Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Kuidas vahetada kõvaketast?

Soovitatud postitused

VIP

Kuidas vahetada lihtsalt kõvaketast? for noobs :D (mul ei ole selles arvutis sata, millel pildid tegin)

 

hdd1.JPG

Õpetuses kasutan pildilt sõnu (kui näed sõna, siis on see pildi pealt : )):

Kõvaketas - seda sa tahad välja võtta ja siis saad uue panna (võib ka vana sisse jätta)

Toide - see väike juhe tuleb toiteplokist, et kõvaketas energiat saaks :D

Lintkaabel - see lai ja õhuke juhe on ühenduses emaplaadiga :)

 

1. Tõmba arvuti voolu tagant välja, et õnnetusi ei juhtuks :)

2. Nüüd tõmba välja "toite juhe" ja jäta kõrvale hetkeks (kui sul meelest ära läheb milline see oli (:D), siis võid markeriga peale märkida vms

3. Nüüd tõmba lintkaabel välja, ettevaatlikult, et kõvaketta klemme ära ei lõhuks

4. Kruvi kõvaketas välja ja tee sellega mis tahad

5. Kui sa tahad vahetada, peab loogilselt võttes sul teine kõvaketas ka siis olema :D Aseta see samale kohale kus vana oli ja kruvi kinni

6. Ühenda külge lintkaabel ja toide. (kui sul on sata, siis kahjuks mul mitte ja ei hakka ema arvutit lammutama :/ )

7. Nüüd võid panna arvuti voolu alla ja tööle lülitada. Soovitav on teha format kui sul mingi windows juba ketta peal, kuna seal võivad olla drivereid mis ei sobi sinu arvuti riistavaraga ja siis on mäda. Niiet, tee fresh install (noobs: pane uus windows peale).

 

Loodan et keegi sai abi :)

 

======================

 

Õpetus täielikult minu enda tehtud ja kasutatud materjal ka enda oma ;).

Muudetud liikme Caffe'i poolt

pic.php?id=9Skype triple.-

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Paar protipi:

- Mõningatel ketastel on olemas nii molex kui SATA toitepistikud, sellistel ketastel tuleb ühendada vaid üks neist. ;)

- PATA ketastel võib tekkida vajadus seadistada master-slave. Jumperite kasutamise kohta on info tavaliselt kettal kujutatud.

- ATA kaabli keskmine pistik on slave ja otsmine master.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas

Tänan täiendamast :), endal polnud võimalik neid enda arvuti peal näidata :D.


pic.php?id=9Skype triple.-

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ma ei näe enam põhjust IDE ketast omada(eriti kui ostad juurde kõvaketta, siis saan aru kui SATA puudub), see teeb nii kõvat häält ja kaabel ka sittakanti kole, endal ka vajadus vabaneda ühest IDE kettast, juhe rikub kõik ära, samuti ei ole floppy ka ühendatud, sest juhe rikub asja ära:D


nc.png

22641.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Author of the topic Postitas
xD mida sa ajad, juhe on kole

ega sa ei sa näe kaabled niikuinii kui kaan on kinni.

 

Mul on koguaeg kaan lahti xD. Aga arvutis olles vaatan ekraani mitte kasti sisse :).


pic.php?id=9Skype triple.-

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mis juhtub siis kui närvi lähed ?

 

Võib juhtuda nii ,et lööd jalaga juhtmesse ja saad särakat :D

 

Ega seal lahtiseid juhtmeid ei ole. Halvimal juhul satub lihtsalt varvas ventika vahele ja kõik.

 

Mul muidu SATA värgiga ühendus, kuid oskan seda niimitu aastat juba. Kast kah lahtine, just jala kõrval vedeleb.


formerly known as N2pster

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline
This topic is now closed to further replies.
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.