Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Unistuste õppeaine ?

Soovitatud postitused

VIP

Arhitektuur ja modelleerimine.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Küsimus on selles, et kas see ka peaks nii olema ;)

 

Kui sa süveneks teemasse piisavalt, siis saad aru, et kooli, kui sellist ei ole meil tegelikult vaja. Praegune ajuvaba koolisüsteem on riigi viis meid muuta tuimadeks töölisteks, kes on harjunud kellast kellani "tööl" käima. Isegi seadused vastu võetud, et kui koolis ei käi saad trahvi ka. Koolis võiks õpetada loovust, mitte mingit rakuehitus, mis 95%+ inimestest jätab külmaks. Kui nüüd mõtlema hakata, palju sa sellest "koolis" õpitavast "jamast" tegelikult kasutad? Võin julgelt väita, et see on alla 10%. Miks õpetatakse ajalugu, sellest nagunii keegi õppust ei võta, samu vigu tehakse ikka ja jälle. Koolis õpitav ajalugu on nagunii nii moonutatud, et see ei anna meile midagi (minu õpetaja ütles läbi rooside, et praegused õpikud on TÄIS PASK, tegemist on väga haritud inimesega, kes võib sulle rääkida ükskõik millest).

 

Kokkuvõtteks ütleks, et kahju, et keskkoolis üldse nii palju kooli peale aega raiskasin, oleks pidanud juba siis aru saama, kui mõttetu see kõik on. Siit ka loo moraal, kui midagi huvitab, siis keskenduge sellele teemale/ainele, ära üldse vaevake ennast sellega, et teised "ained" (ehk jama) ei ole nii selged. Õppige õigekiri,matemaatika ja muud elementaarsed teemad ära, aga kui peaks juhtuma, et keemia tuleb nõrk 3, siis keda huvitab. Suur tõenäosus on, et sa ei kasuta 99% seal saadud teadmistest nagunii. Ainukesed ained, millele peaks keskenduma on keeled ja neid ka iseseisvalt, kuna küsi ükskõik kelle käest, kes seda keelt valdab, kas seda koolis õpetatavat jama on tegelikult ka vaja. Ta hakkab naerma :D . Miks muidu venelased, kes õpivad Eesti koolis saavad koolis vene keele 3,4 (harva 5).

 

I was a fool, but not any more :)


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas (muudetud)
Kui sa süveneks teemasse piisavalt, siis saad aru, et kooli, kui sellist ei ole meil tegelikult vaja. Praegune ajuvaba koolisüsteem on riigi viis meid muuta tuimadeks töölisteks, kes on harjunud kellast kellani "tööl" käima. Isegi seadused vastu võetud, et kui koolis ei käi saad trahvi ka. Koolis võiks õpetada loovust, mitte mingit rakuehitus, mis 95%+ inimestest jätab külmaks. Kui nüüd mõtlema hakata, palju sa sellest "koolis" õpitavast "jamast" tegelikult kasutad? Võin julgelt väita, et see on alla 10%. Miks õpetatakse ajalugu, sellest nagunii keegi õppust ei võta, samu vigu tehakse ikka ja jälle. Koolis õpitav ajalugu on nagunii nii moonutatud, et see ei anna meile midagi (minu õpetaja ütles läbi rooside, et praegused õpikud on TÄIS PASK, tegemist on väga haritud inimesega, kes võib sulle rääkida ükskõik millest).

 

Kokkuvõtteks ütleks, et kahju, et keskkoolis üldse nii palju kooli peale aega raiskasin, oleks pidanud juba siis aru saama, kui mõttetu see kõik on. Siit ka loo moraal, kui midagi huvitab, siis keskenduge sellele teemale/ainele, ära üldse vaevake ennast sellega, et teised "ained" (ehk jama) ei ole nii selged. Õppige õigekiri,matemaatika ja muud elementaarsed teemad ära, aga kui peaks juhtuma, et keemia tuleb nõrk 3, siis keda huvitab. Suur tõenäosus on, et sa ei kasuta 99% seal saadud teadmistest nagunii. Ainukesed ained, millele peaks keskenduma on keeled ja neid ka iseseisvalt, kuna küsi ükskõik kelle käest, kes seda keelt valdab, kas seda koolis õpetatavat jama on tegelikult ka vaja. Ta hakkab naerma :D . Miks muidu venelased, kes õpivad Eesti koolis saavad koolis vene keele 3,4 (harva 5).

 

I was a fool, but not any more :)

 

Sellega arendatakse meie analüüsi- ja mõtlemisvõimet :)

 

Kui sa arvad, et koolis õpetatakse mõttetuid asju, siis read this!

Mälu uurimise algus

Nii nagu varemgi teaduses on juhtunud, sai ka mälu järjekindel uurimine oma alguse ühest üsna juhuslikust sündmusest, seekord ühes Pariisi antikvariaadis. Preisi prints Waldemar oli palganud oma lastele prantsuse keele koduõpetaja, kes seal raamatuid uurides märkas riiulil ühte, mis kohe ta tähelepanu köitis ning mille ta endale soetas. Selle saksakeelse raamatu autoriks oli Gustav Theodor Fechner ja raamat ise kandis pealkirja "Psühhofüüsika elemendid". Koduõpetaja, kelle nimi oli muide Hermann Ebbinghaus, luges selle raamatu põnevusega läbi ja tal tekkis mõte rakendada taju uurimiseks mõeldud uurimisvõtteid, millest jutustas Fechneri raamat, ka inimese mälu peal. Selleks, et uurida mälu puhtal, sisust puutumatul kujul, tuli lahendada ülesanne, millega varem polnud keegi veel hakkama saanud. Ta lahendas sisust lahtisaamise probleemi sellega, et kirjutas 2300-le sedelile mõttetuid kolmetähelisi silpe ja pühendas järgnevad kaks aastat sellele, et iga päev uurida, kui palju kulub aega ja kordusi, et mõni juhuslikult suurest sedelite hulgast valitud pakk ilma vigadeta meelde jätta. Ta fikseeris hoolikalt, kui palju muutub meeldejätmine kergemaks sõltuvalt sellest, kui ta oli sama silpide nimekirja püüdnud eelmistel päevadel meelde jätta ja kui kiiresti nimekiri ununeb, kui seda vahepeal ei korrata. Nendest katsetustest selgus, et mälu saab üsna täpselt mõõta ja näiteks unustamist õnnestub iseloomustada peaaegu sama valemiga, mis kirjeldab elektrikondensaatori tühjenemist. Need enda mälu katsetused pani Hermann Ebbinghaus kirja raamatus Über das Gedächtnis, mis ilmus 1885. aastal, avades inimese mälu jäädavalt katselisele uurimisele. Mälu, mida esialgu oma liigse hingelisuse tõttu taheti üldse katselise teaduse ukse taha jätta, muutus peagi siduvaks teljeks, mille ümber kogu psühholoogia keerleb.

http://psych.ut.ee/~jyri/ee/Tulving%20ja%20m%E4lu.htm#_Toc36083127

 

Enam ei tundugi koolis õppimine nii mõttetu, või mis? Palju igavamaidki asju tehakse ning veel vabatahtlikult :D

Muudetud liikme zxcv'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Sellega arendatakse meie analüüsi- ja mõtlemisvõimet :)

 

Kui sa arvad, et koolis õpetatakse mõttetuid asju, siis read this!

http://psych.ut.ee/~jyri/ee/Tulving%20ja%20m%E4lu.htm#_Toc36083127

 

Enam ei tundugi koolis õppimine nii mõttetu, või mis? Palju igavamaidki asju tehakse ning veel vabatahtlikult :D

 

Sa ei saanud ausalt vist mitte midagi aru...

Kas sa ise ka mõistad, mida sa just postitasid? Palun loe my postitus uuesti läbi ja siis kommenteeri, sest mina küll aru ei saa, mida sa väita üritad.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Sa ei saanud ausalt vist mitte midagi aru...

Kas sa ise ka mõistad, mida sa just postitasid? Palun loe my postitus uuesti läbi ja siis kommenteeri, sest mina küll aru ei saa, mida sa väita üritad.

 

Ei, väga hästi sain aru. Lihtsalt elu ei peagi olema oma igas aspektis üks lõbu koguaeg. Teinekord on asjakohane tegeleda millegi mõttetuga, et selle taustal paistaks ülejäänud palju helgem. Selles suhtes, et käi ajateenistuses ära ja vaata, kas sa siis ka enam kooli üle kurdad. Vat seal antavaid tegevusi võib kirjeldada nõnda nagu sa ennist kooli kohta ütlesid.

Iga asi täidab mingit eesmärki, ei peagi koguaeg olema fun, fun, fun! Teinekord võib mõttetul tegevusel olla mingi kõrgem ja pikema perspektiiviga eesmärk, think about that ;) ,lihtsalt kõigile pole antud neid eeldusi et sellest läbi murda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Ei, väga hästi sain aru. Lihtsalt elu ei peagi olema oma igas aspektis üks lõbu koguaeg. Teinekord on asjakohane tegeleda millegi mõttetuga, et selle taustal paistaks ülejäänud palju helgem. Selles suhtes, et käi ajateenistuses ära ja vaata, kas sa siis ka enam kooli üle kurdad. Vat seal antavaid tegevusi võib kirjeldada nõnda nagu sa ennist kooli kohta ütlesid.

Iga asi täidab mingit eesmärki, ei peagi koguaeg olema fun, fun, fun! Teinekord võib mõttetul tegevusel olla mingi kõrgem ja pikema perspektiiviga eesmärk, think about that ;) ,lihtsalt kõigile pole antud neid eeldusi et sellest läbi murda.

 

Ajateenistuse sissetoomine siia teemasse on küll väga mõttetu. Seal ei õpetata sind mitte mõtlema, vaid kuuletuma, käsku täitma. Õnneks/kahjuks, kui ma ükskord sinna satun, siis arvatavasti kuhugi sidesse vms ( matemaatilise hariduse perkid), seega kindlasti on kergem, kui mõnel teisel. Vabandust, aga ma ei näe, mis kõrgem ja pikem perspektiiv on keemial minu elus ( sain keskkoolis "kõigest" aru, aga praegu pole mulle nendest teadmistest mitte kui mingit kasu ). Koolisüsteem on ajast maha jäänud, aegunud. See võis kunagi toimida, aga praegu on seis väga masendav.

 

Uus süsteem, kus tuleb valida mingi kindel suund, mulle isiklikult meeldib. Kahju, et meil omal ajal seda võimalust ei olnud ( kõik ei saa endale lubada erakoole ). Edu ja jaksu haridusministrile,sest tal on seda vaja...


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Mingi programmeerimine, PHP ja Java jms, kordagi ei puuduks neist :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Ajateenistuse sissetoomine siia teemasse on küll väga mõttetu. Seal ei õpetata sind mitte mõtlema, vaid kuuletuma, käsku täitma. Õnneks/kahjuks, kui ma ükskord sinna satun, siis arvatavasti kuhugi sidesse vms ( matemaatilise hariduse perkid), seega kindlasti on kergem, kui mõnel teisel. Vabandust, aga ma ei näe, mis kõrgem ja pikem perspektiiv on keemial minu elus ( sain keskkoolis "kõigest" aru, aga praegu pole mulle nendest teadmistest mitte kui mingit kasu ). Koolisüsteem on ajast maha jäänud, aegunud. See võis kunagi toimida, aga praegu on seis väga masendav.

 

Uus süsteem, kus tuleb valida mingi kindel suund, mulle isiklikult meeldib. Kahju, et meil omal ajal seda võimalust ei olnud ( kõik ei saa endale lubada erakoole ). Edu ja jaksu haridusministrile,sest tal on seda vaja...

 

Elu ei peagi fun olema, ka ebameeldiv võib kõrgemat eesmärki täita.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Astronoomia on küll huvitav jah, ise sooviks et oleks Loogika ja mingi mälu treeninguga seotud aine. Kuna paljudel nii sitt mälu lihtsalt.

 

Tuleb ülikooli minna, seal saab seda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Tuumafüüsika oleks ka päris hea:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mingi programmeerimine, PHP ja Java jms, kordagi ei puuduks neist :)

 

Koolis võidaks küll PHP õpetada, arendab minu arust veidi ka loogilist mõtlemist :D.


pic.php?id=9Skype triple.-

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ise oleks IT-st huvitatud väga ja ei puuduks kordagi ja kui oleks siis ka automehaanik,neis tundites käiks koguaeg:D


29.08.2020 SEISUGA OLEN OLNUD VAHVEL.NET LIIGE 3650 PÄEVA EHK 10 aastat

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ma arvan nagu need asjad ikka. Kui asi käes oleks siis käed jalad värisevad ja sõna suust ei tule :)


b_560_95_1.png

Public TS3. Tule ja liitu!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

No näed :D ega tulnukas ei valeta. Ma ise küll tagasi ei hoiaks ennast.


b_560_95_1.png

Public TS3. Tule ja liitu!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Psühholoogilist nõustamis on vaja teile :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Astronoomia, :wub:

Psüholoogia.

 

Esimene tuleb 12. kl füüsikas ühe osana ja teine peaks juba ~11. kl tulema.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.