Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kanepi legaliseerimine Eestis.

Kas sa tahaksid, et Eestis oleks kanep lubatud?  

385 liiget on hääletanud

  1. 1. Kas sa tahaksid, et Eestis oleks kanep lubatud?



Soovitatud postitused

Mingi briti üsna tuntud ja respekteeritud tervise ajakiri tegi uurimuse ja leidis, et alkohol ja tubakas on sõltuvuse ja tervisele kahjuslikkuse poolest Cannabisest eespool. Tubakas on sõltuvuse poolest kokaiiniga peaaegu ühel pulgal.

 

Kuigi samas see uurimus näitas, et LSD ja Ecstasy on vähem kahjulikud ja vähem sõltuvust tekitavad kui Cannabis.

 

Ma arvan, et lõppliku ja õiget tõde selles küsimuses praeguse hetkega ei oska keegi öelda.

 

Ka on näiteks Cannabises tubakaga võrreldes 20 korda rohkem ammoniaaki ja see peaks olema selles suhtes kahjulikum, kui koguse ja kahjuslikkuse vahet võrrelda. Kuigi kopsuvähi tekkimise detailid on ebaselged ei ütle see ka midagi. Uurimused ei ole toonud välja mingit erilist kopsuvähi kasvu Cannabist tarbides. Isegi kui uurimusalused on tarbinud Cannabist tubaka kõrvalt.

 

Ka ei ole teada kanepi pikaajalised mõjud. Seega need jutud, et see on pask jne on mõttetud. Suits on praeguse teabe juures täpselt sama kahjulik.

 

Põhjus miks kanep on keelatud ja tubakas ei ole on minu arvates nende mõju. Kuna kanep on kordades potentsem ja "võimud" nägid selles probleemi ja see keelati lihtsalt ära. Kuna kanepi-tööstuses ei olnud mingeid suri firmasid ka taga oli see arvatavasti kerge. Kuna minu silmis on alkohol täpselt sama potentne, siis tekib küsimus miks alkohol on legaalne. See on ka minu arvates lhtsalt olemas olevate traditsioonide ja hiigel firmade koosluse tõttu säilinud. Alkoholi keelustamine oleks väga keeruline.

 

Kanepi legaliseerimine on näidanud Hollandis väga häid tulemusi. Kuna riik kontrollib kõiki kraane, siis ei ole liikvel "halba kraami". Ka kui asi on legaalne, siis kaotab see paljude inimeste jaoks arvatavasti oma võlu. See, et ainult üks riik on seda teinud ei tähenda, et see halb oleks. Pigem tabu veel, aga loodetavasti me liigume sinna poole.

 

Rääkides heroiinist ja muudest karmimatest asjadest, siis ka nende ainete riigi poolne müümine/jagamine ei oleks halb. Kui sa oled sõltlane siis saad oma vajaliku kraami kätte usaldusväärsest kohast, koos puhta süstlaga. See arvatavasti paneks paugu AIDS-i levikule.

 

Kõik peaks selles küsimuses ikkagi avatud meelt hoidma ja eelarvamustest loobuma. Arutluse käigus ei ole mõttet üksteist ju sõimama hakata. See et me siin midagi jäbiseme ei muuda tegelikult suurt midagi, seega pole ka erilist survet eks. :)

 

Justnimelt ja siis tahavadki inimesed midagi uut proovida, midagi, mis on raskesti kättesaadav + annab veel kõvema kaifi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Poolt,majandus tõuseks, kuigi tõuseks ka kuritegevuse arv nende poolt, kes tahavad raha saada varastades jms, et saada kanepi jaoks raha.

 

 

//See on minu arvamus!

Kui üldse kanepi jaoks raha varastamine toimub , siis on seda präegu samapalju kui legaliseerides...

Sest need kes kanepit ikka tahavad saada siis nendejaoks ongi see nagu legaliseeritud sest seda saab igaltpoolt.


TTTTTTTTTDDDDdgg.png

Putsi see päev, see tund, see faking aasta, kui uksel seisame tervitades euro saasta!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kindlalt poolt.

Kanep rahustab ja teeb inimesed rõõmsaks.


Life is what happens to you while youre busy making other plans.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
tegelt võiks hoopis olla nii, et kes tahavad kanepit tõmmata, raisad lennaku hollandisse elama.

 

siis oleks päris pask .

 

Igatahes kanep ei tee teid agressiivseks , debiilne jutt on see .

Need kes kanepi jaoks raha peaksid varastama , nendel pole lihtsalt mõistus sündisest saati korras olnud .

 

peace yo

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
sitta mainet? mees, Eestist saaks kolmas Jamaika! päris tore oleks rastadega kuskil Tallinna kesklinna kohvibaaris istuda ja tossutada, ahhh..

 

Jamaical ei ole weed legaliseeritud enam juba aastast 2003 vist kui ma ei eksi.

Aga seal tehakse ikka seda, ja põllud kasvavad ikka samamoodi edasi.

Sest kõik teevad seal seda(isegi võimuesindajad, rääkimatta lihtinimestest)

...võimatu keelata seal seda kuna see on kultuur.


TTTTTTTTTDDDDdgg.png

Putsi see päev, see tund, see faking aasta, kui uksel seisame tervitades euro saasta!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ma ei tea, ma oleks pigem kanepi dekriminaliseerimise poolt, et need, kes on pühapäevasuitsetajad (vb mingi 2 jointi nädala jooksul, isegi vähem), ei peaks kartma trahve, aga müüjatele jääksid seadused samaks. Kuni 5g õit + 1 taim inimese kohta võiks olla maksimum lubatud (kuigi taime peal on õit tunduvalt rohkem, ei läheks see arvesse, kuna see on töötlemata). Aga see oleks siis ainult enda tarbeks kasvatamine ja tarvitamine, mitte müümiseks.

Hääletasin Jah! muidu.

 

// Tegelikult peaks vist õie lubatud kogus suurem olema, kuna ei usu väga, et ühe korraga võetakse taimelt alla 5g õit ära (töötlemiseks).

 

// Niikuinii on seda juba tuhat korda siin öeldud, aga kanep teeb tervisele vähem kahju kui alkohol (kui ikka mõistlikkuse piires tarbida, aga paljud ei tarbi alkotki ju mõistlikkuse piires).

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jamaical ei ole weed legaliseeritud enam juba aastast 2003 vist kui ma ei eksi.

Aga seal tehakse ikka seda, ja põllud kasvavad ikka samamoodi edasi.

Sest kõik teevad seal seda(isegi võimuesindajad, rääkimatta lihtinimestest)

...võimatu keelata seal seda kuna see on kultuur.

ma ei mõelnud legaliseerimiselt kolmas vaid ses suhtes, et Jamaikas on see kultuur, nagu sa mainisid. seal teevad seda kõik. Hollandis on legaliseeritud, see on teine Jamaika. Eesti oleks siis kolmas.

 

see on lihtsalt kerge fantaasia. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
ma ei mõelnud legaliseerimiselt kolmas vaid ses suhtes, et Jamaikas on see kultuur, nagu sa mainisid. seal teevad seda kõik. Hollandis on legaliseeritud, see on teine Jamaika. Eesti oleks siis kolmas.

 

see on lihtsalt kerge fantaasia. :D

 

8. Kanepi õiguslik staatus:

 

Austria:

9. juulil 2008 võeti Austrias vastu seadus, mis lubab kanepit kasutada teaduslikel ja meditsiinilistel eesmärkidel.

 

Belgia:

Täiskasvanud tarvitajad on politsei ja riigi asutuste jaoks kõige väiksema prioriteediga, kui tarvitamine ei tekita ümbrusele probleeme. See tähendab avalikus kohas tarbimist, rohkem kui 3-me grammi omamist või müümist. Ühe emase kanepitaime enda tarbeks kasvatamine on dekriminaliseeritud.

 

Eesti:

Tarvitamine, kasvatamine,omamine, ostmine ja müümine on keelatud. Tarvitamise ja väiskes koguses omamise eest saab rahatrahvi. Kasvatamise eest saab enamasti tingimisi karistuse, aga maksimaalne karistus on 5 aastat vangistust. Väikses koguses vahendamise või edasiandmise eest - kuni 5 aastat vangistust. Ainult seemned on legaalsed. Seemnete eksport/import on keelatud.

 

Hispaania:

Tarbimine ja kasvatamine on dekriminaliseeritud. Müümine ja ostmine on hetkel veel kuritegu.

 

Holland:

Omamist/ostmist väikeses koguses tolereeritakse. Kanepit saab osta iga täiskasvanu spetsiaalsest poest (e. coffee shop). Müümine ja ostmine igal pool mujal on illegaalne. Väljas/õues suitsetamine on samuti keelatud. Kasvatamist ja hulgimüüki "tolereeritakse" väikste koguste puhul(põhimõte on mitte rohkem kui 5 taime majapidamise kohta ja 5 grammi täiskasvanu kohta.). Tolerantsuse suunised leiduvad Opium acti lisas. Opium act sätestab selgelt, et iga kanepi taime osa, peale seemnete, on keelustatud - see on kooskõlas mitmete rahvusvaheliste lepingutega, millele Holland on alla kirjutanud. Seepärast ei ole võimalik kanepit Hollandis legaliseerida. Seega seaduste järgi illegaalne, aga muidu lubatud.

 

Prantsusmaa:

Omamine, kasutamine ja müümine on ainult illegaalne. Enda tarbeks kasutamist tolereeritakse. Politsei vaatab tavaliseslt mõõda avalikus kohas tarvitamisele, kui ei tõmmata liigset tähelepanu.

 

Saksamaa:

Samal ajal kui kanep on illegaalne, omamist üldiselt enam ei trahvita, kui ei ületata "väikest kogust". "Väike kogus" jääb 6 kuni 15 grammi vahele, sõltuvalt liidumaast. Tavaliselt politsei lihtsalt konfisekeerib kanepi. Enne 2002 aastat võeti ära juhiload, kui avastati kanepi omamine. Isegi kui hetkel autoga ei sõitnud.

 

Venemaa:

Alates 2003 aastast on väikestes kogustes(20 grammi) omamine lubatud.


TTTTTTTTTDDDDdgg.png

Putsi see päev, see tund, see faking aasta, kui uksel seisame tervitades euro saasta!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

8. Kanepi õiguslik staatus:

 

Austria:

9. juulil 2008 võeti Austrias vastu seadus, mis lubab kanepit kasutada teaduslikel ja meditsiinilistel eesmärkidel.

 

Belgia:

Täiskasvanud tarvitajad on politsei ja riigi asutuste jaoks kõige väiksema prioriteediga, kui tarvitamine ei tekita ümbrusele probleeme. See tähendab avalikus kohas tarbimist, rohkem kui 3-me grammi omamist või müümist. Ühe emase kanepitaime enda tarbeks kasvatamine on dekriminaliseeritud.

 

Eesti:

Tarvitamine, kasvatamine,omamine, ostmine ja müümine on keelatud. Tarvitamise ja väiskes koguses omamise eest saab rahatrahvi. Kasvatamise eest saab enamasti tingimisi karistuse, aga maksimaalne karistus on 5 aastat vangistust. Väikses koguses vahendamise või edasiandmise eest - kuni 5 aastat vangistust. Ainult seemned on legaalsed. Seemnete eksport/import on keelatud.

 

Hispaania:

Tarbimine ja kasvatamine on dekriminaliseeritud. Müümine ja ostmine on hetkel veel kuritegu.

 

Holland:

Omamist/ostmist väikeses koguses tolereeritakse. Kanepit saab osta iga täiskasvanu spetsiaalsest poest (e. coffee shop). Müümine ja ostmine igal pool mujal on illegaalne. Väljas/õues suitsetamine on samuti keelatud. Kasvatamist ja hulgimüüki "tolereeritakse" väikste koguste puhul(põhimõte on mitte rohkem kui 5 taime majapidamise kohta ja 5 grammi täiskasvanu kohta.). Tolerantsuse suunised leiduvad Opium acti lisas. Opium act sätestab selgelt, et iga kanepi taime osa, peale seemnete, on keelustatud - see on kooskõlas mitmete rahvusvaheliste lepingutega, millele Holland on alla kirjutanud. Seepärast ei ole võimalik kanepit Hollandis legaliseerida. Seega seaduste järgi illegaalne, aga muidu lubatud.

 

Prantsusmaa:

Omamine, kasutamine ja müümine on ainult illegaalne. Enda tarbeks kasutamist tolereeritakse. Politsei vaatab tavaliseslt mõõda avalikus kohas tarvitamisele, kui ei tõmmata liigset tähelepanu.

 

Saksamaa:

Samal ajal kui kanep on illegaalne, omamist üldiselt enam ei trahvita, kui ei ületata "väikest kogust". "Väike kogus" jääb 6 kuni 15 grammi vahele, sõltuvalt liidumaast. Tavaliselt politsei lihtsalt konfisekeerib kanepi. Enne 2002 aastat võeti ära juhiload, kui avastati kanepi omamine. Isegi kui hetkel autoga ei sõitnud.

 

Venemaa:

Alates 2003 aastast on väikestes kogustes(20 grammi) omamine lubatud.

okeiokei tähenärija. lubatud* :D + muud särgidvärgid.

 

peace.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Muide eesti oleks minujaoks kolmas jamaica isegi siis kui mul 5 kilo õit kuskil oleks :D:D:D (mis on muidugi sama võimalik et ma saan hiina keisriks)


TTTTTTTTTDDDDdgg.png

Putsi see päev, see tund, see faking aasta, kui uksel seisame tervitades euro saasta!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kõige õigem lause siin teemas üldse :)

 

Kõige mõtlematum postitus siin foorumis.

Sa oled arvatavasti järjekordne olenlahejaeijulgemidagiproovida vend.

Sa ei ole arvatavasti kanepit oma silmaga kellegi käes näinudki.

Kuidas saavad sinusugused otsustada, mis on hea ja mis halb, see postitus oli küll väga loll.

Mina isegi oleksin selle poolt, kui Eestis legaliseeritakse kanep, kuna ma saaksin arvatavasti käia nendes paikades kus saab osta ja närve rahustada.

Oleks parem kättesaadavus ja oleks mugavam.

Kui sul on piisavalt raha, et mingi iga nädal korraks Hollandisse lennata, aga palun.


biitzmykriips.png

[align=center]When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then i realised God doesn't work that way. So I stole one and pray now for forgiveness.

[/align]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kõige mõtlematum postitus siin foorumis.

Sa oled arvatavasti järjekordne olenlahejaeijulgemidagiproovida vend.

Sa ei ole arvatavasti kanepit oma silmaga kellegi käes näinudki.

Kuidas saavad sinusugused otsustada, mis on hea ja mis halb, see postitus oli küll väga loll.

Mina isegi oleksin selle poolt, kui Eestis legaliseeritakse kanep, kuna ma saaksin arvatavasti käia nendes paikades kus saab osta ja närve rahustada.

Oleks parem kättesaadavus ja oleks mugavam.

Kui sul on piisavalt raha, et mingi iga nädal korraks Hollandisse lennata, aga palun.

 

Sa mille järgi sa seda järeldad, et ma ei proovi midagi? Mis see sinu s*ita asi on, mida mina proovin ja ei proovi. Teadmiseks sulle, suudangi olla selline "lahe" vms, ilma et ma peaks selliseid asju tegema, kuid on ette tulnud, kus ma olen tarvitanud sellist jama, lihtsalt uudishimust. Suudan olla endast üle, ennast rahustada muude asjadega kui narkotsiga. Närve rahustada, mine arsti juurde, kui sa ei suuda oma närve muud moodi rahustada kui narkoga. Mida rohkem narkost eemale hoiad, seda parem, on mul õigus? On!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Sa mille järgi sa seda järeldad, et ma ei proovi midagi? Mis see sinu s*ita asi on, mida mina proovin ja ei proovi. Teadmiseks sulle, suudangi olla selline "lahe" vms, ilma et ma peaks selliseid asju tegema, kuid on ette tulnud, kus ma olen tarvitanud sellist jama, lihtsalt uudishimust. Suudan olla endast üle, ennast rahustada muude asjadega kui narkotsiga. Närve rahustada, mine arsti juurde, kui sa ei suuda oma närve muud moodi rahustada kui narkoga. Mida rohkem narkost eemale hoiad, seda parem, on mul õigus? On!

 

Iga täht su vastuses on minujaoks täielik bullshit.

Ära sina minu närvide pärast muretse, küll nad vastu peavad.

Ja sul ei ole õigus.

Vb kui sa oled proovinud, siis oled sa väga tuimas ja sitas seltskonnas olnud, kui ma teen/teinud olen siis saab küll huumorit korralikult tehtud ja teised teevad ka.

Ole lahe edasi, ma ei viitsi järjekordset vaidust pidada, ma jään oma arvamusele kindlaks nagunii.


biitzmykriips.png

[align=center]When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then i realised God doesn't work that way. So I stole one and pray now for forgiveness.

[/align]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Vastu.

Tarbimine tõuseks tohutult, vähemalt alguses.

Ja see 18+ piirang ei teeks mitte muffigi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Vastu.

Tarbimine tõuseks tohutult, vähemalt alguses.

Ja see 18+ piirang ei teeks mitte muffigi.

 

Ei tahaks jälle vinguda, aga mis selles oleks kui see algul märgatavalt tõuseks, see tarbimine, juu siis inimestele meeldib.

Küll sellest ära tüdinetatakse, lõpuks on see ainult turismimagnet ja väga vähe näeks eestlasi seal.


biitzmykriips.png

[align=center]When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then i realised God doesn't work that way. So I stole one and pray now for forgiveness.

[/align]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.