Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Äriline kokkupuude?

Soovitatud postitused

VIP
Ise äritsesin snuusiga , päris hästi kulusära , ostad torn snuus 550 ja müüd 650/700

suutsin saada 1 tornist 5 siis lõpetasin ära:D

hakkasin 500+ kasutama vaatan mis teema on.

 

same , here aga saan 500 torn nüüd isegi odavamalt vist, ostnud normilt tyybilt juba, myn 70karp 2+ 65 :P


signaw.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mängid lolli või oledki loll? Leidsid Äripäevast või LHVst artikli ja üritad siin tarka panna. Sa ikka teksti süvenesid ka? Investor laenab need aktsiad maaklerfirmalt. Sina aga räägid siin, et teeb mitte millestki kasumit. Üleüldse ei ole see kasum sul garanteeritud, aktsia võib tõusta ja saad vastu kotte, mis jube.

 

Aasta tsitaat - www: ''Müüd mida pole!''

 

 

 

doublefacepalmy.jpg

 

Kullainimene .. arva nüüd, kuskohast pangalaenud tulevad ...

samamoodi pangad laenavad sulle seda, mida neil pole - lihtsalt sina tekitad selle neile raha aastate jooksul pluss meeletu intressiga kasumi. :)

Enne kui teise inimese juttu hakkad maha laitma, tee endale tõed selgeks :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kullainimene .. arva nüüd, kuskohast pangalaenud tulevad ...

samamoodi pangad laenavad sulle seda, mida neil pole - lihtsalt sina tekitad selle neile raha aastate jooksul pluss meeletu intressiga kasumi. :)

Enne kui teise inimese juttu hakkad maha laitma, tee endale tõed selgeks :)

Raha on neil siiski olemas.

Oletame, et mina müün maja. Sina tahad minu maja ära osta ja lähed panka laenu võtma. Pank siiski ju kannab minu arvele selle raha, ega mina tühjade kätega ei jää. Seega on pangal siiski see raha olemas ja ta ei laena sulle olematut.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Raha on neil siiski olemas.

Oletame, et mina müün maja. Sina tahad minu maja ära osta ja lähed panka laenu võtma. Pank siiski ju kannab minu arvele selle raha, ega mina tühjade kätega ei jää. Seega on pangal siiski see raha olemas ja ta ei laena sulle olematut.

Aga kui kõik Swedbanki kliendid läheks äkki 200,000€ laenu võtma, mis sa arvad, kas pank jõuaks seda välja maksta? 2010 uudise põhjal rup.ee'st lugedes oli Eesti Swedbankil 896,592 Internetipanga kasutajat. Kui kõik need 896,592 eraisikut ja firmat võtaks nüüd äkki laenu €200,000, siis summa kokku oleks €179,318,400,000, ehk siis pea 179.32 miljardit eurot. Isegi kui võtta sealt julgelt 90% kasutajatest maha ja arvestada igasuguseid faktoreid, oleks selleks vaja 19 miljardit eurot.

 

Ehk siis pank laenab sulle midagi, mida tal endal ikkagi ei ole. Isegi, et raha, mida pank sulle laenab, ei koosne ainult klientide rahast, ei tähenda see seda, et pangal endal selline summa kusagilt võtta oleks. Nimelt Swedbanki 2010 käive oli umbkaudu 3.36 miljardit eurot.

 

Oletame, et said nüüd aru.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Täiesti nõus.

Pangal on see võimalus, et laenab 1:10 laene.

Nt kui minan panen 100 euri hoiusele kus teenin 2% aastas siis pangal on õigus seda 100euri võimendada kas 9 või 10ga.

Tähendab, et kui mina hoiustan 100 euri siis pank võib selle 100 euri nimel anda laenu kas 900 või 1000 euri omamata reaalselt seda 800 või 900 euri.

 

Paljud finants vms süsteemid tõõtavad sama asja. Forex on vist kõige tuntun kus on väga suured võimendused ca 1:500 õlad. Tähendab, et teha diili ja kasutada 1:500 õlga on sul vaja 500 korda vähem raha kui muidu...aga teenid või kaotad ka raha siis rohkem

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Peaks ka proovima ...

 

Panka teha?:O

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.