Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Küsimus.

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Ma õpin praegu 8klassis ning hakkan mõtlema rohkem oma tulevikust, kas 9kl. kuskile kolin või õpin kuni 12kl. Tegelt, koolis mul läheb super hästi(eriti mata bio geo keemia) ja ma tahan saada programmeerijaks või siiski IT Manager-spetsialistiks.

Kus on parim õpimiskoht, millised on seal võimalused ja kas on õige õpida 12 klassini kui soovin programeerijaks saada?

Olen ka vanematelt nõu küsinud, arvavad, et peaks ikka gümnaasiumi minema. Nüüd on mul vaja küsida teilt, mis te ise arvate ja kui keegi on unis või kuskil kolledžis õpind siis võiks jagada oma arvamust!

 

Aitäh.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ega sul otsustamisega veel kiiret pole aga ise soovitaks gümnaasiumisse edasi minna.

 

Kus koolis õpid muidu?


viis-signa.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Nt. peale põhikooli arvutid ja arvutivõrgud kutsekasse aga kui tajud arvutitest midagi siis see suht igav... ning progemist see eriala ei hõlma. pigem käi gümn ära ja siis kutsekasse progemist või siis ülikooli.


Veebidisain, Programmeerimine, Debian&Centos - PM

329115.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ise lähen vast HKHK :D. 9 Klass juba :).


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Soovitan lõpetada ka gümnaasium, seda parem sul saada hiljem tööd ja minna kohe kõrgkooli. Kutsekoolis raiskad oma aega, endal see tee käidud. Saad mingil määral targemaks aga mitte nii oluliselt, et nüüd hiilgad tarkusest.

 

Well sa saad ka peale kutsekat minna õppima kõrgkooli näiteks Tartu Ülikooli. See juba sinuasi, kas sa tahad riigieksameid teha ja kindlustada oma tulevikus head tööd või mitte. Kutsekoolis on eelis.. sa saad spetsialiseeruda varem, kui gümnis ning saad varem juba tööle minna ja raha teenida.


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Well sa saad ka peale kutsekat minna õppima kõrgkooli näiteks Tartu Ülikooli. See juba sinuasi, kas sa tahad riigieksameid teha ja kindlustada oma tulevikus head tööd või mitte. Kutsekoolis on eelis.. sa saad spetsialiseeruda varem, kui gümnis ning saad varem juba tööle minna ja raha teenida.

Kutseka haridusega sind progema küll kuhgi ei võeta... Spetsialiseeruda saab ka gümnaasiumis, mitte küll samal määral.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ma ei mõelnud ju progremist -_-. Ma räägin üldiselt IT-st. Gümnaasiumis saad valida lihtsalt välja mida sa tahad, edasi õppida.


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kui pea võtab, siis on gümnaasium ainuvõimalus. Kutsekas pigem nagu varuvarjant vms (mitte alati). Peale gümnaasiumit ülikooli, mille kõrvalt töö leidmine vajalike oskuste olemasolul on juba imelihtne.

Tõsi, kutseka haridusega sind juba niisama tööle ei võeta va. juhul, kui sul on mingisugused märkimisväärsed tulemused ja portfoolio ette näidata.

 

Eestis on IT nõrk, Kaarel..

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Tööd saab ikka aga jah enamus tahavad ikka kõrgharidusega progejat. Ja peale 9ndat khk minna it õppima suht igav, kui eelnevalt arvuti ehitus jms selge. Just sayn


Veebidisain, Programmeerimine, Debian&Centos - PM

329115.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Kui pea võtab, siis on gümnaasium ainuvõimalus. Kutsekas pigem nagu varuvarjant vms (mitte alati). Peale gümnaasiumit ülikooli, mille kõrvalt töö leidmine vajalike oskuste olemasolul on juba imelihtne.

Tõsi, kutseka haridusega sind juba niisama tööle ei võeta va. juhul, kui sul on mingisugused märkimisväärsed tulemused ja portfoolio ette näidata.

 

Eestis on IT nõrk, Kaarel..

 

Ärge ajage paska palun. Kui teie jälgiksite CV keskust siis seal on minimaalne haridus Kutseline. Käi gümaansium ära noh saad tööd? EI Vähemalt 3 aastat töökogemust. Kutsekas saab praktika ära ja heal juhul saad kohe töölegi. Igaljuhul on see tema valik. Inimesed ei saa otsustada tema valiku üle.


b_560_95_1.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kõige lihtsam on seda sõnastada nii:

Põhikool-Gümnaasim-Kutse-Juht

Põhikool-Kutsekool-lihttööline

 

Niiet pane oma prioriteedid paika, ja mõtle kas on mõtet lisaks 3 aastat koolis olla, et paremale positsioonile saada


CYnrEcq.png

 

facebook%3Aivo.saar.58.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kui pea võtab, siis on gümnaasium ainuvõimalus. Kutsekas pigem nagu varuvarjant vms (mitte alati). Peale gümnaasiumit ülikooli, mille kõrvalt töö leidmine vajalike oskuste olemasolul on juba imelihtne.

Tõsi, kutseka haridusega sind juba niisama tööle ei võeta va. juhul, kui sul on mingisugused märkimisväärsed tulemused ja portfoolio ette näidata.

 

Eestis on IT nõrk, Kaarel..

 

Pean tõdema, et Eestis on IT tasemel :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tõsi, kutseka haridusega sind juba niisama tööle ei võeta va. juhul, kui sul on mingisugused märkimisväärsed tulemused ja portfoolio ette näidata.

 

Eestis on IT nõrk, Kaarel..

lolwut. Õpin küll teist eriala, kuid hetkel olen 2 aastat praktikal käinud, mida gümnaasiumi kõrvalt kohe kindlasti ei oleks saanud (ega ka peale gümni, kuna eriala paber on hinnas). See, et kutsekas on lihttöölistele or w.e on bs. Kutseharidust ning töökogemust hinnatakse väga. Kuigi jah, ehk on IT vallas lood pisut teistmoodi. Igatahes, soovitan sul tõsiselt minna kutsekasse gümni asemel. Saad 3 aastaga juba märkimisväärse kogemuse ning edasiõppima minemine ei ole probleem. Lisaks on sul siis juba mingi paber ette näidata, gümnaasium oleks minu jaoks lihtsalt 3 aastat tühja passimist. :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Natuke hiljaks jäänud, aga olen nõus eelneva postitajaga.

Lisaks, sa võid olla isegi lõpetama põhihariduse ja portfooliatagi, aga kui sul on teadmised olemas, siis sinust mööda ei vaadata ja intervjuul kuulatakse sind ära. Ära muretse. Programmeerijaid vajatakse pidevalt ja eriti praegu. Igast hakkajast oskajast võetakse kinni ja jalaga-takka-kontorisse.

Julgen öelda, et just selline hakkaja on kõige targem (erialaselt) võrreldes põhi -> gümn. -> üli-õpilasega, kes jätakski põhi. hariduse pooleli ja õpiks eriala. Iseasi kui kasulik see üldplaanis on. Ma loodan, et keegi sellest lausest šnitti ei võta :) Sotsiaalsed oskused (eriti it-mehel/-naisel) ja üldised teadmised on samuti vajalikud.

 

Ise valisin sellise tee: põhi->kutse(Põhi Har. Baasil)->kutse(Kesk H.B.) + õhtukool(mata)->Kõrg har. (2014 alustan).

 

Kutse(PHB) kasuks:

Saan tegeleda juba varakult sellega mille vastu huvi on.

Saan miski paberi (just-in-case something goes wrong with my life ja pean tööle minema).

Olgem ausad, amet lihtsam kui gümn. (ja nii peabki olema!), mis annab mulle aega õppida kodus eriala juurde = suurem kompetents tööturul.

Väga hea põhi enne ülikooli minekut (erialaselt). Nii PALJUD (gümnalõpetajad) piinlevad just sellega ülikoolis.

Praktiline praktika ettevõttes = kogemus + tutvused

 

Tubli, et mõtled tulevikule juba varakult. Hiljem palju lihtsam. Seda tegin minagi ja praegu on kõik... graafikus. Living the dream, lol.

 

EDIT: IT Eestis on vägagi tasemel. Hell, isegi 1.st klassist hakatakse õppima progemise põhimõtteid.

 

EDIT#2: Ei tea kust sellised stereotüübid tulnud on, et kutse sitem kui gümn. või kõrgkool. Kuidas sa neid üldse võrrelda saad!? Igal koolil oma eesmärk.

 

TL;DR: Ära võta siinseid nõuandeid 1:1'le vaid võta igast natuke ja kombineeri endale sobiv teekond. Ükski valik ei ole superior over another!

 

Edu! :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Mina soovitan sul pilku Polütehnikumi poole pöörata. Sai see asutus kunagi ise lõpetada ja nüüd on siis ülikooli pingi nühkimine käsil. Need 4 aastat õppinud (minu ajal isegi 5 :D) annavad sulle tehnikamaailmas küllaltki laia silmaringi. Sealt edasi juba vaatad ise, kas soovid oma elu põhjalikumalt siduda IT maailmaga või oled huvitatud hoopis teisest valdkonnast. Meie kursuse lõpetaja seas leidus mõlemaid. Kergelt muidugi õppimist seal võtta ei tasu, puhastöö on aastate jooksul päris muljetavaldav.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas (muudetud)

Sain natukest vist aru :D

Muudetud liikme iFan'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline PEPZ
Kutseka haridusega sind progema küll kuhgi ei võeta... Spetsialiseeruda saab ka gümnaasiumis, mitte küll samal määral.

 

Veebiprogrammeerimisega tegelen, kutsekool on poole peal (2kursus), töökoht olemas peaprogrammeerijana.

Piisavalt kogemusi ja oskusi siis võetakse tööle küll.

 

ot:

Võrreldes enda valikut paari oma sõbra omaga, olen ma vägagi rahul, et olen otsustanud kutsekooli valida gümnaasiumi asemel.

Palju rohkem vaba aega, ei pommitata pidevalt kodutöödega, kui oled avameelne ja õpihimuline siis hinded on vägal heal tasemel. (ei pea ulmelt tuupima iga õhtu) Mis tähendab, et sul on palju rohkem aega õppida juurde teadmisi enda valitud erialas. Samuti suudan ma selle vaba ajaga käia nii autokoolis kui ka tööl.

Praktikad, saad kogemusi ja aimad juba varakult mis sind ees ootab ja suudad end valmis panna.

Muudetud liikme PEPZ'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kui kindel siht olemas, mida õppida tahad, siis lase käia, kindlasti mõtekas. Minu puhul aga, kes ei tea kindlalt mida ta elus ametiks teha tahab, oli gümnaasium parim variant. Ja no, IT alast niipalju, et ega see IT siin erakordselt hea ei ole. Põhikoolis õpetati wordi kasutamist, kuidas pilte sinna panna. Ma ei tea kuidas kutsekooliga on, aga põhikoolis on see siiski väga madalal tasemel. Aga see selleks. IT-d tasub kindlasti õppida, eriti kuna Soome on nii lähedal. Mõni võib-olla ei tea, aga Soome on hetkel üks maailma juhtivamaid IT riike, IT turg on seal nii lai, programmeerimist vajavaid firmasid on üle prahi. Aga kui vähegi võimalik, siis peale kutsekas IT-d õppimist tasub minna Soome IT ülikooli, kust saad sellised oskused et sa ei ole kaua töötu. Võin tuua ühe sõbra näitel, õppis Soomes IT ülikoolis. Lõpetas ära, läks tööle. Sai uskumatut palka (~10k EUR kuus). Firma läks pankroti, 10 minuti pärast helistati ja pakuti programmeerijana tööd.


We seek for truth, while we hide ours

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Kuulge rahvas mul on siis küsimus, et kui ma lähen progemist ülikooli õppima kas mul siis hakkab nii raske nagu jutustatakse? Et juba 3nädal ülikoolis ja pole ühtegi sekundi puhkuseks? Ja veel mulle öeldi, et progejad ja it meistre ei võeta kuhugi Eestis, et nagu siuksi töölisi pole vaja jne?? Kas see on ka tõsi või mis???

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Lol, arvutialaseid kutte pole vaja? :D

IT alast on VÄGA palju kutte vaja, arvestades seda kui kiiresti maailmas tehnoloogia areneb. Kuid selles on üks aga.

Sa ei tohi olla mingi uina muina kutt- Aa, õppisin kuidagi ära, natukene oskan.

Sa pead sitaks ja ka sellest paremini oskama et läbi lüüa. Kui sa sellise taseme saavutad: sa ei ole 5 mintigi töötu.

 

TLDR: Et tööle saada, pead oskama väga heal tasemel, muidu vastab tõele, et tööle ei võeta.


We seek for truth, while we hide ours

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Lol, arvutialaseid kutte pole vaja? :D

IT alast on VÄGA palju kutte vaja, arvestades seda kui kiiresti maailmas tehnoloogia areneb. Kuid selles on üks aga.

Sa ei tohi olla mingi uina muina kutt- Aa, õppisin kuidagi ära, natukene oskan.

Sa pead sitaks ja ka sellest paremini oskama et läbi lüüa. Kui sa sellise taseme saavutad: sa ei ole 5 mintigi töötu.

 

TLDR: Et tööle saada, pead oskama väga heal tasemel, muidu vastab tõele, et tööle ei võeta.

 

Vaidlen vastu: esiteks olen kuulnud just vastupidiseid jutte, et Eestis pakutakse tööd palju igasugustele nö. "koodiahvidele". Teiseks on tihti enne programmeerija palkamist (ja ka hiljem) selgeks teha, kui hea ta ikkagi on, ilma seda eriala tundmata.

 

Kuulge rahvas mul on siis küsimus, et kui ma lähen progemist ülikooli õppima kas mul siis hakkab nii raske nagu jutustatakse? Et juba 3nädal ülikoolis ja pole ühtegi sekundi puhkuseks? Ja veel mulle öeldi, et progejad ja it meistre ei võeta kuhugi Eestis, et nagu siuksi töölisi pole vaja jne?? Kas see on ka tõsi või mis???

 

Neonetis on üks huvitav teema, kus on kirjeldatud natuke TTÜ informaatikat (baka?). Tõsi, pigem on autor keskendunud õppekavale, kuid üht teist sa sealt vast ikka leiad. Siin ta on: http://www.neonet.ee/topic/76209-ttu-informaatika-2011/ (võib-olla pead enne teema lugemist foorumiga liituma).

 

Eks kõik oleneb suuresti sinust endast. Kui oled varem progemisega kokku puutunud siis, ei tohiks suurt probleemi tekkida. Nii palju, kui mina olen aru saanud, siis ülikoolides tuntakse programmeerimise all pigem algoritmide tundmist ja arusaamist, kuidas programm töötab, mitte API-de kasutamist, veebilehtede kirjutamist jmt.

 

Veebiprogrammeerimisega tegelen, kutsekool on poole peal (2kursus), töökoht olemas peaprogrammeerijana.

Piisavalt kogemusi ja oskusi siis võetakse tööle küll.

 

ot:

Võrreldes enda valikut paari oma sõbra omaga, olen ma vägagi rahul, et olen otsustanud kutsekooli valida gümnaasiumi asemel.

Palju rohkem vaba aega, ei pommitata pidevalt kodutöödega, kui oled avameelne ja õpihimuline siis hinded on vägal heal tasemel. (ei pea ulmelt tuupima iga õhtu) Mis tähendab, et sul on palju rohkem aega õppida juurde teadmisi enda valitud erialas. Samuti suudan ma selle vaba ajaga käia nii autokoolis kui ka tööl.

Praktikad, saad kogemusi ja aimad juba varakult mis sind ees ootab ja suudad end valmis panna.

 

Kutsekooliga on see paha asi, et silmaring jääb üsna kasinaks. Keskkooli koormus sõltub väga palju konkreetsest asutusest, ise käin väga korralikus Tallinna gümnaasiumis, õppida antakse vähem, kui anti põhikoolis. Muidugi jääks kutsekoolis rohkem aega progemisega tegeleda ning koolis õpetatakse seda veel juurde (minul pole siia maani veel ühtegi progemise, ega isegi arvutiõpetuse tundi olnud, käin üheteistkümnendas) aga eks see ole iga inimese enda otsus, mulle meeldib, et kui peaks juhtuma, et progemine üle viskab, on mul piisavalt teadmisi, etmingi muu eriala peale üle minna. Lisaks sellele, nagu ma ka eelpool mainisin, ei ole veebilehtede tegemine päris see, mida ma mõtlesi, kui ütlesin, et ilma keskata on raske progejal tööd saada, oleksin pidanud rohkem selgitama, vabandust!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.