Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kaitsevägi ja sellega seonduv.

Soovitatud postitused

Võiks olla variant, et need, kes soovivad saavad olla 8-11 kuud, aga teised on ainult SBK sisuliselt.

Ehk siis neist kes ainult SBK läbivad, pole sõjas kasu, kuna nad jäävad ilma EBK'st. Seal õpetatakse jao/rühma koosseisus rünnakuid/varitsusi ja muud vajalikku.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Just, need kes räägivad, et peale SBK'd mõttetu, siis need üldjuhul on need kes ei viitsi teha midagi ja üritavad oma aega ära tiksuda. Tegelikult on õppida seal palju.


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ehk siis neist kes ainult SBK läbivad, pole sõjas kasu, kuna nad jäävad ilma EBK'st. Seal õpetatakse jao/rühma koosseisus rünnakuid/varitsusi ja muud vajalikku.

 

Mõttetu rääkida Eesti raames mingist jao/rühma koosseisus ründamisest. Kui sõjaks peaks minema, siis arvatavasti Venemaa+Hiina vastu ja igasugused rühmad muutuksid mõttetuks. Ainuke viis vastu hakata olekski 1-2-3 inimese suurustes puntides, kes seavad üles lõhkeseadmeid või üritavad muud moodi vaenlaste tehnikat saboteerida. Unusta ära see isalõvi stiilis möirgamine, rünnaku korral kukuks Eesti kaitsevägi loetud tundidega. Selles olukorras oleks isegi parem kui sul ei ole mingeid seoseid kaitseväega, kuna esimesed, kes rongiga Siberisse või seinaäärde saadetakse on kaitseväe nimekirjas olevad isikud.

 

Just, need kes räägivad, et peale SBK'd mõttetu, siis need üldjuhul on need kes ei viitsi teha midagi ja üritavad oma aega ära tiksuda. Tegelikult on õppida seal palju.

 

Seda räägib enamus, kes on kaitseväes käinud. Ori teeb täpselt nii palju kui tal on ellu jäämiseks vaja. Õppida on kindlasti palju, aga sundkorras õpivad vähesed. Selline süsteem ei saagi toota suures koguses sõdureid, kuna enamus ei ole asjast üldse huvitatud. Selle asemel, et sundida kõiki läbima 8-11 kuud võiks asja palju lühemaks teha ja igale matsile relvaluba+relv kaasa anda, tingimusel, et vahepeal peab õppustel käima. Sellise süsteemiga oleks kindlasti rohkem aktiivseid kaitseväelasi. Jätaks asjast veidi inimlikuma mulje ja inimeste suhtumine kaitseväkke oleks ka kindlasti parem.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
keegi teab kuidas mokatubaka sisse saamisega kupis on? ma 11 kuuks tahaks kohe torni kaasa v6tta.

 

Minu teada võib 3 torni "omatarbeks" olla, kui ei julge nii paljuga minna, siis võta alguses 1 torn kaasa ja pärast lase kellelgil lihtsalt juurde tuua.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Minu teada võib 3 torni "omatarbeks" olla, kui ei julge nii paljuga minna, siis võta alguses 1 torn kaasa ja pärast lase kellelgil lihtsalt juurde tuua.

 

Enamasti kaitseväes ei öelda selle kohta midagi, kuna paljud kaaderväelasi tarvitavad ise sammuti :)

 

Just, need kes räägivad, et peale SBK'd mõttetu, siis need üldjuhul on need kes ei viitsi teha midagi ja üritavad oma aega ära tiksuda. Tegelikult on õppida seal palju.

 

Kui sind ikka autojuhiks pannakse ja kolm kuud ootad taburetil järgmisi korraldusi ja ei tohi isegi trenni teha ootamise asemel siis võid oma sõnad tagasi võtta :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

1 torni võib kindlalt võtta, ise ka kuppi ja võtan torni kaasa, võinoh kurat 2 karpi juba ette ära teind :D Aga Sõbrad said kevadel reservi tapalt, neil oli koguaeg 2 torni näkku kaasas vähemalt. Samas rääkisid nad, et väes pidavat tupsu rohkem liikuma müügitarbeks jne kui linnas :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mõttetu rääkida Eesti raames mingist jao/rühma koosseisus ründamisest. Kui sõjaks peaks minema, siis arvatavasti Venemaa+Hiina vastu ja igasugused rühmad muutuksid mõttetuks. Ainuke viis vastu hakata olekski 1-2-3 inimese suurustes puntides, kes seavad üles lõhkeseadmeid või üritavad muud moodi vaenlaste tehnikat saboteerida. Unusta ära see isalõvi stiilis möirgamine, rünnaku korral kukuks Eesti kaitsevägi loetud tundidega. Selles olukorras oleks isegi parem kui sul ei ole mingeid seoseid kaitseväega, kuna esimesed, kes rongiga Siberisse või seinaäärde saadetakse on kaitseväe nimekirjas olevad isikud.

 

 

 

Seda räägib enamus, kes on kaitseväes käinud. Ori teeb täpselt nii palju kui tal on ellu jäämiseks vaja. Õppida on kindlasti palju, aga sundkorras õpivad vähesed. Selline süsteem ei saagi toota suures koguses sõdureid, kuna enamus ei ole asjast üldse huvitatud. Selle asemel, et sundida kõiki läbima 8-11 kuud võiks asja palju lühemaks teha ja igale matsile relvaluba+relv kaasa anda, tingimusel, et vahepeal peab õppustel käima. Sellise süsteemiga oleks kindlasti rohkem aktiivseid kaitseväelasi. Jätaks asjast veidi inimlikuma mulje ja inimeste suhtumine kaitseväkke oleks ka kindlasti parem.

 

ma olen sinuga ikka kuradima ühel meelel


 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Minuteada enamus väeosades ei tohi tupsu all olla kui pole vaba aeg.. Ja SBK jooksul on teil seda vaba aega nagunii väga minimaalselt. Tuleb loota vaid et drillseerud ise ei nussi ja pigistavad silma kinni selle koha pealt

 

meile öeldi kohe ära, et rivis ei tohi all olla, ülejäänud ajal on suht pohlad, nagunii enamus tegevväelased ja drillseerud panevad ise ka.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Aga edu kõigile, kes lähevad kaitseväkke (Y)


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Edu ka minu poolt uutele!

 

Tupsu kohta nii palju, et tegemist on uute "mobiilidega," mille kohta hakatakse varsti vinguma, et miks ei lasta kasutada. Minu meelest on veidi vale, et kaitsevägi on koht, kus suhteliselt arvestatav protsent endale tupsuharjumuse juurde saab. No worries; ajateenijad teevad-kaader teeb. Enda valik. Pariteetne jutt on alkoholiga, mis teeb pidutsemise lõbusamaks. Sama on tupsu ja kaitseväega. :)

 

Teenistuse pikkuse kohta ütles juba keegi, et täiesti oleneb SBK-järgsest väljaõppest kompaniiti. Ise käisin Kuperjanovis luures ning võin julgelt öelda, et enamus "actionit," tõsist luuret, raskeid katsumusi ning oskusi-distsipliini sain just selle aja jooksul. Sõprade-tuttavate sõnul on ka jalaväes-miinipildujas sama teema. SBK jooksul omandatud oskused on semantiliselt eelkõnelejate poolt veidi valesti tõlgendatud: pärast seda 2,5 - 3 kuud omate sisulist kompetentsi eelkõige relva sihtimises-rihtimises, rivis kõndimisel, seljakoti pakkimisel ning käemärkide näitamisel. 8-11 kuud teeninud sõdur on ikka nähtavalt pädevam kui 3-4 kuud teeninud: seda nii operatiivses, taktikalises kui strateegilistes vilumustes. Sama oluline on ka kaadrikoosseis, kellega meil nt vedas. Enamus kaadrist olid missioonidel käinud, mistõttu oli textbook-kaitseväe õpetusest mitmeid kõrvalekaldeid. Kevadtormil ning aasta hiljem Siilil olles oli kohe näha, milliseid vigu mõned jaod-rühmad tegid. Asi oli väljaõppes ning nende endi vilumustes.

 

See retoorika, et meil pole mõtet kaitseväge teha-arendada, on ka veidi eksitav. Ega võidurelvastumisest ei piisa. Keegi ei tule meid sõja korral nuke'ima, vaid tullakse ikka inimestega. See on ju hea, et inimesed ka vastas on. Ehk see vastupanu, mida eestlased koos roteeruvate liitlasvägedeva oma väikese kollektiivi ja varustuse-tehnikaga idas on võimalik osutama, on piisav selleks, et meie naised-lapsed saaksid kenasti sõjaterrori alt ära põgeneda. Olete tähele pannud, et Süüria mehed on võtnud samasuguse seisukoha ära põgeneda ja vaadake, mida me sellest arvame ning millega see tipnenud on. Kas me tahame olla samasugused? :):) Siiski usun ja tõesti loodan, et sõjaajad on modernses ja arenenud ühiskonnas juba möödanik. Kui selgub, et barbarlik käitumine pole siiski lõppenud, siis pole nagunii enam miskit hoida. Siis on juba uus maailmasõda lahti. Võib samahästi juba sõtta minna.

 

NB: Selmet kaitseväe mõttetusest rääkida, on palju olulisem, mis see noorele mehele/naisele annab. See on väärtus, mida mujal väga kogeda ei saa.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kaitseväes juba tups liigub nagu soe sai :D


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Osa teenijaid alustas nüüd juuli alguses ehk saab juba mingit tagasisidet?

 

Peaks olema mingi uus õppekava jh, et kohe teenistuse neljandal päeval metsa minek.


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Osa teenijaid alustas nüüd juuli alguses ehk saab juba mingit tagasisidet?

 

Jõhvis on parajalt karm ja mõnus, puid saab korralikult alla aga see on asja eest.

Kõige mõttekam on anda tagasisidet alles paari kuu pärast siis asi kindlam. Esimesed kaks nädalat sisse elamist

 

Peaks olema mingi uus õppekava jh, et kohe teenistuse neljandal päeval metsa minek.

 

On küll uus õppekava aga meil näiteks nii, et teine nädal laskmine ja kolmas metsa minek

Muudetud liikme ™Kings®'i poolt

29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jõhvis on parajalt karm ja mõnus, puid saab korralikult alla aga see on asja eest.

Kõige mõttekam on anda tagasisidet alles paari kuu pärast siis asi kindlam. Esimesed kaks nädalat sisse elamist

 

 

 

On küll uus õppekava aga meil näiteks nii, et teine nädal laskmine ja kolmas metsa minek

 

Anti Galil või AK? Kus ja mis pataljonis oled?


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Anti Galil või AK? Kus ja mis pataljonis oled?

 

Galil anti ning Jõhvis, 1.jvp (esimene rühm)


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Toluk on äge v?

 

2x puutunud temaga kokku ja ütleme nii, et "päris äge vend ikka", teise sõnaga kaitseväe hirm kuna ta pole millegagi rahul.

Ütleme ausalt, et mina temaga kokku ei taha puutuda ja õnneks temaga vähe pistmist.

Aga kus tead teda?


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
2x puutunud temaga kokku ja ütleme nii, et "päris äge vend ikka", teise sõnaga kaitseväe hirm kuna ta pole millegagi rahul.

Ütleme ausalt, et mina temaga kokku ei taha puutuda ja õnneks temaga vähe pistmist.

Aga kus tead teda?

 

Olin virus ajateenistuses kompanii juhtkonnas ja tolukiga puutusime kokku igapäevaselt :D Ma ütleks,et esmamulje on petlik :D Tegemist on viru pati kõige suurema humoristiga ever ja kui ma tema alluvuses poleks teeninud siis poleks kindlasti niipalju naerda saanud :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
2x puutunud temaga kokku ja ütleme nii, et "päris äge vend ikka", teise sõnaga kaitseväe hirm kuna ta pole millegagi rahul.

Ütleme ausalt, et mina temaga kokku ei taha puutuda ja õnneks temaga vähe pistmist.

Aga kus tead teda?

 

Peale SBK'd läheb üle see, et ei olda millegagi rahul. ;)


Ostan CS:GO ja Rusti skinne -35-45% Steami marketi hetke hinnast!

Discord: REwiwe#3535

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.