Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Hei huvilised!

 

Mul on siis selline probleem. Arvuti peal on terrane kõvaketas. Hiljuti sain endale ühe 40GB'se juurde, mis on küll IDE ühendusega, kuid vahetüki leidmine käis ka libedalt ja sain selle paigaldatud + sain tööle. Probleemiks osutus see, et seda kõvaketast tuvastab arvuti ainult Windowsis, BIOSes seda ei tuvasta... Milles võib olla probleem? Kas vahetükis?


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Probleem?

1 primary ketas

2 slave ketas

 

Sul ehk mõlemad slave peal, aga kaks valitsejat ei saa olla ühel läpakal.

 

Probleem?

Teine võimalus vahetükk.

 

 

-Desty.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

BIOSe uuendamisega sihuke nadi lugu, et ME unlock tuleb sooritada, selleks on ühte imepisikest tükki vaja. Aganoh, selle jaoks pikemat päeva vaja.

Jutt käib lauaarvutist muidu ja emaplaadi küljes 4 SATA2 pesa, ei saaks ju siis mõlemad "slave" peal olla. Aga ma uurin seda slave ja primary asja.

Vahetükk Logilink AD0008. Tuleb äkki etem tükk osta?


29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Väljendasin ennast natuke valest :)

 

1 primary ja 1 slave.

 

Kontrolli kindlasti üle, see on üks peamine põhjus, miks ühte ketast bios ei näe.

 

Ma ei tahaks uskuda, et juhtmes on asi.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Mul endal laptopil sama probleem. Nimelt mul välise kõvaketta peale crackitud windowsi install. Eelmisel arvutil lükkasin kõvaketta taha ja sain ops kõvakettalt windowsi peale installida. (kõvakettalt/usb´lt laeb kiiremini kui plaadilt) Kui nüüd uue arvuti ostsin, siis arvuti käivitamisel ei saa üldse valida, et mida ta lugema hakkaks kas sisest kõvaketast, plaati või usb´d. BIOSis ei näitagi , et mul usb´ga kõvaketas taga oleks ... kahtlane ?


youtube4543.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Author of the topic Postitas (muudetud)

Tundub, et probleem oli ikkagi vahetükis.

Miks nii? Seetõttu, et nii kui ma vahetasin jumperi CS (Cable Select) pealt SL (Slave) peale, lakkas see väga kummalisel viisil töötamast.

Vahetükil on küljes 5V toide, IDE ots ja SATA ots. Vahetükk läheb kõvakettasse, sealt edasi SATA juhe ning 5V toide USB pealt. Kui ma kõvakettale toidet otsa ei ühenda, vahetükk töötab (vastav tuluke selle peal põleb) ja kui ma ühendan kõvakettasse toide, see ei tööta (tuluke ei põle). Kui keegi teadjam oskab kommenteerida, oleks hea, muidu ma pean selle kalli tüki minema viskama (raibe maksis 10 euri, raharööv...).

 

E: Sain kõvaketta Slave mode's nüüd ilusti tööle, aga sama jama on ikkagi, Windowsis olemas, BIOSes ei eksisteeri.

Muudetud liikme MicroByte'i poolt
Olud muutusid

29wqo2f.pnglogo.pngveebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.