Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Külaline misterx

Ühisprojekt

Soovitatud postitused

Külaline misterx

Hei!

 

Kui paljud oleksid valmis loovutama oma vaba aega, et luua koos Vahvli kasutajatega mingisugune veebirakendus? Eelkõige oleks eesmärk omavahel kogemusi, oskusi ja õpetusi jagada. Ei pea see olema midagi väga keerulist, pigem midgai sellist, mille teostamiseks on vaja võimalikult suurt hulka erinevad programmeerimisvõtteid.

 

Kõigil, kes oleksid nõus oma osa panustama, palun vastata siin teemas, kindlasti rääkida ka oma oskustest, millega sooviks tegeleda ning võimalusel ka mingi näide oma varasematest töödest, programmeerijatel näiteks koodinäide (kuni 100 rida). Proovime ära kasutada kõik inimesed, ka need, kes ei oska kõike nii hästi, kui teised, saavadki targemaks.

 

Kui piisava hulga rahvast kokku saame, siis lepime kokku ka tehnoloogiad, mida kasutame, kes millega tegeleb ja muidugi milline võiks olla lõpptulemus.

 

Näide avaldusest:

 

Vanus: 17

Oskused:

  • PHP (7/10)
  • OOP alused
  • Suur hulk algoritme
  • CSS (8/10)
  • HTML (9/10)
  • Wordpress
  • CodeIgniter
  • SQL (5/10)
  • Python 3 (3/10)
  • Tugev matemaatikas ja füüsikas

Millega sooviksin tegeleda:

  • Backend programmeerimine
  • Algoritmide kirjutamine
  • Algoritmide testimine
  • Kasutajaliidese mugavus
  • Kommunikatsioon

Koodinäide: http://pastebin.com/XSu5rehT

Muudetud liikme misterx'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ou kutt, mulle meeldib su süsteem. Ma võtan selle mõtteaineks omale ja räägin sinu ideest paarile oskajale tuttavale, ehk oleksid ka nemad in selles asjas. Seniks hoian pöialt, et saaksid piisavalt kamraade kokku. Kui endal reaalselt leidub aega ja jaksu sellega tegeleda, olen in. Annan teada sulle mõne päevaga privas :)


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline PEPZ
Author of the topic Postitas (muudetud)

Vanus: 16

Oskused:

  • PHP (4/10)
  • HTML (9.5/10)
  • CSS (8/10)
  • MySQL (8/10)
  • WordPress

Millega sooviksin tegeleda:

  • Veebikujundus
  • User Interface
  • Testimine

 

Näited:

http://gamepwn.net/serversdotee/

http://netifriik.ee/_demo_/

 

 

Võtaksin meelsasti osa, aga kõik oleneb projekti ideest.

Muudetud liikme PEPZ'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Hei!

 

Kui paljud oleksid valmis loovutama oma vaba aega, et luua koos Vahvli kasutajatega mingisugune veebirakendus? Eelkõige oleks eesmärk omavahel kogemusi, oskusi ja õpetusi jagada. Ei pea see olema midagi väga keerulist, pigem midgai sellist, mille teostamiseks on vaja võimalikult suurt hulka erinevad programmeerimisvõtteid.

 

Kõigil, kes oleksid nõus oma osa panustama, palun vastata siin teemas, kindlasti rääkida ka oma oskustest, millega sooviks tegeleda ning võimalusel ka mingi näide oma varasematest töödest, programmeerijatel näiteks koodinäide (kuni 100 rida). Proovime ära kasutada kõik inimesed, ka need, kes ei oska kõike nii hästi, kui teised, saavadki targemaks.

 

Kui piisava hulga rahvast kokku saame, siis lepime kokku ka tehnoloogiad, mida kasutame, kes millega tegeleb ja muidugi milline võiks olla lõpptulemus.

 

Näide avaldusest:

 

Vanus: 17

Oskused:

  • PHP (7/10)
  • OOP alused
  • Suur hulk algoritme
  • CSS (8/10)
  • HTML (9/10)
  • Wordpress
  • CodeIgniter
  • Python 3 (3/10)
  • Tugev matemaatikas ja füüsikas

Millega sooviksin tegeleda:

  • Backend programmeerimine
  • Algoritmide kirjutamine
  • Testimine
  • Kommunikatsioon

Koodinäide: http://pastebin.com/XSu5rehT

 

Kõik on roosiline ja lilleline aga kas ka vett jooksma hakkab ?

Ja üks väikene asi , miks just 17 miks mitte 15 ?


kollanokk

tmt22.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Kõik on roosiline ja lilleline aga kas ka vett jooksma hakkab ?

Ja üks väikene asi , miks just 17 miks mitte 15 ?

 

pane tähele et see oli NÄIDE AVALDUSEST mitte tingimused :)


no pain, no gain

no work, no results

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline PEPZ
Author of the topic Postitas
Kõik on roosiline ja lilleline aga kas ka vett jooksma hakkab ?

Ja üks väikene asi , miks just 17 miks mitte 15 ?

 

Kui saab korraliku tiimi kokku, kus kõikidel on kindel ülesanne ja meeskonnatöö on hea, siis

see projekt õnnestub.

Need kes tahavad liituda ja kukkuvad esimesel võimalusel lebotsema, siis põhimõtteliselt ei

teegi lõpuks keegi midagi ja = fail.

Vanus: 17 oli näide, loe järgmine kord korralikumalt ;)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Kui saab korraliku tiimi kokku, kus kõikidel on kindel ülesanne ja meeskonnatöö on hea, siis

see projekt õnnestub.

Need kes tahavad liituda ja kukkuvad esimesel võimalusel lebotsema, siis põhimõtteliselt ei

teegi lõpuks keegi midagi ja = fail.

Vanus: 17 oli näide, loe järgmine kord korralikumalt ;)

 

Vabandan lugesin jahm valesti minu süü :D


kollanokk

tmt22.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas

Näites kirjutasin enda kohta. Kristjan, täpsusta, mida sa testida sooviksid, täpsustan endal ka, kuna ilmselgelt ei mõtle me samat asja.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

hmm päris huvitav isegi, igastahes mulle isiklikult meeldib idee, aga on üks küsimus, et kas mängusisesed programmeerimiskeeled on lubatud? ntks kui mul on pawn oskusi siis ma saan ka taotleda?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas
hmm päris huvitav isegi, igastahes mulle isiklikult meeldib idee, aga on üks küsimus, et kas mängusisesed programmeerimiskeeled on lubatud? ntks kui mul on pawn oskusi siis ma saan ka taotleda?

 

Kandideerida saad muidugi. Selle kohta, kui palju sulle rakendust on, ei oska ma öelda. Pawn on üpris vähe kasutatav programmeerimiskeel ning rakendust sellel suurt ei ole. Kindluse mõttes soovitan mitte ainult Pawni tundmise peale lootma jääda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Kandideerida saad muidugi. Selle kohta, kui palju sulle rakendust on, ei oska ma öelda. Pawn on üpris vähe kasutatav programmeerimiskeel ning rakendust sellel suurt ei ole. Kindluse mõttes soovitan mitte ainult Pawni tundmise peale lootma jääda.

no pawniga saab ka mysql väga hästi ära õppida, kuna see keel kasutabki ainult tabeleid jne. tunnen muidu ka html4.01 ja html5, kuid kui vajalik on siis kasutan ka css. Pawni olen scriptinud üle 5aasta, minu arust ei oleks väga raske sql ning php õppimine :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kui mingi hea idee, siis liitun ikka.

 

Vanus: 16

Oskused:

  • PHP - hinnanguliselt 7/10
  • CSS - 9/10
  • HTML - 9/10
  • Python 2.7 - 1/10
  • Javascript (Jquery) - 5/10
  • SQL - 6/10
  • Pole just kõige tugevam kujundamises.

Millega sooviksin tegeleda:

  • Projekti tuum, funktsioonid
  • Animatsioonid javascriptiga


 

 

Koodinäide:

[spoiler=misterx'i läbi viidud programmeerimis võistluse 2. ülesande lahend]

http://vahvel.net/showthread.php?154162-Programmeerimise-v%C3%B5istlus-1

Sorry ei tulnud muud head koodi meelde :)

   $sisend = fopen("./ul2.in", "r");
   $jama = fread($sisend, 25);
   $jupid = explode("\n", $jama);
   fclose($sisend);

   $sis = $jupid[0];
   $vastus1 = $jupid[1];
   $sis = str_replace(" ", ",", $sis);

   $nrs = str_split($sis);
   $m2rgid = array("-", "+", "/", "*");
   $get = array("x");

   function minek($nrs, $m2rgid){

       $kasutatud = array();

       for($i=0; $i             if($nrs[$i] == ',') {
               $rand = rand(0,3);
               $x = $m2rgid[$rand];
               $nrs[$i] = $x;
               $kasutatud[] = $x;
           }        
       }    

       $str = implode($nrs);
       eval("\$vastus2 = $str;");    
       $tagasi = array();
       $tagasi[0] = $vastus2;
       $kokku = array_merge($tagasi, $kasutatud);
       return $kokku;

   }

   while($get[0] != $vastus1){
       $get = minek($nrs, $m2rgid);
   }

   $ja = array_shift($get);
   $result = implode(" ", $get);

   $output = fopen("./ul2.out", "w");
   fwrite($output, $result);
   fclose($output);
?>

 

 


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas
no pawniga saab ka mysql väga hästi ära õppida, kuna see keel kasutabki ainult tabeleid jne. tunnen muidu ka html4.01 ja html5, kuid kui vajalik on siis kasutan ka css. Pawni olen scriptinud üle 5aasta, minu arust ei oleks väga raske sql ning php õppimine :)

 

PHP ja SQLi algteadmised võiksid enne alustamist olla omandatud (kui soovid nendega tegeleda). Kui sa leiad Pawnile projektis rakenduse ja suudad selle tööle ka panna, siis piisab sellest küll.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kuidas muidu omavaheline suhtlemine toimuks?


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Vanus: 14

Oskused:

 

  • PHP (0.7/10)
  • CSS (0.7/10)
  • HTML (2/10)
  • SQL (3/10)
  • Pawn (9.7/10)

 

Millega sooviksin tegeleda:

  • Testimine
  • MySQL kasutajasüsteem.
  • Võiks proovida ka kujunduse arendamist.

 

Näite koodist: forum.samp-cnr.net, scriptinud terve süsteem(üle 50k rida). Algusest peale.

Panen peale ka oma kodulehe sinna, ning annan demo link. Kasutatud HTML-CSS-PHP. Seal peal ka üks ucp mis on m6uki poolt tehtud.

 

Muudetud liikme iFan'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas

Seda veel vaatab, possibly mingi IRC taolise asja kaudu, kui kellegil paremaid ettepanekuid ei ole.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
no pawniga saab ka mysql väga hästi ära õppida, kuna see keel kasutabki ainult tabeleid jne. tunnen muidu ka html4.01 ja html5, kuid kui vajalik on siis kasutan ka css. Pawni olen scriptinud üle 5aasta, minu arust ei oleks väga raske sql ning php õppimine :)

 

 

Mees sa ei taju biiti. Ega sa ei hakka siin SA-MP serverit tegema :D Väga naerukates olen hetkel. Just sayn pawniga sa siin küll midagi teha ei saa kuna nad soovivad mingit veebi valmis teha või mis iganes.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas
Mees sa ei taju biiti. Ega sa ei hakka siin SA-MP serverit tegema :D Väga naerukates olen hetkel. Just sayn pawniga sa siin küll midagi teha ei saa kuna nad soovivad mingit veebi valmis teha või mis iganes.

 

Pawni peaks saama kompileerida ka executeable'iks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Pawni peaks saama kompileerida ka executeable'iks.

ära pane tähele üldse, ta lihtsalt minu arust hater, kommenteeris si**a minu teenuste teemas ka..

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Poisid, lahe mõte muidu sellist projekti teha ja soovin teile edu!

 

misterX, isegi kui ta selle exe-ks leiutab, siis mis sellest? Mida ta sellega veebis teeb? Okei, see selleks.

 

Projektijuht, uuri kindlasti GitHubi kohta, fo real! Ma ei tea kuidas ainult teised selle kasutusse suhtuksid, liiga keeruline?

 

 

Ma jaotaks inimesed gruppideks: liides, server, baas; ehk siis: [html, CSS, JS], [php/ASP/JAVA EE], [MYSQL/PostgreS/PL-SQL]

 

 

1) Valige välja ühtne projektijuht

2) Kavandage veebilehest visand - diagrammid, joonised, mis iganes!

3) Selgitage välja mida te TÄPSELT teete; mida leht tegema hakkab, kellele suunatud jne

 

4) Projektijuht koos liidese grupist CSS-meeskonnaga(tunnevad disaini) teeb JOONISE, suure üldise joonise, mille stiil kandub edasi ka teistele lehekülgedele.

4.1) Edasi võtate leht lehe haaval(index, sisselogimine jne) ja joonistate joonisele kõi vajaliku välja (input elemendid jms).

5) Projektijuht võtab nüüd esile liidese grupist HTML-meeskonna, kus antakse joonisele juurde veel elementide ID'd, CLASS'd jne ja vajadusel näidatakse ära, kuidas HTML kirjutatakse, ehk on seal nested div'id jms.

6) Projektijuht annab joonise tagasi CSS-meeskonnale, kes hakkab joonise põhjal lehele (kasutades etteantud ID'sid/ CLASS'e) stiili andma.

7) HTML-meeskond hakkab tegema joonise põhjal HTML'i, JÄRGIDES ETTEANTUD ID'sid CLASS'e, sest muidu ei klapi lõpptulemus CSS-stiiliga ja kõik on pees!

 

Punktid 1-3 mõtlete läbi koos kõigi gruppidega! Soovitavalt kasutage google docsi, saata korraga sisse kirjutada oma mõtteid jne.

Punktid 6-7 peaks käima ideaalis ühel ajal; et ei tee korda-mööda;

Punktid 4-7 on mõeldud ainult liidese grupile, kõiki gruppe ei viitsi läbi käia, eks juht mõtleb edasi :)

 

PHP progejatele panen südamele, et jumala eest kasutage funktsioone! Mõnigi siin laseb ühe suure pika joruna koodi. Kui oskusi on, järgige OOP prinsiipe! Hiljem muudatuste sisseviimine ülimugav.

Muudetud liikme Lorrez'i poolt
trükivead :/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
7) HTML-meeskond hakkab tegema joonise põhjal HTML'i, JÄRGIDES ETTEANTUD ID'sid CLASS'e, sest muidu ei klapi lõpptulemus CSS-stiiliga ja kõik on pees!

 

See punkt tekitab suure küsimärgi. Tavaliselt ikka kes tegeleb CSS-iga, kirjutab loomulikult HTML-i ka. Minu arust saab nii aega tunduvalt kokku hoida. Ise veel mõtlen, kas soovin ka võtta osa.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas
Poisid, lahe mõte muidu sellist projekti teha ja soovin teile edu!

 

misterX, isegi kui ta selle exe-ks leiutab, siis mis sellest? Mida ta sellega veebis teeb? Okei, see selleks.

 

Projektijuht, uuri kindlasti GitHubi kohta, fo real! Ma ei tea kuidas ainult teised selle kasutusse suhtuksid, liiga keeruline?

 

 

Ma jaotaks inimesed gruppideks: liides, server, baas; ehk siis: [html, CSS, JS], [php/ASP/JAVA EE], [MYSQL/PostgreS/PL-SQL]

 

 

1) Valige välja ühtne projektijuht

2) Kavandage veebilehest visand - diagrammid, joonised, mis iganes!

3) Selgitage välja mida te TÄPSELT teete; mida leht tegema hakkab, kellele suunatud jne

 

4) Projektijuht koos liidese grupist CSS-meeskonnaga(tunnevad disaini) teeb JOONISE, suure üldise joonise, mille stiil kandub edasi ka teistele lehekülgedele.

4.1) Edasi võtate leht lehe haaval(index, sisselogimine jne) ja joonistate joonisele kõi vajaliku välja (input elemendid jms).

5) Projektijuht võtab nüüd esile liidese grupist HTML-meeskonna, kus antakse joonisele juurde veel elementide ID'd, CLASS'd jne ja vajadusel näidatakse ära, kuidas HTML kirjutatakse, ehk on seal nested div'id jms.

6) Projektijuht annab joonise tagasi CSS-meeskonnale, kes hakkab joonise põhjal lehele (kasutades etteantud ID'sid/ CLASS'e) stiili andma.

7) HTML-meeskond hakkab tegema joonise põhjal HTML'i, JÄRGIDES ETTEANTUD ID'sid CLASS'e, sest muidu ei klapi lõpptulemus CSS-stiiliga ja kõik on pees!

 

Punktid 1-3 mõtlete läbi koos kõigi gruppidega! Soovitavalt kasutage google docsi, saata korraga sisse kirjutada oma mõtteid jne.

Punktid 6-7 peaks käima ideaalis ühel ajal; et ei tee korda-mööda;

Punktid 4-7 on mõeldud ainult liidese grupile, kõiki gruppe ei viitsi läbi käia, eks juht mõtleb edasi :)

 

PHP progejatele panen südamele, et jumala eest kasutage funktsioone! Mõnigi siin laseb ühe suure pika joruna koodi. Kui oskusi on, järgige OOP prinsiipe! Hiljem muudatuste sisseviimine ülimugav.

 

GitHubi pole plaanis kasutada, küll aga minu enda serveris pesitsevat Giti.

 

Tõsi [mhiku], aga kuidas sa ette näeksid, et kõik midagi teha saaksid?

 

Ma arvan, et iga inimene võiks enda kirjutatud HTMLile ka CSSi kirjutada. Kindlasti paneme mingi stiili ka paika, kuidas kood välja peab nägema.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
GitHubi pole plaanis kasutada, küll aga minu enda serveris pesitsevat Giti.

 

 

 

Ma arvan, et iga inimene võiks enda kirjutatud HTMLile ka CSSi kirjutada. Kindlasti paneme mingi stiili ka paika, kuidas kood välja peab nägema.

võiks ka ntks foorumi paigaldada kus arutaks kuidas/mida teeme jne.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.