Mine sisusse
Otsi siit
 • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

l6bustank

SUPERVIP
 • Postituste kogus

  2 902
 • Liitus

 • Viimati külastas

 • Tagasiside

  100%
 • VP$

  452 [ Anneta ]

Turu statistika

 • 0
 • 0
 • 0

Reputatsioon

0 Neutral

info l6bustank'i kohta

 • Teised grupid Liikmed
 • Aste
  SUPERVIP
 • Sünnipäev 14.02.1992

Isiklik info

 • Asukoht
  Selja taga

Viimased profiili külastajad

Viimaste külastajate blokeerimine on keelatud ja teistele kasutajatele seda ei näidata

 1. Mis ajavahemikus sa Slovakkiasse raha panid? ja mis laenugruppidesse? (nii pikkus kui skoor) Need tulemused tunduvad ikka ulmeliselt kehvad. Ma tean, et OR on pidevalt oma Slovakkia osakonna laenureeglite kallal nokitsenud ja neid järk-järgult parandanud. Minu enda portfellis on 2016 2. pooles mõned tagasiostud (aga mitte nii palju kui sul) ja paar lootusetut kollast aga 2017 on juba märksa tugevamad tulemused. Minu 2017. aasta laenude see osa, mis on vähemalt 2-3 maksetähtajani jõudnud: Probleemseid mõned on, aga alumine ots on juba nii palju intresse maksnud, et isegi kui kõik kohe hapuks läheksid, ei saaks eriti palju kahju.
 2. google trends tulemused otsingufraasile "runescape"
 3. Mitmesse laenu panustasid ja mis vahemikus rahapaigutused tehtud on? Kokkuvõte minu Slovakkia eksperimentaalportfellist: 28 lepingut: - 1 punane, - 8 kollased, millest "lootusetuid" 3-4, - 19 rohelised, millest 1 maksis 4 kuud graafikujärgselt ja tegi siis enneaegse tasumise kogu laenu ulatuses. Esimene investeering tehtud 31.08.2016. Kokku 280€ eest lepinguid, mille pealt seni saadud 34,41€ intresse ja kantud 3,9€ kahjumit. Keskmine intress 70% ümber, laenud 2a 901-1000 skooriga. Ootuspärane tulemus arvestades, mis intressiga laenud on. Järgmine sügis on mõtet uus kokkuvõte teha, seni lasen vaikselt edasi ja panen iga kuu mõned laenud Slovakkia portfelli juurde. Kokkuvõttes ei midagi hullu ega ka midagi erilist, ootuspärane tulemus nende intresside juures.
 4. Peamine põhjus: neid saab kõrgema intressiga välja anda ja mind ei sega OR-s oleva portfelli keskmisest madalam likviidsus.
 5. Kui käsid automaatpakkujal panna raha nt 5-aastastesse 901-1000 skooriga laenudesse, siis ainult 5-aastastesse panebki ja lühemaid ei näpi. Teiste haldurite osas on puhtalt su enda kõhutunde küsimus. Minu eesmärgid on pikaajalised ja sellepärast on laenuperioodid ka pikemad.
 6. Kasuta omaraha automaatpakkujat, saad sisse nendesse parematesse laenudesse. Skoor 650, 2 aastat, intress 36% pole kuigi hea võrreldes OR-s olevate teiste laenudega. Lisaks võid arvestada sellega, et paljud sinna "parimatesse" laenudesse sisse saanud maksavad boonust OR-le e. tegelikult on nende tootlus sama veidi madalama intressiga laenudega. Minu selle kuu jooksul EST laenudesse välja läinud raha (ei maksa boonust ühelgi juhul):
 7. Midagi nii Sulle kui teistele uutele huvilistele, keda viimase paari kuuga hulgi lisandunud on: NB! tõesti loe/kuula need kõik läbi, investeerimine ei tohi olla impulsiivne, peab olema ratsionaalne tegevus. Põhjalikkus ja kannatlikkus on omadused, mis toovad edu. 1. loe läbi see: https://kristiinvesteerib.ee/kuidas-investeerida-1000-eurot/ (kehtib kenasti kõigi 4-kohaliste summade kohta) 2. kuula lõpuni see: http://rahafoorum.ee/kuhu-investeerida-vaikeste-summadega/ 3. loe läbi see: http://rahafoorum.ee/p2p/ ja vali sealt mõni portaal. 4. küsi endalt portaali vm. meetodi valikut tehes: - kas kõige eelneva valguses on mul endiselt soov investeerida? - kas ma saan endale lubada investeeritava kapitali kaotamist? - kui ruttu ma sellele rahale ootamatu vajaduse tekkides ligi saada tahan? - kui pikka investeerimisperioodi ma plaanin? - kas ma tahan intresse saada iga kuu või pikema aja tagant? - mis mu portfelliehitamise kaugeesmärk on? - kui kõrget tootlust ma jahin? - kui kõrget riski ma talun? - millised on meetodi X kasutamisega kaasnevad riskid? - kas meetodi X pakutav tootlus on proportsionaalne seda meetodit kasutades kaasnevate riskidega? Kui esimese küsimuse vastus oli "jah", siis pane vastused teistele küsimustele valge paberilehe peale kirja ja hakka neid kõrvutama võimalike investeerimisvõimalustega, et valida endale sobivaim.
 8. Vara öelda, minu enda Slovakkia portfell on alles liiga noor ja kuna sihin pikemat plaani, siis võtan sinna ainult 2-aastaseid laene 901-1000 skooriga. Senise kogemuse põhjal saan julgelt väita, et Slovakkias jäädakse võlgu sagedamini kui Eestis. Mingit adekvaatset tootlusnumbrit ei saa öelda, sest pole punaseid veel. Kollaseid samas on omajagu. Intress 70-80% kõigil.
 9. Tavaline omaraha laen minu portfellis: 36% 2110€ 5 aasta peale annuiteedipõhise graafikuga, minule jääv intress pärast OR-le minevat osa koguintressist on 28,8%. 10€ panen sisse, plaani kohaselt maksab ta 5a jooksul mulle tagasi 18,79eur (maksueelne). 1. aasta jooksul saan tagasi 2,86€ (2,28€ maksujärgselt) intressi ja 0,99€ põhiosa. Kui see laenaja pankrotistub pärast 1. aastat, siis rakendub OR tagasiostugarantii, mis on Eesti laenude puhul praegu 80% võlgu oldavast põhiosast. Minu laenu puhul siis 7,21€ juhul kui laenaja laseb üle alates 13. kuust. 1 aasta sees sain mina laenajalt (pärast makse) 2,28€+0,99€=3,27€ ja pärast laenu pankrotistumist OR-lt 7,21€. Kui kõik mu laenud 1a järel punasesse lendaks siis ka sellise eriti nukra stsenaariumi korral jään ma mitte lihtsalt nulli, vaid aasta lõikes 0,48€-ga plussi e. hoolimata kõigest kasvas minu raha maksujärgselt 4,8% aasta lõikes. Ja lisaks: OR-s on tänu nende teistsugusele laenamisskeemile ja parematele krediidiandmetele vähem "halbu" laenajaid kui Bondoras, see muudab kogu tagasiostuga seonduva stabiilsemaks - väiksem võimalus, et ühel heal päeval laiutatakse käsi ja öeldakse, et "sorry, aga enam punaseid tagasi ei osta...". Kogu selle tüütu jutu "point" on, et erinevalt Bondorast on siin rämpslaene vähem, pankrotis laenajate tekitatav kahju oluliselt pehmendatud ja stabiilsust rohkem. Sellest tulenevalt saab vähemasti praegu lubada endale kõrgemaid riske.
 10. Selle pildi peal, mis ma postitasin on Eesti laenud kõik. Kruttimine on väga lihtne: kui praeguse intressiga on näha, et stabiilselt läheb raha välja, siis kergitan 1-2% haaval ja vaatan, mis toimuma hakkab. Kannatlik peab olema - kui esimese paari päevaga midagi ei liigu, siis pole mõtet veel araks lüüa. 7-10 päevaga näed ära, kas liigub stabiilselt/mitte. Nagu sa näed, siis paari-kolme nädala sees tõstsin EST 900+ 5a/7a/10a laenudes oma intressitaseme 36% pealt 38% peale. Nüüd vaatan, kuidas 38 peal püsib ja kui püsib, siis kruvin aga juurde. EST 800+ 5a tõstsin intressi 46% pealt 48%-le. Sama loogika. Slovakkias tekitasin okt. 2016 alates pisikese eksperimentaal-portfelli, kus võtan 2-3 laenu kuus. Senimaani seal panustanud u. 75% intressiga 2a laenudesse 900+ skooriga. Aga etteruttavalt võin öelda, et võlgnikke on Slovakkias rohkem.
 11. Uutele alustajatele edu. Ja väike investeerimissoovitus OmaRaha-s pikemaajalistesse laenudesse panustajatele. Kõik laenud 0% boonusega (e. ei maksa preemiat omarahale eelisjärjekorras laenu sisse saamise eest). Viimased 2-3 kuud olen saanud pidevalt intessi ülespoole kruttida. Võlgnike / pankrotide osas mingit erilist muutust pole olnud.
×
×
 • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.