Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Tervist kommuunlased ja tehnikatargad!

 

Täna otsustasin oma vana arvuti üle pika aja taas ellu äratada (2 aastat seisis keldris). Ühendasin ära, panin tööle, kõik nagu laabus ja oli supremo. Panin ja W7 peale, 30 min installisin draivereid ja oli kõik okei. Ühel hetkel arvuti freeze'is. Ma mõtlesin, et milles värk ja tegin restardi. Edasi Windowsi bootimise ajal (Starting Windows tekstiga pilt) tegi ta tuimalt restarte. Pikema uurimise peale avastasin, et ühte mälu ta ei tahtnud täielikult tuvastada (2 slotti DDR400 rammi, sees oli 2x512MB Apacer ja A-Data). Kui jätan arvuti ühe mäluga, mida ta tuvastab täielikult, jookseb ta rahus edasi. Teist ta tuvastab ainult 256MB 512'st. Milles võib olla probleem? Kas mu arvuti ei suuda mälusid lugeda, või on teine mälu vigane? Probleem sellest, et 1 tund tagasi töötas arvuti perfektselt mõlema mäluga (mõlemad toimisid suurepäraselt).


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ma ei ole nüüd päris kindel, kuid olen kuulnud, et kui midagi üritad PCl fixida vms. siis võib tekkida staatiline elekter ning see võib teatud komponendid rivist välja lüüa s.h ka RAMi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Järelikult on mu RAM täielikult tuksis? Või on lihtsalt RAM korra väsinud?


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Tuksis.


"The true sign of intelligence is not knowledge but imagination."

- Albert Einstein

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Hakkas tööle korralikult, lukustan. Mingi ajutine viga oli, praegu loeb RAMi korralikult.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

MB ei saa kindlalt olla, testitud mitme mäluga sama socketit, täitsa toimis. Ma kahtlustan su viimast varianti, kuigi varem toimis ja siiani toimib, lihtsalt üks juhus, kui ütles üles...

 

Muidu võite pakkuda RAM mälusid DDR slotile, alates 512MB (1GB oleks timm). Samuti võite pakkuda AGP pesale graafikakaarti ka.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Ma räägin, mul on teine arvuti olemas... Ma tahan lihtsalt oma vana arvuti töökorda saada ja maale ära viia :)


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kui emaplaat tunneb mälu ära, kuid kuvab ainult poolt selle mahutavusest, siis võib olla tegu high-density mäluga. Ja viimased on toetatud võrdlemisi väheste emaplaatide poolt.

Teine võimalus on, et mälu seadistused on väärad. Võibolla on pandud PC-2700 mälu 200MHz peal toimima või on timingud liiga "tihedad", mis võivad põhjustada BSOD-e ja igasugu muid anomaaliaid.

 

Võid emaplaadi mudeli ja mälude tootekoodid kirja panna, siis saab edasi vaadata.

 

Harva võib tekkida ka juhus, kus mälud ei saa lihtsalt omavahel läbi; mul on omast kogemusest vähemalt 2 juhust nimetada: kunagi iidsel ajal sai ostetud 256MB mälumoodul, mis olemasolevale mälule juurde pannes ei hakanud kuidagi toimima; teine kord hakkasid 2x512MB pulgad tööle üksnes 100MHz peal (kuigi nad olid mõlemad DDR-400).

Muudetud liikme Bob Smiley'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
MB ei saa kindlalt olla, testitud mitme mäluga sama socketit, täitsa toimis. Ma kahtlustan su viimast varianti, kuigi varem toimis ja siiani toimib, lihtsalt üks juhus, kui ütles üles...

 

Muidu võite pakkuda RAM mälusid DDR slotile, alates 512MB (1GB oleks timm). Samuti võite pakkuda AGP pesale graafikakaarti ka.

Oleks pakkuda 2x1GB DDR400 mälusid, ostetud ca 2a tagasi Arvutikeskusest. Pool aastat olid kasutusel, sellest ajast sahtlis seisnud. Kui oled huvitatud, PM-i oma pakkumine :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Kahjuks enam pole huvitatud, sain tuttava käest 2x1GB kätte ühe õlle eest.

Teema võib lukustada ja/või arhiveerida.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.