Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

08.08.10 TORM, postitage pilte ja kommentaare

Soovitatud postitused

Admin

POSTITAGE EILSEST ( 08.08.10 ), eestit räsinud äikese tormist pilte ja rääkige oma lugu!!

 

Mina olin sel hetkel kodus, rakveres, kui tuli esimene front ülepea, tavaliselt on esimene front tugeva tuulega, ega see kord siis erand polnud.

Puud hakkasid kohe ragisema, paar asja lendas ka ringi, maja kõrval olev suur 20 meetrine kuusk paindus kus kurat, aga kuradit kerge maha murda pole, see samune puu on nüüd näinud kaht suurt tormi, üks oli siis kui keeristorm sõitis tänavalt läbi, mis tegi suuri kahjustusi, liigutas maju vundamentidelt, tiris katuseid maha, viskas minu hoovis oleva auto läbi värava tänavale, umbes 15 meetrit, aga kuuseke raibe ikka veel seisab.

Teine kord oli siis eile 08.08.10, ma pakun et tuule puhangud oli kohati 100 kilti tunnis, kuid see on kõigest minu arvamus.

Nagu alati on majas kõige turvalisem olla, sest esimene korrus on kivist, teine korrus kivi ja puidu segu, suur ja tugev maja, kohati oli tunne, et tahab katust pealt rebida, aga vaevalt, sest kui keeristorm juba seda pealt ei rebinud, siis ei rebi tavaline tuul ka, välja vaade oli lihtsalt maagiline, tolmu lendas, koos lehtede ja väiksemate okstega, puud paindusid pea et maha.

Kella 10 aeg läksin siis pühapäeva õhtusesse Rakvere linna, linn oli rämpsu täis, katusepaneelid, katkised aknad ja kõike veel.

Rattaga oli päris mõnus pimedatel tänavatel sõita, ja siis veel see effekt et koguaeg äike lööb, nagu mõnes õudukas :D

Kogemus mis jääb elu lõpuni meelde!

Asi algas kusagil 7 õhtul ja kestis kuni varahommikuni.

 

DELFI GALERII

 

VIRUMAA-TEATAJA GALERII

 

DELFI LUGEJA ALBUM

 

Pildid võivad korduda, sest galeriid võidakse kokku panna või miskit.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ei tea, siin väga hullu tormi küll ei olnud. Olin kontserdil, vihma hakkas sadama ja veits äikest tuli ka. Piltide peal on küll ulme asjad :/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ise sõitsin eile sellest tormist l2bi.Kui liikusin Tallinn-Tartu maanteed Tartu poole.

 

Metsa-ääres mitu puud katki l2inud ja niimodi põhim6tteliselt terve maantee.Üks oli isegi vastassuunale kukkunud ja see autode rida suurenes sinna 1km pikkuseks.Tartus maja ümbruses l6hkus 2 puud 2ra.Muidu oli suht änks.


76561198029140166.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

8. augustii õhtul liikus üle Eesti äikeseraju. Radariandmeil jõudis maru Eestisse 18.30 paiku Võru-,Valga-, Viljandimaa piirilõigul ja kulges kiirelt põhja poole, jõudes kella 21 paiku juba põhjarannikule ja sealt Soome lahele. Tegemist võis olla Eestis harva esineva äikesetormiga, mida USA-s kutsutakse ,,derecho’’ (hispaania keeles ,, sirgjooneline’’).

 

Sellisele äikeseliinile on iseloomulik kiire liikumine ning märkimisväärsed kahjustused, mida tekitab äikeste tagalas maapinnale sööstev külmem õhk(inglise keeles downburst,soome keeles syöksyvirtaus). Tromb (keeristorm) võis esineda äikeseliini otstes. Analoogiline äikesetorm liikus üle Lääne-Eesti 4.juulil 2002. aastal.

 

Kõige tugevam tormi-iil mõõdeti Väike-Maarjas 36,5 m/s, mis registreeriti kella 19:00 ja 20:00 vahel.

 

http://www.ilm.ee/?47738

 

Mul oli vist siis õigus, et tuule iilid olid kusagil 100 km/h ^^.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu

Taevas läks eile ikka väga nutuseks :D Pole kunagi näinud sellist vaatepilti, õnneks Nõmmel kurja ei teinud, aga sähvatusi tuli kõige rohkem miskit 6 tükki 2 sekundi jooksul.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Tartus oli ikka jahm, suht sama nagu Geniuse-l, igasugu asju lendas, puud pandusid, et anna minna. Sõbra maja juures 2 puud pooleks...

Siis kui torm läbi oli, siis hakkas välku lööma kuid ei müristanud, mingi iga 5-15 sek tagant lõi välku, ilus vaatepilt oli :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Viljandis olid asjalood nii, et ema hüüdis aiast : "Alari, tule tõsta puuklotside kott ära,jõhker pilv tuleb". Noh, eks ma siis läksin ja tõstsin, kaugelt vaadates ei olnud mitte midagi. Aga läks veerand tundi mööda ja oli nagu öö. Kottpime lihtsalt, passisin lambist akna peal, järsku lõi äike vertikaalselt mingi 2 sekundi kestvuses ja siis pani räige litaka, maja värises. Siis mõtlesin, ou faaack. Julm burgaa tuli, kõik võimalikud asjad lendasid nahhui lihtsalt. Vaatasin lipuvarrast ja kahte suurt kaske maja ees. Selline tunne oli, et kohe kohe kukub ümber. Õnneks katust hoiavad mingid hiiglasuured talad kinni. Aga ma kartsin, et mu WiMaxi ruuter lendab küll katuselt nahhui. :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
Author of the topic Postitas

Tallinnas oli vist keeristorm, pildil on näha igatahes et mingi keeris on.

Isa läks mul laupäeval mere äärde, Eismale, siis eile tahtis tagasi hakata tulema, a ei saanud sest tee oli puid täis.

 

Aga jah, äikese torm oli vägev, äikest lõi koguaeg, pimedas eriti hea, aga mürinat ei olnud.


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Me olime sõpradega poe ees niisama chillimas . Siis vaatasime poe taha ja selline MUST pilv tuli et juba . suht kiiresti tuli .

Meil oli 1h vihm + äike siis jäi kõik üle .


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

rakverest sõitsin just väike-maarja poole tee oli läbimatu suht.. puud puud puud.. eees sõitis auto külmik oli peal suht uus kah selle viskas kärult maha nagu naksti edu neile.. majad jah vappusid linn oli puid täis suht.. see tuli ka nii äkki et jah.. midagi ei jõudnud tehagi .. pärast sai mõnusalt võsul olevaid sõpru metsavahel välja lõigata.. :D meil jah hakkas see ilge torm siis kimas üle mingi 10 aeg tuli 3 suurt pilve tartu kunda ja tallinna poolt.. ja siis see hakkas...

Sitaks meenutas "maailmade sõda" kui sähvatused pilvede vahel jne:D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

pmst tulin ujumast vaatan pilv , nkn pole midagi , kodu jõuan ära , laks 100m kaugemal lõi äike sisse sellise litiga , tuli räme tuul jms , mingi 22.00 ajal lõi iga sekund 2-4 sähvatust ja oli rohelist värvi .


raputa palju tahad , viimane tilk jääb ikka püksi :D:D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Sitaks kiirelt tuli see torm kohale :D

Aga noh teine torm juba see aasta siin , seega väga hull ei olnud.


[sIGPIC][/sIGPIC]

images?q=tbn:ANd9GcQRvgSY6NuXU3nRFiFklJXo-w2wNpgBxvu3Z8SsNK-nrcDxVkUM8MrTHL5H

images?q=tbn:ANd9GcQsJlL3Pym6X2PRhms2lTQzJ8Jlnuepm49yoRYohAHG-20YF9bD7Uo95c-B

chicago-bulls-fan.gif

"Offense sells tickets, defense wins games, rebounding wins championships."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mulle meeldis, kodus väike istumistelk lendas, aga midagi hullu ei olnud.

Kive lendas suhu ja silma :P

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

saaremaal pole midagi olnud suht,äikese ajal oli natuke tugevam tuul, äike kestis siin äkki 10min vms


"I'm not saying I'm gonna change the world , but I guarantee that I will spark the brain that will change the world." Tupac Amaru Shakur 1971-1996

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Olen praegu maal ja maakoht on enamvähem Läti piiri ääres Viljandimaal.

Torm ise tuli mingi kuradi 15 minutiga max peale.Väljas läks haigelt pimedaks ka.

Mingi paar minutit ennem seda, kui torm siia jõudis oli kõik haigelt vaikne, ma mõtlesin millegi pärast, et see

asi võib päris haigelt lõppeda.Väga hullusti ei läinudki.

Mingi peale kaheksat läksin korra välja, astusin paar sammu majast eemale ja vaatasin taevasse kus samal hetkel lõi sellise haige välgu.

Kogu taevas oli valge ja see välk nagu levis edasi, meenutas veits mõrnavat jääd.Mul kiskus jala nõrgaks ja panin kähku tuppa tagasi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Küla teises otsas olev batuut maandus siis naabermaja aias.

Jumal tänatud, et see end üle aia ei rebinud. Halvimal juhul oleks see minu aias olevad puud-põõsad maha niitnud või isegi aknad puruks peksnud..

 

OgAAAEldMTKYSc4sUUL5dv-v8J8qyvweaSR_BqOgRjkb5bPqrutKdVO90P5LkFrTKLAw17XMFulj9lQ-zZ1yH13fuVIAm1T1UFrrh6uCSOvzYegWvjtGfX_APApW.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.