Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

sin,cos,tan abi

Soovitatud postitused

Terv,

 

 

 

 

Homme sisseastumiskatsed ja ei ole veel õppinud sin,cos,tan, aga katsetel vaja. Vist nii palju kui ma netist vaatasin on nad kasulikud nurga leitsmisel külgede abil. Kuid millal ma kasutan sin, millal cos ja millal tan?

 

 

Tänud ;)


"Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis."

Lennart Meri

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

ei me seesuhtes jõudsime definitsioonid ära kirjutada... Tegime mingi yhe näite ka läbi. Aga ma nagu ei raali lahti, et kunas ma nagu peaksin esiteks kasutama sin,cos,tan ja kunas sin-1,cos-1,tan-1

 

a tegelt nahuj neid mul vaja on? Pytagorase teoreemiga saab ka ju?

Muudetud liikme kevin3220'i poolt

"Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis."

Lennart Meri

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Siinust, koosinust ja tangensit saab kasutada nurga abil külgede leidmiseks ja külgede abil nurga leidmiseks(siin tuleb mängu sin-1 ehk arkussiinus ja teistel samamoodi, kuid seda vist 9 klassis ei õpita). Samuti saab seda kasutada ka siis, kui ei ole täisnurkne kolmnurk. Hiljem õpid veel siinuse ja koosinuse teoreemi.

 

Selleks, et teada, millist seost kasutama, pead vaatama, mis on sulle antud ja mida sa tahad leida. Kui sulle on antud kahe kaateti vaheline nurk ja ühe kaateti pikkus näiteks, siis kasutad tangensit, et leida teise kaateti pikkus.


Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Lühidalt, läheb sul sin, cos, tan vaja täisnurkse kolmnurga lahendamisel ning neid saab kasutada AINULT täisnurkses kolmnurgas.

Sin on nurga vastaskaateti ja hüpotenuusi jagatis, cos nurga lähiskaateti ja hüpotenuusi jagatis, tan nurga vastaskaateti ja lähiskaateti jagatis

Ehk siis kui toksid oma kalkulaatorisse sisse 30 ja vajutad klahvi sin, annab see sulle seose selle nurga vastaskaateti ja hüpotenuusi vahel. Täisnurkse kolmnurga lahendamisel on sul alati teada 2 asja, kusjuures üks neist peab olema külg, ehk siis kui sul on teada selle nurga vastaskaatet või hüpotenuus, leiad teise, mida sul ei olnud. Pytagorast saad kasutada ainult külgede leidmisel kui sul on juba kaks külge leitud, kuid sin, cos ja tan annavad sulle võimaluse leida nurkasid läbi külgede ja vastupidi. Olles teada saanud kõik küljed, jagad nt selle nurga vastaskaateti, mida sa teada tahad saada, hüpotenuusiga ning vajutad oma kalkulaatoril nuppu tan-1 ning saadki teada selle nurga.

(Ma ei tea, palju see aitas, ma usun et kusagilt kus on vähem segane seletus võiksid vaadata. Mingi mees teeb youtubes üsna häid videoid selle kohta.)

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Jup, täpselt see.

Meie mata õpetaja alati iga teema alguses laseb youtubest ta õpetusi :D

Ta seletab üsna puust ja punaseks ära.

Ehk siis kui toksid oma kalkulaatorisse sisse 30 ja vajutad klahvi sin, annab see sulle seose selle nurga vastaskaateti ja hüpotenuusi vahel.

Seleta täpsemalt lahti, mis see seos täpsemalt on?

Kas see väide on õige, et nt sin-1 cos-1 või tan-1. kasutan siis kui tahan kahe kaateti kaudu leida nurga?


"Olukord on sitt, kuid see on meie tuleviku väetis."

Lennart Meri

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kui sul on teada, et "cos x = 0", siis kasutad seda cos-1, et kätte saada x väärtus.

Ehk aitab see link: http://www.hot.ee/allarveelmaa/trigo.htm

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mul pole õrna aimugi, kuidas teistes koolides seda õpetati, aga ma tavaliselt kirjutan nt

tan alfa = 4/3, panen 4/3 kalkulaatorisse sisse, vajutan tan-1te ja järgmisele reale

Alfa= misiganes kalkulaator näitab...

Sin cos tan ongi oma sisult seosed nurkade ja külgede vahel, kuid meile ksgs ei ole ära seletatud, miks need just sellised on ja kuidas neid kalkulaatoriteta ajal saadi.

Muudetud liikme Gwadrodewyn'i poolt
viga arvudes

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Jep, tan alpha ei saa võrduda mingi nurgaga. See on lihtsalt kahe külje suhe.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.