Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
  • 0
Jälgi teemat sisse logides  

Mopeedi juhiload.

Küsimus

Et siis hakkan mopeedi juhilube tegema ja ma tahan õppida teooria eksamiks aga kust mul oleks kõige parem õppida selleks?

Muidu teen arkis A; A1 kategooria demo teste.

A kategooria pidi olema mootorrataste oma aga kas mopeedil on sama pmst?

Võite anda parema koha kust teha vms.

Ma teen seal a kategooriat: http://erna.ark.ee/eksamikyssad/index.html

 

// kes tegemas on käinud siis rääkige kas oli raske ka?


ohlfva.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Soovitatud postitused

  • 0
VIP
Rolleriga pole vaja,ise sõidan küll ilma lubadeta.Pole küsitud ega midagi!

 

 

Väga head mainet teed jah rolleritele kui oled juba sellisel arvamusel, et neid pole vaja ... kui mingi avarii tekitad, siis jälle teema üleval, et kuidas juhilubadeta sõitjaid vähemaks saada vms:?


:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP
Arki kodulehel tegi demo teste?

Kas see vastab tõele et a kategooria on sama mis mopeedil vms?

 

 

Da (Y)


:)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

125cc lubade tegemine on üldse täiesti perse keeratud.

Mul on autojuhiload, ma pean minema autokooli, uuesti TEOORIAT õppima eks.

Siis, On nüüd selline asi nagu Põdrakatse. Ehk 50km/h pead sa suutma mingist takistusest mööda põigata.

Pealeselle, kui sa oled 18, saad teha alles A1 kategooria. 21+ Saad teha A Kategooria, ehk Kuni bike oli vist.

Niiet, FUUUCKEED UPPP.


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

Vabandust aga võta teadmiseks et sa ei pea lube tegema uurid ka ennem kui tuupima hakkad? helistasin ARK-i küsisin tere et ma sain 14 ja tahaksin lube teha rollerile mis on 50cc ja 45 km h on piiraja nad ütlesid et eestis pole rolleri sõiduks tegelikult vaja sõidu eksamit teha kuna sellist asja pole ( kuna sõidu eksamit pole siis pole ka teooriat) algul ei uskunud et mis kepp on siis helistasin menti et kui vahele jään jne küsisin sama et 50cc 45 km/h ja 14 a vana ütles et pole lube vaja lihtsalt pead teadma liiklus sedustikku ja sellist ma küsisin et olete te kindel we et ma 14 ju üttles ma ju tean sedust et eestis on lihtsalt sedustikk euroopa päraselt valesti tõlgendattud /rangemalt! sa ei pea lube tegema liikuva külmiku jaoks! helista ise ka kui sa ei usu


Dr%20Dark%20B0w.png

 

Dr%20Dark%20B0w.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Vabandust aga võta teadmiseks et sa ei pea lube tegema uurid ka ennem kui tuupima hakkad? helistasin ARK-i küsisin tere et ma sain 14 ja tahaksin lube teha rollerile mis on 50cc ja 45 km h on piiraja nad ütlesid et eestis pole rolleri sõiduks tegelikult vaja sõidu eksamit teha kuna sellist asja pole ( kuna sõidu eksamit pole siis pole ka teooriat) algul ei uskunud et mis kepp on siis helistasin menti et kui vahele jään jne küsisin sama et 50cc 45 km/h ja 14 a vana ütles et pole lube vaja lihtsalt pead teadma liiklus sedustikku ja sellist ma küsisin et olete te kindel we et ma 14 ju üttles ma ju tean sedust et eestis on lihtsalt sedustikk euroopa päraselt valesti tõlgendattud /rangemalt! sa ei pea lube tegema liikuva külmiku jaoks! helista ise ka kui sa ei usu

mis kuradi arki sa helistanud oled?

14-15-aastasel mopeedijuhil peab sõitmisel sõiduteel kaasas olema vastav juhiluba.

 

Mopeedi ning sellega võrdsustatud sõiduki juhtimiseks ei nõuta juhiluba isikult, kes on vähemalt 16-aastane, kuid ohutuse mõttes soovitab ARK koolituse läbida kõigil, kes mopeedi juhtida soovivad.

http://www.ark.ee/atp/?id=34405

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

alla 14 a. keelatud sõida mopeediga 14-15 peavad olema load ja 16+ ei vaja lube ja võib sõita

 

pmst kui ma tegin eksamit siis sai nii et kui on rattaload siis teooriat ei pea tegema aga kuna mu rattalubadel puudus pilt pidin teooria tegema, ma tegin suht kõik demod seal lõpuks läbi isegi traktori, bussi ja rekka vms :), sest esimene kord failisin :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Mida te ajate et 14 ja ei pea lube olema.?

 

EESTI POLITSEI KODULEHEKÜLJELT. Sa ennem UURI ka kui siia tarka tuled panema.

Alaealistega seonduv

 

Eesti Vabariigi lastekaitseseadus: https://www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=12850781

 

Kui kaua võivad alaealised õues olla?

Lastekaitse seadustest tulenevalt on keelatud alla 16-aastasel alaealisel viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 23.00-6.00.

Ajavahemikus 01.06-31.08 on alaealisel keelatud viibida ilma täiskasvanud saatjata avalikes kohtades kella 24.00-5.00.

 

Kui vanalt võib sõita jalgrattaga tänaval?

Jalgratast võib sõiduteel juhtida vähemalt 10-aastane isik.

10-15aastasel jalgratturil peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas vastav juhiluba.

 

Kui vanalt võib sõita mopeediga?

Mopeedi võib juhtida vähemalt 14-aastane isik.

14-15aastasel mopeedijuhil peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas vastav juhiluba.

 

Kus saab teha jalgrattalube?

Jalgrattalube saab teha erinevates huvikoolides, aga ka politsei poolt organiseeritud liiklusalaste ürituste raames. Lähemalt võite küsida infot oma politseiprefektuurist.

 

Kui suur on trahv, kui autot juhib lubadeta alaealine?

Juhtimisõiguseta juhtimise eest on ettenähtud karistuseks kuni 6000 kroonine rahatrahv või arest.


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

lol mu ema helistas ka sinna dibiil! liiklus politseis õeldi et ARK teeb ise tegevust jobu mine anna jah argile lihtsalt raha ... edu.ee ma sõidan juba 2 nädalat muideks ja ment on kinni ka võtnud ja ma rääkisin talle seda too nõustus sellega it is a proof babe


Dr%20Dark%20B0w.png

 

Dr%20Dark%20B0w.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
lol mu ema helistas ka sinna dibiil! liiklus politseis õeldi et ARK teeb ise tegevust jobu mine anna jah argile lihtsalt raha ... edu.ee ma sõidan juba 2 nädalat muideks ja ment on kinni ka võtnud ja ma rääkisin talle seda too nõustus sellega it is a proof babe

 

 

Su kirja järgi ütleks et sa lapsuke oled 12 alles.

 

http://www.politsei.ee/?id=839

Kui ma peaks uskuma kas seda teksti siin, või sind, olen ma surmkindel, et ma usun seda.

Teiseks, sõidan mina 125cc-sega ilma lubadeta ringi. Peetakse kinni, KÜSITAKSE LUBE.! Saa aru sellest. Neid ei koti kui vana sa oled. SUL PEAB OLEMA VASTAV LUBA.!

 

Sa sõidad 2 nädalat. Ma sõidan juba POOLTEIST KUUD. LINNAS, MITTE MINGIS KURADI KÜLAVAHETEEL.


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Columbian nägi unes et ta helistas.

 

 

Tundub küll. Ma ei ole nii idiootset juttu veel enne kuulnud,!


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

Mopeed on kahe- või kolmerattaline sõiduk, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm 3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.

 

Tihtipeale arvatakse, et mopeed ja motoroller on üks ja sama, kuid tegelikult see nii päris ei ole. Motorolleriks saab sõidukit nimetada tema välimuse järgi, kuid mitte tema kategooria järgi. Näiteks on mõned motorollerid mopeedid ja mõned mootorrattad. Kuid miks see nii on?

 

Mopeedi all mõistetakse sõidukit, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm 3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h. Sellest tulenevalt ei saa igat teel liiklevat motorollerit pidada mopeediks, kuna motorollerid, mille sisepõlemismootori töömaht ületab 50 cm3 ja valmistajakiirus ületab 45 km/h kuuluvad mootorrataste hulka. Järelikult on võimsamad motorollerid tegelikult mootorrattad ja väiksema võimsusega motorollerid on mopeedid, kusjuures võimsamate (mootorrataste alla kuuluvate motorollerite) juhtimiseks on tarvis juba mootorratta juhtimisõigust.


Dr%20Dark%20B0w.png

 

Dr%20Dark%20B0w.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Mopeed on kahe- või kolmerattaline sõiduk, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm 3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h.

 

Tihtipeale arvatakse, et mopeed ja motoroller on üks ja sama, kuid tegelikult see nii päris ei ole. Motorolleriks saab sõidukit nimetada tema välimuse järgi, kuid mitte tema kategooria järgi. Näiteks on mõned motorollerid mopeedid ja mõned mootorrattad. Kuid miks see nii on?

 

Mopeedi all mõistetakse sõidukit, mille sisepõlemismootori töömaht ei ületa 50 cm 3 ja valmistajakiirus ei ületa 45 km/h. Sellest tulenevalt ei saa igat teel liiklevat motorollerit pidada mopeediks, kuna motorollerid, mille sisepõlemismootori töömaht ületab 50 cm3 ja valmistajakiirus ületab 45 km/h kuuluvad mootorrataste hulka. Järelikult on võimsamad motorollerid tegelikult mootorrattad ja väiksema võimsusega motorollerid on mopeedid, kusjuures võimsamate (mootorrataste alla kuuluvate motorollerite) juhtimiseks on tarvis juba mootorratta juhtimisõigust.

 

 

Laps, SAA ARU NÜÜD. Isegi kui sul on ta 49,8 cc. Valmistaja kiirus ei ületa 45 km/h, Ja sa OLED 14 AASTANE, ON SUL VAJA JUHILUBE.

 

Kui sa oled 16 või VANEM, siis ei ole sul 49,8cc jaoks vaja JUHILUBE.

 

Tsitaat EESTI POLITSEI KODULEHEKÜLJELT.

 

Kui vanalt võib sõita mopeediga?

Mopeedi võib juhtida vähemalt 14-aastane isik.

14-15aastasel mopeedijuhil peab sõiduteel sõitmisel olema kaasas vastav juhiluba.


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.