Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Abi lauaarvuti ostul/kokku panemisel.

Soovitatud postitused

Tervist.

Mul oleks plaanis millalgi soetada endale lauaarvuti. Kuna planeerin asju üsna pikalt ette, siis mötlesin teha siia teema. Lühidalt öeldes ma ei jaga arvutitest midagi ja sooviksin mängimiseks üsna korralikku lauaarvutit. Kuulsin, et kokku pannes pidi olema odavam. Küsiksin, et kas on mingi risk, et mingid jupid ei sobi kokku? Ja kas oleks keegi nii lahke ja soovitaks mingit lauaarvutit 750-1000 euro vahel vöi paneks mulle mingitest juppidest kokku?

 

Ette tänades,

Hendrik


Hendrik.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Praegu ei viitsi neid juppe sobitama hakata.

Põhimõtteliselt ainuke asi mis võib/ei või sobituda on emaplaadi protsessori socket. Ehk siis sa ei saa AMD (AM3+) auku panna INteli mingi i7 protsessori. Intelitel oma jama. Videokaardid sobivad enamasti igale emaplaadile, millel on PCI-E koht. Põhimõtteliselt, lähed kuhugi arvutikeskus.ee. Võtad mingi emaplaadi ja vaatad AM3+ või ilma, seal peaks olema sellele ka eraldi filter, nii et kõik on väga kerge.


5LmT5nZ.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Praegu ei viitsi neid juppe sobitama hakata.

Põhimõtteliselt ainuke asi mis võib/ei või sobituda on emaplaadi protsessori socket. Ehk siis sa ei saa AMD (AM3+) auku panna INteli mingi i7 protsessori. Intelitel oma jama. Videokaardid sobivad enamasti igale emaplaadile, millel on PCI-E koht. Põhimõtteliselt, lähed kuhugi arvutikeskus.ee. Võtad mingi emaplaadi ja vaatad AM3+ või ilma, seal peaks olema sellele ka eraldi filter, nii et kõik on väga kerge.

 

Ega ma väga nendest aukudest midagi aru ei saanud, selle pärast igaks juhuks ootangi, et keegi midagi kokku paneks. Andke andeks, et nii võhik olen. Aga tänan!


Hendrik.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Protsessor: Intel® Core™ i5-3570K 3.4GHz 211.00 €

Emaplaat: ASRock Z77 PRO3, Z77, DDR3-1600 87.70 €

Kõvaketas: SEAGATE HDD SATA 1TB 7200RPM 67.80 €

Graafikakaart: ASUS VGA PCIE16 GTX660 2GB 229.50 €

Mälud: 2XKINGSTON MEMORY DIMM 4GB 1600MHz 19.70X2=39.40 €

Korpus: BitFenix Merc Beta Mid Tower 40.05 €

Toiteplokk: CORSAIR CXV2 PSU 500W 54.00 €

CD/DVD Lugeja: SAMSUNG DVDRW SATA 24X 14.50 €

Protsessori jahutus: Arctic Freezer I30 CPU-Cooler 32.50 €

 

pluss veel ssd bootimiseks.


urbanafv2_by_420gfx-d8frsie.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)
Protsessor: Intel® Core™ i5-3570K 3.4GHz 211.00 €

Emaplaat: ASRock Z77 PRO3, Z77, DDR3-1600 87.70 €

Kõvaketas: SEAGATE HDD SATA 1TB 7200RPM 67.80 €

Graafikakaart: ASUS VGA PCIE16 GTX660 2GB 229.50 €

Mälud: 2XKINGSTON MEMORY DIMM 4GB 1600MHz 19.70X2=39.40 €

Korpus: BitFenix Merc Beta Mid Tower 40.05 €

Toiteplokk: CORSAIR CXV2 PSU 500W 54.00 €

CD/DVD Lugeja: SAMSUNG DVDRW SATA 24X 14.50 €

Protsessori jahutus: Arctic Freezer I30 CPU-Cooler 32.50 €

 

pluss veel ssd bootimiseks.

Suured tänud teile! Sellega seoses tekkis ka küsimus. Andke andeks, et ma nii võhik olen, aga mis asi on SSD ja mis asi on bootimine?

Muudetud liikme henz'i poolt

Hendrik.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Andke andeks, et ma nii võhik olen, aga mis asi on SSD ja mis asi on bootimine?

SSD - välkmälu, kõvaketta asemel on justkui suur-suur mälupulk. Kiirused on palju suuremad, hinnad ka.


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kas seda mõeldakse nagu lisaks kõvakettale vms?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Hmm, tänan. Aga kui kõvaketta asemel, kas siis kõvaketast polegi vaja? Ja missugust soovitate?

Ega ma SSD-d ei soovitagi, sest need väikse mahuga ja suhteliselt kallid. Osta parem terane HDD ja on kõik hästi. Peale selle ei pidanud windows 7 ssd-ga hästi läbi saama, ei tea kui tõene see on.

See vahvli soovitatud ketas on hea küll. Ega ma nii tark pole ja ma ei tea miks ta SSD välja pakkus 'bootimiseks'. :)


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ega ma SSD-d ei soovitagi, sest need väikse mahuga ja suhteliselt kallid. Osta parem terane HDD ja on kõik hästi. Peale selle ei pidanud windows 7 ssd-ga hästi läbi saama, ei tea kui tõene see on.

See vahvli soovitatud ketas on hea küll. Ega ma nii tark pole ja ma ei tea miks ta SSD välja pakkus 'bootimiseks'. :)

Mõtekam tal SSD ja HDD panna ju.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Mõtekam tal SSD ja HDD panna ju.

No kui raha on siis jah. Ei ole ka väga asjatundja :)


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Noh üle 60gb pole vaja saad sinna paar vajalikumat mängu proge peale panna ja ongi vsjo. Hinnad on kuskil 60-100 eurot.

 

Kas seda mõeldakse nagu lisaks kõvakettale vms?

Jah see on lisa, et vajalikud proged või operatsiooni süsteemid kiiremini jookseksid. Võib ka asendada kõvakettaga aga sellel on mõtet ainult siis kui arvutil ei ole väga palju ruumi tarvis.

 

Ega ma SSD-d ei soovitagi, sest need väikse mahuga ja suhteliselt kallid. Osta parem terane HDD ja on kõik hästi. Peale selle ei pidanud windows 7 ssd-ga hästi läbi saama, ei tea kui tõene see on.

See vahvli soovitatud ketas on hea küll. Ega ma nii tark pole ja ma ei tea miks ta SSD välja pakkus 'bootimiseks'. :)

 

Pmtslt, SSD peale paned "akna" ja mõne tähtsa progre aga HDD peale paned ülejäänud asjad (filmid, mängud jne.)

Muudetud liikme Vahvel =)'i poolt

urbanafv2_by_420gfx-d8frsie.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.