Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
  • 0

Keevitaja Kutsekas

Küsimus

Soovitatud postitused

  • 0
No kui inimene ei saa mingisse närusesse kutsekasse sisse peab kyll miskit viga olema, aga no jah, naerma ajas see asi.

Aga keskharidus on overrated, kui sa juba kutsekasse ronid, siis pole kesharidusega muffigi teha, ylikooli sa niikuinii ei lähe, et õpi lihtsalt amet selgeks ja oled ka omadega mäel, enamvähem, muidugi ei soovita mingi õmbeljaks vms hakkata.

 

Kui sa sellist juttu ajad siis sa ilmselgelt ei tea millest sa räägid. Tartu Kutseharidus Keskuses on väga paljud alad kuhu on konkurents väga tugev. Isegi viielised õpilased konkureerivad ja kui tuleb mingi kolmeline siis arvata on, kes saab ja kes mitte.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Nii väga ei vaadata hinnete põhjalgi, mul oli 3 nelja ja ülejäänud kõik kolmed.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

No siis timm värk :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Mul pmslt sama juba, elu poh mis eriala, peaasi et Tartu kutsekasse saaksin ...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Miks see peaasi on?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Mul tegelt savi mis eriala on, peas, et keskhariduse kätte saan.

 

Kui pohh, mis eriala ja vaja lihtsalt keskharidus kätte saada, siis võiks ju lihtsalt gümnaasiumile mõelda? Ei taha nüüd mingit jubedat debatti alustada, kuid olen palju kuulnud/lugenud, et gümnaasiumist saab tugevama põhja alla. Eriti, kui veel ei tea, millega edasi tegeleda. (Järeldatuna Sinu eriala valiku "ükskõiksusest")

 

Lihtsalt pakub huvi, miks nii otsustasid.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Kui pohh, mis eriala ja vaja lihtsalt keskharidus kätte saada, siis võiks ju lihtsalt gümnaasiumile mõelda? Ei taha nüüd mingit jubedat debatti alustada, kuid olen palju kuulnud/lugenud, et gümnaasiumist saab tugevama põhja alla. Eriti, kui veel ei tea, millega edasi tegeleda. (Järeldatuna Sinu eriala valiku "ükskõiksusest")

 

Lihtsalt pakub huvi, miks nii otsustasid.

Järelikult väljavaated tuleviku osas puuduvad ning leiab, et kutsekool on hea lihtne viis keskhariduse omastamiseks. Kahjuks on aga nii, et kui valid endale vale eriala ning seal hakkama ei saa / motivatsioon otsa saab, siis oled ka suhteliselt kiiresti välja langemas. Enda kursusel alustas 20 inimest ning kolme aasta pärast oli lõpetajaid vaid 8.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Järelikult väljavaated tuleviku osas puuduvad ning leiab, et kutsekool on hea lihtne viis keskhariduse omastamiseks. Kahjuks on aga nii, et kui valid endale vale eriala ning seal hakkama ei saa / motivatsioon otsa saab, siis oled ka suhteliselt kiiresti välja langemas. Enda kursusel alustas 20 inimest ning kolme aasta pärast oli lõpetajaid vaid 8.

Huvi pärast küsin, et mis eriala õppisid?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP

Kui kindel eriala teada, siis soovitan kutsekasse minna, see kõrgharidus on ikka enamus valdkondades naljanumber. Kõrgharidus on muutunud äriks, mis sisaldab õppelaene jms. Veidi teemast mõõda vb, aga soovitan pigem mingi kutse selgeks õppida, kui keskkooli minna. Ülikoolis pole sul nagunii selle keskkoolist saadud keskharidusega rohkem peale hakata kui kutseka omaga.

 

Mine kutsekooli siiski kutset õppima, mitte keskharidust omandama, sest no ofence, aga keskharidus ei ole midagi väärt. Õpid 3 aastat kohati tarbetud jama, mida suures osas kindlasti kunagi ei kasuta. Õpi kutse selgeks, käi tööl 5 aastat ja pane raha kõrvale. 5 aastat hiljem on sul olemas säästud ning oled oma erialal suure tõenäosusega kuhugi jõudnud ka. Samal ajal saavad oma magistrikraadi kätte kõrgharitud, kes on võlgades ja ilma töökogemustete, naljanumber on see tänapäeva kõrgharidus, ise veidi kahetsen, et seda teed läksin, aga mis seal eks ma kannatan ära.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Kui kindel eriala teada, siis soovitan kutsekasse minna, see kõrgharidus on ikka enamus valdkondades naljanumber. Kõrgharidus on muutunud äriks, mis sisaldab õppelaene jms. Veidi teemast mõõda vb, aga soovitan pigem mingi kutse selgeks õppida, kui keskkooli minna. Ülikoolis pole sul nagunii selle keskkoolist saadud keskharidusega rohkem peale hakata kui kutseka omaga.

 

Mine kutsekooli siiski kutset õppima, mitte keskharidust omandama, sest no ofence, aga keskharidus ei ole midagi väärt. Õpid 3 aastat kohati tarbetud jama, mida suures osas kindlasti kunagi ei kasuta. Õpi kutse selgeks, käi tööl 5 aastat ja pane raha kõrvale. 5 aastat hiljem on sul olemas säästud ning oled oma erialal suure tõenäosusega kuhugi jõudnud ka. Samal ajal saavad oma magistrikraadi kätte kõrgharitud, kes on võlgades ja ilma töökogemustete, naljanumber on see tänapäeva kõrgharidus, ise veidi kahetsen, et seda teed läksin, aga mis seal eks ma kannatan ära.

 

Pidin ütlema, et kellel mamma papa võimaldab, ega see võlgades pole, aga jah, enamjaolt ongi nii. :)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Pidin ütlema, et kellel mamma papa võimaldab, ega see võlgades pole, aga jah, enamjaolt ongi nii. :)

 

Kõrgharidus ei ole tõesti enam muud kui äri. TTÜ on vb veidi asjalikum, kuid TÜ on puhtalt raamatus tulev tarkus, millega pole sul tulevasel töökohal suurt midagi peale hakata. Soovitaks Tartu Ülikooli ainult neile, kes tahavad teadust teha või midagi kangemat õppida (nt arst). Endal on küll seis täpselt selline, et pärast 3 aastat matemaatilise statistika õppimist ei kujuta ette ka, mida ma nende teadmistega tegema peaks. Tööle lähed, siis 90% õpitust ei kasuta ja hakkad ikka kellegi juhedamisel ametit õppima. Ise võtsin nüüd 1 aasta juurde ja võtan aasta jagu IT aineid. Lisaks õpin ise kõrvalt juurde, kuna ülkoolis otseselt progrema ei õpi vaid pigem lihvid olemasolevaid oskusi, et kood oleks puhtam, kiirem jne.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

Logic -

 

Kui teha natuke taustauuringuid erinevate töökohtade kohta, siis enamus tasuvaid töökohti nõuavad eelkõige kõrgharidust. Oletame, et sa oled lõpetanud kutsekas IT ja sa hakkad tööd otsima, aga mis sa seal leiad on koguaeg see, et nõutakse vähemalt bakat...

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Logic -

 

Kui teha natuke taustauuringuid erinevate töökohtade kohta, siis enamus tasuvaid töökohti nõuavad eelkõige kõrgharidust. Oletame, et sa oled lõpetanud kutsekas IT ja sa hakkad tööd otsima, aga mis sa seal leiad on koguaeg see, et nõutakse vähemalt bakat...

Aga mis sa selle kõrgharidusega teed kui sul reaalset töökogemust vastaval erialal ei ole? Kutsekoolis saad 3 aastat praktikal käia ning selle ajaga leiab ka endale sobiva ettevõtte kuhu peale kooli lõpetamist saab tööle suunduda.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Logic -

 

Kui teha natuke taustauuringuid erinevate töökohtade kohta, siis enamus tasuvaid töökohti nõuavad eelkõige kõrgharidust. Oletame, et sa oled lõpetanud kutsekas IT ja sa hakkad tööd otsima, aga mis sa seal leiad on koguaeg see, et nõutakse vähemalt bakat...

 

Enamus IT firmadel on katsed, kedagi ei huvita, mis haridus sul on. Teed katsed ära ja saad tööle, nii lihtne see ongi. Tööandja eelistab seda, et sul ei oleks kohustusi ehk laene, ta saab sulle vähem maksta, kuna sa saad vähemaga hakkama (ei pea 30% laenu peale kulutama) ja kui näitad, et sa oled tegija, siis saad ka palgatõusu.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Külaline misterx
Enamus IT firmadel on katsed, kedagi ei huvita, mis haridus sul on. Teed katsed ära ja saad tööle, nii lihtne see ongi. Tööandja eelistab seda, et sul ei oleks kohustusi ehk laene, ta saab sulle vähem maksta, kuna sa saad vähemaga hakkama (ei pea 30% laenu peale kulutama) ja kui näitad, et sa oled tegija, siis saad ka palgatõusu.

 

Kui vaatan hetkel ettevõtte, kus mina hetkel praktikal olen, tööpakkumisi, siis seal ei ole üldse mingit haridust nõutud. Sellegi poolest, koos minuga võeti praktikale veel üle kümne inimese ning ma ei tea, et kellegil neist kutseka haridus oleks. Nii palju, kui nad ise rääkinud on, tunduvad kõik olevat ka ITK, TTÜ või TÜ esindajad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Enamus IT firmadel on katsed, kedagi ei huvita, mis haridus sul on. Teed katsed ära ja saad tööle, nii lihtne see ongi. Tööandja eelistab seda, et sul ei oleks kohustusi ehk laene, ta saab sulle vähem maksta, kuna sa saad vähemaga hakkama (ei pea 30% laenu peale kulutama) ja kui näitad, et sa oled tegija, siis saad ka palgatõusu.

Mis ajast tööandjad surgivad eraelu kallal? 2014? Võrdväärsus on meil olemas seega kui mõlemad inimesed töötavad samal ametipostil ja teevad samasugust tööd, siis üks saab sinu jutu järgi vähem palka kellel pole laenu ja see kellel laen on saab rohkem?? :D Ma tahaks huvipärast teada milline tööandja küsib kas sul on laena, see on minu teada seadusega paika pandud, nii ei küsita.

Muudetud liikme Fruit^'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Kui vaatan hetkel ettevõtte, kus mina hetkel praktikal olen, tööpakkumisi, siis seal ei ole üldse mingit haridust nõutud. Sellegi poolest, koos minuga võeti praktikale veel üle kümne inimese ning ma ei tea, et kellegil neist kutseka haridus oleks. Nii palju, kui nad ise rääkinud on, tunduvad kõik olevat ka ITK, TTÜ või TÜ esindajad.

 

Hetkel on täiesti normaalne, et kui on võimalik, siis lähed ülikooli ja enamus teevadki sedasi. Kutsekoolidest on jäetud mulje nagu need oleks lollidele. Endal oli täpselt selline arusaam ja sellepärast valisin ka ülikooli.

 

Ma eeldan, et sa oled tööl IT firmas ja enamus asjalikke tegelasi läheb IT õppima siiski ülikooli, mitte kutsekooli, kuna kutsekooli maine ei ole just kõige parem. Sellest tulenebki vb seis, et sinuga koos on praktikal ainult ülikooli haridusega inimesed.

 

Ma ei kujuta muidugi ette, mis tasemel IT hariduse sa sealt kutsekast saad, vb saab iseseisvalt õppides parema hariduse kui mõnest kutsekoolist, aga ega sa sealt ülikoolistki head haridust ei saa, kui endale huvi ei ole ja ise juurde ei õpi. Nagu sa vb isegi ülevalt lugesid, siis väitis ka teema algataja, et ta tahab lihtsalt keskharidust kätte saada ja tal kutsest poh. Ma usun, et kahjuks läheb enamus sellise suhtumisega kutsekasse ja saadud teadmised õpitud erialal jäävad puudulikeks. Arvatakse, et keskharidus > kutse, kuid tegelikult on seis vastupidi. Sellise suhtumisega ei saagi tööle ja tööandja võtab pigem ülikoolist tulnud, kellel on vaja arveid tasuda ja on soov ka seda tööd teha.


Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Kui vaatan hetkel ettevõtte, kus mina hetkel praktikal olen, tööpakkumisi, siis seal ei ole üldse mingit haridust nõutud. Sellegi poolest, koos minuga võeti praktikale veel üle kümne inimese ning ma ei tea, et kellegil neist kutseka haridus oleks. Nii palju, kui nad ise rääkinud on, tunduvad kõik olevat ka ITK, TTÜ või TÜ esindajad.

Ausalt öeldes kõlab naljakalt, et Ülikooli haridusega inimesed peavad ettevõttes alustama praktikandina.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Mis ajast tööandjad surgivad eraelu kallal? 2014? Võrdväärsus on meil olemas seega kui mõlemad inimesed töötavad samal ametipostil ja teevad samasugust tööd, siis üks saab sinu jutu järgi vähem palka kellel pole laenu ja see kellel laen on saab rohkem?? :D Ma tahaks huvipärast teada milline tööandja küsib kas sul on laena, see on minu teada seadusega paika pandud, nii ei küsita.

 

Muidugi, ja ükski tööandja ei eelista samale töökohale meest naise asemel.

 

Hea tööandja maksab sulle hea meelega head palka, kui sa talle rohkem raha teenid, kuid ta maksab sulle alguses võimalikult vähe, et riski minimaliseerida. Kui sul ei ole laene kaelas, siis saad võtta ka selle madalapalgalise töökoha ja näidata, et sa ei ole mingi suvaline jorss. Kui sul on laenud kaelas, siis ei saa päris igat tööd võtta, kuna ei ela lihtsalt ära. Ning selleks ei pea olema geenius, et aru saada, et suure tõenäosusega on sul laenud kaelas peale ülikooli lõpetamist.

 

Ausalt öeldes kõlab naljakalt, et Ülikooli haridusega inimesed peavad ettevõttes alustama praktikandina.

 

Eks see ole hea näide sellest, kui väärtusetu kõrgharidus tegelikult on :D

Muudetud liikme Logic'i poolt

Lisa steamis ja kirjuta profiili alla, mis asjus:

http://steamcommunity.com/profiles/76561198137155999/

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.