Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Kas Random eksisteerib?

Soovitatud postitused

Mul on pikemat aega olnud mõte, et kas mitte kogu elu ei ole ette määratud. Mitte, et ma jumalikku ettemääratusse usuks. Selles mõttes, et juhuseid ei eksisteeri, kõige juhtumiseks on üks ja ainult üks võimalus. Isegi arvutite random funktsioon on ainult mõni keeruline algoritm. Tõestuseks, kõikide aatomite liikumised määravad keemilised ja füüsikalised seadused. Kuna meie aju koosneb aatomitest, toimub ka seal kõik loodusseaduste päraselt. Seega on meie mõtted loodusseaduste tulem. Seega ei eksisteeri inimese mõtetes juhuslikkust. Sama võib ükskõik millise aatomi kohta Universumis öelda. Et juba miljardite aastate eest võis öelda, et see aatom sinu klaviatuuril asub sellel momendil just selles kohas. Kas ma eksin? Kui, siis milles?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Kui nüüd aus olla, ei ole ma nii tarka juttu ammu siin kuulnud.

 

Samas. Mul üks asi keerleb mõttes, aga ma ei oska seda hetkel seletada. .


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mina arvan, et asi ei ole nii.

Ma olen ise ka selle peale m6elnud. Kui see oleks t6si, siis peaks olema nii, et sa 2rkad hommikul vara ylesse, teed ukse lahti, l2hed t2navale ja m2rkad koera. See koer on n2iteks just 22repealt auto alla j22nud, jooksnud natuke ringi, tundnud teise koera l6hna ja just sellele t2navale pooranud kus sina oled..jnejne.. Ja veel see, et te peate seal t2nava peal olema t2pselt yhel ajal..

Aga vot kuidas saab see k6ik seotud olla? Muidugi v6ib oelda, et kuskil on k6rgemad j6ud

m2ngus jms noh siis ei ole m6tet sellel teemal midagi arutada, sest arvamused jagunevad kahte leeri: need kes usuvad ja need kes mitte. Aga kuna jutt k2ib hetkel pigem loodusseadustest, siis mis loogika j2rgi on seotud sinu varajane 2rkamine selle koeraga.

2rkasid vara ehk sellep2rast, et eelmine 6htu oli igav ja l2ksid vara magama. Miks oli igav? Sellep2rast, et vool l2ks 2ra. Miks vool 2ra l2ks? Sest mingi puu kukkus elektriliinide peale..no mida iganes, igastahes neid juhuseid on ju l6pmatuseni!

Ja kuna sina ja see koer pole ju varem kuidagi seotud..siis v2ga raske uskuda et see ette m22ratud.

Okey mu jutt on nyyd segane...Aga ehk saad aru mida ma oelda tahan :)


 

 

 

On jälle aeg, selg sirgu lüüa![sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ei nõustu. Paar sõna juurde:

-) Ei ole mõistlik käsitleda inimeste mõtteid käsikäes loodusseadustega.

-) Aatomid liiguvad teadupärast korrapäratult ning põrkuvad pidevalt, luues uusi ning etteaimamatuid suundi.

 

Jabur mõte minuarust, aga tore, et leidub ka mõtlevaid inimesi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Ei nõustu. Paar sõna juurde:

-) Ei ole mõistlik käsitleda inimeste mõtteid käsikäes loodusseadustega.

-) Aatomid liiguvad teadupärast korrapäratult ning põrkuvad pidevalt, luues uusi ning etteaimamatuid suundi.

 

Jabur mõte minuarust, aga tore, et leidub ka mõtlevaid inimesi.

 

Et siis, miks ei tohi ajus toimuvaid reaktsioone loodusseadustega seletada? See on ju fakt. Veresuhkur madal->Aju päästab valla hormoonid, mis ütlevad, et kõtu on tühi->Loogiline arutluskäik ajus (ei tea, kuidas küll täpsemalt, aga obviously mingite aatomite reageerimine üksteisega)->Kõnekeskus ajus ütleb "Emme, keeda mannaputru!"

Aatomite liikumine TUNDUB korrapäratu, mitte, et et see oleks juhuslik.

Kui üks aatom põrkab teisega, teades nende mõlema suunda, saame öelda, kus suunas nad tagasi põrkuvad. Kuna aatomeid on lõputu hulk, siis me ei saa lihtsalt kõigi kohta nende liikumist ette määrata. Mis tõttu siis lihtsustatult öeldakse, et see kõik on juhuslik.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Elu pole kindlalt ette määratud . Proovi näiteks , kui sa kindlalt pead midagi tegema või kuhugi minema , siis ära tee seda. Juba sellega muudad oma käike.

 

 

Just nii ongi ette määratud see.

Mõtled et ma muudan, aga tegelikult on see ette määratud, et sinna lähed.:D


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Et siis, miks ei tohi ajus toimuvaid reaktsioone loodusseadustega seletada? See on ju fakt. Veresuhkur madal->Aju päästab valla hormoonid, mis ütlevad, et kõtu on tühi->Loogiline arutluskäik ajus (ei tea, kuidas küll täpsemalt, aga obviously mingite aatomite reageerimine üksteisega)->Kõnekeskus ajus ütleb "Emme, keeda mannaputru!"

 

Ma pidasin silmas juhuslikke mõtteid, mis ajendavad teatud impulsiivse tegevuse.

Tahe süüa ei kuulu sinna kategooriasse. Väga mööda näide põhjusel, et see mõte on tõesti genereeritud teatud protsesside tulemina, aga sinu teema mõte on ju veidi teistsugune ning mastaapsem.

See, et mõnda asja saab niimoodi tuletada, ei tähenda, et kõike saab. :ninja:

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

kui ma sinu jutust Abjgh ei saanud valesti aru, siis sa arvad et inimene mõtleb tänu keemilistele rektsioonidele? Mina olen kindel et see nii ei ole, sest siis ta mõtleks ju enamasti ühte ja sama asja.

 

// minu arust siiamaani kõige asjalikum teema.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

BooooooOOOooooOOooouuuu...vandenõuteooria: Me oleme ülimalt kõrgemate eluvormide kuskil gravitatsiooniseadmes suurusega 100000x1000000 astmes -100000. Kus nad meid mikroskoopidega uurivad ja katseid teevad, et kuidas areneb inimeste inteligentsus erinevate faktoritega kokku puutudes, jääaeg 'n shit...

Or else, oleme kellegi "Lõputöö" samalaadse põhimõttega.

 

See "astme stuff" läks vist veidi viltu, aga pole piisavalt selgel mõistusel hetkel.


Uus_rasterpilt__4_.bmp

49169619_2350179511881888_6597539902366154752_n.png

Marginaal_2019-05-05_145320.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Usun. Imelikum on see , et mina arvan et see Deja vu on pilk tulevikku. Ma usun et kõik asjad mis juhutvad elus on ette määratud. Ainult inimesed kes näevad tulevikku ette koguaeg ja millal tahavad , nendel on võimalus oma saatust ümber muuta.


Sai valitud Aasta 2008 usaldusväärsemaks inimeseks. Link: http://www.vahvel.net/showthread.php?t=32044

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

No aga kuidas see v6imalik on n2iteks et k6ik on ette juba pmslt tehtud... Sest oletame et sa oled yhes kohas ja n2ed teist inimiest, siis peaks ju selle teise inimese aju teadma mida sinu aju teeb.

Ma arvan et te ei saand sittagi aru, kuna ma ei oska seda h2sti seletada.

 

 

=)


[sIGPIC][/sIGPIC]

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Usun. Imelikum on see , et mina arvan et see Deja vu on pilk tulevikku. Ma usun et kõik asjad mis juhutvad elus on ette määratud. Ainult inimesed kes näevad tulevikku ette koguaeg ja millal tahavad , nendel on võimalus oma saatust ümber muuta.

 

Mul on ka paarkorda olnud niiöelda dejavu. Aga minu arvates on see lihtsalt sellne asi, et oled seda juba enne teinud ja siis tundub väga tuttav. Pealegist tulevikku ei saa ette näha.

 

Minu tuleviku ennustus: Homme olen ma pissed off, kuna sain sita hinde.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Tegelt jh, täpselt, kuidas Bill Gates tuli sellisele innovaatilisele ideele hakata tegelema sellise futuristliku kraamiga. :D Oma garaažis vms, as i've heard.


Uus_rasterpilt__4_.bmp

49169619_2350179511881888_6597539902366154752_n.png

Marginaal_2019-05-05_145320.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mul on ka paarkorda olnud niiöelda dejavu. Aga minu arvates on see lihtsalt sellne asi, et oled seda juba enne teinud ja siis tundub väga tuttav. Pealegist tulevikku ei saa ette näha.

 

Minu tuleviku ennustus: Homme olen ma pissed off, kuna sain sita hinde.

 

Täpselt 100% teha nii nagu ennem mäletasid on Absurdne.


Sai valitud Aasta 2008 usaldusväärsemaks inimeseks. Link: http://www.vahvel.net/showthread.php?t=32044

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.