Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Sadakond inimest protesteeris eestikeelse hariduse vastu

Soovitatud postitused

http://www.postimees.ee/623822/sadakond-inimest-protesteeris-eestikeelse-hariduse-vastu/

 

821344t41hc241.jpg

 

Täna pärastlõunal toimus Tallinnas Vabaduse väljakul pikett, mille osalejad soovisid, et haridusministeerium rahuldaks vene koolide taotlused jätkata õppetööd vene keeles.

 

MTÜ Vene Kool Eestis korraldatud pikett pidi algama kell 14.30 ja esialgu jäi mulje, et midagi ei toimu. Kaarli puiesteel seisis vaid paar inimest. Tasahilju hakkas rahvast juurde tulema ja pea pool tundi pärast piketi algust oli kohal sadakond meeleavaldajat, kellest osa kandis rinnas valget linti. Tükk aega peale piketi algust saabusid kohale ka korraldajate poolt tehtud loosungid, mis Vabaduse kella jalamil lahti rulliti.

 

Tahan õppida vene keeles, selgitas piketile tuleku põhjust Isabella Grigoryan, üks vähestest noortest sellele meeleavaldusel. Neiu arvates on rumalus õppida eesti keeles, kuna nii ununeb emakeel ja ei saa ka teadmisi. Tallinna humanitaargümnaasiumi 10ndas klassis käiva Grigoryani sõnul suudab tema eesti keeles õppida, aga paljudele ta kaaslastele käib see ülejõu.

 

Neiu kinnitusel tema kool, ei taotlenud ajapikendust eestikeelsele õppele üleminekul ja nüüd on 60 protsenti ainetest eesti keeles.Oma eesti keele oskust hindab ta normaalseks, aga sellegipoolest on tal eesti keeles keeruline õppida ajalugu, geograafiat, bioloogiat, kuna nende õppimiseks on vaja head keeleoskust.

 

Noorte vähest osalemist meeleavaldusel põhjendas neiu sellega, et paljud lihtsalt kardavad. «Kardetakse kooli, kardetakse, et tekivad mingid probleemid,» selgitas ta.

 

Meelavaldusele tulnud lapsevanem Dmitri Kutšeri sõnul soovivad piketeerijad, et koolid võiksid vabalt valida, mis keeles õppetöö toimub. Ta lisas, et jutt ei käi ainult vene keelest, vaid ka teistest keeltest. Mehe kinnitusel ei ole ta eesti keele õppimise vastu, küll aga ei soovi ta, et teisi aineid õpitakse eesti keeles.

 

Kutšeri laps käib Pae gümnaasiumis ja kuigi osa Tallinna venekeelseid koole taotles eestikeelsele õppele üleminekul ajapikendust, siis tema lapse kool seda ei teinud. Samas ei välistanud Kutšer, et kooli hoolekogu võib selle avalduse veel esitada. Ajakirjakirjaniku küsimuse peale, miks mees piketeerib, kui ta laps õpib alles 4. klassis, vastas mees: «Selliste asjade peale on vaja varem mõelda.


prica_kommuun_s.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

oi,kuidas selline asi närvi ajab .inimesed elavad siin ja ei viitsi keelt ära õppida.

minu siis venemaale ja õppigu seal ja ärgu vingugu.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

On lollid ikka.Pole raske seda eesti keelt ju ära õppida.Kui suhtled igapäevaselt ikka eesti keeles siis peaks selle kurat aasta ajaga ilusti ära õppima.Mul endal on palju vene tuttavaid, kes räägivad vaat, et puhtamalt keelt kui mõni eestlane....


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Haters gonna hate,

 

Enne kui tulete venelasi maha tegema siis vaadake ennast peeglist.

Inimesi on igasuguseid, kuid kõik ei ole uroodid.

Tahate kihla vedade, et 10 või hiljema aastapärast vaatavad soomlased eestlasi samamoodi nagu meie vaatama hetkel venelasi.

 

Mida on venelased teile üldse teinud, et te võite südame rahuga mõlised ja ananüümselt mõnitada?

Olge tänulikud, et tee ei pea nõukogude liidus elama.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Haters gonna hate,

 

Enne kui tulete venelasi maha tegema siis vaadake ennast peeglist.

Inimesi on igasuguseid, kuid kõik ei ole uroodid.

Tahate kihla vedade, et 10 või hiljema aastapärast vaatavad soomlased eestlasi samamoodi nagu meie vaatama hetkel venelasi.

 

Mida on venelased teile üldse teinud, et te võite südame rahuga mõlised ja ananüümselt mõnitada?

Olge tänulikud, et tee ei pea nõukogude liidus elama.

 

Kui see postitus oli minule suunatud , siis ma pole väitnudki,et kõik venelased sellised debiilikud on...

Mina ei salli selliseid kes elavad riigis,aga keelt ei oska .

ja selle nõukogude liidu jutuga võid perse minna !

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

kuule eesti patrioot, kas sa üldse eesti hümni oskad peast laulda?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
njaa,ilmselgelt oled sina üks nendest sibulatest kes ootab,et me kõik vene keelt hakkaksime rääkima

Ei ole, aga ma ei ole nii madala laubaline nagu sina.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Rahunege maha juba, hakkate tuure ülesse kütma ilma mingi põhjuseta?

Imo, osad asjad peaksid ikka eestikeeles olema, kuid saan aru neist kellele eesti keel käib ülejõu.

Kuid see on küll natuke naiivne,kui elab eesti riigis, keelt ei oska, loodab, et teda teenindatakse Vene keeeles.

 

Marrk, kus sa selle nõukogude liidu jutu välja kitkusid?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

ja millest Marrk järeldad ,et ma madalalaubaline olen? Sellest ,et ma ei salli inimesi kes elavad kuskil riigis,aga keelt ei oska? Sellest ,et ma arvan,et Eesti riigis peaks koolides õppima Eesti keeles ? Sellest ,et ma ootan,et mind teenindataks EESTI keeles?

Minu arust oled küll sina hetkel see "madala-laubaline"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
On lollid ikka.Pole raske seda eesti keelt ju ära õppida.Kui suhtled igapäevaselt ikka eesti keeles siis peaks selle kurat aasta ajaga ilusti ära õppima.Mul endal on palju vene tuttavaid, kes räägivad vaat, et puhtamalt keelt kui mõni eestlane....

 

Sama, arvatavasti mõni ühine tuttav ka siis venelastest. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kui me läheks venemaale, siis tahaks näha, et me eesti keeles saaks õppida.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Haters gonna hate,

 

Enne kui tulete venelasi maha tegema siis vaadake ennast peeglist.

Inimesi on igasuguseid, kuid kõik ei ole uroodid.

Tahate kihla vedade, et 10 või hiljema aastapärast vaatavad soomlased eestlasi samamoodi nagu meie vaatama hetkel venelasi.

 

Mida on venelased teile üldse teinud, et te võite südame rahuga mõlised ja ananüümselt mõnitada?

Olge tänulikud, et tee ei pea nõukogude liidus elama.

 

Hei, harrastad stiili "ise-küsin-ise-vastan?"

Mida on venelased teile üldse teinud, et te võite südame rahuga mõlised ja ananüümselt mõnitada?

Olge tänulikud, et tee ei pea nõukogude liidus elama.

 

Kas me (mina ja minu esivanemad) tahtsime vabatahtlikult nõukogude liitu astuda? Rabada tööd selleks, et mingi mõttetu jorss saaks kogu tehtud tulu / toodangu venemaale saata ( NKL). Kurat õpi veidi ajalugu, enne kui siia tänitama tuled. Venelased tunnevad ise ka häbi, oma minevikus tehtud pattude üle, sp kõik nende ajalooõpikud selliseid asju enam ei sisaldagi, aga miski sellest ei kao ära. Tahaks näha, kuidas sommid Meist sama arusaama saavad, tõesti tahaks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Hei, harrastad stiili "ise-küsin-ise-vastan?"

Mida on venelased teile üldse teinud, et te võite südame rahuga mõlised ja ananüümselt mõnitada?

Olge tänulikud, et tee ei pea nõukogude liidus elama.

 

Kas me (mina ja minu esivanemad) tahtsime vabatahtlikult nõukogude liitu astuda? Rabada tööd selleks, et mingi mõttetu jorss saaks kogu tehtud tulu / toodangu venemaale saata ( NKL). Kurat õpi veidi ajalugu, enne kui siia tänitama tuled. Venelased tunnevad ise ka häbi, oma minevikus tehtud pattude üle, sp kõik nende ajalooõpikud selliseid asju enam ei sisaldagi, aga miski sellest ei kao ära. Tahaks näha, kuidas sommid Meist sama arusaama saavad, tõesti tahaks.

 

"Kurat õpi veidi ajalugu, enne kui siia tänitama tuled."

Selle peale vastaksin ma, et ega sinagi ei ole aru saanud. Kurat õpi ajalugu. Selline otsus tehti eestlaste ellujätmiseks. Sina, kui suur ajalooteadja, peaksid ju teadma, et NKL ähvardas okupatsiooniga, kui lepingule alla ei kirjutata. Ja, et lepingule üldse saaks alla kirjutada tehti referendum, kust tuli välja, et "soovitakse" liituda NKLiga. Ja kui sa nüüd tuled väitma, et NKL okupeeriski Eesti, siis sa eksid - lepingule kirjutati alla...

 

---------- Post added 15-11-11 at 20:36 ----------

 

Kui me läheks venemaale, siis tahaks näha, et me eesti keeles saaks õppida.

 

Kui sa veel aru ei ole saanud, siis natuke alla kolmandiku on Eestis venelasi. Kui sa läheksid Venemaale, kus sa oled üks eestlane 3 miljoni kohta, siis loomulikult ei saa sa seal eesti keelset haridust.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
"Kurat õpi veidi ajalugu, enne kui siia tänitama tuled."

Selle peale vastaksin ma, et ega sinagi ei ole aru saanud. Kurat õpi ajalugu. Selline otsus tehti eestlaste ellujätmiseks. Sina, kui suur ajalooteadja, peaksid ju teadma, et NKL ähvardas okupatsiooniga, kui lepingule alla ei kirjutata. Ja, et lepingule üldse saaks alla kirjutada tehti referendum, kust tuli välja, et "soovitakse" liituda NKLiga. Ja kui sa nüüd tuled väitma, et NKL okupeeriski Eesti, siis sa eksid - lepingule kirjutati alla...

 

---------- Post added 15-11-11 at 20:36 ----------

 

 

 

Kui sa veel aru ei ole saanud, siis natuke alla kolmandiku on Eestis venelasi. Kui sa läheksid Venemaale, kus sa oled üks eestlane 3 miljoni kohta, siis loomulikult ei saa sa seal eesti keelset haridust.

 

Keegi ei käse neil "natuke alla kolmandiku" venelastel siin olla. Kui neile siinne riigikord ei sobi, mingu palun tagasi venemaale. Teiseks kõva ellujätmine küll, kui aeg-ajalt küüditati valitsuse liikmeid, politseijõude, tähtsaid vallaametnikke siberisse, asendati kõrged kohad vene "tarkadega". Me võimegi siin vaidlema jääda selle üle, kes selles kõiges süüdi on. Sinul omad argumendid, minul omad. Aga tõsi on see - sa ei saa sellele vastu ka vaielda-, et Eesti oleks ilma NKL väga edukalt hakkama saanud, kiiremini jalad alla saanud ning muule maailmale järgi jõudnud. Võibolla kohe esmastel aastatel Euroopa liidugagi ühinenud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Keegi ei käse neil "natuke alla kolmandiku" venelastel siin olla. Kui neile siinne riigikord ei sobi, mingu palun tagasi venemaale. Teiseks kõva ellujätmine küll, kui aeg-ajalt küüditati valitsuse liikmeid, politseijõude, tähtsaid vallaametnikke siberisse, asendati kõrged kohad vene "tarkadega". Me võimegi siin vaidlema jääda selle üle, kes selles kõiges süüdi on. Sinul omad argumendid, minul omad. Aga tõsi on see - sa ei saa sellele vastu ka vaielda-, et Eesti oleks ilma NKL väga edukalt hakkama saanud, kiiremini jalad alla saanud ning muule maailmale järgi jõudnud. Võibolla kohe esmastel aastatel Euroopa liidugagi ühinenud.

 

Väga õige!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
See Marrk on küll mingi hälvar vist.

Ajab sellist teksti siin nagu tal katus sõidaks.

 

indeed.gif

 

saab hariduse vene keeles.. ja siis läheb kõrgkooli või ülikooli ja ei saa seal hakkama, kuna ei ole koolis neid asju eesti keeles õppinud... läheb riigiasutusse ja ei saa aru, kui keegi temaga eesti keeles räägib... See on nende elu lihtsamaks tegemiseks selles riigis. Kui ei sobi, mingu elama kuhugi, kus nad arvavad paremini hakkama saavat...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Üks huvitav areng:

 

Minu tutvusringkonnast ca. 70% on otsaga ülikoolis, lõviosa neist ei räägi pea sõnagi vene keelt (sama nendega, kes on mujal), sealhulgas nt. hunnik arstiteadust õppima läinud rahvast. Nemad on need, kes tulevikus peaks meid kõiki ravima/teenindama/esindama/meie muresid lahendama.

 

Praegused nooremad (ja ka mitte enam nii noored) venekeelsed inimesed, kes ei taha õppida eesti keelt ja nõuavad ülbelt venekeelset teenindust... KUIDAS TE KAVATSETE 20a. PÄRAST HAKKAMA SAADA??? Suurema osa spetsialistide jaoks kõlab tulevikus teie venekeelne jutt ühtlase ja arusaamatu mulinana. Kui teil peaks lisaks olematule eesti keelele olema ka puudulik inglise keel, on teil raske tööd leida, arstiga suhelda, dokumente vormistada, teateid lugeda jne. - lühidalt:ENDALE KEERATE!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.