või mitte. Ja samas saab 50 juba heal juhul uue hiinaka kätte, mis on ikkagi uus ja pehme seguga.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Mida sa seal kokku hoiad? Kasutatud rehvide ostmine on mõttetu raiskamine minu arust. Enamasti tahetakse kasutatud rehvi eest saada 30-40 euri tükk, kui seal on mingigi kogus normaalset mustrit peal, samas kui uue rehvi saad juba 50-60 euri tükk ja sellega sõidad ikka mitu mitu suve. Ja see jutt, et kasutatud rehvi saad mingi kõva firma oma on ka mõttetu, rehv on vana, segu juba kõvaks läinud ja pole absull mingit vahet.

 

 

Mina ostaks uued. Nendel hiinakatel pole häda midagi, ainus mis suurem vahe on, on see, et undavad võibolla veidi rohkem. Muidu on uus rehv ikka uus rehv, segu on pehme ja mingiks tavaliikluses sõitmiseks pole väga vahet kas on mingi michelin või nankang. Seda enam, et kui kasutatud michelini tutika nankangiga võrrelda, on ilmselge eelis nankangil, kuna see on uus, mustrit sitaks, segu pehme. Ja igasuguste hiinakate kvaliteet on viimasel ajal oluliselt tõusnud. Drifti mehed kiidavad isegi näiteks nankang, sailun, kormoran jms, et hea pidamisega ja võrdlemisi odavad. Ja kui võtta nüüd see, et kasutatud jooks on mingi 120 euri näiteks ja uue jooks 200 euri, siis no lisa 80 euri selle eest, et sul rehvi mitmeks suveks ja see on uus on minu arust vägagi mõistlik.

 

Korralikult sõidad, siis ei kulu suverehvid mitte sittagi, isal kogemused olemas, 2009 auto ja ls oli vist 88000 ning praeguseks sõitnud (2015) ikka sama jooksuga, all olid miskidsed Dunlopid ja mustrit on väga korralikult, miski 4-5 oli, segu muutub nendel enne kõvaks kui ära kuluvad ja hea tuttav töötab rehvitöökojas Pärnus, nankangid olid midagi 50€ seal ja soovitati päris palju, aga see pigem ostja enda asi, kas usaldab hiina rehvi või mitte, ise võtaks selle asemel mingid pointS-id, sest rehvide pealt ei tohiks kokku hoida ja need pointS-id max 10€ kallimad.


5LmT5nZ.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Tea neid protirehve, nood pidavat ka head olema? Paps pani 5 aastat Vallai MS'idega, jääki hetkel seal 4-5 kandis :P Ja enne olid Masteri protid, samamoodi 4 aastat olnud. Ega tööautole pole kallimat vajagi...

Ise hetkel sõidan 3-4 millise jäägiga Michelin Energy Saveritega, ühed samad pastlad veel varuks, nagu ei kurda küll rehvi. Varsti peab vahetama hakkama, aga see hooaeg tuleb ikse lõpuni sõita :)


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

No nankangil pole viga midagi. See point-s ka mingi suht suvaline firma ju, ei näe nagu põhjust, miks seda nankangile eelistada või vastupidi ühe hinnaklassi kaup, tõenäoliselt suht sama kvaliteet ka. Tänava sõidus pole minu arvates väga vahet kas sõidad micheliniga või nankangiga. Mingit metsikut pidamist nagu ringrajal pole nagunii vaja ja kui mustrit korralikult, et teki vesiliugu ka märja ilmaga. Ja ega nad ei kulu tõesti nii metsikult, aga samas sinise auto näitel läks jooks kasutatuid üsna kiirelt. Ostsin samamoodi kasutatud rehvid ja mustrit metsikult enam polnud. nii 4mm vb ja no poolteist hooaega sõidab selle pastlaks ära küll. Mitte küll nii, et niidid väljas, aga selliselt, et kevadel enam neid alla ei paneks (mingi 1-2mm). Ja mul polnud ka mingid firma kasutatud rehvid, suht suvalised kuna otsisin kindlat mõõtu ja ei saa pidamise üle viriseda. Üldiselt on hiinakate kvaliteet märgatavalt tõusnud ja teevad üsna häid rehve. See juba igaühe enda asi, et milline uus rehv võtta, aga ma näen, et pole mõtet osta kasutatud rehve, selle mõttega et säästad jooksu pealt kuni 50 eurot või ei säästagi, aga saad vähemalt firmakad kui saaks ka see natuke juurde panna ja uue rehvi osta, tõsi küll hiina rehv, aga see on ikkagi uus rehv.

Muudetud liikme Herr Olari'i poolt

"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
No nankangil pole viga midagi. See point-s ka mingi suht suvaline firma ju, ei näe nagu põhjust, miks seda nankangile eelistada või vastupidi ühe hinnaklassi kaup, tõenäoliselt suht sama kvaliteet ka. Tänava sõidus pole minu arvates väga vahet kas sõidad micheliniga või nankangiga. Mingit metsikut pidamist nagu ringrajal pole nagunii vaja ja kui mustrit korralikult, et teki vesiliugu ka märja ilmaga. Ja ega nad ei kulu tõesti nii metsikult, aga samas sinise auto näitel läks jooks kasutatuid üsna kiirelt. Ostsin samamoodi kasutatud rehvid ja mustrit metsikult enam polnud. nii 4mm vb ja no poolteist hooaega sõidab selle pastlaks ära küll. Mitte küll nii, et niidid väljas, aga selliselt, et kevadel enam neid alla ei paneks (mingi 1-2mm). Ja mul polnud ka mingid firma kasutatud rehvid, suht suvalised kuna otsisin kindlat mõõtu ja ei saa pidamise üle viriseda. Üldiselt on hiinakate kvaliteet märgatavalt tõusnud ja teevad üsna häid rehve. See juba igaühe enda asi, et milline uus rehv võtta, aga ma näen, et pole mõtet osta kasutatud rehve, selle mõttega et säästad jooksu pealt kuni 50 eurot või ei säästagi, aga saad vähemalt firmakad kui saaks ka see natuke juurde panna ja uue rehvi osta, tõsi küll hiina rehv, aga see on ikkagi uus rehv.

 

Kasutatuid rehve ei ole tõesti mõtet osta kui ainult siis, et põletamise eesmärgil ostad, rollerile sain kasutatud rehve, mustrit nagu oli, aga pidavus pirelli ringraja rehviga oli ikka väga väga hästi tunda ja põletasin lihtsalt ära need kasutatud rehvid. Pigem nende hiina rehvidega on nii, et inimestel on kompleksid, et kui hiina siis automaatselt kohe halb ja ostetakse kallim, kuigi alati pole põhjust.


5LmT5nZ.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

No eks selle kompleksi taga ole see ka, et algul kui neid hiina rehve tulema hakkas igaltpoolt, siis nende kvaliteet polnud suurem asi ka, aga praeguseks on nende kvaliteet oluliselt tõusnud ja ma nagu ei näe pointi miks neid karta. Täitsa sõidetavad:)


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
No eks selle kompleksi taga ole see ka, et algul kui neid hiina rehve tulema hakkas igaltpoolt, siis nende kvaliteet polnud suurem asi ka, aga praeguseks on nende kvaliteet oluliselt tõusnud ja ma nagu ei näe pointi miks neid karta. Täitsa sõidetavad:)

 

Endal pole kahjuks kogemusi, aga isal plaanis see hooaeg uus jooks alla osta, eks annan siis teada siia mille kasuks ta otsustas, kas nankangid või midagi muud ja kuidas toimib.


5LmT5nZ.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

No mul sinisele tuleb ka uus jooks mingeid odavaid rehve see hooaeg. Saab ka võrrelda.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Väga lahe, paistab üsna sile, mis selline maksis?


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Väga lahe, paistab üsna sile, mis selline maksis?

5'ga sain, saaled vajavad vahetamist.

Jutu järgi mootoril all mingi hääl sees, arvati, et saaled kulunud.. Ei oska öelda palju teda hooratud on selle jamaga, pärast väntvõll ka läinud siis veidi kehvasti.

Korra pauku saanud, midagi hullu pole juhtunud, 2009 aastast pmst seisnud, max 300km sõidetud peale.

Uut sisu vajaks, juhi iste on üsna läbi ning korralik pesu tuleks teha ära.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

5k? Päris karm hind, kui salong veel räbal jms. kere roostevaba vähemalt?

 

Mis kone ja kastiga see on? Mis aasta? Salong üsna tavaline neil, et räbal. Bmw-de riidest sisu ei kesta jah. vanemate omad just, kuni mingi e34-ni.

 

Sõbral ka 78 aasta oma. https://dl.dropboxusercontent.com/u/13548385/IMG_7878_1920x1280.jpg 3.5L kone vahele pandud. hele nahk sisu pandud, arvan et see 46 pealt pärit. Ta endale doonoriks paar tükki raua hinnaga koju lohistanud.

Muudetud liikme Herr Olari'i poolt

"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
5k? Päris karm hind, kui salong veel räbal jms. kere roostevaba vähemalt?

 

Mis kone ja kastiga see on? Mis aasta? Salong üsna tavaline neil, et räbal. Bmw-de riidest sisu ei kesta jah. vanemate omad just, kuni mingi e34-ni.

Ei ei ei, võta üks 0 vähemaks.. 5k liiga rets. :D :D

1.8 66 kw m10, '77 aasta. Rohkemat hetkel veel ei oska öelda, viimased päevad ootanud kuidas saaks kodu transportida.

Roostega on meh ja heh, taga pagasnikus makro tuuningut tehtud veidi, pagasniku põhi tundus ok olevat, karbid veidi ära tuhmunud, läbivat roostet pole kusagilt leidnud veel.. Põhja alt pole nii täpselt saanud veel uurida asja.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ah siis on vägagi okei :D kui kahe nulliga on :D

 

Tundub igaahes sile:) loodame, et suuri üllatusi ei tule kusagilt.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Isa saab kasutatud rehvid pärnust 15-20 eur tk, täiesti korralikud, pidamine hea rehvid pole vanad ka, tavaliselt eelmisest hooajast pärit.

kui sellise hinnaga saab rehve, siis miks mitte osta iga hooaeg uued.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Keegi ei oskaks öelda, mistõttu E-klassi Mersu pultvõtme (1 nupuga) patareid ülimalt kiiresti tühjenevad? Ostsin eile lõunal 2 täiesti tutikat patareid, õhtul tulin sõidust ja voltmeetri järgi 6V asemel kahepeale kokku oli 4.5... Süsteem paistis esmapilgul olema jumala okei...


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.