Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Eesti noored.

Soovitatud postitused

Eestis pole noorte hulgas eriti levinud raha kogumine ja säästmine millegi suure nimel, näiteks auto, ülikooli, korteri jmt jaoks. Põhiliselt loodetakse ikkagi papadele ja mammadele, kellel lihtsalt peab olema tühjumatu rahakott. Noored pole ka ise eriti aktiivsed. Vingutakse, et kuhugi ei võeta, ja kui võetaksegi, siis pärast on mingi jama palga maksmisega.

 

Allikas: 7. Klassi Eestikeele Töövihik.

 

Mis arvad sina sellest?

Kas oled ise ka selline?

Põhjenda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Eks igalühel ole sellele küsimusele vastuseid. No palju minu sõprusringkonnast tõesti kulutavad meeletult, samas kui mina käin tööl, siis nemad elavad IKKA VEEL vanemate rahakotis. (Vanud 17+, no peaaegu täisealised ju!) Mina ise kogun, sest plaan üksinda elama hakata. Niiet, ise pole sellline.

 

Aga siiski suuur suuur enamus noortest on sellised.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Mina ise just ei kogu, mul on nii et iga kuu läheb emalt mingi teatud summa maha minu arvele, kui 21 olen saan selle raha kätte.

Ei kogu kuna korter on endal olemas juba. Kuid raha ka meeletult ja mõttetult ei kuluta, pigem kasutan millegi tähtsama jaoks kui vaja.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Oleneb lapse kasvatusest ja muidugi ka vanematest, tõesti suurem osa kulutab väga mõttetutele asjadele ja ei mõtle mida nad teevad ja kuhu nad lähevad. Isegi praegu vanemate rahakotil kuid seda probleemi ei tohiks kaua olla..


Do what you have to do...

floral_signature_350_150.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Asi on kasvatuses (isiklik arvamus) , kas vanemad on niimoodi teinud et viskavad nädala raha vms , või nii nagu minul , kas teen tööd (kodus) teatud summa eest , või teenin ise kuskilt mujalt selle raha , aga niisama lambist ei saa ma vanematelt mitte tuhkagi , peale söögi ja katuse :)


Kontakt: Psycho@vahvel.net

[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Eks igalühel ole sellele küsimusele vastuseid. No palju minu sõprusringkonnast tõesti kulutavad meeletult, samas kui mina käin tööl, siis nemad elavad IKKA VEEL vanemate rahakotis. (Vanud 17+, no peaaegu täisealised ju!) Mina ise kogun, sest plaan üksinda elama hakata. Niiet, ise pole sellline.

 

Aga siiski suuur suuur enamus noortest on sellised.

 

Ise üritan sama teha.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin

Ma olen viimane aasta täielikult enda kulul elanud, okei süüa saan kodus, ei hakka ära ütlema.

Aga riided, joogid, trennirahad jne, maksan ise.

Ma oskan raha hoida, näiteks kui ma suvel tööl käin siis mul jätkub seda raha täpselt nii, et järgmise suveni on raha.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Asi on kasvatuses (isiklik arvamus) , kas vanemad on niimoodi teinud et viskavad nädala raha vms , või nii nagu minul , kas teen tööd (kodus) teatud summa eest , või teenin ise kuskilt mujalt selle raha , aga niisama lambist ei saa ma vanematelt mitte tuhkagi , peale söögi ja katuse :)

 

This, so much this. Endal sama, ainult töö eest saan.


:ninja:30uuxxi.png:ninja:

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ise veel liiga noor,et endale midagi suurt koguda (14 alles ...) Kuid vanasti oli mul mõte osta endale roller ning teha selleks load,kuid siis mõtlesin et miks ? niiet praegu kogun auto lubade ja auto jaoks raha,kui just tüdrukuga väljas ei käi :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kogun ise ka auto jaoks raha.

Tänapäeva noored enamasti raiskavad raha ninninänni peale.


Ainuke MSN: OdavGP@hotmail.com

Müün kulda 0.48€ ea!

Ostan kulda 0.37€ ea!

Müün P2P 5€/13M/75sol ea!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Tegelikult on see täitsa tõsi.. Isegi üritan rohkem enda rahadega toime tulla, kui just ei jätku või midagi, siis küsin vanematelt.


BMW <3

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

käin tööl, kogun raha auto ostuks ja paar päeva tagasi ostsin veel endale uue i7, 8gb ram ja nvidia gt 555m läptopi + käin veel ka koolis.

Moraal: Kõik on võimalik, kui vaid tahta.

Tööd on igalpool.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Vahepeal olen mõelnud, et peaks hakkama nüüd koguma.. Aga jah, siis tuleb nädalavahetus ja raha saab maha joodud kuskil...


~~~SIGNATUUR EEMALDATUD~~~

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Ma ise improviseerin kui soovin midagi nii väga. Näiteks, ma teen endale ise rolleri. Kasutan küll mootorsae juppe jne, kuid ikkagi. Olemas sõiduk, millega sõita ujuma jne. Kui rohkem raha siis ostan selle asja, mitte et ostan mingi sita, müün maha ja ostan uue jne, see on mõttetu raha raiskamine sest lõppudelõpuks sul ikkagi raha kaob sellega ja jääd selle sita peale kinni.

 

Soovitan teilgi sellist asja teha :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mul endal suht nii, et proovin alati ise hakkama saada aga kooliajal on see suht raske.Suvel käisin tööl ja siis juba andsin ise emale natuke raha juurde.Kool algas siis andsin ka emale umbes 300 euri ja nüüd annab tema mulle sealt trenni ja kütuse raha.Üldiselt ma ei küsi raha kunagi niisama lihtsalt, et rämpsu või midagi sellist osta.Koguda pole mul raha võimalik, sest kõik kulub trennile või sellega seonduvale.

Arvan, et järgmine aasta kui kodust välja kolin siis veel ema toetada ei suuda aga peale sõjaväge toetan 100%.

Praegu ei küsi tegelt võib-olla sellepärast, et meil suht suur pere ja majanduslikult on raskem toime tulla.Mul 5 õde ja venda, kes tahaks ka normaalselt elada....


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Mingi debiilne eit:

 

õõh, kaua pole siin olnud. :D juhm, juhtubka. eniveis, eile käisin teatris nullpunkti vaatamas . hea oli . meeldis. (Y) ja kuna jõudsin koju alles 10.50 ors, õhtul muidugi, siis ma ei hakanud õppima, koolis olles oli kõik õppimata. tšill.

agano, happens. sht .. assom.

vot, a mingi viie sain matas, eilse töö eest. bujaa. :D

tegelt midagi eriti ei olegi rääkida.

võrkpallist quittisin . lihtsalt sellepärast et seal on liigapalju egosid. niiet, ma ei viici nendega jamada. :P

a vot , ongi kõik .

hiljem

.

 

Pfft, enesetapp varsti kui selline jama edasi kestab. Kott ees juba debiilsetest eitedest ja ülbetest CSi nolaritest.

Just sellise teksti pärast " aas as aosdoasdoa x)))Xa :D:D:D Ao.ooo. Oo :Asdo O O " Midagi taolist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

hmm .. Ise teenin raha , ise kulutan raha .. kulutan MEELETULT .. ei hakka eitama, mu hobi lihtsalt nõuab suuri väljaminekuid .. naine tahab ilusaid riideid ja laps vajab sööki ja mähkmeid, kuhu sisse oma hädasti paisata .. mis seal ikka ? tuleb toime tulla, oma sitase palgaga saan ma maksud maksud, kõik eelneva ära korraldada ja veel kuus vähemalt ühel nädalavahetusel korraliku peo maha panna , pole probleem. Okei, ema abi olen küsinud .. Siis , kui mu rahakott ära varastati ja 3 päeva pidin ilma rahata elama , sest uue kaardi saamiseks kulub meil 3 päeva, lal.

 

aga samas, mina ei hakka oma lapsele küll midagi keelama .. saab 10 aastaseks, tahab poodi minna jäätist ostma, ofc ma leian talle selle jäätise raha ..

Laps saab 16, tahab sõbrannadega mohhitoõhtu teha .. ofc ma leian selle raha paari koksi jaoks, mingi kodutööde eest " maksma " ei hakka ma iialgi. Siiski austame vanema & lapse suhet, mitte töölise ja tööandja .. my mind.


mysteriousb.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.