Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Keemiaga abi vaja.

Soovitatud postitused

Ma kuulasin huviga seda osa, aga ikkagist mõned kohad jäid selgusetuks, kuid hakkama olen alati saanud võrranditega.

Kahjuks ei ole foorumipõhiliselt võimalik tasakaaluvõrrandeid selgeks õpetada. Väike vihje ainult: Kui vasakul pool on näiteks 8 hapniku molekuli, siis paremal pool peab sama palju olema.


Obsessed is a word the lazy use to describe the dedicated.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Hei

 

 

 

Kuidas moodustada keemias reakstsiooni võrrandeid, ei saa sellest aru?

 

 

Seletaks keegi mulle ära.

 

Asi on vägagi lihtne. Algul määrad mõlemale poolele oksüdatsiooniastmed (hapnik on alati -2, teisi aineid saad määrata rühmanumbri järgi ning metall on alati positiivne, mittemetall negatiivne). Siis kirjutad ära saaduse. Happe koostamisel probleemi pole, üks pool alati vesinik, teine pool suvaline mittemetall. Siis hakkad tasakaalustama.

PS! Lihtainena on mittemetallid alati teises astmes (nt. H2; O2 jne)

 

Näiteks.

H2 + SO3 -> H2SO3

Hakka tasakaalustama. Tasakaalustada siin pole praegu midagi.

 

Aluste puhul on asi keerulisem. Aluste üheks pooleks on oksiid (metall + hapnik) ning teiseks pooleks on vesi. Siin pole vaja oksüdatsiooniastmeid määrata. Aluste saadus on alati hüdroksiid (-OH).

 

CaO + H2O -> Ca(OH)2

 

Sul on praegu valemid väga lihtsad, kuna ei nõua tasakaalustamist (8. klass).


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.