Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Kitarr (üldine teema kitarridest, kitarrimängust jms)

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Issand,miks sa ei saa seda küsida enda tulevase kitarri pedagoogi käest? :)

Võta tavaline kui kõikidel on,selline nagu Ollul sobiks hästi.

 

Ja tech selline varjant sobiks ainult sulle XD

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Üldiselt on ikka nii, et lähed mõnda pillipoodi ja teenindajad aitavad soovitada mõnd akustilist. :)


Miski pole eales nii halb, et ei saaks halvemaks minna. - Murphy.

- - -

MaSu on läbi, nüüd on TäPe (täitsa piixus), varsti on PuPu (puhta piixus>)

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

eii , täitsa lahedaid müüjaid on , nt tartus see Võru tänava pood , mees kohe pill kätte ,demostreeris , pakkus mulle sobivamaid variante seega ma ei nõustuks su eelmise postiga.

Ka toredaid ja heatahtlikke müüjaid on olemas !


472a0e17baef46ae83e30d51dbac4844.0.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Irw, võta selline kitarr mis sobib sulle, ära osta mingit firma pilli, õpid nädal-kaks ja viskad nurka seisma, osta mingi vene risu või siis odavam pill, kusagil 1 kilo eest, harjuta paar kuud ja kui meeldib osta parem pill, kuna ega paljudel viskab selle mängimine üle, tahtsin ka algul osta jube kallist pilli, aga näed siiani hakkama saanud 1 kilose pilliga(Ligi 1 aasta) .

 

Kõige tähtsam ,et see sobiks sulle kätte, et poleks liiga suur, liiga väike või ebamugav, ära osta kitarri sellepärast ,et firma on nüüd jube hea ja selle eest maksad 5 kilo rohkem või sellepärast ,et see on ilus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Üldiselt on ikka nii, et lähed mõnda pillipoodi ja teenindajad aitavad soovitada mõnd akustilist. :)

Kusjuures ma ei soovitaks seda. Võinoh sa võid poodi minna räägid teenindajaga, ta soovitab jms, aga osta ei tasu, sest üldiselt teenindajad kiidavad pille üle. St et nad räägivad kõik head küljed jms ära, aga halbu külgi välja ei too. Kindlasti on hea minna ja rääkida ja näppida pillipoes, vaatada mingi pill välja millega mugav on jms.

Ahh need teenindajad tahavad ,et kalleima ostan ju.:D

Neid ma ei usalda:d

Alati mitte, nad ei pruugi kõige kallimat maha parseldada. Ja sa ei pea ostma, võid niisama ka maad minna uurima. Tartus on nt RMusic suht hea koht. Seal tinistad mingit pilli pikemat aega jms, siis võivad sulle hinnaalandust teha ja seal üldse toredad müüjad.

Irw, võta selline kitarr mis sobib sulle, ära osta mingit firma pilli, õpid nädal-kaks ja viskad nurka seisma, osta mingi vene risu või siis odavam pill, kusagil 1 kilo eest, harjuta paar kuud ja kui meeldib osta parem pill, kuna ega paljudel viskab selle mängimine üle, tahtsin ka algul osta jube kallist pilli, aga näed siiani hakkama saanud 1 kilose pilliga(Ligi 1 aasta) .

 

Kõige tähtsam ,et see sobiks sulle kätte, et poleks liiga suur, liiga väike või ebamugav, ära osta kitarri sellepärast ,et firma on nüüd jube hea ja selle eest maksad 5 kilo rohkem või sellepärast ,et see on ilus.

No tegelt ma ei poolda, seda jura ostmist. See 1-2k läheb lihtsalt tegelikult raisku. Ostad alguses mingi 1.5k mõttetu saasta omale, mängid sellega umbes pool aastat, muidugi juhul kui on tahtejõudu.(Kitarriga peab tohutult kannatust ja tahtejõudu olema) ja siis kui see pool aastat möödas ja juba mängida oskad ja asja jagad tahad uut pilli. Siis on juba mingi 4-6k normaalsed pillid, seega läheb see 1-5k raisku, sest seda risu ei taha enam keegi. Aga kui kohe osta omale mingi normaalne pill, siis kui ei istu kitarr ja pole tahtmist enam, siis sellest normaalsest pillist on üsna kergem lahti saada ja ta ei jää vedelema ja tõenäosus on suurem, et sa saad sama raha tagasi.

 

Aga jah päris tähtis on, et sul sellega mugav oleks mängida, sest muidu kaob igavene mänguisu ära. mugav, paraja suurusega. Kindlasti mõtle välja mida sa mängida tahad. Wester akusti(metallkeeled), klassikalist akusti(nailon keeled) mingit passi või üldse sootuks elektrikat. Ise arvan, et westernist on üsna hea alustada. See treenib näpud ära juba kui tahad hiljem elektrikale üle minna (esimene nädal on näpuotsad väga valusad) ja on üsna selline universaalne, igalpool saad mängida, samas algul on võimendit+kitarri osta üsna kallis.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

No tegelt ma ei poolda, seda jura ostmist. See 1-2k läheb lihtsalt tegelikult raisku. Ostad alguses mingi 1.5k mõttetu saasta omale, mängid sellega umbes pool aastat, muidugi juhul kui on tahtejõudu.(Kitarriga peab tohutult kannatust ja tahtejõudu olema) ja siis kui see pool aastat möödas ja juba mängida oskad ja asja jagad tahad uut pilli. Siis on juba mingi 4-6k normaalsed pillid, seega läheb see 1-5k raisku, sest seda risu ei taha enam keegi. Aga kui kohe osta omale mingi normaalne pill, siis kui ei istu kitarr ja pole tahtmist enam, siis sellest normaalsest pillist on üsna kergem lahti saada ja ta ei jää vedelema ja tõenäosus on suurem, et sa saad sama raha tagasi.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Btw, odavamaga on mõtekam, selle odava pilli saab alati maha parseldada, ja kui sa juba oskad, ei tähenda ,et peab kohe El.kitarri omama, Maksad natukene juurde ja saad hiljem selle elektro-akustiks teha, keeli ja asju vahetada, mis lõpp kokkuvõttes võib odavam ka tulla:)

 

Mul endal tuttav ostis ka kitarri mis maksis ligi 4 tuhat, noh mängis kuu aega ja viskas kopa ette, ja kitarr jäi lampi seisma, siis tuli tahtmine jälle midagi õppida, ostis kalli bass kitarri ja tüdines ja jäi jälle seisma, noh tüübil raha on, siis miks mitte, aga nüüd ta üritab maha müüa, ja no vott, ei saa enam kuidagi müüdud ja ligi 7-8 tuhat läks tänu sellele raisku, osta mingi 1 kilone pill, selle saad sa alati mingile inimesele maha müüa, müüd kasvõi 400-500 odavamalt mingile lambikale kes alustab kitarri mängu, pole ka nii hull kahjum kui nt 2-4 tuhat.

Ma ise mõtlesin ka vahepeal el.kitarri ostu peale, näitasin kitarri õpetajale ühte 8 000,- kitarri, ta ütles ,et pole mõtet osta, tead miks? Selle kitarri firma nimi maksis, näitas ühte teist pilli mis maksis natukene üle 2 kilo mis suhteliselt sama hea.

Lihtsalt tahan öelda ,et pole mõtet osta mingi ilgelt kalli kitarri, kuna kui hiljem saad isegi müüdud, on sul suurem kahju kui odava kitarriga.

 

Väga vahet pole millega alustada ka, kas western või akust, Noh westernil jah metall keeled, ära akustile pane metall omasi, tõmbab roobi lahti, ma ise alustasin nailonitega, päevas ikka kõva paar tundi tinistad siis saad oma sõrmed väga kiirelt tugevamaks:) Lihtsalt pole nii valus kui nende metallidega.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

No neid on igasuguseid, oleneb firmast. Minu oma on elektroakustiline, st, et saab võimendiga ka mängida ja letihind on mingi 5k ja peale natuke, aga sain 3.7k kasutatult kätte. luuakad123 siin foorumis müüs ka ibanezi kitarri. Keeled olid puudu vist vms, firma iseenesest hea, tonn tahtis saada vist või natuke peale, aga ma ei oska öeld amis olukorras too oli, ta oli keldris seisnud, ehk on niiskust saanud vms. Tark oleks kokku saada ja proovida mis häält teeb ja kuida kõla on jms. mis olukorras kere ja kael on jms.

 

siis nt see on üsna norm

http://kitarr.astar.ee • Vaata teemat - M:Tanglewood TW28SN

Hind on hea ja firmal pole ka midagi viga. Samas võid ise uurida erinevaid pillte. Kitar.astar.ee foorumis ja rada7 foorumis kuulutste all neid ikka liigub, samuti hoia silmad lahti soov.ee ja kuldses börsis. Ja kui mõni silma jääb tasub googledata. Nt Tanglewood TW28SN Reviews ja peaks tulema erinevaid arvamusi nendelt kes kitarri omavad.

 

No tegelt ma ei poolda, seda jura ostmist. See 1-2k läheb lihtsalt tegelikult raisku. Ostad alguses mingi 1.5k mõttetu saasta omale, mängid sellega umbes pool aastat, muidugi juhul kui on tahtejõudu.(Kitarriga peab tohutult kannatust ja tahtejõudu olema) ja siis kui see pool aastat möödas ja juba mängida oskad ja asja jagad tahad uut pilli. Siis on juba mingi 4-6k normaalsed pillid, seega läheb see 1-5k raisku, sest seda risu ei taha enam keegi. Aga kui kohe osta omale mingi normaalne pill, siis kui ei istu kitarr ja pole tahtmist enam, siis sellest normaalsest pillist on üsna kergem lahti saada ja ta ei jää vedelema ja tõenäosus on suurem, et sa saad sama raha tagasi.

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Btw, odavamaga on mõtekam, selle odava pilli saab alati maha parseldada, ja kui sa juba oskad, ei tähenda ,et peab kohe El.kitarri omama, Maksad natukene juurde ja saad hiljem selle elektro-akustiks teha, keeli ja asju vahetada, mis lõpp kokkuvõttes võib odavam ka tulla:)

 

Mul endal tuttav ostis ka kitarri mis maksis ligi 4 tuhat, noh mängis kuu aega ja viskas kopa ette, ja kitarr jäi lampi seisma, siis tuli tahtmine jälle midagi õppida, ostis kalli bass kitarri ja tüdines ja jäi jälle seisma, noh tüübil raha on, siis miks mitte, aga nüüd ta üritab maha müüa, ja no vott, ei saa enam kuidagi müüdud ja ligi 7-8 tuhat läks tänu sellele raisku, osta mingi 1 kilone pill, selle saad sa alati mingile inimesele maha müüa, müüd kasvõi 400-500 odavamalt mingile lambikale kes alustab kitarri mängu, pole ka nii hull kahjum kui nt 2-4 tuhat.

Ma ise mõtlesin ka vahepeal el.kitarri ostu peale, näitasin kitarri õpetajale ühte 8 000,- kitarri, ta ütles ,et pole mõtet osta, tead miks? Selle kitarri firma nimi maksis, näitas ühte teist pilli mis maksis natukene üle 2 kilo mis suhteliselt sama hea.

Lihtsalt tahan öelda ,et pole mõtet osta mingi ilgelt kalli kitarri, kuna kui hiljem saad isegi müüdud, on sul suurem kahju kui odava kitarriga.

 

Väga vahet pole millega alustada ka, kas western või akust, Noh westernil jah metall keeled, ära akustile pane metall omasi, tõmbab roobi lahti, ma ise alustasin nailonitega, päevas ikka kõva paar tundi tinistad siis saad oma sõrmed väga kiirelt tugevamaks:) Lihtsalt pole nii valus kui nende metallidega.

No mis mõttega sa sellele sitale 1k-sele kitarrile lased elektroonikat peale panna? Ma ei väitnudki et peab ostma elektrikitarri kui oskad midagi, vaid siis on ilmselgelt vaja juba mingit paremat pilli. Ja saad aru keegi ei osta seda jura sult ära, kui on normaalne pill on kindlasti suurem tõenäosus sellest hea hinnaga lahti saada. Mina oma esimese kitarri ostul välistasin kohe igast Staggid, sunny crystalid jms. + Elekri kitarril ja elektroakustil on ikka väga suur vahe kah. Pmst ma soovitan osta kasutatud pille just muusika foorumitest. Sest enamasti kitarr on selline asi mida hoitakse jms. Ja kui pill on hea ja hästi sinu poolt hoitud on hiljem sama raha tagasi saada kui tõesti ära tüdined.

 

Natuke panid pange. western ka akustiline, see akust mida sa mõtlesid on klassikaline. Ise seda ei soovita. Westerni mängid mingi nädal aega on näpud treenitud ja pole enam valus mängida ja elektrikale kunagi kui on põhjus, siis üleminemine lihtsam, st et näpud on tugevad ja kergem alustada, aga kui oled nailonkeeltega mänginud, siis raskem hiljem mängida nt westerni või elektrikat.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

...ja minu käest ei küsinud keegi. :(

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Siis kui ma kitarri õppima hakkasin siis, ma tellisin Anttilast ühe akustilise mingi 1200kr oli vist. Aga kui Tallina viitsid minna siis kaupsi juures peaks olema IS Music Team, seal on päris hea teenindaja. Olen sealt medikaid ja keeli ostnud, oskavad soovitada küll :). Aga võid ka vaadata pillipood.ee või muusikariistad.com


[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Antillast ära mitte mingil juhul midagi telli, seal on mingid praak pillid. Yamaha võib olla küll, aga varsti hakkab enamasti värv maha kooruma jms. Minu arust 2k selle Tanglewoodsi eest väga hea hind.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Btw ei saanud eile vastata, vb see spämm aga ollu, väga paljud ostavad sellist sitta algelist kitarri, ja sul väiksem kahjum, veame kihla? Väiksem kahju kui ostad nt 3 kilose pilli, ja hiljem müüd selle nt 1,5-2 kilo eest maha.

Mul sõbral on metall keeled, ta on mängis pool aastat (paar tundi päevas) ja siis said alles sõrmed tugevaks, nädala-kahega peab mingi Chuck Norris olema või suht 24/7 mängima, usu mind.Valus võibolla jah enam niimoodi pole aga kui ikka paar lugu ära mängid ja mõni soolo vahele siis sulle sellest nädalast ei aita midagi.

 

Mul endal stagg, ja ma võin rahumeeli öelda ,et ma olen ligi aasta sellega hakkama saanud, kõik lood ära mänginud, noh väikene erinevus on teise firma pilliga, kuid mingit väga suurt tähtust ei oma, see oleneb tglt paljudest asjadest, kuid ma küll staggi maha ei teeks, oleneb mis muusikat sa ka teed, nt kui sul soov elektrikitarri osta siis soovitan Jackson Kelly-si enamasti, kuna nende keelte süsteem on teine ja vastupidavam, Epiphone, Gibson,Yamaha(Tal akustid paremad kui el kitarrid) Harley Bentonit väga ei soovita tõesti, olen seda proovinud ja sellel kõva heli erinevus, ning teiseks, kui tellid siis telli thomann.de-st seal oli vahepeal selline kampaania ,et kui tellid ning kaks nädalat saad mängida, kui ei meeldi saada tagasi(noh saatmise maksad sina kinni aga see pole palju) ning nad tagastavad raha sulle:)

 

Igastahes mina soovitan sul küll mingit sitemat pilli osta, neid saab palju kergemalt ja väiksema kahjumiga maha müüa,:)

 

 

Ja btw Ollu, see western ja akust ongi samused, lihtsalt väike kirjaviga. :)

 

Ja muide, pille ei hoita alati, paljud mängivad aastaid sellega ja võtavad viimase välja ja siis räägiva d,et jube hea pill ja saad pasa ka veel peale kauba, kasutatud pille ostad siis ikka kokku saamisega mitte posti teel, ning thomannis see hea ,et paljude kitarridega saab kotte + juhtmeid kaasa:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Nojah kahe otsaga asi, samas kalli ja hea pillli saab suht sarnase letihinnaga normaalsel ajal( kui surutist ei arvesta) maha äritud. No ma ei tea mismoodi ta mängis et pool aastat läks. Mina mängisin nädal aega, igapäev mingi 2-4 tundi, tunda oli juba et paks nahk on sõrmeotstel, aga ikka olid hellad, siis tuli 2 päeva pausi, ei saanud mängida lihtsalt ja selle ajaga sõrmed taastusid ära ja siis ei olnud valus mängida. Muidugi kui paned ikka pikalt jutti siis lähevad pikapeale valusaks aga muidu pole valus.

 

No 2k sellise tanglewoodsi eest pole palju. suht sama mist mingi tonnaga jura osta endale minu arust.

 

Soovitan üldse mingilt tuttavalt laenata kidra kuuks ajaks võinii. Selle ajaga saab suht teada kas sust saab pillimängija või mitte. Kui tunned et tahad edasi õppida ostad kohe hea pilli, kui ei tunne nii, siis pole mingit vedelevat kidra või mingit jura mille varsti välja vahetama peab.


"Kabjad löövad meile musta pori näkku, aga tee ei lõpe otsa sõit ei saa."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.