Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

SUPERVIP
Isik otsustas kinnipidamisel kramplikult vastu hakata ning sellise tüübi ära väänamine käib ilmselgelt ühele mehele üle jõu. Rusikahoobid kehasse on selleks, et kinnipeetava keha pehmeks saada ning käed selja taha väänata. Üsna loogiline? Lisaks võis tüübil olla mingisugune relv mida ta haarata püüdis, otseloomulikult tuleb sellises olukorras karmilt reageerida. Koera kasutamine on aga ilmselge võimuliialdus ning seitsmestele uudistele antud intervjuus öeldi ka, et sisekontrollibüroo on alustanud menetlust võimuliialduse tunnustel.

 

Anna andeks, aga sa ei suuda sellist jõukasutust ära õigustada. Tegu oli väikse joobega isikuga, kes vajas arstiabi. Väita, et ta oli teistele nii ohtlik, et 3 mees pidid ta maha murdma ja rusikatega keha pehmeks taguma on absurd. Seal on 3+ relvastatud politseiniku, seega väita, et nad pidid nii jõhkrad olema, kuna tal võis relv olla on pigem vabanduse otsimine kui reaalsus. Kukud tänaval pikali maha, hakkad krampilkult tõmblema ja sulle lendab 3 jorssi peale, kuna sul võib relv olla, tundub loogiline. Oleks olnud tegu tavalise purjust wannabe MMA vennaga, kellele ei ole pisargaasi näkku lastud, siis vast ei oleks kellelgi midagi öelda, kuid paraku olid seekord lood teised ning politsei oleks pidanud enne reageerimist endale selgeks tegema, mis on juhtunud. Mulle ei meeldi selline "hit first, ask questions later" käitumine politsei poolt, nemad võiks olla ikka see mõistlik seltkond.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Anna andeks, aga sa ei suuda sellist jõukasutust ära õigustada. Tegu oli väikse joobega isikuga, kes vajas arstiabi. Väita, et ta oli teistele nii ohtlik, et 3 mees pidid ta maha murdma ja rusikatega keha pehmeks taguma on absurd. Seal on 3+ relvastatud politseiniku, seega väita, et nad pidid nii jõhkrad olema, kuna tal võis relv olla on pigem vabanduse otsimine kui reaalsus. Kukud tänaval pikali maha, hakkad krampilkult tõmblema ja sulle lendab 3 jorssi peale, kuna sul võib relv olla, tundub loogiline. Oleks olnud tegu tavalise purjust wannabe MMA vennaga, kellele ei ole pisargaasi näkku lastud, siis vast ei oleks kellelgi midagi öelda, kuid paraku olid seekord lood teised ning politsei oleks pidanud enne reageerimist endale selgeks tegema, mis on juhtunud. Mulle ei meeldi selline "hit first, ask questions later" käitumine politsei poolt, nemad võiks olla ikka see mõistlik seltkond.

 

Antud video on liiga lünklik ning ei näita täielikku sündmuste käiku. Tahad öelda, et nii kui politsei kohale tuli, hakati väänama? Sellisel juhul oleksid tagajärjed tõsisemad olnud. Selles videos näidatakse ainult kinnipidamise faasi, kuna suure tõenäosusega sellele eelnevad sündmused näitaksid ka Piradose ossidel süüd. Politsei andmel rünnati ka politseiametnikku, mis on juba kuritegu.

 

Tegemist oli isikutega, kes osutasid kinnipidamisel vastupanu ning nagu ma ütlesin, siis üksi on äärmiselt raske sellisel mehel, kes kramplikult vastu hakkab, käsi raudu panna. Ükski normaalne inimene ei käitu enda kinnipidamisel selliselt, olgu sul või kuul perses. Kui vajad esmaabi, siis suudad ka selle normaalsel moel selgeks teha. Normaalselt käituv inimene vabastatakse raudadest üsna kiirelt.

Muudetud liikme Hidden Ninja'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Lugedes siinsete kasutajate arvamusi/seisukohti sellest sündmusest, siis mul jääb mulje, et te olite seal ise kohal ning teil on adekvaatne ülevaade kõigest sellest, mis seal toimus (s.h enne seda)? Või te teete järeldusi täiesti lünklikest videolõigukestest (mis ei ütle praktiliselt midagi, millest täpsemalt alguse sai ja mis oli põhjus, et politsei pidi jõudu kasutama selle tüübi kinnipidamiseks) ja videoloost, mille on teinud selle "ohvri" sõbrad, kus nad ajavad suhteliselt koomilist juttu nagu politseinikud oleks täiesti lambist läinud seda tüüpi väänama (väga kahtlen selles. Miks kurat peab "lambist" väänama minema ja kinnipidama?)?

Hetkel saadaoleva info põhjal jäi õhku küsimus vaid selline, et miks oli tarvis veel koera purema lasta? Sügavalt kahtlen, et täiesti ilma asjata hakati teda väänama. Samuti osutas ta maas veel vastupanu ning seetõttu ka need löögid, mis igati õigustatud.

Nende Piradose tüüpide poolt valmistatud videolõigukest, kus nad ajavad juttu, mida nad ei suuda tõestada, ei võtaks küll tõsiselt....

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Antud video on liiga lünklik ning ei näita täielikku sündmuste käiku. Tahad öelda, et nii kui politsei kohale tuli, hakati väänama? Sellisel juhul oleksid tagajärjed tõsisemad olnud. Selles videos näidatakse ainult kinnipidamise faasi, kuna suure tõenäosusega sellele eelnevad sündmused näitaksid ka Piradose ossidel süüd. Politsei andmel rünnati ka politseiametnikku, mis on juba kuritegu.

 

Tegemist oli isikutega, kes osutasid kinnipidamisel vastupanu ning nagu ma ütlesin, siis üksi on äärmiselt raske sellisel mehel, kes kramplikult vastu hakkab, käsi raudu panna. Ükski normaalne inimene ei käitu enda kinnipidamisel selliselt, olgu sul või kuul perses. Kui vajad esmaabi, siis suudad ka selle normaalsel moel selgeks teha. Normaalselt käituv inimene vabastatakse raudadest üsna kiirelt.

 

Politsei nimetab seda ka ründamiseks, kui sa korra politseiniku puudutad. Arvatavasti kui midagi oli, siis oli väike tõuge al'a "Miks sa mulle näkku kargad ment, kao eemale *lüke*" ja seda nimetatakse siis rünnakuks. Kas see õigustaks maha murdmist ja jalgade/kätega tagumist, kindlast mitte. Muidugi, kui sa taolist asja politseiniku käest küsid, siis on tema vastus arvatavasti "Jah, rohkem oleks pidanud klohmima seda troppi". Ma isiklikult tunnen paari politseiniku ja nemad jätavad küll täpselt sellise mulje, et "Kui sa mind puutud, siis taon su sita vaeseomaks, kuna ma olen fucking politseinik ja mul jääb õigust üle ka". Lihtsalt mainin, et füüsiline võim kellegi üle tekitab kohati suuremat sõltuvust kui narkootikumid ja oleks väär väita, et politseinikud on selle vastu immuunsed. Ning nagu ma aru sain oli tegu siiski mingi üritusega, mitte mingi suvalise jorsikarjaga kuskil linnapeal. Tundub lihtsalt nii väär käitumine võimuesindajate poolt.

 

Miks ei võiks rahulikult rääkida, ma lihtsalt ei usu, et see tüüp kujutas ohtu politseinikele. Pigem on need mendid saanud sita koolituse, kus peamine rõhk on pandud vägivalla kasutamisele, mitte inimlikule mõismisele ja veenmisoskuse lihvimisele. Varsti saad veel sedasi kuuli kui politseile vastu hakkad. Tegu on siiski korrakaitsjatega, mitte kättemaksuinglitega, kellel on teistest rohkem õigusi. Relva võin ka mina kanda, kui ma relvaloa teen ja ma tahaks uskuda, et Eesti politsei on midagi enamat, kui relvatatatud kari ahve, kes on paar seadust pähe õppinud. Avaldagu siis oma tõendid rünnaku osas jms, kuna hetkel jäi küll neist jube sitt mulje.

 

Ei mahu pähe, kuidas saavad inimesed sellist käitumist õigustada ja politseid välja vabandada. Pakuks, et need õigustajad oleks käitunud samamoodi või siis veel hullemini. Mulle jääb vaikselt mulje, et päris paljud näevad politseinike kui jumalaid, kelle kõikidele käskudele peab kuuletuma. See sama politseinik on ka inimene ja inimene teeb vigu. Kindlasti leidub palju politseinike, kes ise ka seaduseid rikuvad, kuid kes saab seda pahaks panna, kui neid seadusi nii palju on. Mulle näiteks õpetati omal ajal, et vaata paremale ja vasakule ja kui autot pole, siis mine üle tee, kuid praegu on seis selline: http://tallinncity.postimees.ee/2873135/punase-tule-eirajad-politseid-ei-karda. Võim hakkab pähe ja inimlik mõistmine kaob.

 

ound;2436095']Peale selle eelmise postituse lugemist oli mul küll nagu: Wat?

Aga ma ise arvan, et need turvamehed ajasid kägu politseile. Milleks K9 kutsuda?

 

Ma arvan, et teda ajab ka närvi, kuidas politseid välja üritatakse vabandada. Mina nimetakse seda olukorda kallaletungiks politsei poolt ja karistaks asjaosalisi vastavalt.

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin

Uskumatu...

Pole lihtsalt sõnu...

 

Kui ametnikud nii käituvad, siis mida nad veel rahvalt loodavad??

Loodetavasti saavad need politseiametnikud vastavalt ka karistada.

 

Täiesti häbiväärne lugu!


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Logic, kui isegi oli mingi müksamine/politseinike eemaletõukamine, siis tõepoolest on see üsna tõsine rikkumine. Kes sedasi käitub, siis kuidas annab sellisega mõistvalt ja rahulikult suhelda? Normaalne rahumeelne inimene sedasi ei käitu ja mina olen igati poolt, et sellise peal tulebki jõudu kasutada, kui ta juba ise on füüsiliselt kontakti astunud. Mingi austus võiks siiski olla. Ning ärge minust valesti aru saage, ma ju ei tea, mis seal algul täpsemalt oli ja seetõttu ei saagi ma öelda, et ühe või teise osapoole (politsei või nende jüngrite) nägemus olukorras on see õige.

 

Samuti, kas sa olid ise kohapeal, et sa neid jüngreid kaitseid ise ja tahad selgeks teha, et oligi nii nagu need jüngrid ise kokku jutustavad?

 

Ma arvan, et keegi siit kasutajatest ei olnud ise kohapeal ega oma adekvaatset ülevaadet kõigest sellest juhtunust. Sel juhul ei mõista ma, kuidas te saate ühte või teist osapoolt hakata siin niiviisi süüdi tunnistama ja mingeid karistusi nõudma.

Muudetud liikme Siim+'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kas sa oled debiil? Videos oli selgelt näha kuidas 2 POLITSEID peksid pmst seda meest ja siis see fatty mutt talle koera kallale ässitas.

 

Taltsuta oma sõnavara, ma nii mõneski teemas näinud sinu äkkviha saatel postitatud vihaseid vastuseid.

Aga see lugu on küll väga jube, aga samas, võtke asja sellest aspektist, et see, et nüüd üks selline intsident juhtus, ei tähenda, et kogu Eesti Politsei selline oleks :)

Ka kõige tublimate seas on neid, kes libastuvad.


472a0e17baef46ae83e30d51dbac4844.0.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

See peksmine on samuti veits üle paisutatud. Milleks nad rabelesid selle vennaga seal nii kaua? Arvata oli, et tüüp ei allunud kordagi sellele, mis talle õeldi. Nsm ei ole vaja 3 menti. Teda lõõdi kindlasti kuhugi kindlasse kohta, et käe lahti laseks ja saaks kinni panna jne.

Ainuke asi mis mulle arusaamatuks jääb on see koera kallale ässitamine. See oli juba natukene liig. Aga kõik mis enne toimus, ei näe midagi nii hirmsat, et sellist kisa oleks vaja.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu

Sellisele sündmusele peabki reageerima suuremate jõududega. Eriti kui antakse teada, et turvatöötajatega tõmmeldakse (vahet momendil pole, kas turvatöötajad otsisid ise tüli, valetasid vms), tähtis on see info mis politseile edastati: suurüritus, palju rahvast, turvatöötajad hädas, kaklus (see, mida turvatöötajad valesti tegid, või valetasid vms... seda ei saa kohe kontrollida, nemad kas olid siis hädas või "hädas" - vahet pole, reageerida tuli). Sinna ei saagi saata ühte patrulli kahe inimesega, mõeldamatu. Eriti kui taustainfona teatakse, et sel üritusel viibib ja probleeme tekitab just säärane punt, kes politseinikele hea meelega kallale läheb, kes on vangis istunud and so on. Seega jah, ~6 politseinikku reageerimas + koer on täiesti okei. Võimalik on ka see, et tavalisi patrulle ei olnud lihtsalt nii palju vabu saadaval ja pidid saatma kiirreageerijad niisamuti appi, seega see nö koeraga tulemine ei pruukinudki olla tahtlik käik, vaid vältimatu. Piradose enda video on ka poolik, samuti ei ole teada mis juhtus konkreetselt enne politseinike saabumist (on ainult hämane jutt, videot ju pole). Ilmselgelt, kui tõmmata üks agressiivseid "ninamehi" pikali ära, peab olema valmis hullemaks: võivad sekkuda sõbrad-pätid. Niiet politseinike hulk, koer, kõik on õigustatud. Ja kuna probleeme oli tol hetkel ainult selle ühe isikuga, kes ka vastupanu osutas, on täiesti loogiline et kõik politseinikud seal tema ümber olid ja isikut "taltsutada" üritasid. See oleks ju ka veider vaatepilt, et 1-2 tükki maadlevad seal härra Piradosega ja ülejäänud lihtsalt seisavad kuskil eemal, suhtlevad valijatega. See, mismoodi isikule vigastusi tekitati, kas tahtlikult või ei, kas see oli vajalik või... on kõik teine ooper, kuhu ma ise midagi juurde mõelda ei taha - tuleb oodata uurimise lõppu. Üritasin selgitada, miks politseinikke nii palju seal olla võis. Ühelausega: suurürituse väljakutsetele ei saagi peale saata ühte patrulli, eriti kui ollakse agressiivsed, toimuvad kaklused jne, teine asi siis, kui keegi lihtsalt ära vajunud või kuskil üksik agressiivne vend, ilma sarnaste vaadetega sõpradeta.

/ Oled purjus, äsja gaasi näkku saanud, ärritunud, vihane... ega siis ei olegi isiku taltsutamine nii lihtne tegevus mitte. Ka teatud aine all olevate inimeste kinnipidamine võib äärmiselt piinarikas olla, mingi mõju all oled, siis kurat... no seda jõudu ja viha ning vastupunnist lihtsalt tuleb torust mitme mehe eest kui kainena. Kui ka oldi liiga agressiivsed ja see ka välja tuleb, siis okei, eks saavad oma vitsad, aga ühe sündmuse tõttu kogu süsteemi peale sülitada... see pole ka õige. Kindlasti pole asi ühepoolne, tuleks uurida lähemalt ka härra Piradoste tegevust, mis juba turvatöötajatega "suheldes" oli agressiivne, ei imestaks kui ka politseinikega nii oli.

Muudetud liikme blu'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Keegi ei väida, et politsei peaks aeglaselt reageerima ja 2 menti saatma, ega nad pulli tegemise eest palka ei saa. Kuid ennekõige on nad rahva teenrid ning ma ei näinud, et keegi oleks seal vägivalda kasutanud v.a need samad teenrid. Seni kuni me pole näinud neid politsei ründamise klippe jään ma kindlasti selle juurde, et politsei käitus ebaprofessionaalselt/ebaeetiliselt. Ei saa ju öelda, et ebaseaduslikult/eeskirjade vastu, kuna need on siiski kirjutatud sedasi, et politseinike soosida, mitte tavarahvast. Süsteemi peale sülitan ma siis, kui uurimused tulemused avalikustatakse. Vaevalt, et sealt, midagi muud peale politseid ülistav otsus tuleb, ringkaitse siiski. Sama seis, miks kooli direktorid default usuvad õpetajaid, kuna kuidas sa ütled, et näe õpetaja eksis ja õpilasel oli õigus.

 

Eks kõigile jääb oma arvamus ja peab siis uurimise lõpuni ootama või lisainfot saamiseni, kuna hetkel jääb ainult politseist sitt mulje. Kõik muu on ainult oletus, et "ju nad ikka kerjasid ja ei saanud niisama", see läheb veidi vastuollu põhimõttega, et kõik on süütud enne kui vastupidiseid tõendeid pole. See on juba selge, et politsei kasutas liigset jõudu, kuid eks näeb, kas nad olid ainukesed ja muidugi ei tee 2 halba kokku head.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Kui yks eestlane välismaal sigadusi teeb näidatakse köikide eestlaste peale näpuga kui aga eestis viis menti lollusi teeb sis lohutame et köik pole sellised?? Eesti politsei on yks vöimu organ ja iga yksiku politsei käitumine esindab Eesti politsei kui terviku käitumist!

Valdur Rebase poolt kirjutatud facebookis, minu meelest sisaldab see väikest tõetera.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Logic, ehk sa põhjendaksid, miks sa jääd selle seisukoha juurde, et politsei käitus ebaprofessionaalselt, kui sa isegi ei tea, mis enne seda toimus ja mis selleni viis? Kummaline.

Või on sul nende jüngritega suhtlussidemeid? Sel juhul mõistan ja tunnen kaasa.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Minu arust on see siiski jõhker käitumine politsei jaoks. VÕIBOLLA, ainult võibolla oligi seal ennem midagi sellist, mis õigustas seda, et kolm politseid väänasid mehe pikali ja klohmisid teda, aga siiski see koera peale saatmine tundus liig mis liig.

 

See on siiski ebainimlikult lahendatud olukord ja ma ei mõista siinkohal inimesi, kes politseid õigustavad.

Muudetud liikme Postiljon'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Logic, ehk sa põhjendaksid, miks sa jääd selle seisukoha juurde, et politsei käitus ebaprofessionaalselt, kui sa isegi ei tea, mis enne seda toimus ja mis selleni viis? Kummaline.

Või on sul nende jüngritega suhtlussidemeid? Sel juhul mõistan ja tunnen kaasa.

 

Ilmselgelt pole sa mu poste korralikult lugenud. Pole vahet, mis selleni viis, kuna ma lihtsalt ei usu, et see oli nii raske rikkumine, et sellele oleks pidanud reageerima nii nagu videolt näha on. Anna mulle andeks, et ma ei suuda sellise asja peale naerda või õigemini on mul kahju, et sul puudub empaatia teiste vastu. Sa jätad mulje inimesest, kes naerab selle peale kui mõni mees saab jalaga munadesse, ma ei suuda kahjuks sellise asja peale naerda, kuna tekib ebameeldiv tunne (nagu oleks ise saanud). Seda nimetatakse võimeks tunda, mida teine inimene tunneb ning ilmselgelt sul, ja paljude teistel, puudub see võime. Kui lapseeas ei teki, siis ei teki kunagi. On tõesti imelik, et sa pead inimlikku kaastunnet kummaliseks. Ma ei tunne neid isikuid, kuid ma olen inimene, mitte sadist, kes vägivallale kaasa elab.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

On väga suur vahe, mis enne seda toimus, et asi sellise pöörde võttis. Kui oli tarvis sellist jõudu kasutada (ning kuna maas ka veel seal väänles, mistõttu ei saagi ilma jõudu kasutamata), siis leian, et see igati õigustatud (nt, astus ise füüsilisse kontakti ja seetõttu politseinikel ei jäänudki muud üle). Samuti need mõne hoobid tema vastu olidki selleks, et saaks rauad peale panna ning ta lõpetaks vastuhaku. Või et kodanikud võivad vägivallatseda, kuid kui võimuorganid seda peatada soovivad, siis on ilkumine, et politseivägivald?

Küll aga selle koera peale saatmine tõesti ehk liig, kuna oldi saadud ta juba maha suruda ja vast mingit relva vms ka polnud tal, mis oleks olukorra eriti ohtlikuks teinud (vähemalt pole sellest minu teada juttu olnud, järelikult siis ei olnud midagi sellist). Ning nagu me teame, siis politsei on alustanud ka selle kohta menetlust.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/110_112/politsei-juhtumist-kultuuritolmul-mees-osutas-vaatamata-korraldustele-aktiivset-vastupanu.d?id=69459141

 

http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/rahvas-politsei-peale-maruvihane-sellistest-korrakaitsjatest-tuleb-voimalikult-kaugele-hoida.d?id=69461921

http://epl.delfi.ee/news/arvamus/juhtkiri-miilitsat-tagasi-ei-taha.d?id=69459067


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.