Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Bob Smiley

Liikmed
  • Postituste kogus

    1 135
  • Liitus

  • Viimati külastas

  • Tagasiside

    100%
  • VP$

    173 [ Anneta ]

Turu statistika

  • 0
  • 0
  • 0

Reputatsioon

0 Neutral

1 Jälgija

info Bob Smiley'i kohta

  • Teised grupid Eeskujulik,
    VIP,
    Kasutajad emaili kinnituse ootel
  • Aste
    Eeskujulik
  • Sünnipäev 04.02.1989

Viimased profiili külastajad

Viimaste külastajate blokeerimine on keelatud ja teistele kasutajatele seda ei näidata

  1. Värviliste triipude näol on tegu artifactidega ning probleem on seotud väga tõenäoliselt graafikakaardiga (olgu see siis füüsiline riistvara puudus, liiga kõrged temperatuurid või hoopiski kehvad draiverid). Mõned näited: http://www.playtool.com/pages/artifacts/artifacts.html Kuna ta andis infoks "BCCode: 50" on tegu BSOD väärtusega 0x00000050 ehk PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA-ga. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff559023(v=vs.85).aspx Pead event viewerist või minidumpist otsima juhtumi kohta täpsemat infot ning siis saab asjaga edasi tegeleda. Systin ja Cputin max väärtus on mingi tarkvara- või sensori bugi, säärasel temperatuuril oleks see pisikene ränikiip juba riknenud ja arvuti pillid kotti pannud.
  2. Olemasolevale arvutile on litsentsi ostmine päris kallis lõbu. Variandid on võtta retail versioon (hinnaklass kuskil 200eur), mida tohib tulevikus ka teistes arvutites kasutada või get genuine kit (GGK, hinnaklass kuskil 120eur), mis peaks olema arvutiga seotud. Võrdlemisi odavat (80-90eur) OEM versiooni tohib osta üksnes koos uue arvutiga. Kui Windowsi ostuks minema peaks, siis tuleb ilmtingimata säilitada kogu kaasaantav (plaat, litsentsikleebis, karp, kirjandus, ostuarve jms) nänn. Daz loaderi tööpõhimõte on lihtne - emuleerib ja lisab preinstalled activationi tarbeks vajalikud komponendid (ACPI SLIC tabel, OEM sertifikaat ja vastav tootevõti). Kui üks neist on puudu või ei klapi teistega, siis aktiveerimine ebaõnnestub.
  3. http://www.hinnavaatlus.ee on üks andmebaas, mis hõlmab mitmete arvutifirmade hinnakirju ning sealtkaudu on ka võimalik leida odavaim hind teatud kaubale. Mainin ära, et HV ei hõlma kõiki siinmail tegutsevaid arvutifirmasid.
  4. OT: Alt+Enter oli omalajal DOS rakenduste fullscreeni saamiseks, kaasaegsete rakenduste puhul kommenteerida ei oska. Mul pole momendil võimalik kaasaegsema Inteli graafika kontrollpaneeli uurida, aga GMA945 puhul on "Aspect ratio" all täiesti olemas "Full screen" valik, mis lahendab probleemi. Intel HD2000 puhul täheldasin säärast käitumist, kui mängu resolutsioon polnud LCD-paneeli native resolutsioon (nt 1440x1050-le seadistatud mäng 1920x1080 paneelil jättis 480x30 pixlit kasutamata). Kahjuks pole teemat täpsemalt käsitlenud.
  5. Võibolla. Enamikel sülearvutitel on kaks mälupesa, milles istuvaid mälumooduleid saab vahetada. Erandjuhtudel omavad sülearvutid ka näiteks nelja või ühte kinnijoodetud + ühte vahetatavat mälupesa. Valdav enamik sülearvuteid kasutab SO-DIMM formaadis mälumooduleid. Oma praktilisele kogemusele toetudes julgen ütelda, et SO-DIMM formaadi, mälustandardi (nt SDRAM, DDR1 SDRAM jne), mälu taktsageduse (nt PC2-5300 ehk 667MHz jne) ja kiibistiku mälulimiidi jälgimisest piisab. Kõik tarvilik info on leitav sülearvuti manuaalist. Mainin nii muuseas ära, et suurimad DDR1 SO-DIMM moodulid on 1GB, DDR2 SO-DIMM moodulid 4GB ja DDR3 SO-DIMM moodulid 8GB.
  6. Ei pea jõule ning andsin sõpradele-sugulastele teada, et kinke ei soovi. Tõsi küll, kasutades ära jõulusoodukaid ostsin omale entry-level high end kõrvaklapid ning läpparile asise SSD.
  7. Laua- ja sülearvutite videokaardid on erinevad nii mõõtudelt, ühenduspesalt kui ka energiatarbimiselt. Enamikel sülearvutitel on integreeritud või emaplaadile joodetud eraldiseisvad videokaardid ning üksikud mudelid on vahetatava videokaardiga ja isegi säärasel juhul on kaardivalik võrdlemisi kesine. Siit leiab lisalugemist: http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_PCI_Express_Module PS: Pakutud GT210 on tõsine säästukaart ja jõudluselt on ta sarnane kui mitte halvem Intel Graphic 2000-st (ehk on tegu hoopis Intel HD2000-ga?). Muidu Intel HD2000 iseenesest pole sugugi paha, kui päris uusi mänge ei soovi mängida. Isiklikult jookseb mul HD2000-ga Battlefield 2 1920x1080 resolutsioonil minimaalsete graafikasätingutega ja max nägemisdistantsiga 60-80fps peal.
  8. Kui puudu on igasugune taustvalgustus, aga vastu valgust vaadates on näha ekraanil teksti, pilte jms (meenutavad pigem tumedaid varje), siis on tegu riistvaralise rikkega. Mureallikaks on kas inverter, LCD kaabel või halvemal juhul ekraani lamp. Esimesel kahel juhul on remont võrdlemisi lihtne, viimasel juhul on tegu tülika ettevõtmisega. Ega ekraan juhtumisi "külmalt" punakat tooni ei olnud?
  9. Piiksumine on diagnostikafunktsioon. Emaplaatide kasutusjuhendid annavad üldjuhul selgust, milline piiksuseeria vastab millisele veale.
  10. fYYREN, tõenäoliselt hyper threading. https://en.wikipedia.org/wiki/Hyper-threading
  11. Märgitud taktsagedus on siiski iga tuuma oma, s.t näiteks kasutaja Ultra C2Q Q8300 omab nelja tuuma, kus iga tuum toimetab 2.5GHz peal. Samas oleks väär arvata, et neljatuumaline 2.5GHz protsessor on võimsuselt identne samal arhitektuuril baseeruva kahetuumalise 5GHz või ühetuumalise 10GHz taktsagedust omava protsessoriga.
  12. Iganenud platvorm ning seetõttu on suurema jõudlusega komponendid (räägin siinkohal 1GB mälujulkadest ning X2/Opteron DC/FX-60 protsessoritest) defitsiit, mistõttu tuleb nende eest käia välja võrdlemisi kõrget hinda. 1GB mälud algavad hinnast 10-15e/tk, seega 4GB mälu maksab vähemalt 40 eurot. X2 3800+ hakkab pihta kuskil 15 eurost, FX-60 hind võib vabalt küündida üle 100 euro. Seega laod omale parimal juhul tänapäevases mõistes keskpärase kasti kokku ning Sul pole sealt enam kuskile edasi liikuda - maksimaalne mälukogus täidetud, prosevalik piiratud, graafikakaardi valik samuti, sest mingist piirist hakkab protsessor graafikakaarti tagasi hoidma. Mängudest niipalju, et varem oli mul Opteron 146 (umbes sarnase jõudlusega kui Sinu mainitud 2.2GHz ühetuumaline), mälu oli kas 2 või 4GB ning graafikaks Nvidia 9800GT Green. Crysis 2 oli täiesti mängitav (ei mäleta sätinguid, aga FPS võis vabalt olla 40+), kuid GTA 4 jõnksutas oluliselt isegi madalatel seadistustel ja -resolutsioonil.
  13. Ainukesed märkimisväärsed võidud on olnud kolm fish maski. Paraku võitsin nendest kaks 25,000 trade limitiga kasutajal.
  14. Ahah, suurepärane. Paranoilisena panin arvuti juba isoleeritud VLANi ja lisaks toppisin peale piiratud reeglistikuga tulemüüri, et vältida võrgu nakatamist.
  15. On keegi ka Simba turvalisust kontrollinud? Tegin ise väike kontrolli, dll ja exe failid paistavad puhtad olevat, ühendusi teeb ta lisaks RuneScape serveritele kolme kohta - kaks foorumisse-veebisaidile (tegemist on ilmselt auto-updateriga ja statistikaga) ning SMARTi venna serverisse, mille põhjust ma ei tea. Lisaks on Simba kaustas paar javascript ja python faili, millesse ma paraku veel süveneda pole jõudnud.
×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.