Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

48÷2(9+3) = 288

48÷2(9+3)  

116 liiget on hääletanud

  1. 1. 48÷2(9+3)

    • 2 (olen loll ja ei oska arvutada)
    • 288


Soovitatud postitused

Asi on selles, et esmalt laiendatakse sulge arvuga mis on selleks antud ja seejärel alles jagad. See kaks kaob ära sulgude laiendamise käigus ja kokku tuleb 24. 48:24=2

 

Koolis isegi samal teemal juttu olnud eelnevalt, kuna kui x tekkis arvu ja sulgude vahele siis paljud enam ei arvanud, et seda tuleb ikkagi sulgude laiendamiseks kasutada ja alles seejärel muude tehete kallale asuda.

 

 

 

Ma arvan, et juhul kui ma võidaksin siis ma võiksingi seda 10 eurot ootama jääda, nii et tänan ei. Ja ära hakka siin mulle mingit jama järgi tootma, kui ma olen juba EI öelnud siis see on ka EI.

Sinu jutu järgi siis madalamates klssides õpetatakse valesti matemaatikat.Kui jõuad algklassid läbi siis hakkad alles õiget matat õppima?

See siin on kõige tavalisem tehetejärje kord, ei murde ega muud huinamuinat

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Sinu jutu järgi siis madalamates klssides õpetatakse valesti matemaatikat.Kui jõuad algklassid läbi siis hakkad alles õiget matat õppima?

 

Ma kahjuks ei mäleta enam, kuidas meile algklassides matemaatikat õpetati. Selle küsimusega oleks vast kergem sinu poole pöörduda, kuidas teil hetkel õpetatakse?

 

Aga kui rääkida ülsidest õpetamisest, siis juhul kui see 288 siis on jah valesti õpetatud. Aga eks paistab, küllap siin homme jooksevad paljud kooli õpetajalt asju üle küsima.


laiskloom.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kui avaldises on astendamist, korrutamis-, jagamis-, liitmis- ja lahutamistehteid, siis arvutatakse avaldise väärtus järgmises järjekorras:

 

  1. astendatakse,[/*:m:1uo7qs8o]
  2. korrutatakse või jagatakse (tehete esinemise järjekorras),[/*:m:1uo7qs8o]
  3. liidetakse või lahutatakse (tehete esinemise järjekorras).[/*:m:1uo7qs8o]

Kui avaldises on ka sulud, siis tehakse esmalt sulgudes olevad tehted.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Asi on selles, et esmalt laiendatakse sulge arvuga mis on selleks antud ja seejärel alles jagad. See kaks kaob ära sulgude laiendamise käigus ja kokku tuleb 24. 48:24=2

 

Koolis isegi samal teemal juttu olnud eelnevalt, kuna kui x tekkis arvu ja sulgude vahele siis paljud enam ei arvanud, et seda tuleb ikkagi sulgude laiendamiseks kasutada ja alles seejärel muude tehete kallale asuda.

 

 

 

Ma arvan, et juhul kui ma võidaksin siis ma võiksingi seda 10 eurot ootama jääda, nii et tänan ei. Ja ära hakka siin mulle mingit jama järgi tootma, kui ma olen juba EI öelnud siis see on ka EI.

 

aga asi ongi, et sa ei võidaks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
aga asi ongi, et sa ei võidaks.

 

Mingid enesekindlad tatikad on jube nähtus. Ma räägin selle põhjal mida õpetatud ja samas tunnistan, et ei pruugi 100% õigus olla. Samas hüpatakse 0 teadmistega kõrvale ja hakatakse lambist targutama. Aga noh eks ikka juhtub.

 

Lõpetuseks küsiksin veel niisama ühe küsimuse, mis erinevusi näete te nende kahe tehte vahel peale kirjapildi?

48:2(9+3)

48:2*(9+3)


laiskloom.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
48:2(9+3)=48:2x9+2x3=48:18+6=48:24=2

 

sulgudes olev tehte tehakse esimesena see on(9+3)

 

---------- Post added 10-04-11 at 15:54 ----------

 

Mingid enesekindlad tatikad on jube nähtus. Ma räägin selle põhjal mida õpetatud ja samas tunnistan, et ei pruugi 100% õigus olla. Samas hüpatakse 0 teadmistega kõrvale ja hakatakse lambist targutama. Aga noh eks ikka juhtub.

 

Lõpetuseks küsiksin veel niisama ühe küsimuse, mis erinevusi näete te nende kahe tehte vahel peale kirjapildi?

48:2(9+3)

48:2*(9+3)

 

korrutamis märki matas ei kirjutata

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
tänan.

aga sinu mõistus seda ei võta ,et igalepoole ei topita korrutamis märke!

 

mis paska sa ajad??? Oled kuskilt teada saanud, et korrutamis m2rki ei panda igale poole.?

korrutamis m2rki ei panda sulgude, t2htede ja ruutjuure ette.Ja see on t2iesti savi kas paned korrutamis m2rgi v6i ei pane.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
kui Te muud moodi ei oska siis tehke see tehe kolmeks tehteks

9+3=12

48/2=24

24*12=288

Mis siin nii keerulist on? Sulus olevaid arve ei tule kahega korrutada!

 

Seda samamoodi tehtud tehet on vähemalt 5x öeldud, kaasarvatud minu poolt, kahjuks mõned ei sa ikka veel aru.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

loll jääb lolliks, miks nad peakski aru saama?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Õige vastus on 288.

48/2=24

9+3=12

24(12)=288

Lihtne tehete järjekord ju.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Nvm


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

I see the truth an I feel the lies

But so many different views in so many different eyes

Make us paralysed, where all so hypnotized

From all the fluorides and chem. trails up in the skies

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline Feelingless

Fuh, so google link valetab, sest 48÷2 ei ole tehtes sulgudes.

 

Võtame kõige lihtsama reegli: jagamismärk on võrdne murru märgiga. St kõik, mida kirjutatakse jagamismärgiga, on võimalik muuta murruks

 

murruna.PNG

 

Rikun ma mingit reeglit selles tehtes? Ei. Seega kas tehe on õige? Jah! \o/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Fuh, so google link valetab, sest 48÷2 ei ole tehtes sulgudes.

 

Võtame kõige lihtsama reegli: jagamismärk on võrdne murru märgiga. St kõik, mida kirjutatakse jagamismärgiga, on võimalik muuta murruks

 

murruna.PNG

 

Rikun ma mingit reeglit selles tehtes? Ei. Seega kas tehe on õige? Jah! \o/

 

sa ei saa seda murruks teha, kuna 2 ja (9+3) vahel on korrutusmärk.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Feelingless, õiges järjekorras sa ikkagi ei tee. Võid ära arvutada küll seal sulgudes aga enne jagad 48 kahega ning siis korrutad 24 sulgudes oleva arvuga ehk siis 12'nega. 24 korda 12 on 288.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

8 lehte vaidlust. Hea. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.