Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Suvine kalahooaeg tulemas!

Soovitatud postitused

VIP

Tahaks siis teada paljud siit foorumist ka kalamehed on?

 

Ise käin kevadel, suvel põhiliselt särge, säinast ja ahvenat püüdmas koos sõpradega. Peaks ütlema, et tõeline meelelahutus! Need kes pole kunagi kalal käinud siis soovitan soojalt! Väga kaiff on ikka püüda, eriti kui mõni suuremat sorti kalake otsa satub.

 

Söödaks kasutan hariliku ööussi (vihmauss), vahest ka poest ostetud tõuke.

Siin hiiumaal, jääd pole ja särge pidi tulema ning plaan oleks homme juba esimest tripi teha kui ilm lubab :P

 

Rääkige lähemalt enda kogemustest :)


...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

ohoo:D , endal suvekodu juures paat olemas :) , iga suvi paat sisse ja sügisel välja :) püüan spinninguga ja õngega :P parim trip oli venna ja vennasõbraga , kus saime 11 haugi, tõsi see on , kuigi järv pole eriti kalarikas ja on väike järv :D aga jh mingi 3 tykki olid korralikud 1.5-2kg , teised siukesed 700gr-1.4kg :/:S ^^


:music:

468x60.gif

TULGE Mängima maffiat

Klikka pildil ja saad registreerida

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ise olen aint ühe korra käinud kalal ja see oli kah Forelli kasvanduses . :P

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Irw:D ise pole käinud seal , võiks ju käia , aga õiget kalapüügi tunnet ja "fiiligut" ei saa sealt! Suht kaif tunne on kui mingi 1.5-ne haug/havi hkkab spinnale otsa ja hakkab: " Rappima" nagu mu vend ütleb:D , talvel olen kah paar kord proovind aga ei shitagi:S tahaks kangesti PEIPSI järvele suvel ja talvel minna püüdma!!!!! :?


:music:

468x60.gif

TULGE Mängima maffiat

Klikka pildil ja saad registreerida

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ma mäletan kui ma käisin ükskord kevadepoole(vb suvel) Peipsi järve juures , siis olid kõik kalad pinna peal . (Järv õitses)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ise käin ikka isaga igal pool, alates järvedest kuni jõgedeni jne.,ntx paat auto taha ja emajõe peale ööseks, unnad sisse( tean et ei või), vahest paneme võrgud kah mõned sisse (eriti ei meeldi, teeb asja ebahuvitavaks). Eriti mõnus on siis kui paneme telgid üles, teeme lõkke maha ja räägime niisama "mehejuttu" ja oma kalamehe seiklustest. Enamjaolt võtab isa oma vanad tuttavad ka mõned kaasa ja mida sul veel vaja on... Lõke+kalapüük+hea jutuga mehed+loodus+ (Aramis). Tavaliselt ma püüan ikka kalalkäigust viimast välja võtta, et seega hommikul alustan ja siis õhtu hämarustes lõpetan (siis kui enam ussi otsa panna ei näe). Keskmiselt kestab üks kalastusretk 2 päeva:D ja juba järgmisel päeval kui olen ennast välja maganud mõtlen et võiks uuesti minna.

Kodus kalad puhastan ma muidugi ise, ehitasime isaga koos suitsuahju ja seal saab suitsutatud neid kalu mis me kätte saame.

Spinninguga olen saanud ise ~4 kilose haugi ja see oli päeval kui sain oma esimese spinnigu. Kuigi spinninguga püüki eriti ei harrasta..meeldib rohkem välja sikutada suuri latikaid, kohasi jne.

 

Kalastamine mulle meeldib, hea et keegi selle teema tegi (Y)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ise käin ikka isaga igal pool, alates järvedest kuni jõgedeni jne.,ntx paat auto taha ja emajõe peale ööseks, unnad sisse( tean et ei või), vahest paneme võrgud kah mõned sisse (eriti ei meeldi, teeb asja ebahuvitavaks). Eriti mõnus on siis kui paneme telgid üles, teeme lõkke maha ja räägime niisama "mehejuttu" ja oma kalamehe seiklustest. Enamjaolt võtab isa oma vanad tuttavad ka mõned kaasa ja mida sul veel vaja on... Lõke+kalapüük+hea jutuga mehed+loodus+ (Aramis). Tavaliselt ma püüan ikka kalalkäigust viimast välja võtta, et seega hommikul alustan ja siis õhtu hämarustes lõpetan (siis kui enam ussi otsa panna ei näe). Keskmiselt kestab üks kalastusretk 2 päeva:D ja juba järgmisel päeval kui olen ennast välja maganud mõtlen et võiks uuesti minna.

Kodus kalad puhastan ma muidugi ise, ehitasime isaga koos suitsuahju ja seal saab suitsutatud neid kalu mis me kätte saame.

Spinninguga olen saanud ise ~4 kilose haugi ja see oli päeval kui sain oma esimese spinnigu. Kuigi spinninguga püüki eriti ei harrasta..meeldib rohkem välja sikutada suuri latikaid, kohasi jne.

 

Kalastamine mulle meeldib, hea et keegi selle teema tegi (Y)

 

oleks endal kah selliseid kalu püüda:/ pole lihtsalt käia kuskil sellises kohas , ja järv kust ma püüan ei võimalda seda , mudane põhi jne . KUS sa tavaliselt püüad?/millega/ja kus ?:P:kiss:


:music:

468x60.gif

TULGE Mängima maffiat

Klikka pildil ja saad registreerida

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
oleks endal kah selliseid kalu püüda:/ pole lihtsalt käia kuskil sellises kohas , ja järv kust ma püüan ei võimalda seda , mudane põhi jne . KUS sa tavaliselt püüad?/millega/ja kus ?:P:kiss:

 

Seda on väga raske seletada kus, pmst neid kohti on palju, ja ma ei jälgi väga pinksalt kuhu metsa sisse isa mind nüüd viib:) Üks hea koht kus ma viimati käisin on siis kui hakkad viljandi poolt Tartu poole sõitma, sõidad pikalt pikalt:D ja siis natukene maad enne seda ujumiskuurorti vms seal on pöörad paremale, siis sõidad ~3 km metsa sisse ja pöörad vasakule:) ja sõidad välja kuni veekoguni. Viimati saime sealt ikka päris jõhkralt kalu...sai kõik tuttavad läbi helistatud et kes tahaks tasuta suitsukala:D

 

Endale meeldib mulle kõige rohkem väikse emajõe all üks koht...kuid teed ma sinna tõsiselt ei mäleta. Sest see oli kuskil heinamaa mööda sõita(kuskile elektriliinide alla jõe äärde) ja ma ei tunne seda kanti seal eriti hästi, aga jh...seal võib vahest öösiti huntide ulgumist kah kuulda, mis teeb asja veel eriti põnevaks. Püüan ma ikka tavaliselt käsiõngega, isaga viskame "tonkad" ka sisse. ja nende otsast oleme ikka päris suuri kalu saanud:) ise sikutasin välja ~3 kilose koha, jõudu on tal nagu härjal...mul tundus vahepeal et raudselt viskasin kuskile oksa külge kinni vee alla...aga ei :) vedas.

 

Tonka- põhjaõng.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Irw:D ise pole käinud seal , võiks ju käia , aga õiget kalapüügi tunnet ja "fiiligut" ei saa sealt! Suht kaif tunne on kui mingi 1.5-ne haug/havi hkkab spinnale otsa ja hakkab: " Rappima" nagu mu vend ütleb:D , talvel olen kah paar kord proovind aga ei shitagi:S tahaks kangesti PEIPSI järvele suvel ja talvel minna püüdma!!!!! :?

Ega jah talvel jah natuke halb, eriti kui külmad ilmad, passid ühe koha peal ja kui kala ka ei saa siis kurb meel kohe.

 

Ise ka eriti ei harrasta landiga püüda, tavaliselt kork ja kui paadiga vooluga jõe peal siis põhjakad tavaliselt(korgiga tegelt ei saagi seal püüda)


nc.png

22641.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ega jah talvel jah natuke halb, eriti kui külmad ilmad, passid ühe koha peal ja kui kala ka ei saa siis kurb meel kohe.

 

Ise ka eriti ei harrasta landiga püüda, tavaliselt kork ja kui paadiga vooluga jõe peal siis põhjakad tavaliselt(korgiga tegelt ei saagi seal püüda)

 

Kalda ääres on jõel ikka mõned pajupuud kasvamas, nad kasvavad suht üle ääre...ja nende all/taga on tavaliselt palju särgi/ahvenaid aga enamus neist on väiksed. Alguses viskad niiske leivaga/taignaga/tangudega vms mida veel kasutatakse ja teed koha endale sobivaks (väikeste kalade sulpsutamine tõmbab ligi suuremaid) ja siis paned sügavuse suht põhja peale..niimoodi et kork hakkab juba peaaegu ümber minema, siis saab tavaliselt sealt ka suuremaid ahvenaid/latikaid jne:)

 

Ahvenad pidavat kuuldavasti tulema vee sulina peale, näiteks kui kuskil on mingi kose taoline asi siis soovitan otsida mingi vaiksema koha selle ääres,siis on kassil jälle kõht täis:-)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

9uazdd.jpg

mingi kala kah siis oma järvest:D , ükskord sain kah piraka roosärje , mingi vana bambusõngega püüdsin , õnge oli nagu nox vinnas paindes nagu teivas ;D:D xD pange ka teie pilte .


:music:

468x60.gif

TULGE Mängima maffiat

Klikka pildil ja saad registreerida

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mul on kahjuks pildid kõik vanas arvutis, mis asub vendade toas...ei viitsi hetkel "privaatsust" kh rikkuma minna:) (vaatavad telekat arvutist).

 

Muljetage veel:?

 

eks homme jne .. neid muljeid tuleb:) aga niipea kui saad pane pilte :P ja teistele kes talvel kala juhtuvad saama pange pilte tehke pilte !:music: :eat:


:music:

468x60.gif

TULGE Mängima maffiat

Klikka pildil ja saad registreerida

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Alati läheb digikas meelest kaasa võtta ja kui koju jõuan ei saa ma digikaga lihtsalt pilte teha, kas kellegi käes vüi akud tühjad.

 

Ära muretse:) ma jätan kogu aeg asjad koju, ja kah tavaliselt pilte ei tee...olen lihtsalt kaotanud juba liiga palju telefone...mingi 6 tuhande krooni ringis on emajõgi ikka rikkamaks saanud;/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Oh sa mu meie! Sõbraga sai ikka eelnevatel aastatel meeletult kalal käidud..

 

Need olid ikka kuldsed ajad tegelikult. Enam ei viitsi neid kalu püüda. Ei paku pinget.. :) Kuid muidu väga meeldis. Noh, siis tõin järvest püütud kalad oma tiiki ja mõned andsin kassidele. (a)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Kui oleks mõni hea koht käiks jääaugust ahvenaid püüdmas aga sellist kohta siin kahjuks ei leidu. Ainult jõed kust võib saada peamiselt särge, säinast, forelli ja kiiske. Merest ja kuskilt pilliroo vahelt saab ka haugi. Need on siis põhilised kalad mida õngega püüda võib :)


...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Viimati käisin umb 5 päeva tagasi, unnasid sisse panemas, ennem seda püüdsime muidugi elussööta, kahjuks ei saanud tookord midagi, endal rekord on 2.4kg.

Jõest püütud ja see oli haug.


biitzmykriips.png

[align=center]When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then i realised God doesn't work that way. So I stole one and pray now for forgiveness.

[/align]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Minu rekord vaid ~1kg - säinas

Haugi pole eriti püüdnud, kord sain ühe pisi ~30cm pikkuse, mille lasin tagasi :)


...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Peabki laskma, 35 vist oli piir, alla selle pidi vist tagasi laskma ja üle selle võib võtta, ma olen näinud idioote kes püüavad jääpeal kalu, viskavad jääle, ja ootavad kuni maha surevad, ja jätavad kalad sinna, ühekorra küsisin sibulalt et pmst, "Mida sa teed" "Miks sa neid kuskile ämbrisse ei pane või tagasi vette ei lase kui sa neid ei söö/kasuta" siis oli kök-mökk ja sai jutust enamvähem aru.


biitzmykriips.png

[align=center]When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle. Then i realised God doesn't work that way. So I stole one and pray now for forgiveness.

[/align]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Peabki laskma, 35 vist oli piir, alla selle pidi vist tagasi laskma ja üle selle võib võtta, ma olen näinud idioote kes püüavad jääpeal kalu, viskavad jääle, ja ootavad kuni maha surevad, ja jätavad kalad sinna, ühekorra küsisin sibulalt et pmst, "Mida sa teed" "Miks sa neid kuskile ämbrisse ei pane või tagasi vette ei lase kui sa neid ei söö/kasuta" siis oli kök-mökk ja sai jutust enamvähem aru.

Ega talvel ongi nii pmst, et tõmbad august oma kalad välja, jätad jääle ja kui liigud uue augu juurde siis paned kotti või kuhu need kalad vi kui lahkud korjad aukude juurest kokku.


nc.png

22641.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.