Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Dilemma kutseka ja gümnaasiumi vahel

Soovitatud postitused

Terv,

 

 

 

 

Selline küsimus, et käin põhikooli viimases klassis ja varsti vaja end katsetele lohistada. Ning ma olen omadega jumala segaduses kus suunas liikuda, kas gümnaasium või põhikool. Silme ees ikkagi siht it kolledž või TTÜ. Käisime klassiga kutsekas ja seal mainiti, et samal erialal minnes edasi õppima kõrgkooli on eelis 20%, kuna riik on sinu eest kutsekas tasunud jne. See pani mind mõtlema, eriti veel need eelised, stipp, tasuta toit, praktika jne. Mis Te arvate kuhu mul oleks mõtekam minna, kas see jutt vastab tõele, et muul on eelis või on see lihtsalt mingi mõjunipp? Kui paljud teist on või teavad kedagi, kes on läinud peale kutsekat kõrgkooli?

 

NB: Hinded tulevad mulle lõputunnistusele 4-5. v.a mingi arvutiõpetus, kus koolijhtkond otsustas viimasel aastal MSi pealt Libreoffice peale yle minna ja siis läks asi rappesse, sest ma olin 6 klassis ja loll siis;(

 

Tänud Teile,


"Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis."

Lennart Meri

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
kas gümnaasium või põhikool.

 

Aga muidu soovitan minna ikka gümnaasiumi kui lõpetad selliste hinnetega, samas kui tahad mingit kindlat eriala õppida siis mine kutsekooli.


*

www.Nodam.eu

* e-post: info@nodam.eu

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

ise läksin gümnaasiumisse, ei kahetse. TTÜsse sain sisse ilma suurema vaevata, ei oska öelda, kas oleks olnud sama kerge kui oleksin käinud kutsekas. Kutseka miinus on see, et sa õpid ainult ühte eriala, mis piirab tunduvalt sinu võimalusi tulevikus. Nii olen mina asjast aru saanud ning minu jaoks oli gümnaasium ainuõige otsus, ei näeks enda elu hetkel ette kutsekaharidusega.

 

minu hääl läheb gümnaasiumi peale, lisaks sellele on sul ka pea(?) olemas, niiet soovitan sul oma potensiaali ära kasutada.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ise käin ka gümnaasiumis ja plaan TTÜsse edasi minna. Nõustun Kristjaniga, kutsekasse minnes on ilmselt väiksem valikuvõimalus hiljem kuhu edasi minna.


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Soovitan ka gümnaasiumi edasi minna. Suvel lõpetasin gümnaasiumi ja enamus minu lennust läksid edasi kõrgkooli. Arvestades kui hea õpilane oled, siis saaksid kindlasti hakkama! :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kui sul pead on (hinded näitavad, et vist ka on) siis mine gümnaasiumisse ja peale gümni kutsekasse.

 

see oleks kõige halvem tegu, mida antud olukorras teha... täielik elu/aja raiskamine. Kui sa juba gümnaasiumi lähed, siis ilmselgelt tahad sa mõnda ülikooli sisse astuda.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
see oleks kõige halvem tegu, mida antud olukorras teha... täielik elu/aja raiskamine. Kui sa juba gümnaasiumi lähed, siis ilmselgelt tahad sa mõnda ülikooli sisse astuda.

 

Why so? Vähemalt minginegi baas olemas millele toetuda kui ülikoolis kas kõik ei õnnestu või siis peale ülikooli lihtsalt tööd ei ole. Samuti saab ka siis ülikooli minna aga juba siis seda eriharidust edasi arendama mille kutsekas said.


demon_phunk.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Heh,Ega ma ka tarkpea ei ole. Lihtsalt nagu vanemad ütlevad, et kui viitsin siis saan ka häid hindeid. Näiteks eelmine veerand võtsin lihtsalt eesmärgiks fysa veerand 5 saada ja saingi, kuid muidu Olen väga laisk. Seepärast mōtlesingi õppima minna eriala + et mul oleks bonus kõrgkoolis. Aga hindan Teie arvamusi väga ja võtan need arvesse


"Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis."

Lennart Meri

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kuna sul on mingisugune nägemus juba olemas, mida sa tulevikus teha tahad, siis omalt poolt soovitan sul valida hoopis kutsekooli. Omandad erialased teadmised ning saad vastava kutsetunnistuse, mis on suur eelis tulevikus edasi õppima minnes või siis kohe tööle asudes. Lisaks Välispraktika/töökogemus. Samas on sul kooli kõrvalt rohkem vaba aega. Kindlasti oleks sul tulevikus eelis, kuna oled juba omandanud erialased teadmised ning sul on töökogemus samal erialal.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kuna sul on mingisugune nägemus juba olemas, mida sa tulevikus teha tahad, siis omalt poolt soovitan sul valida hoopis kutsekooli. Omandad erialased teadmised ning saad vastava kutsetunnistuse, mis on suur eelis tulevikus edasi õppima minnes või siis kohe tööle asudes. Lisaks Välispraktika/töökogemus. Samas on sul kooli kõrvalt rohkem vaba aega. Kindlasti oleks sul tulevikus eelis, kuna oled juba omandanud erialased teadmised ning sul on töökogemus samal erialal.

 

Soovitaksin ka seda, kui on juba kindel siht olemas mida tulevikus teha tahad, siis vali kindlasti kutsekool.


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Olin ise ka kunagi sama dilemma ees. Tegin siis nii, et käisin ikka gümnaasiumis ära ja peale seda kutsekooli. Ütlen ausalt, et kahetsen, et kohe kutsekooli ei läinud. Oleks juba oma elu peal arvatavasti, aga pean veel 1,5 aastat nüüd koolipinki nühkima.

Kutsekas on vaba aega kõvasti rohkem ja ikka väga palju kergem on seal kui keskkoolis:)

Kui eesmärk minna ülikooli, siis soovitaksin ikka rohkem gümnaasiumi.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Kui tahad saada lihttööliseks, siis mine kutsekasse. Kui ootad elult enamat, siis mine gümnaasiumisse. Samas peale kutsekat saab alati minna ka edasi õppima.

 

 

See on nüüd küll väga vale võrdlus.

 

Paljud gümnaasiumi/ülikooli lõpetajad istuvad poes leti taga, teenides minimaalset palka, kuigi ülikooli haridus on taga, ning samas ka õppelaenud enamustel kaelas.

 

Ei ole nii, et ainult kutsehariduse vennad jäävad lihttööliseks, teised saavad kusagile kõrgemale.

Samas on vaja ka lihttöölisi, kõik ei saa olla ärimehed.


 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ma pigem mõtlesin seda, et peale gümnaasiumit on võimalus minna ülikooli, kust saadav haridus võimaldab minna tööle parematele kohtadele, kuid neid kohti ka lõputult pole. Tänapäeval ongi tihti kahjuks nii, et ülikoolist omandatud kraadidega inimesed töötavad kuskil kassas, kuid see tuleneb ka inimese ambitsioonidest.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ma pigem mõtlesin seda, et peale gümnaasiumit on võimalus minna ülikooli, kust saadav haridus võimaldab minna tööle parematele kohtadele, kuid neid kohti ka lõputult pole. Tänapäeval ongi tihti kahjuks nii, et ülikoolist omandatud kraadidega inimesed töötavad kuskil kassas, kuid see tuleneb ka inimese ambitsioonidest.

 

see on juba inimese enda teha, mida ta peale bakat edasi teeb. Mina teeksin magistri ka ära, siis vaataks mingit mõistlikku töökohta. Baka haridusega tõesti kusagile väga hea palgaga tööle ei saa.


tervist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ma pigem mõtlesin seda, et peale gümnaasiumit on võimalus minna ülikooli, kust saadav haridus võimaldab minna tööle parematele kohtadele, kuid neid kohti ka lõputult pole. Tänapäeval ongi tihti kahjuks nii, et ülikoolist omandatud kraadidega inimesed töötavad kuskil kassas, kuid see tuleneb ka inimese ambitsioonidest.

PEale kutsekat saad ka ülikooli minna:)

Läksin kutsekasse ja ootan ikka elult palju.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Nii see on.

 

Kutsekas võib lihtsam olla, samas sa võid peale seda edasi minna ülikooli, või mida iganes.

Kuid ise olen koguaeg arvanud, kui tahad elus läbi lüüa, siis peab olema sul tahtejõudu, viitsimist ja mõtlemist. See paber või mingisugune teema mida oled ülikoolis õppinud, ning hinde kätte saanud, ei tee sind targemaks, kuna fakt on see, et enamuse õpitust unustad.

Sul võivad olla ükskõik mis paberid, aga kui sa ei suuda, ega julge midagi teha, siis ei saavuta ka midagi.


 

All empires are created of fire & BLOOD

EL Patron Pablo Escobar

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Tegelt, oli omal ka selling plaan, et lähen kutseka ja vabal ajal võttan programeerimist rohkem ette, et kui ülikooli lähen saaks sellega hoobelda, kin lasti tooks see mulle edu. Aga ei tea jah kas gymn või kutse :( mind ajab närvi see Eestlaste suhtumine, et kutseka lähevad lollid, ehk kes gymni ei SAA. Kurat, see ei ole ju nii inimesed


"Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis."

Lennart Meri

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Tegelt, oli omal ka selling plaan, et lähen kutseka ja vabal ajal võttan programeerimist rohkem ette, et kui ülikooli lähen saaks sellega hoobelda, kin lasti tooks see mulle edu. Aga ei tea jah kas gymn või kutse :( mind ajab närvi see Eestlaste suhtumine, et kutseka lähevad lollid, ehk kes gymni ei SAA. Kurat, see ei ole ju nii inimesed

Kui sa tahad programmeerijaks saada, siis mina soovitaks igal juhul minna gümnaasiumisse ja sealt edasi ülikooli. Ma ei kujuta ette, kuidas on võimalik kutsekas selgeks saada kõik need andmestruktuurid, algoritmid ja valemid, mida vaja läheb. Muidugi on erandeid, kes õpivad ise kõik selgeks ja on võimalik programmeerida lihtsamaid asju, kus ei ole vaja nii täpselt teada, kuidas mingi asi töötab ja kuidas mingit algoritmi programmeerida, aga see pole päris see, mida mina programmeerimiseks pean.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Eks see ole rohkem su enda otsutada lõpuks mida sa ise teed. Edi Murfi siin juba mainis, et tal oli see sama dilemma aastaid tagasi, ise olin ka kahe valiku ees, kas kutsekas või siis keskkool. Läksime mõlemad keskkooli. Neid kordi kui me oleme omavahel rääkinud, et oleks võinud kohe kutsekasse tulla on ette tulnud rohkem kui korra, mõlemad tulime peale keskat kutsekasse, mitte sellepärast, et kuskile mujale sisse ei saanud aga erialad pakkusid huvi. Kui sa tunned IT vastu huvi ja tahad seda õppida siis mina arust ei ole kutsekas ka halb valik. Mul sõber/tuttav õppis Tartu KHK-s IT-d, läks kohustuslikule praktikale ja nüüd töötab hea palga eest suures firmas. Lõplik valik on muidugi sinu enda teha. Ja peale kutsekat ei keela sul keegi ennast ülikoolis täiendada. :)


Karm, aga õiglane.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ise sain ma keskkooli sisse, aga ütlesin sellest ära, ei kahetse midagi, usun et tegin õige otsuse.Nii palju kui ma tean enda klassist kes põhikoolis käisid direktori vastuvõtudel jms on nüüd Keskkoolis 3medega ja 2tedega,vbla mõni kes on väga hea peaga on ka 4jaline.See on absoluutne lollus jah, et kutsekas ei õpi midagi vms, küsiksin siin inimestest kes ütlevad, et supikas on mõttetu jne. Kui paljud teist ise on kutsekas käinud ja saavad öelda, et see mõttetu ja lollidekool vms ?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.