Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Suitsetamine - Mis arvad sina?

Soovitatud postitused

SUPERVIP
Suitsetamine on rohkem närvide rahustamiseks mõeldud. Kelle tõmbab suitsetamine rahulikumaks siis ok aga samas jällegi kahjulik.

 

Sa tead ikka, et suits rahustab selle pärast, et sa oled närvis, sest sa pole suitsu teinud ja siis kui sa seda teed, leevendab see su tobi nälga ja rahuned maha. Tobi rahustab aint suitsetajaid. Või siis ka neid kes nii väga usuvad, et see neid rahustab, ehk siis kellel see mõtlemises kinni on.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Vahest ikka.

See , et suitsetamine rahustab , on suhteline.

Kui on mingi pingeline olukord , ütleme kasvõi Pk-d ruunis ja saad/kaotad mingi suure koguse raha , siis näiteks minul on võidu puhul tavaline asi see , et käed hakkavad värisema :D

Suits on lihtsalt kõrvaline tegevus , selleasemel võid sa ruubiku kuubiku võtta ja toda keerutada , samuti võid suitsu teha kuna see viib mõtted mujale :)


CYnrEcq.png

 

facebook%3Aivo.saar.58.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ma ka ei suitseta mõttetud asjad minuarust raha võtab rämetalt aint.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ma ei suitseta aga ringkonnas leidub neid inimesi palju. Nende suitsetajate vastu mul ei ole midagi, kes jõuavad endale seda ise osta aga need kes käivad koguaeg teiste käest nurumas, vot need inimesed eriti ei meeldi. Kui tahad tõmmata, ss tõmba enda raha eest. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ei suitseta, tegelen spordiga ning üldiselt on suitsuhais suhteliselt ebameeldiv.

Muudetud liikme Marks'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Tavaliselt alkoholi tarvitan, siis ka suitsetan. Eelistan maitsetubakat tavalisele suitsule ( Choice, lemmik Apple). Kainena sellist harjumust ei ole, kuid võib juhtuda, et teeb 1.

--

 

Vanusepiirang võiks minu arvates jääda samaks, kuna kui seda madalamale nihutada hakkab arvatavasti rohkem noori suitsetama.

Muudetud liikme mJT'i poolt

:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Tavaliselt alkoholi tarvitan, siis ka suitsetan. Eelistan maitsetubakat tavalisele suitsule ( Choice, lemmik Apple). Kainena sellist harjumust ei ole, kuid võib juhtuda, et teeb 1.

--

 

Vanusepiirang võiks minu arvates jääda samaks, kuna kui seda madalamale nihutada hakkab arvatavasti rohkem noori suitsetama.

 

ahah, ennem kui enda arvamuse juurde liigun, siis mis mind ajabki närvi on see, et inimesed ei taha langetada vanuse piirangut, sest siis hakkaksid noored suitsetama, aga keda see hetkel peatab?? Väga paljude noorte arust on suits just asi mida teha, sellepärast, et see on illegaalne ja saad olla rebel vms.

 

Aga liiguks enda mõtte juurde. Minu arust on suits täpselt selline asi mis peaks olema inviduaalne ja see ei tohiks tulla sellise asja pärast, et sa tahad kuskile kuuluda või kellegile meeldida. Suitsetamine tekitab rasket sõltuvust ja see ei tee sulle mitte midagi head. Seda öeldes, pean ise tunnistama, et ma suitsetan.

Ok nüüd räägiks meditsiinilisest ja rahalisest poolest. Ma saan aru, et kõik korduvalt virisevad selle üle kuidas on suitsud nii kallid ja kuidas see põletab rahakotti augu, aga minu arust see on inimese enda valik, kas osta 1x Marlboro Gold, või osta pakk krõpsu ja koka koolat. Mina eelistaks esimest. Meditsiinilisest poolest nii palju, et suitsetamine(enamasti vingugaas ja tõrv) kahjustab meie tervist. Kõik inimesed, kes on pahased passiivse suitsetamise pärast, uurige palun linnaõhu koostist ja te saaksite aru, et põhimõtteliselt linnas viibides te suitsetate passiivselt koguaeg :) Kõik inimesed, kes arvavad, et suits rahustab neid vms, siis see on teie enda mõtlemine, mis teeb selle võimalikuks, sest nikotiin on ikkagi stimulant.

 

Niiet lõbusat suitsetamist/maha jätmist :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kas te arvate, et suitsetamise vanusepiirangut (praegu 18+)

a)Tuleks tõsta

Kõige haigem on see,et mingised 6nda klassi omad juba teevad suitu jms.


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Kas te arvate, et suitsetamise vanusepiirangut (praegu 18+)

a)Tuleks tõsta

Kõige haigem on see,et mingised 6nda klassi omad juba teevad suitu jms.

 

Ma vastaks kahte viisi sinu "arvamusele":

Esiteks: kas mitte pole see nende enda otsustada, millal suitsetamist alustada. Ja kui pole see nende enda otsustada, siis kas mitte vanemad ei peaks olema vastutatavad?

Teiseks: kui praegu saavad juba 12 aastased suitsu, siis kas mitte ei oleks neil sama lihtne saada suitsu, kui vanusepiirangut tõsta? See ühtlasi teeks keelatud vilja ainult magusamaks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ma vastaks kahte viisi sinu "arvamusele":

Esiteks: kas mitte pole see nende enda otsustada, millal suitsetamist alustada. Ja kui pole see nende enda otsustada, siis kas mitte vanemad ei peaks olema vastutatavad?

Teiseks: kui praegu saavad juba 12 aastased suitsu, siis kas mitte ei oleks neil sama lihtne saada suitsu, kui vanusepiirangut tõsta? See ühtlasi teeks keelatud vilja ainult magusamaks.

 

 

Nad saavad kätte kuna inimesi enam ei huvita teiste elu, vaid kuidas saaks rohkem nutsu teenitud.

 

Teemasse: Las jääb nii nagu ta oli.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Nad saavad kätte kuna inimesi enam ei huvita teiste elu, vaid kuidas saaks rohkem nutsu teenitud.

 

Rohkem nutsu teenida? Paranda mind, kui ma eksin, aga 12-17 aastased ei ole just kõige suurem sihtgrupp suitsu "valmistajatele". Nad healjuhul ostavad 1-2 pakki nädalas ja sellega see piirdub. Kui mingi alakas ei ostaks endale suvakast putkast suitsupakki, siis kunagi ostetaks see ikkagi ära(18+ isiku poolt).

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Rohkem nutsu teenida? Paranda mind, kui ma eksin, aga 12-17 aastased ei ole just kõige suurem sihtgrupp suitsu "valmistajatele". Nad healjuhul ostavad 1-2 pakki nädalas ja sellega see piirdub. Kui mingi alakas ei ostaks endale suvakast putkast suitsupakki, siis kunagi ostetaks see ikkagi ära(18+ isiku poolt).

 

Ütle palun, mis eesmärgina nad siis müüvad n.ö 12-17 aastastele?

Asi ongi selles, et üks ostab, teine, kolmas jne..nii mingi tuhat inimest ja juba märgatavalt suurem kasum. Paranda, kui ma eksin?

 

Miks ei peaks alaealistele müüma? Kuna nad pole piisavalt arenenud, et saada aru kui kahjulik tegelt see on ning enamus rahvast saabki sellest aru aga kahjuks/õnneks liiga hilja.

Mitte ainult tervis, vaid ka raha- kuni nad noored ostavad-pärast sõltuvuses, siis on juba pere.. raha kipub vähemaks minema ja ei saagi enam lubada aga nad nii kaugele jõudnud, et ei saa lihtsalt laksu pealt maha jätta.

Muudetud liikme zyzz'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ütle palun, mis eesmärgina nad siis müüvad n.ö 12-17 aastastele?

Asi ongi selles, et üks ostab, teine, kolmas jne..nii mingi tuhat inimest ja juba märgatavalt suurem kasum. Paranda, kui ma eksin?

 

Miks ei peaks alaealistele müüma? Kuna nad pole piisavalt arenenud, et saada aru kui kahjulik tegelt see on ning enamus rahvast saabki sellest aru aga kahjuks/õnneks liiga hilja.

Mitte ainult tervis, vaid ka raha- kuni nad noored ostavad-pärast sõltuvuses, siis on juba pere.. raha kipub vähemaks minema ja ei saagi enam lubada aga nad nii kaugele jõudnud, et ei saa lihtsalt laksu pealt maha jätta.

 

Kas sa ise ka taipad, et 1-2 pakki pole tubaka firmadele mitte mingi kasum. Kasum on blokkide ostjate näol. Ühtlasi sõltuvuse tekkimisel ei ole mingit vanusepiirangut. Sõltuvus tekib sama lihtsalt 12 aastasel kui tekib 18 aastasel. Väga huvitav on sinu arusaam sellest kuidas toimub kasumi teenimine... Ja sinu argument, et tuhanded noored ostavad, siis vastukaaluks tooks siia 100d tuhanded, täiskasvanud inimesed ostavad nende tubakatooteid ja sealt tuleb nende suurim kasum.

 

 

Ja btw elkzor, kuhu jäid sa narkootiliste ainete pruukimise juures?? Tule tagasi, räägime...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kas sa ise ka taipad, et 1-2 pakki pole tubaka firmadele mitte mingi kasum. Kasum on blokkide ostjate näol. Ühtlasi sõltuvuse tekkimisel ei ole mingit vanusepiirangut. Sõltuvus tekib sama lihtsalt 12 aastasel kui tekib 18 aastasel. Väga huvitav on sinu arusaam sellest kuidas toimub kasumi teenimine... Ja sinu argument, et tuhanded noored ostavad, siis vastukaaluks tooks siia 100d tuhanded, täiskasvanud inimesed ostavad nende tubakatooteid ja sealt tuleb nende suurim kasum.

 

 

Ja btw elkzor, kuhu jäid sa narkootiliste ainete pruukimise juures?? Tule tagasi, räägime...

 

Ära pane mööda.

 

Ma rääkisin putkadest, kus müüvad alaealistele suitsu ja alkoholi.

L, ma kirjutasin lühidalt. Usun neid ostjaid on rohkem. Seepärast kui neid mentid võtavad vahele nad ikka edasi müüvad.

 

 

Ning narkootiliste ainete kohta võin nii palju öelda-

Ütlesin kohe seal teemas, ei soovi mitte kellegiga vaielda kuna räägin oma kogemustest. Andsin omapoolt nõu, see on iseenda asi, kas proovida või mitte. Sa tulid vaidlema, kirjutasid seda infi, mida sa oled netist lugenud.

 

Matu, sa lugesid põhjalikult narkootikumitest, seadustest jne.. netist ja tuled nüüd foorumisse tarka panema:D?

Tõesti, pane tarka palju tahad aga minu arvamus jääb samaks.

Muudetud liikme zyzz'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ära pane mööda.

 

Ma rääkisin putkadest, kus müüvad alaealistele suitsu ja alkoholi.

L, ma kirjutasin lühidalt. Usun neid ostjaid on rohkem. Seepärast kui neid mentid võtavad vahele nad ikka edasi müüvad.

 

 

Ning narkootiliste ainete kohta võin nii palju öelda-

Ütlesin kohe seal teemas, ei soovi mitte kellegiga vaielda kuna räägin oma kogemustest. Andsin omapoolt nõu, see on iseenda asi, kas proovida või mitte. Sa tulid vaidlema, kirjutasid seda infi, mida sa oled netist lugenud.

 

Matu, sa lugesid põhjalikult narkootikumitest, seadustest jne.. netist ja tuled nüüd foorumisse tarka panema:D?

Tõesti, pane tarka palju tahad aga minu arvamus jääb samaks.

 

Ok.. Kui "tarka panemise" all sa mõtled inimeste valgustamist teemadel mida nad ise muidu ei viitsiks põhjalikult uurida, siis ofc.

 

Ok, ma enam ei vaidle, see on juba 100% loogiline, et vanusepiirangu tõstmine(isegi langetamine) ei muudaks mitte midagi selles olukorras. Selles olukorras muudaks ainult rangem kontroll politsei/vanemate poolt. Seaduste muutmise saaks ka ühtlasi midagi teha, sest kui hetkel maksimum karistus tubaka omamise/tegemise eest on 10 TÜ-d, siis see tõsiselt ei pane kedagi mõtlema... Kui tahetaks suitsetamist välja juurida, siis peaks tegema riik oma poolt paar suurt sammu,(mida nad, aga kindlasti ei tee, sest tubaka aktsiis on üks suurimaid sissetulekuid)näiteks võiks tõsta tubaka trahvi 200 TÜ peale nagu on see kanepiga, siis ma ei usu, et ükski nooruk julgeks seda teha avalikult, teiseks tuleks tõsta ka karistusi putkade omanikele/müüjatele, kes müüvad alaealistele. Hea näide siinkohal on R-Kiosk, kust reeglina ei saa alaealine kätte. Oletame nüüd, et suitsetamise eest saab maks 200TÜ(€800) ja tubaka omamise eest sama palju. Putkadelt, kes müümisega vahele jäävad saaksid tuhandeid eurosid trahvi tänu sellele, et nad on juriidilised isikud ja neil võetaks litsents ja täisealised, kes ostmisega vahele jäävad saaksid suurema karistuse, kui praegu(250TÜ aka €1000) vaid nad visataks vangi paariks aastaks, siis see muudaks täielikult alaealist suitsetamist. Ja teate, mis on selle jutu juures kõige parem? Ma olen ise alaealine suitsetaja. Ühtlasi saan ma aru, et Eesti riik ei oleks kunagi piisavalt pädev, et rakendada ja hoida selliseid seadusi.

 

Aitäh, et lugesid.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ok.. Kui "tarka panemise" all sa mõtled inimeste valgustamist teemadel mida nad ise muidu ei viitsiks põhjalikult uurida, siis ofc.

 

Ok, ma enam ei vaidle, see on juba 100% loogiline, et vanusepiirangu tõstmine(isegi langetamine) ei muudaks mitte midagi selles olukorras. Selles olukorras muudaks ainult rangem kontroll politsei/vanemate poolt. Seaduste muutmise saaks ka ühtlasi midagi teha, sest kui hetkel maksimum karistus tubaka omamise/tegemise eest on 10 TÜ-d, siis see tõsiselt ei pane kedagi mõtlema... Kui tahetaks suitsetamist välja juurida, siis peaks tegema riik oma poolt paar suurt sammu,(mida nad, aga kindlasti ei tee, sest tubaka aktsiis on üks suurimaid sissetulekuid)näiteks võiks tõsta tubaka trahvi 200 TÜ peale nagu on see kanepiga, siis ma ei usu, et ükski nooruk julgeks seda teha avalikult, teiseks tuleks tõsta ka karistusi putkade omanikele/müüjatele, kes müüvad alaealistele. Hea näide siinkohal on R-Kiosk, kust reeglina ei saa alaealine kätte. Oletame nüüd, et suitsetamise eest saab maks 200TÜ(€800) ja tubaka omamise eest sama palju. Putkadelt, kes müümisega vahele jäävad saaksid tuhandeid eurosid trahvi tänu sellele, et nad on juriidilised isikud ja neil võetaks litsents ja täisealised, kes ostmisega vahele jäävad saaksid suurema karistuse, kui praegu(250TÜ aka €1000) vaid nad visataks vangi paariks aastaks, siis see muudaks täielikult alaealist suitsetamist. Ja teate, mis on selle jutu juures kõige parem? Ma olen ise alaealine suitsetaja. Ühtlasi saan ma aru, et Eesti riik ei oleks kunagi piisavalt pädev, et rakendada ja hoida selliseid seadusi.

 

Aitäh, et lugesid.

 

Sa võid omapoolt neid n.ö oletusi edasi kirjutada- fakt jääb faktiks. Nad müüvad, jäävad vahele ja ikka müüvad alaealistele edasi.

 

Ma ise suitsetanud 11-aastaselt ja pole kordagi vahele jäänud. Kuidas nii? Kuna ma ei käinud eputamas pläruga Viru keskuse ees.

On tõesti siukseid juhtumeid olnud, kus reaalselt kogemata jääd vahele. Kuid tänapäeval kahjuks/õnneks on see moes- kõndida linnas, kõva häälega rääkida, alksi juua ja samal ajal suitsu teha.

 

Ja siin pole midagi parata, tee mis tahad aga alaealised läksid ülbemaks (mitte kõik aga väga paljud).

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Sa võid omapoolt neid n.ö oletusi edasi kirjutada- fakt jääb faktiks. Nad müüvad, jäävad vahele ja ikka müüvad alaealistele edasi.

 

Ma ise suitsetanud 11-aastaselt ja pole kordagi vahele jäänud. Kuidas nii? Kuna ma ei käinud eputamas pläruga Viru keskuse ees.

On tõesti siukseid juhtumeid olnud, kus reaalselt kogemata jääd vahele. Kuid tänapäeval kahjuks/õnneks on see moes- kõndida linnas, kõva häälega rääkida, alksi juua ja samal ajal suitsu teha.

 

Ja siin pole midagi parata, tee mis tahad aga alaealised läksid ülbemaks (mitte kõik aga väga paljud).

 

Jah, minu kirjutatud tekst ei ole vaid oletus, sest kui sa loeksid üle minu seaduste "muudatused", siis vaata need üle ja ütle, kas sa tahaksid vahele jääda/kas keegi tahaks sulle osta/müüa suitsu, kui nad läheksid selle eest vangi/peaksid maksma hinge hinda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Suitsetasin 1.5 aastat, olen alaealine,elan rootsis. Siin on see lubatud. Augusti lõpus sain aru, et läheb liiga palju raha nende peale.

Ja lihtsalt 1 päev võtsin kätte ja ei ostnud uut pakki. Nüüd olen teind selle aja jookusl (1.5kuud) 3 korda suitsu,need pidudel, peale pidusi suudan ilma olla vabalt,aga peol on lihtsalt mega hea tõmmata imo :D

Muidu kui raha oli, kuldne marlboro/frost ja kui raha vähem (mis oli enamasti) siis tume LM ja kui raha üldse pold siis sain ikka klassivennalt 2-3 tükki päevas punast winstoni ^^

Läks pakk kuskil 1-3 päevaga, olenes palju teistele pakkusid.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.