Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Läpakad ja nende kiirendamine

Soovitatud postitused

Tere.

 

Esmalt alustaksin sellest, et minul on HP pavilion dv5 taoline läpakas, välimuselt umbes selline http://www.cnet.com/products/hp-pavilion-dv5-1235dx-15-4-core-2-duo-t6400-vista-home-premium-64-bit-4-gb-ram-320-gb-hdd-series/.

 

Läpakas ise on 3-5 aastat vana. Ja mis siis ikka, aeglaseks on muutunud, youtube video läägavad, startup kestab peaaegu minut jne.

 

Aga mida siis teha? Kuidas muuta oma läpakas kiireks???

 

Arvuti läheb ka üldiselt lühikese ajaga kuumaks ja müriseb. Sellekohta küsisin IT- mehelt ning tema väitis, et see on normaalne. On see? Kuid mürisemise kohta? On selles osas sees kõvaketas, ventilaatorid või midagi muud?

 

Olen kuulnud, et SSD on kiire ning aitab vana sülearvuti muuta 4x kiiremaks kui oli ta enne. Arvan, et tööarvutisse keegi päris 450 gb SSD-d ei osta. Seega peaks olema too HDD. Kas SSD ostmine ning HDD välja vahetamine võiks mu arvutit kiiremaks teha?

 

Kuidas muuta arvutit vaiksemaks?

 

Siin tuleb siis küsimus selle kohta, et mis õigupoolest minu läpakas siis müra tekitab. On need ventilaatorid? On see kõvaketas, või midagi muud? Kui asi võib olla ventilaatorites, siis kas neid on võimalik läptopis vahetada? Mängudest on peal LoL (League of Legends) ainult. Mälu on 4GB ja programmid olen üritanud ära kustutada mida vaja pole. Üldiselt ei ole läpakas vaja nii palju programme. Enamus ajast oleb lauaarvutis. Kuid siiski, sooviksin läpakad muuta kiiremaks, et saaks paremini videoid ja filme vaadata.

 

 

 

 

 

Tänu, kes vastavad!

 


Minecraft serveri Kännukas arendaja.

IP: mc.kannukas.com | Versioon: 1.16.4
Koduleht: kannukas.com

2090690487_KnnukasServerlist64x64.png.73958972d1880714bd47c09ce3b365f9.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

SSD on kindlasti asi mis aitab. Müra poolest võib ventidel või siis vanemal kõvakettal midagi viga olla.

120ne SSD peaks olema piisav, nii OS kui ka muude programmide jaoks.

 

Samuti millal viimati läpakat puhastasid? Tolmu koguneb igasse masinasse ajapikku.


no

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Admin
SSD on kindlasti asi mis aitab. Müra poolest võib ventidel või siis vanemal kõvakettal midagi viga olla.

120ne SSD peaks olema piisav, nii OS kui ka muude programmide jaoks.

 

Samuti millal viimati läpakat puhastasid? Tolmu koguneb igasse masinasse ajapikku.

 

Mul ise sama probleem, mis teema tegijal.

Kus kohast üldse seda SSD'd osta võimalik ja kus võimalik paigaldada?


4946 päeva Vahvel.net liige 14.03.2021 seisuga

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mul ise sama probleem, mis teema tegijal.

Kus kohast üldse seda SSD'd osta võimalik ja kus võimalik paigaldada?

 

http://www.hinnavaatlus.ee/products/Arvutikomponendid/K%C3%B5vakettad+-+SSD/

 

Ise vahetamine ei tohiks väga keeruline olla.


prica_kommuun_s.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kui sul läpakas on liiga kuum siis on sul kindlalt ventikas/radiaator tolmu täis ja peaksid seda puhastana. Tänapäeva CPU ja GPUd hakkavad ise nn. throttlema ehk enda võimsust vähendama kui nad muutuvad liiga kuumaks ja see võib ka sul tekitada aeglust.

 

SSD lisamine sõltub läpakatest, paljud uued läpakad on tehtud väga õhukeseks ning nendele võib olla tõsine piin saada ligi. Samuti enamikel väiksematel - alla 15 tollistel - läpakatel on ainult üks kõvaketta pesa. Seega enne vahetamist peaks kõik andmed vanalt tõstma ajutiselt mujale ja olema valmis windowsi uuesti peale panema.


"What is happening to our young people? They disrespect their elders, they disobey their parents. They ignore the law. They riot in the streets inflamed with wild notions. Their morals are decaying. What is to become of them?"

Plato, 4th Century BC

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Sa ei suutnud anda adekvaatset vastust selle kohta, mis süleraaliga tegemist on. Lehelt vaadates ma eeldan, et tegemist on päris vanakese masinaga, millel isegi C2D peal. No igaljuhul kiiremaks, ei. Mälu lisamine ei aita, sest 4GB on maksimaalne toetav suurus selle ajastu masina kohta. Protsessori vahetamine on väga mõttetu, sest midagi normaalset sa ei leia sealt. Undamine - minu kodus kasutatav Compaq (sama ajastu masin, äriklassi asi ainult) undab samamoodi. Ventilaatori tegin puhtaks, pasta vahetatud äsja, ikka undab. See ongi normaalne, sest esiteks on HP ventikad ise juba äärmiselt p*sad, teiseks on protsessor niivõrd palju vatti saanud et temperatuurid idles juba üle 50'ne ning kolmandaks, sa mängid sellega, koormus tõstabki temperatuuri.

Ei ole mõtet sul SSD ka enam sisse panna, see kiirendab sul booti ja programmide avanemist. See kuidas protsessor kalkuleerib, see on hetkel sul oluline. Kiiremaks ta teeb, aga mitte märgatavalt. Mobiilset C2D protsessorid ei jaksa isegi Chrome enam normaalselt avada.

 

Kokkuvõttes, sebi uus arvuti endale. Juhildu nõuandest. Seal kusjuures ma selgitasin ka veel, millal võid läpaka aknast välja visata.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

ema rääkis sama asja mida kuulis IT- mehelt haha, uurisin arvuti tagaküljelt. HP pavilion dv6 kui ma ei eksi, olen ise ka kuulnud, et hp mingi ventikad jamad akud ei kesta sama on minu akuga. Osteti uus aku ja see ei läinud kohe tööle, startimisel tuleb HP battery problem vms.. aga ma sellele tähelepanu ei pööra. Kuid Carbon, kas oskad soovitada mingit sellist läpakat 240-340 euri väärtuses kooliks, tööks, videoteks ja filmide vaatamiseks ja millel oleks äkki vähemalt 5 tundi aku? Tänud kui otsid mulle mõne.


Minecraft serveri Kännukas arendaja.

IP: mc.kannukas.com | Versioon: 1.16.4
Koduleht: kannukas.com

2090690487_KnnukasServerlist64x64.png.73958972d1880714bd47c09ce3b365f9.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
ema rääkis sama asja mida kuulis IT- mehelt haha, uurisin arvuti tagaküljelt. HP pavilion dv6 kui ma ei eksi, olen ise ka kuulnud, et hp mingi ventikad jamad akud ei kesta sama on minu akuga. Osteti uus aku ja see ei läinud kohe tööle, startimisel tuleb HP battery problem vms.. aga ma sellele tähelepanu ei pööra. Kuid Carbon, kas oskad soovitada mingit sellist läpakat 240-340 euri väärtuses kooliks, tööks, videoteks ja filmide vaatamiseks ja millel oleks äkki vähemalt 5 tundi aku? Tänud kui otsid mulle mõne.

 

HP Pavilion dv6 ei ütle midagi, neid dv6'tesi on 300 erinevat mudelit. dv6 oli jah, s*ta jahutuse ning väga s*ta külmjootega arvuti, probleemsete arvutite lipulaev.

Pane 200€ juurde, saad juba oma kriteeriumile vastava. 240-340 vahel ei leia süleraalidest mitte midagi. Saad mingi Celeron protsessoriga pisikese netbooki, millega ainult Facebooki vaadata. Sest ma sain su kirjeldusest "kooliks, tööks, videoteks" aru, et tahad mängida ja monteerida.

Muudetud liikme MicroByte'i poolt

29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

mängimiseks pole vaja ma usun, pigem koolitööks ja filmide vaatamiseks:tõmbamiseks.


Minecraft serveri Kännukas arendaja.

IP: mc.kannukas.com | Versioon: 1.16.4
Koduleht: kannukas.com

2090690487_KnnukasServerlist64x64.png.73958972d1880714bd47c09ce3b365f9.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
mängimiseks pole vaja ma usun, pigem koolitööks ja filmide vaatamiseks:tõmbamiseks.

 

http://www.1a.ee/arvutitehnika_burootarbed/sulearvutid_ja_tarvikud/sulearvutid/dell_inspiron_3542_i3_black_nordic

 

Praegu hea hinnaga.


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.