Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Sadakond inimest protesteeris eestikeelse hariduse vastu

Soovitatud postitused

VIP
"Kurat õpi veidi ajalugu, enne kui siia tänitama tuled."

Selle peale vastaksin ma, et ega sinagi ei ole aru saanud. Kurat õpi ajalugu. Selline otsus tehti eestlaste ellujätmiseks. Sina, kui suur ajalooteadja, peaksid ju teadma, et NKL ähvardas okupatsiooniga, kui lepingule alla ei kirjutata. Ja, et lepingule üldse saaks alla kirjutada tehti referendum, kust tuli välja, et "soovitakse" liituda NKLiga. Ja kui sa nüüd tuled väitma, et NKL okupeeriski Eesti, siis sa eksid - lepingule kirjutati alla...

 

---------- Post added 15-11-11 at 20:36 ----------

 

 

Kui sa veel aru ei ole saanud, siis natuke alla kolmandiku on Eestis venelasi. Kui sa läheksid Venemaale, kus sa oled üks eestlane 3 miljoni kohta, siis loomulikult ei saa sa seal eesti keelset haridust.

Ahsooo...Venelased on siis Eesti vabastajad ja päästjad jah?Kui Nõukogude liiduga ei liitu, siis lööme maha...Mina nimetan seda siiski okupatsiooniks ja sinust pädevamad ajaloolased väidavad arvatavasti sama, mis mina...See on sama hea, kui ülted mingile neiule, et kui "vabatahtlikult" vahekorda ei astu, siis löön maha.Sinu arvates pole see siis vägistamine jah?Rumal inimene....


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ahsooo...Venelased on siis Eesti vabastajad ja päästjad jah?Kui Nõukogude liiduga ei liitu, siis lööme maha...Mina nimetan seda siiski okupatsiooniks ja sinust pädevamad ajaloolased väidavad arvatavasti sama, mis mina...See on sama hea, kui ülted mingile neiule, et kui "vabatahtlikult" vahekorda ei astu, siis löön maha.Sinu arvates pole see siis vägistamine jah?Rumal inimene....

 

Täiesti õige ! Eks 20 aasta pärast näeme, kui need hordides ( mitte massides vaid hordides) vene "haritlased" töötutena rongidega kodumaale viiakse, kuna eesti riik teeb liiga.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ahsooo...Venelased on siis Eesti vabastajad ja päästjad jah?Kui Nõukogude liiduga ei liitu, siis lööme maha...Mina nimetan seda siiski okupatsiooniks ja sinust pädevamad ajaloolased väidavad arvatavasti sama, mis mina...See on sama hea, kui ülted mingile neiule, et kui "vabatahtlikult" vahekorda ei astu, siis löön maha.Sinu arvates pole see siis vägistamine jah?Rumal inimene....

 

Ei ole ma kusagil väitnud et NKL oli EV päästja või vabastaja. Nagu ma enne juba põhjendasin: seda ei saa okupatsiooniks nimetada, kuna anti allkirjad, tehti lausa rahvahääletus. Ja kuidas sa saad seda üldse võrrelda neiu vägistamisega? Toon ehk parema näite. Kui sa allkirjastad lepingu, mille alusel sa pead midagi tegema, siis sul on ka see kohustus. Täpsemalt: Lubad anda 2 krooni ja me teeme selle kohta lepingu, mille sina allkirjastad. Kui sa oled mulle raha andnud, kuidas sa mind vargaks saaksid nimetada?

 

Ja suur suur tänu võrdlemast mind ajaloolastega. Pean sind kahjuks kurvastama - pole mina mingi ajaloolane.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Ei ole ma kusagil väitnud et NKL oli EV päästja või vabastaja. Nagu ma enne juba põhjendasin: seda ei saa okupatsiooniks nimetada, kuna anti allkirjad, tehti lausa rahvahääletus. Ja kuidas sa saad seda üldse võrrelda neiu vägistamisega? Toon ehk parema näite. Kui sa allkirjastad lepingu, mille alusel sa pead midagi tegema, siis sul on ka see kohustus. Täpsemalt: Lubad anda 2 krooni ja me teeme selle kohta lepingu, mille sina allkirjastad. Kui sa oled mulle raha andnud, kuidas sa mind vargaks saaksid nimetada?

 

Ja suur suur tänu võrdlemast mind ajaloolastega. Pean sind kahjuks kurvastama - pole mina mingi ajaloolane.

Saad sa juba aru, et enamus eestlastest olid hirmul, et muidu lennatakse neile peale ja sellepärast hääletasid poolt.Venelased olid enne seda juba vihjanud, et kui te ei nõustu siis lihtsalt võtame väevõimuga teilt iseseisvuse ära..See leping oli alla kirjutatud kartusest ja sellepärast, et tollel ajal elas juba Eestis arvestatav hulk venemeelseid..Sinu 2 krooni leping on siin täiesti out..Ja see vägistamise värk on ju sama.Kui sa ütled, et sa oled nõus(kartes, et muidu tapetakse sind ära) siis sa ei saa pärast ju politseisse minna, sest sa olid ju nõus..

Nõukogude võim ei olnud vabatahtlik, kui see oleks vabatahtlik olnud siis oleks Eesti kõvasti enne 1991.aastat sealt väljunud, aga me ei saanud ju...


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Saad sa juba aru, et enamus eestlastest olid hirmul, et muidu lennatakse neile peale ja sellepärast hääletasid poolt.Venelased olid enne seda juba vihjanud, et kui te ei nõustu siis lihtsalt võtame väevõimuga teilt iseseisvuse ära..See leping oli alla kirjutatud kartusest ja sellepärast, et tollel ajal elas juba Eestis arvestatav hulk venemeelseid..Sinu 2 krooni leping on siin täiesti out..Ja see vägistamise värk on ju sama.Kui sa ütled, et sa oled nõus(kartes, et muidu tapetakse sind ära) siis sa ei saa pärast ju politseisse minna, sest sa olid ju nõus..

Nõukogude võim ei olnud vabatahtlik, kui see oleks vabatahtlik olnud siis oleks Eesti kõvasti enne 1991.aastat sealt väljunud, aga me ei saanud ju...

 

Ja mida ma teie arust siis rääkinud olen? Seda ma rääkisingi, et sunniti alla kirjutama ähvardusel okupatsiooniga. Kuid kuna kirjutati lepingule alla, siis seda ei saa nimetada okupatsiooniks. Palun lugege mu eelnavad tekstid uuesti läbi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ja mida ma teie arust siis rääkinud olen? Seda ma rääkisingi, et sunniti alla kirjutama ähvardusel okupatsiooniga. Kuid kuna kirjutati lepingule alla, siis seda ei saa nimetada okupatsiooniks. Palun lugege mu eelnavad tekstid uuesti läbi.

 

Kurat, kas sa oled loll või mängid lolli ? Kuna sa oled selline "haritlane", siis peaksid sa teadma, et eestlasi küüditati juba enne selle lepingu allkirjastamist, sellele lisaks olid pooled vastuvõtjatest juba venelased. Näri küpsist, tarkur.

 

Okupatsioon on võõra riigi territooriumi oma võimule allutamine ja selle oma valduses hoidmine ning seal enese kindlustamine (prantsuse keelest: occupation – action d’occuper, de s’installer par la force). Okupeerida võidakse ka osa riigi territooriumist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kurat, kas sa oled loll või mängid lolli ? Kuna sa oled selline "haritlane", siis peaksid sa teadma, et eestlasi küüditati juba enne selle lepingu allkirjastamist, sellele lisaks olid pooled vastuvõtjatest juba venelased. Näri küpsist, tarkur.

 

Okupatsioon on võõra riigi territooriumi oma võimule allutamine ja selle oma valduses hoidmine ning seal enese kindlustamine (prantsuse keelest: occupation – action d’occuper, de s’installer par la force). Okupeerida võidakse ka osa riigi territooriumist.

 

Nagu sa mu ühest eelnevast postitusest võisid lugeda, siis oli mul seal ka näide toodud. Äkki on see siis arusaadavam: Sa annad mulle vabatahtlikult kommi. Pärast tekib sul soov kommi tagasi saada ja nimetad mind selle tõttu vargaks. Ütle mulle nüüd, kas ma olen siis varas?

Ja pean sind kiitma, et sa suutsid tuua välja vikipeediast mõiste "okupatsioon" tähenduse. Kuid kuna sa ju oled tugev prantsuse keeles, siis seal on selgelt öeldud, et see on jõuga teise riigi enda tahtele allutamine (par la force). NSVL tegi kavalalt ja lasi hoopis lepinguga endale selle maa võtta - pole mõrkigi jõuga allutamisest.

Veel: Indeed, küüditati juba enne lepingu allkirjastamist. Kuid kas sa oled äkki märganud, et jutt käib ENSV ajast. 1941 aasta käis veel II maailmasõda, mille käigus tehti nii mõndagi. Pealegist, miks sa tõid üldse mängu küüditamise, kui teemaks oli okupatsioon? Ja kust pärinevad sinu andmed,et pooled vastuvõtjatest olid venelased. Lepingule kirjutasid alla I Eesti Vabariigi riigijuhid, kuhu ei kuulunud mitte ainuski venalene.

 

Tekib tunne, et teie, kes siin minu vastu on sõna võtnud, vaidlete vaid vaidlemise eesmärgil. Toote siia mõisteid, mis lükkavad teie argumendid ümber ja mida kõike veel.

 

Kõigile teistele: Ärge arvake, et ma pean õigeks sellist kõitumist NSVL poolt. Asjad korraldati lihtsalt nii, et seda ei saa pidada okupatsiooniks - see oli vabatahtlik riigivõimu üleandmine, mis siis, et ähvardati (kuigi mitte otseselt) sõjaga.

 

Ja suur tänu sulle Shaffy, et sul minust nii kõrge arvamine on, et pead mind haritlaseks, kuid kahjuks või õnneks ei ole see nii :)

 

Nextile: Teema on veidi kõrvale kaldunud, seega ei ole jõutud veel otsusele, kelle poolt või vastu ollakse selles hariduse küsimuses. Minu enda arvamus on, et venelased peaksid saama kõiki reaalaineid (füüsika, matemaatika) vene koolides vene keeles, et saada paremini aru. Muid aineid aga eesti keeles (v.a. loomulikult muud keele tunnid).

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

See oli okupatsioon:

Nõukogude okupatsioon Eestis ehk Vene okupatsioon oli aastatel 1918–1919, 1940–1941 ja 1944–1992 toimunud Eesti Vabariigi territooriumi okupeerimine Nõukogude Venemaa ning hiljem Nõukogude Liidu poolt. Ajaliselt võib jaotada selle kolmeks:

Pikemalt artiklis Nõukogude okupatsioon Eestis (1918–1919),

Pikemalt artiklis Nõukogude okupatsioon Eestis (1940–1941)

Pikemalt artiklis Nõukogude okupatsioon Eestis (1944–1991).

 

Selge??

See oli okupatsioon ja jutul on lõpp...

1940. aasta alguseks oli punaväelasi Eestis juba üle 40 000. Piiride lähistele koondati veelgi suuremaid üksusi. Nõukogude ajakirjanduses algas kampaania Eesti vastu. 12. juunil 1940 okupeeris Nõukogude laevastik Naissaare. 14. juunil algas täielik õhu- ja mereblokaad. Samal päeval tulistati alla Soome reisilennuk "Kaleva" Tallinn–Helsingi liinil.

16. juunil esitas Nõukogude Liit järjekordse ultimaatumi, ähvardades sõjaga. Ultimaatumis nõuti uue valitsuse moodustamist ja täiendavate Punaarmee üksuste riiki lubamist. Valitsus võttis ultimaatumi vastu ning astus seejärel tagasi. 17. juunil läks kogu Eesti territoorium Nõukogude väeüksuste kontrolli alla ning kindral Johan Laidoner kirjutas alla sellekohasele dokumendile Punaarmee väejuhatusega. Eestis hakkas paiknema kokku üle 115 000 Nõukogude sõduri.

Rahvusvahelise õiguse kohaselt muutus Eesti alates 16.–17. juunist 1940 okupeeritud riigiks. 19. juunil saatis Nõukogude juhtkond Eestisse eriesindaja Andrei Ždanovi, kelle ülesandeks oli riigipöörre korraldada. Eesti Kaitseväelt võeti relvad, Kaitseliit saadeti laiali ning rahvakogunemised keelati. Nõukogude Liidu esindajad rõhutasid pidevalt võimalust minna üle avalikule terrorile. Toimusid arreteerimised. Nõukogude Liidu Tallinna saatkonnas algas Nõukogude võimudele sobiva nukuvalitsuse moodustamine.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mul pole ausalt midagi venelaste vastu, igati mõistlikud inimesed on.

 

aga meie enda riiki tulla, ja protesteerida meie emakeeles hariduse vastu on küll nüüd debiilne.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Emakeeles on lihtsam õppida kui teistes keeltes. Suurem osa venelasi, kes Eestis elavad, suudavad ennast eesti keeles väljendada ning saavad aru mida neile räägitakse. Kuid õppida nüüd eesti keeles, siis nad peavad tegelema ju kahe asjaga - sõnadest arusaamisele ning õpitavast arusaamisele. Pakun et suurem osa foorumlastest oskab inglise keelt, saab aru ning oskab rääkida, kuid kui nad peaksid selles keeles õppima matemaatikat, füüsikat, keemiat jne siis läheks neil raskeks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Emakeeles on lihtsam õppida kui teistes keeltes. Suurem osa venelasi, kes Eestis elavad, suudavad ennast eesti keeles väljendada ning saavad aru mida neile räägitakse. Kuid õppida nüüd eesti keeles, siis nad peavad tegelema ju kahe asjaga - sõnadest arusaamisele ning õpitavast arusaamisele. Pakun et suurem osa foorumlastest oskab inglise keelt, saab aru ning oskab rääkida, kuid kui nad peaksid selles keeles õppima matemaatikat, füüsikat, keemiat jne siis läheks neil raskeks.

Kui ma mingi 4.aastat juba oleksin Inglismaal elanud siis arvan, et ei oleks ka sellega probleem.Venelased on terve oma eluaja elanud ja peaks sellega hakkama saama.Mul üks klassivend Ukrainast ja tal pole mitte mingisugust probleemi matemaatika õpimisega.Räägib Eesti keelt juba puhtamalt kui venekeelt...Teine sõber on ka Ukrainast, peres räägitakse ainult vene keeles ja samuti pole tal matemaatikaga probleeme olnud.Mõlemad käivad 12.klass praegu ja eesti koolides.Kõik on kinni tahtmises!!!!!Muidugi on lihtsamt emakeeles õppida aga ikkagi...


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

See on küll puhta lollus, et nad peavad hakkama mingi poole kooli pealt eesti keeles õppima hakkama. Asi toimiks nii et hakatakse alates esimesest klassist peale sellega, kuigi protestitakse ikka poleks see nii hull kui kuskil 10ndas klassis järsku eesti keeles õppima hakata..


Call it what you wanna call it I'm a fucking Alcoholic.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
See on küll puhta lollus, et nad peavad hakkama mingi poole kooli pealt eesti keeles õppima hakkama. Asi toimiks nii et hakatakse alates esimesest klassist peale sellega, kuigi protestitakse ikka poleks see nii hull kui kuskil 10ndas klassis järsku eesti keeles õppima hakata..

Miks peab riik raha raiskama inimeste peale, kes ei oska eesti keelt ja ei seosta ennast Eestiga?Enamus neist, kes eesti keelt ära ei õpi, lähevad siit riigist ära ja seega riik viskab raha lihtsalt tuulde...Kuid jah, võiks siiski olla see näiteks mingist 3-ndast klassist praegu olla.Kujutan ette, kuidas peaks ise praegu ainult näiteks saksa keeles õppima hakkama-eksamitulemused kannataksid palju.


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
See on küll puhta lollus, et nad peavad hakkama mingi poole kooli pealt eesti keeles õppima hakkama. Asi toimiks nii et hakatakse alates esimesest klassist peale sellega, kuigi protestitakse ikka poleks see nii hull kui kuskil 10ndas klassis järsku eesti keeles õppima hakata..

 

Aga keegi ei käse neil siin õppida. Kui nad tahavad "oma rahvuskeeles " ( mis tegelikult on eesti keel) õppida, siis kobigu oma võimsasse rahvusriiki ka. Eesti rahvuskeel on eesti keel, eesti koolides TULEB õppida eesti keeles, et vähendada neid muukeelseid maksima müüjaid, kes lihtsal diskussioonil hätta jäävad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Haters gonna hate,

 

Enne kui tulete venelasi maha tegema siis vaadake ennast peeglist.

Inimesi on igasuguseid, kuid kõik ei ole uroodid.

Tahate kihla vedade, et 10 või hiljema aastapärast vaatavad soomlased eestlasi samamoodi nagu meie vaatama hetkel venelasi.

 

Mida on venelased teile üldse teinud, et te võite südame rahuga mõlised ja ananüümselt mõnitada?

Olge tänulikud, et tee ei pea nõukogude liidus elama.

Käi perse tont. Soome ei võeta tööle selliseid kes ei oska soome keelt. Eestlased kes seal ehitavad RÄÄGIVAD soome keeles. Venelased kes töötavad/elavad eestis 80% oskavad öelda, Tere, kui sedagi. Kui sa nii väga toetad neid kes ei mõista eesti keelt, siis kao venemaale dibiilik.

 

---------- Post added 05-12-11 at 18:03 ----------

 

See on küll puhta lollus, et nad peavad hakkama mingi poole kooli pealt eesti keeles õppima hakkama. Asi toimiks nii et hakatakse alates esimesest klassist peale sellega, kuigi protestitakse ikka poleks see nii hull kui kuskil 10ndas klassis järsku eesti keeles õppima hakata..

Mis seal siis viga on et 10ndas eesti keel ? Ajuhälbega peaksid nad olema et 10nda klassini jõuavad nii et eesti keelt ei oska, ega ka pole võimelised õppima.

Kui lähed kuskile eriala õppima, hakkad kohe karjuma et miks 3ndast klassist sulle seda ei õpetatud ? Kes tahavad õpivad kasvõi ise eriti kui ollakse võõramaalased....


5193z4.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Käi perse tont. Soome ei võeta tööle selliseid kes ei oska soome keelt. Eestlased kes seal ehitavad RÄÄGIVAD soome keeles. Venelased kes töötavad/elavad eestis 80% oskavad öelda, Tere, kui sedagi. Kui sa nii väga toetad neid kes ei mõista eesti keelt, siis kao venemaale dibiilik.

 

Miks peab kohe kedagi perse saatma???Ja sellist iba pole mõtet ajada, et ei võeta tööle selliseid, kes soome keelt ei oska.Võin vabalt mingi 5 venda tutvusringkonnast välja tuua, kes ei osanud sõnakesti soome keelt ja läksid sinna tööle.Mul pere kolib ka järgmine aasta soome, töökoht juba olemas ja ei nõutud mingit soome keelt sul.

Kui feilid siis vähemalt feili ilma ropendamiseta.Jätad väga madalalaubalise mulje endast nii...

Ega ma paha pärast midagi ei öelnud, aga jäägem siiski realusue piiridesse....


Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.