Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Külaline misterx

Õigekiri Vahvlis

Soovitatud postitused

Külaline misterx

Tervist!

 

Esitan juhtkonnale palve lisada reeglitesse punkt õigekirja kohta. Selle all ei pea ma silmas, et kõik, kes kirjutavad sinimustvalge sidekriipsudega, Vahvlist igaveseks minema saata, või et moderaatorid hakkaksid õigekeelsussõnaraamatu abil igat viimset kui postitust üle vaatama. Kui teraselt vaadata, siis leiab siitki postitusest tõenaoliselt päris mitu viga. Kuid see ei muuda antud teksti arusaadamatuks.

 

Eriti viimasel ajal olen tähele pannud, et foorumis on hulk kasutajaid, kelle jutt ei ole aru saadav: puuduvad suured algustähed, kirjavahe- ja lauselõpumärgid. Kui vahest satubki kuhugi mõni väike märgikene, siis tihtilugu on seegi vale koha peal. Samuti oleks tore, kui laused ei oleks kirjutatud läbiva suure tähega ja komade eest kaoksid tühikud.

 

Kallis foorumi juhtkond, palun kaaluge seda mõtet. Olen kindel, et taoliste reeglite juurutamine tooks kasu kogu Vahvli liikmeskonnale.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mõte hea, aga kes seda järgima hakkavad :lol: ?


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas

Mõni 10-aastane siia-sinna, mis seal ikka. Saabki foorumisse mõistlikuma ja intelligentsema seltskonna.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Sa peaks Grammar-Nazi embleemi saama


CYnrEcq.png

 

facebook%3Aivo.saar.58.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

EI,igaüks räägib vastavalt tema haridusele ja selle eest karistama hakata on puhas lollus.

Kui ei oska grammatikat ,siis ei tohiks üldse sõna võtta?

 

Kindlasti on siin ka venelasi ,kes ei oska korralikult kirjutada ja selle eest mina küll kedagi warnima ei hakka.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Tahtsin just öelda, et vähemalt juhtkond võiks korrektselt kirjutada, mõnes potituses ei saa arugi mida moderaator öelda tahab.

Mulle ei ole küll silma hakanud, äkki tood need mõned postitused välja ka siis?

Koma kasutamisega eksitakse kõige rohkem, osadel on koma õiges kohas, kuid enne peaks olema koma ning siis alles tühik :)

Üldiselt, sellest tuleks läbikukkumine, kuna siin foorumis on väga erinevas vanuses liikmed ning mõnel on postituse mõte tähtsam, kui õigekiri.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline misterx
Author of the topic Postitas (muudetud)

Punktid ja komad on olemas ka vene keeles. Pigem on asi viiitsimises, kui hariduses. Mõni post jääbki aru saamatuks, kuna autorile on koma klahvi vajutamine üle jõu käinud.

Muudetud liikme misterx'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Noo kes ikka midagi arukat mitte arusaadavalt kirjutab? Mingi lambi tekst mida keegi ei mõista, nagu nii oluline pole.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mõni post jääbki aru saamatuks, kuna autorile on koma klahvi vajutamine üle jõu käinud.

Mul ei tööta koma klahv klaviatuuril :lol: (On screen keyboard 24/7 mul ees :D)


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Peaksid küsima endalt, millistel postitusel vahvlis üldse mõtet on? Päris palju on mingit fail trolli ja offtopicut.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

• Suur algustäht.

• Õigekiri.

• Enne koma ega lõpumärki ei käi tühik, vaid koma käib eelmise lause poolega kokku ja peale koma alles space.

• Küsi- või hüüumärki ei pea venitama ei tea kui kaugele lausest.

• -gi ja -ki liite võiks ka selgeks teha.

 

Minu jaoks on need tühikud vales kohas lihtsalt reidipederasti kirjastiil. Topitakse üleliigseid tähti, mida polekski vaja tegelikult. Kõik see on sealt alguses saanud, kus kasutatakse nt. "kkirjaooskkamatu ." jnejne (PS: Ise olin ka kunagi selline, aga nüüdseks on mõistus koju jõudnud juba).

Muudetud liikme Pants'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mul ei tööta koma klahv klaviatuuril :lol: (On screen keyboard 24/7 mul ees :D)

Klaviatuuril on kaks "," klahvi.

Seda muidugi ka, et lisaks postitustele tehakse äärmiselt mõttetuid teemasi.

http://www.vahvel.net/showthread.php?145522-Vahvel-net

http://www.vahvel.net/showthread.php?145578-arvud

Muudetud liikme Hidden Ninja'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mulle ei ole küll silma hakanud, äkki tood need mõned postitused välja ka siis?

Koma kasutamisega eksitakse kõige rohkem, osadel on koma õiges kohas, kuid enne peaks olema koma ning siis alles tühik :)

Üldiselt, sellest tuleks läbikukkumine, kuna siin foorumis on väga erinevas vanuses liikmed ning mõnel on postituse mõte tähtsam, kui õigekiri.

Im just sayin. Paksult märgitud komad on ju valesti? :)


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Sain väga hästi sinu pildist aru, kuid jutt ei käi tähtede järjekorrast.

 

Siis sa pole millestki aru ju saanud :(

 

Seda ei saa nim. ju õigekirjaks. Kui sa siin komasid, punkte ja midagi veel taga ajad, siis on ju asi poolik. Tänapäeva ühiskonnas paljud räägivad mitut keelt, loomulikult hakkab kusagil midagi kannatama. Mina pooldan, et mõni venelane nt. räägiks vigases eesti keeles kui selges vene keeles.

 

Eks see jääb igaühe enda südametunnistusele kuidas keegi kirjutab, mida külvad seda lõikad. Vaevalt, et keegi sihilikult seda teeb, see on üks viis kuidas saab internetis kiiresti ja arusaadavalt end väljendada. See juba ammu teada, et internetis on teine kirjatehnika kui koolis. Sellega tuleb lihtsalt harjuda.

 

Praegu nagu pissid vastu tuult.

Muudetud liikme Inova'i poolt

2gvsqxh.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.