Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Bob Smiley

Liikmed
  • Postituste kogus

    1 135
  • Liitus

  • Viimati külastas

  • Tagasiside

    100%
  • VP$

    173 [ Anneta ]

Postitused postitas Bob Smiley


  1. TP-Link WR1043ND on mul kasutuses 2012. aasta suvest Starmani 60/10Mbps ühendusega ja siiani pole probleeme tekkinud. Puhtalt näitajate poolest on tegu asjaliku aparaadiga, jalgu ei jää. RJ-45 on gigabit ja WiFi kas 130Mbps (20MHz kanal) või 300Mbps (40MHz kanal), praktilised väärtused siin: http://www.smallnetbuilder.com/wireless/wireless-reviews/31630-new-to-the-charts-tp-link-tl-wr1043nd-ultimate-wireless-n-gigabit-router?start=1 . Saatevõimsuse valikuid on kolm - low, medium ja high, mis iganes nad täpsemalt on. Default firmware'is on olemas WDS bridging funktsioon, kuid pole seda ise kasutanud, seega ilmselt saab asja WiFi repiiterina tööle ka ruutereid juhtmega ühendamata. WR1043ND-d on saada kaks varianti, Arvutitarga lingil on ära näidatud vanem, versioon 1.x, mudel.


  2. Muidugi on alati alternatiiv võtta FM2 (või millalgi selle aasta jooksul välja lastav FM2+), plaat ja protsessor. APU protsessori puhul saab kaks asja ühes - CPU ja GPU, siis puudub vajadus 50e köhida välja eraldiseisva graafika peale, mis on vaevu-vaevu parem, vaid saab see-eest parema emaplaadi ja protsessori osta (või siis kiiremad mälud, mis annavad APU graafika võimekusele oluliselt juurde). CPU cooler on sobiv üksnes Inteli protsessoritele.

     

    Aga kui on siiski plaan võtta esimeses postis nimetatud masin, siis tea, et protsessoril on juba n-ö "stock" jahuti juba kaasas (indikatsiooniks on "inbox" või "box") ning kas on ikka mõtet osta mingi eraldiseisev helikaart, kui onboard vidin toimib kenasti?


  3. Kordaja on ju mitte-K seerial lukus ning ainukene võimalus kellamiseks on muuta base clocki, mis rebib muud sagedused kaasa. Isiklikult ei vaevuks selle pisikese kiirusevõidu nimel susima hakata.

     

    Anyways, ammu-ammu tegelesin ka kellamisega. Opteron 146 (stock 2.0GHz) + Asus A8R32-MVP Deluxe + 2x Corsair XMS 3200 1GB CL2 sai pandud hetkeks ka 3.0GHz peal toimima, kuid ei saanud stabiilseks (Windows tuli üles, CPU-Z screenshot sai tehtud, kuid SuperPI kärvas maha). Stabiilseks sain ta kuskil 2.6-2.8GHz peal. Hetkel töötab sama masin koos X2 3800+'ga (2.0GHz stock) 2.5GHz peal stabiilselt uue omaniku käes. Vanavanemate E5300 sai ka katsetamiseks +800MHz peal hetkeks toimetama pandud.


  4. Kui emaplaat tunneb mälu ära, kuid kuvab ainult poolt selle mahutavusest, siis võib olla tegu high-density mäluga. Ja viimased on toetatud võrdlemisi väheste emaplaatide poolt.

    Teine võimalus on, et mälu seadistused on väärad. Võibolla on pandud PC-2700 mälu 200MHz peal toimima või on timingud liiga "tihedad", mis võivad põhjustada BSOD-e ja igasugu muid anomaaliaid.

     

    Võid emaplaadi mudeli ja mälude tootekoodid kirja panna, siis saab edasi vaadata.

     

    Harva võib tekkida ka juhus, kus mälud ei saa lihtsalt omavahel läbi; mul on omast kogemusest vähemalt 2 juhust nimetada: kunagi iidsel ajal sai ostetud 256MB mälumoodul, mis olemasolevale mälule juurde pannes ei hakanud kuidagi toimima; teine kord hakkasid 2x512MB pulgad tööle üksnes 100MHz peal (kuigi nad olid mõlemad DDR-400).


  5. Pakun küll võrdlemisi huupi, kuid tegu võib olla vigase või kehva kontakti andva ekraanikaabliga. Pean silmas seda kaablit, mis jookseb arvuti emaplaadilt ekraani tagaküljele; tavaliselt asub kas nähtaval kohal sülearvuti hingede vahel või siis ühe hinge sees.


  6. Saan ma õigesti aru, et toiteplokk andis otsad, vahetasid selle välja, aga arvuti ei hakanud ikka tööle ja seepeale hakkasid pusima esipaneeli juhtmetega?

     

    Esipaneeli ühendused ei mängi tegelikult erilist rolli arvuti funktsioneerimisel: 2x2 kontakti kuuluvad kõvaketta aktiivsuse ja power-on tulukesele, 2x2 restart ja power-on nupule ning mõningatel juhtudel kaks tükki korpuse kõlari tarbeks. Toite- ja kõvaketta aktiivuse tulukese ning case speakeri puhul mängib rolli polaarsus, toite- ja restart nupu puhul mitte.

     

    Kui power on on õigete konktaktide otsas, siis peaks see nupust tööle hakkama.

     

    E: ECS veebisaidil on emaplaadi manuaal koos front panel headeri seletustega täiesti olemas.


  7. Värviliste triipude näol on tegu artifactidega ning probleem on seotud väga tõenäoliselt graafikakaardiga (olgu see siis füüsiline riistvara puudus, liiga kõrged temperatuurid või hoopiski kehvad draiverid). Mõned näited: http://www.playtool.com/pages/artifacts/artifacts.html

    Kuna ta andis infoks "BCCode: 50" on tegu BSOD väärtusega 0x00000050 ehk PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA-ga. http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ff559023(v=vs.85).aspx

    Pead event viewerist või minidumpist otsima juhtumi kohta täpsemat infot ning siis saab asjaga edasi tegeleda.

     

    Systin ja Cputin max väärtus on mingi tarkvara- või sensori bugi, säärasel temperatuuril oleks see pisikene ränikiip juba riknenud ja arvuti pillid kotti pannud.


  8. Olemasolevale arvutile on litsentsi ostmine päris kallis lõbu.

    Variandid on võtta retail versioon (hinnaklass kuskil 200eur), mida tohib tulevikus ka teistes arvutites kasutada või get genuine kit (GGK, hinnaklass kuskil 120eur), mis peaks olema arvutiga seotud. Võrdlemisi odavat (80-90eur) OEM versiooni tohib osta üksnes koos uue arvutiga. Kui Windowsi ostuks minema peaks, siis tuleb ilmtingimata säilitada kogu kaasaantav (plaat, litsentsikleebis, karp, kirjandus, ostuarve jms) nänn.

     

    Daz loaderi tööpõhimõte on lihtne - emuleerib ja lisab preinstalled activationi tarbeks vajalikud komponendid (ACPI SLIC tabel, OEM sertifikaat ja vastav tootevõti). Kui üks neist on puudu või ei klapi teistega, siis aktiveerimine ebaõnnestub.


  9. OT: Alt+Enter oli omalajal DOS rakenduste fullscreeni saamiseks, kaasaegsete rakenduste puhul kommenteerida ei oska.

     

    Mul pole momendil võimalik kaasaegsema Inteli graafika kontrollpaneeli uurida, aga GMA945 puhul on "Aspect ratio" all täiesti olemas "Full screen" valik, mis lahendab probleemi.

     

    Intel HD2000 puhul täheldasin säärast käitumist, kui mängu resolutsioon polnud LCD-paneeli native resolutsioon (nt 1440x1050-le seadistatud mäng 1920x1080 paneelil jättis 480x30 pixlit kasutamata). Kahjuks pole teemat täpsemalt käsitlenud.


  10. Võibolla.

     

    Enamikel sülearvutitel on kaks mälupesa, milles istuvaid mälumooduleid saab vahetada. Erandjuhtudel omavad sülearvutid ka näiteks nelja või ühte kinnijoodetud + ühte vahetatavat mälupesa. Valdav enamik sülearvuteid kasutab SO-DIMM formaadis mälumooduleid.

     

    Oma praktilisele kogemusele toetudes julgen ütelda, et SO-DIMM formaadi, mälustandardi (nt SDRAM, DDR1 SDRAM jne), mälu taktsageduse (nt PC2-5300 ehk 667MHz jne) ja kiibistiku mälulimiidi jälgimisest piisab. Kõik tarvilik info on leitav sülearvuti manuaalist.

     

    Mainin nii muuseas ära, et suurimad DDR1 SO-DIMM moodulid on 1GB, DDR2 SO-DIMM moodulid 4GB ja DDR3 SO-DIMM moodulid 8GB.


  11. Laua- ja sülearvutite videokaardid on erinevad nii mõõtudelt, ühenduspesalt kui ka energiatarbimiselt.

    Enamikel sülearvutitel on integreeritud või emaplaadile joodetud eraldiseisvad videokaardid ning üksikud mudelid on vahetatava videokaardiga ja isegi säärasel juhul on kaardivalik võrdlemisi kesine.

     

    Siit leiab lisalugemist: http://en.wikipedia.org/wiki/Mobile_PCI_Express_Module

     

    PS: Pakutud GT210 on tõsine säästukaart ja jõudluselt on ta sarnane kui mitte halvem Intel Graphic 2000-st (ehk on tegu hoopis Intel HD2000-ga?). Muidu Intel HD2000 iseenesest pole sugugi paha, kui päris uusi mänge ei soovi mängida. Isiklikult jookseb mul HD2000-ga Battlefield 2 1920x1080 resolutsioonil minimaalsete graafikasätingutega ja max nägemisdistantsiga 60-80fps peal.


  12. Kui puudu on igasugune taustvalgustus, aga vastu valgust vaadates on näha ekraanil teksti, pilte jms (meenutavad pigem tumedaid varje), siis on tegu riistvaralise rikkega. Mureallikaks on kas inverter, LCD kaabel või halvemal juhul ekraani lamp. Esimesel kahel juhul on remont võrdlemisi lihtne, viimasel juhul on tegu tülika ettevõtmisega.

     

    Ega ekraan juhtumisi "külmalt" punakat tooni ei olnud?

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.