Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

CeuZi fotonurk...

Soovitatud postitused

VIP

See must-valge toon pole see, millest rääkisin. Vaid pildi kvaliteet. Iso sul seal 1250, mis tähendab, et oli suht pime ruum (loe: hämar), mida suuremaks iso krutid, seda rohkem saab kvaliteet kannatada. Aga selle iso piiri pead ise paika saama. Minu nikkon (loe: saast) sobib vaid kuni 800 iso peale, 1600 on juba kole.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

See kiisu pilt nii armas. Edu!


Untitled-2.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Mule hetkel ISO Auto peal, aga ma olen poovinud ise ka neid muuta.

 

Paar küsimust ka:D

MIlle peale peaks Quality panema?

MIs see Beep on? Enable/disable?

Ctrl over HDMI? Enable/disable?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Quality peaks kindlasti RAW olema. Raw eelis on see, et pilti saab ilma kvaliteedi kaotuseta hiljem kõvasti suuremas ulatuses töödelda kui tavalist jpeg-d. Näiteks annab RAW formaat sulle võimaluse teha natuke pimedamaid pilte, et saaksid kasutada madalamat iso või lühemat säriaaega ja siis arvutis pildid jälle natuke heledamaks teha. Raws pildistamisel ei pea sa igasuguste valgustasakaalude jms. pärast ka üldse muretsema, kõike saab hiljem ümber töödelda. Raw formaadi töötlemiseks soovitan soojalt kasutada sellist proge nagu Adobe Lightroomi. Photoshop ajab ka muidugi asja ära. Aga üldiselt loe kindlasti läbi igasugused põhitõed jms. Potensiaali sul igastahes on!:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Suured tänud:D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Teema pealkiri on täpselt selline, nagu Sul oleks siia mõned tüdrukud ära peidetud! :tongue:

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
Teema pealkiri on täpselt selline, nagu Sul oleks siia mõned tüdrukud ära peidetud! :tongue:

 

 

Eks kunagi muudan paremks, et kõik aru saaksid:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
...või siis hakkad lihtsalt teema nime kohaseid pilte tegema, palun. :D

 

Loota võid:D

 

IMG_0228.JPG

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Väga kena pilt! Hea töö. Võibolla oleks isegi parem, kui sa selle paremal pool oleva aknaraami välja cropid, kuna seal kuidagi liiga kirju. Ilma akna raamita pilt ka rohkem abstraktsem. 5+ :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Silla pilt kuidagi liiga igav, liiga tavaline. Pane sild kuhugile äärde näiteks või tee mingi imeliku nurga alt, et muud ümbrust ka peale jääks. Tühised mitte midagi ütlevad pildid jäävad väheke liiiiga igavaks.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Sai maal käidud ja paar head pilti lisan siia:D

IMG_0361.JPG

IMG_0341.JPG

IMG_0302.JPG

 

Oskab keegi õelda Eesti suurimaid foorumeid fotograafia foorumeid?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Foorum, kus ma käin: fotokala.ee

Putukate pildistamiseks vaja ikka Macro objektiivi. Su mesilane fookusest täitsa väljas. Lillasid lilli ei saagi kommenteerida, kuna see nii tavaline - mitte midagi erilist. Viimane pilt täitsa ok, kuid siiki kuidagi liiga tagasihoidlik.

 

EDIT: Kui putukat pildistad lille peal, siis ava tee võimalikult väikeseks ja iso nati juurde. Siis lill ja putukas mõlemad teravad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

See lill oli nii kaugel ja see mesilane lendas kogaueg uue õie peale.Ma ajasin seda taga, nagu mingi hull:D

Ise arvan, et algaja kohta need pildid ei ole väga hullud:D Anna mulle aega, küll ma parandan ennast.Ma alles paar päeva tegelenud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Minuarust küll vägagi ilusad pildid :D


Untitled-2.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
See lill oli nii kaugel ja see mesilane lendas kogaueg uue õie peale.Ma ajasin seda taga, nagu mingi hull:D

Ise arvan, et algaja kohta need pildid ei ole väga hullud:D Anna mulle aega, küll ma parandan ennast.Ma alles paar päeva tegelenud.

 

Ära minust valesti aru saa. Ma ei taha sulle halba, vaid head. Ütlen, mis võiks teisiti olla, et pilt parem oleks. Sellistest inimestest kes ütlevad lihtsalt "Kenad pildid minuarust" ei ole mingit kasu ju. Aga üldiselt on nii, et iga klõps ei olegi hea pilt. Enam, kui 90% tehtud piltidest ei kõlba kuhugile tavaliselt (Ka minu puhul). Sellist ilusat mesilase ja lille pilti ongi väga raske saada. Peab ikka palju proovima ja ühest korrast enamus juhtudel ikka ei piisa. BTW. Fotograaf peabgi teisi taga ajama, nagu hull, et saada häid pilte. Niisama ei kuku kellegile midagi pihku. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Eks need kommentaatorid jagunevad kolmeks: 1) Kes kiidavad pilte ilma ja seda siis oma silmaga pilte vaadates.

2) Kelle peamiseks ülesandeks on kritiseerimine kui midagi ei meeldi.

3) Kes on sellel alal spetsialiseerunud ja oskavad midagi tarka öelda.

 

Nende kolme arvamus on tegelikult oluline. Mina kuulun siis ise nende alla kes fotograafiast erilist ei jaga, see on sama nagu füüsika mõne jaoks.

 

 

Minu arvates on pildid täitsa asjalikud, ainuke mida oskan öelda oleks vaid see, et sa prooviksid neid pilte photoshoppida, see võib muuta isegi kõige kehvema pildi talutavaks. Jätka samas vaimus, ole kannatlik ja ilusad pildid hakkavad tulema :)


bmw-sig.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Eks need kommentaatorid jagunevad kolmeks: 1) Kes kiidavad pilte ilma ja seda siis oma silmaga pilte vaadates.

2) Kelle peamiseks ülesandeks on kritiseerimine kui midagi ei meeldi.

3) Kes on sellel alal spetsialiseerunud ja oskavad midagi tarka öelda.

 

Nende kolme arvamus on tegelikult oluline. Mina kuulun siis ise nende alla kes fotograafiast erilist ei jaga, see on sama nagu füüsika mõne jaoks.

 

 

Minu arvates on pildid täitsa asjalikud, ainuke mida oskan öelda oleks vaid see, et sa prooviksid neid pilte photoshoppida, see võib muuta isegi kõige kehvema pildi talutavaks. Jätka samas vaimus, ole kannatlik ja ilusad pildid hakkavad tulema :)

 

Eks see kommentaarijate jagunemine ole tõesti nii. Eks igaüks saab siis ise mõelda, kuhu ta kuulub. Piltide töötlemise kohapealt siis nii palju, et photoshopiga saab imesid teha. Paljudest täiesti ilmetutest piltidest saab midagi kunstilist välja võluda. Töötlemiseks on Adobe programmid väga head. Kui pilte vähe ja oskad Photoshopi kasutada, siis kasuta photoshopi. Kui pilte palju, mingitel suurtel üritustel näiteks, on mõttekam kasutada Lightroomi. Sellega impordid kiirelt kõik pildid oma programmi, töötled kiirelt paari klikiga ära ja expordid korraga ja valitud resolutsiooni, kvaliteetiga valitud kausta. Ise kasutan igapäevaselt Lightroomi ning soovitan seda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Üldiselt tahaks teha nii pilte, et ma ei töötleks neid pilte üldse.Sooviks jätta asja originaalseks ja vb natukene contrasti,brightmessi jne.

Vb oleks suhtumine teine, kui oskaks hästi seda photoshopi kasutada, aga üritan selles hetkel eemale hoida.Präägu on mu mureks saada ilusaid pilte ja proovida ennast parandada:D

 

Mida lähedamalt teed pildi, seda väiksem ISO peaks olema?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

ISO sisuliselt vaid valgustundlikkus. Kaugust selle juures ei peaks jälgima.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

FB's oli sitaks kena pilt kiisust, seda pokerface mõtlen. :D

 

Aga edu sulle, varsti asi käpas ja professionaalne fotograaf!:)

 

Sa vanadest hoonetest pole proovinud pilte teha, endale meeldib vanu ja lagunenud hooneid pildistada?!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.