Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
  • 0
Jälgi teemat sisse logides  

Kitarrid

Küsimus

Kumb on odavam, kas akustiline või elekti? Nägin veebipoes, et akustiline oli isegi kallim, sellest ka tingitud küsimus.

Milliseid firmasid eelistada?

Millised poes Tallinnas on kõige parema hinnaga?

Kumb oleks algajale parem, kas akustiline või elektri, või pole erilist vahet, kummaga tehakse esimesed sammud?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Soovitatud postitused

  • 0

oleneb kumba sa mängida tahad, akustiliselt elektrilisele jms üle minnes tahab algul harjumist ning algajale on see, mis endale meeldib

 

& mõlemal pillil on nii kõrgemaid klasse kui ka madalamaid ehk siis sama raha eest saad mõlemat pilli, nüüd jällegi oleneb see, mida ise mängida tahad ning siis tasub vaadata poodides ringi, et millist osta

 

rohkem sellist rahulikku muusikat ja elavat soovid mängida, siis soovitan ise sulle akustilist, mul on Paco Castillo nailon keeltega pill ning olen ka suhteliselt algaja veel ise mängides, kuid paljud paljud semud mängivad bändides jms, btw kui akustilist ostad, siis nailonitega on kergem õppida ning hiljem metallist keeltele üle minna, sest nendel kõla üldiselt parem (varjeerub ka, sest oleneb loost täiesti)

 

Tallinnas on kaupmehe tänaval üks vääääga hea pillipood, mäletaks ma selle müüja nime nüüd, aga kahjuks ei tule meelde, igatahes mine küsi ja suht lahked vanad on seal, üks see noorem vend näitab ette ja mängib sulle isegi, häälestab ja soovitab kõike puha

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Algajatele on parim varjant - Akustiline kitarr.

Elektrikitarriga ei saa midagi teha, kui aint kodus seda mängida. Akustilisega saab vähemalt kusagil seltskonnas mängida ja kaasa laulda.

Akustilist kitarri saab igat moodi mängida, kas tervenisti kõiki keeli lüüa(Rütmitaju peab olema sul) või teha finger pick up. Finger pick up on vaja õppida, see on lihtne, videosid saab youtubeis vaadata, siis pead aint harjutama ning igasuguseid akorde mängima. Chords.fm on hea lehekülg kuhu võid uppida laule mida mängida tahad, siis programm regocnizib akordid sulle. Paned play ja hakkab su musa mängima pluss näitab akordi nimetust ja kuidas seda õieti kinni hoida. Paraku kõik lood ei ole nii lihtsad, seega pead nendest loobuma, sest paljud ei suuda barreesid kinni hoida (Sõltub muidugi sellest milline kitarr sul on).

Samuti otsi laule ja akorde netist.

Alguses hakkavad sõrmeotsad valutama aga nädal aega mängimist, siis läheb üle.

Ning mainin veel, et tihtipeale juhtub nii, et kitarrimäng võib sind ära tüüdata, seega mõtle sada korda läbi, ennem kui ostad sellise asjanduse omale koju.

 

 

Ise mängin klaverit 7a ja kitarri 3-4a.

 

Loodan, et aitas.

 

 

Janek.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Kurat ma juba 2 kuud kitarri mänginud ja ikka sõrmed valusad :s . Sama arvamus ka siitpoolt. Soovitan ka akustilist kitarri alguseks.

 

Kasuta nailonkeeli, ei tea mis su sõrmedel viga on, ehk sul on hästi vana klassikaline kitarr.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

Lugesin kitarr.astar foorumist, et alguses soovitatakse just metallkeeli. Seal mainiti ka, et elektrikitarriga pidi lausa lihtsam olla alguses.

 

Kas oleks väga vajalik kohe kitarri tuutor hankida? Kui palju on hinnad? Kas teate mõnda head?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Lugesin kitarr.astar foorumist, et alguses soovitatakse just metallkeeli. Seal mainiti ka, et elektrikitarriga pidi lausa lihtsam olla alguses.

 

Kas oleks väga vajalik kohe kitarri tuutor hankida? Kui palju on hinnad? Kas teate mõnda head?

 

Ma alles ütlesin mida sa pead tegema, loe.

Elektrikitarr on lihtne, sest seal on ka nailoni sarnased keeled, mis on väga pehmed ja neid on väga lihtne kinni hoida, neid saab ka tavalisele kitarrile osta. Mina alustasin metallkeeltega ja kõik oli ok, akustikaga ikka. Mingeid tutoreid sa ei vaja ma seletasin ka sulle, et kui sa pead rütmi siis mängid neid akorde ise ja väga ilusasti, neid saab kas netis kätte või Chords.fm-is kus lisaks näidetakse kuidas akorde kinni hoida. Näiteks on veel selline lehekülg, hästi lihtsad akordid on näiteks selles loos: http://tabs.ultimate-guitar.com/g/gary_jules/mad_world_crd.htm

Ulata hiirega akordi ja siis seal ilmub pilt mis näitab kuidas akordi hoida. Siis hiljem uuri youtubest kuidas finger pick stiili mängida ja vsjoo, see on kõik mida sa vajad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Kas jämedamad keeled on all või üleval? Loogika järgi oleks nagu all aga....

 

Ja kas need keeled on siis nagu nailon aga ikkagi metallist (lihtsalt siis pehmed) või siis päris nailon?

 

Jämedad keeled on üleval. Vist päris nailon, ehk siis plastkeeled. Aga need on aint neile kellel tõesti on mingid probleemid sõrmedega, ei ole jõudu vms, aga see esineb vähestel :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Ma mõtlen seal pildi peal. Kitarril ma näen jah et paksud on üleval :) Kuuldavast on metellist keeltega parem kõla. Vastab see tõele? Kas kõigil elektri kitarridel on nailon?

 

Vist paksemad olid üleval jah. Kõikidel ei ole vist. Metallkeeltega on muidugi kõla parem :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Kui õpid basskitarri, siis on tavaliselt alguses näpuotsad valusad, aga et akustilisest, seda pole varem küll näinud.

 

On küll.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Jämedad keeled on üleval. Vist päris nailon, ehk siis plastkeeled. Aga need on aint neile kellel tõesti on mingid probleemid sõrmedega, ei ole jõudu vms, aga see esineb vähestel :D

kel nailonkeeled, on probleeme sõrmedega? oled täiesti valesti aru saanud.

 

klassikaline kitarr - nailonkeeltega

akustiline kitarr - metallkeeltega

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
kel nailonkeeled, on probleeme sõrmedega? oled täiesti valesti aru saanud.

 

klassikaline kitarr - nailonkeeltega

akustiline kitarr - metallkeeltega

 

Ei-ei. Ma sain õieti aru, Klassikalisel kitarril tavaliselt kasutatakse nailoni, sest seal on suurem pinge, eile olin solfedžo õpetaja juures - tema klassikaline kitarr oli metallkeeltega. Ja nailonkeeli saab osta ka akustikale. Standart on muidugi nailon, aga ma ei tea miks tal metall on. Aga akustika suhtes, siis tõesti kunagi loodi akustikale nailonkeeli kuid need on sellise weak soundiga. Mu emal olid ennem.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

pole nailonkeeltega elektrikitarri veel kohanud

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

Kas keegi oskab ka seletada, kuidas lugeda akorde. kui on antud näiteks C#/Db, kuidas sellest aru saada, kui tean kus asub lihtsalt C või lihtsalt D?

 

Millist elektrikitarri valida, kui olen algaja? (lähtudes sellest, et elektrikitarri õppimine on kergem) Kumba otsa eelistada kas lipstick või see kartul?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

akordide lugemine on veits kõrgem teadus sinu jaoks, kui on nii antud

 

otsi üles, kus on tabidena antud akordid

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Kas keegi oskab ka seletada, kuidas lugeda akorde. kui on antud näiteks C#/Db, kuidas sellest aru saada, kui tean kus asub lihtsalt C või lihtsalt D?

 

Millist elektrikitarri valida, kui olen algaja? (lähtudes sellest, et elektrikitarri õppimine on kergem) Kumba otsa eelistada kas lipstick või see kartul?

 

 

Ma ütlesin sulle, sa ei saagi teada kuidas akord muutub, sa pead need pähe õppima kui mängid mingisuguseid laule. Selleks kasuta chords.fm kuhu upid oma loo või otsi tabe tabs.ultimate-guitar.com

Õigus, elektrikitarril on samuti metallkeeled seega erilist vahet pole kas austika või elekter. Akustikal on lihtsalt ilusam sound, seda saab mängida seltsonnas, elektri kitarr on raha raiskamine, seda ostetakse alles siis, kui oskad akustilist mängida ja teed oma bändi vms, ega see kitarr soolopill pole, kui mingit alust pole :) Miks sa koguaeg üritad teemast mööda rääkida ja tahad nii väga elektrikitarri? Kui tahad siis ütle kohe, et "Ma tahan elektrikitarri osta, see meeldib mulle rohkem kui akustiline kitarr". Milleks ikka veel küsida kumb on parem kas elektrikitarr või akustiline, kui sa tegelt ise tahad elektrikitarri. Minu arvamus on selline: Parem osta omale kõigepealt akustiline kitarr, mis säilib kümneid aastaid, kui odav elektrikitarr mille sound pole see mis peab kõlama kontsertidel ja mis ei säiligi nii kaua. Elektrikiarri keelte pinge on väiksem ja kui tulevikus hakkad akustilist mängima, siis sa ei suuda lihtsalt barre-akorde kinni hoida. Mina ise olen mänginud algusest peale akustilist kitarri ja ei mingeid raskusi see mulle ei tekitanud, ning samahästi võin praegu kasvõi elektrikitarri mängida.

 

Janek.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

Juba vaatasin selle chords.fm üle, seal öeldi, et saadetakse kiri mulle kui valmis. Valiku koha pealt, et ma soovisin arvamusi kuulda, kuid otsus oli mul juba ikkagi suhteliselt kindel, mõtlesin, et kui kellelgi ühtegi põhjapanevat argumenti ei ole, siis ostan elektri oma. Ja selle hinnaklassi koha pealt, et ma vaatsin et e-poodides on akustika tsipa kallim isegi :D

 

Seal kitarr.astar foorumis öeldi, et on raske ümber harjuda akustikalt elektri omale.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.