Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
  • 0
Jälgi teemat sisse logides  

Kalad,välk,inimene???

Küsimus

18 vastust sellele küsimusele

Soovitatud postitused

  • 0
VIP

Ja ma arvan ega inimesega midagi ka siis ei juhtu juu

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Kui välk lääb vette, siis mingi 20 meetri raadiuses kõik kalad peaksid vähemalt surma saama.

Olen sellist varjanti kuulnud.


"Dream as if you'll live forever, live as if you'll die today."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP
See oleneb muidugi tiigi suurusest.

Aga ma arvan, et kui sa l2hedal oled siis p2ris kindlasti saad viga.

Ja kalad ka.

 

Seda kindlasti lihtsalt ma tahaks näha mis juhtub inimesega kes on ligidal kui meeter :nose:

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
omg lapseb mida te füüsika tundides teete?? magate seal we viska fõõn vanni ära vastu mine pane akvaariumi kalad sisse ja saad teada mis juhtub

vann ja järv on kaks eri asja,

kui sa nii tark oled sisi räägi mulle miks kõik kalad järves ära ei sure kui elektriga püüdmist tehakse?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP

Ega ongi.

Sama kui röster basseini visata. Samas rösterit ja välku ei saa võrrelda.

Välk on ikka kõvasti võimsam.

Kui inimene surma saab siis on ka loogiline mõelda, et ka kalad saavad surma.

Vesi juhib elektrit ju.

Aga mine tea.

 

//

Pinge äikesepilvede vahel on 100,000,000 V.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP

Äike ei löögi tavaliselt vette. Ennem lööb seal tiigi kõrval olevasse puusse.


...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP

No mingi kindla raadiusega peab see 100% olema, sest ma arvan, et suvel sureks vist tuhandeid inimesi välgu tagajärjel, kuna see lööb ikka päris tihti vette, kui keegi tähele isegi ei pane.


29p9m4x.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP

Tavaliselt inimesed ei ole äiksega vees.

Ja ilma müristamata äike ikka ei tule ka.

 

http://www.crh.noaa.gov/ddc/swaw/light.php

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP

Tarkpead..

 

Kui inimene on on mingil kindlal sügavusel vee all, siis ei juhtu temaga midagi..

 

Seda ei saa võrrelda teil fööni ega rösteri ega elektri kaal püügiga, kuna antud juhtudel antakse püsiv elektriimpulss, kuid välk on ainult kohene. Ega see vette ei jää ning see kandub ikka mööda maad laiali ju, kuna vesi teeb maad märjaks nagu ja siis see hajub laiali.

 

Noh, see on ka väheke multifilmilik arusaam, et kalad surevad ära. Nad saavad lihtsalt elektrišhoki, mis nad mingiks varieeruvaks ajaks vee peale toob. Hiljem tsipakene nad on jälle korras... :D

 

Aga noh, ma arvan, et kui inimene on ikka väga lähedal sellele löögi kohale, siis ikka kärssab ära. Muidu, pooleldi vee peal oleval inimesel on väga suur oht välguga pihta saada, kui välk peaks "kavatsema" vette lüüa. Asi on selles, et see välk on selline kaval asi ning väheke "laisk", kuna ta otsib kõige lühemat teed mööda kontakti maaga. Kui järv on ilusti vaikne ning inimene on seal mingi 30 cm ulatuses väljas, siis on ju tulemus teada.

 

Kuid jah, olen mitmeid kordi kuulnud ning suvel ka arutlenud selle teema üle, kuid ei mäleta. Point oli see, et kui inimene on täielikult vee all mingil kindlal sügavusel, siis reeglina peaks temaga okei olema.

 

Noh, see järve löömine on rohkem maailmamere mastaap. Kui teil on mingi järveke ja tihe mets kasvab ümber, siis puud püüavad selle välgu ennem ikka kinni. Ja mis on veel, on see, et välk eriti ei taha veekogudesse sisse lüüa. Seal olid ka mingisugused seletused ja argumenteeringud. Ei tea, pole prof.

 

Allikad: Mõistus, viasat nature, isa on kalamees, sõpradega arutlused suvel.

 

Tänan tähelepanu eest!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.