Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

[Matemaatika]: Koonus

Soovitatud postitused

Väike mure.. Praegu koolis n.ö proovieksam ning tegin tööst pilti, kahjuks ei suuda enda konspektist enam leida seda osa.. Kardan, et olen vihikust lehti välja laenanud ning tagasi pole saanud.. :( Kui kellelgi oleks võimalik lahendada.. Kasvõi paberile ja siis pärast pilt vms panna.?

 

Ülesanne:

Arvuta liiva kogus koonusekujulises liivahunnikus, mille kõrgus on 8 dm ja moodustaja 10 dm. 1m3 liiva kaalub 1,8 tonni.

 

Oleks tõsiselt tänulik!

 

Edit: leidsin ühe lehe sahtlist.. Peaksin ma alustama sellest, et arvutan välja beta? sest h : m = beta

kui beta oleks teada, saaksin arvutada alfa.. 90 kraadi - beta. ning alfa järgi saaks juba arvutada r'i, sest r : m = alfa. Ning kui need olemas, saaks juba ruumala arvutada, sest ruumala jaoks on vaja teada kõrgust " h " & raadiust " r ". Kinnitaks keegi, et ma olen õigel teel? :D

Muudetud liikme ProStreeter'i poolt

trooja1.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ma ei mäleta eriti ja vastus võib vale olla, aga here i go:

1)Pythagorasega leiad põhja raadiuse, mis peaks olema 6dm

2)Arvutad põhja pindala S=pii x r(ruudus) Ise sain 36pii dm(ruudus) (võid läbi korrutada siis 113)

3)Arvutad ruumala V=kolmandik põhja pindala ja kõrguse korrutisest Ise sain 96piidm(kuubis) [või siis 301]

4)Teisendad kuupdetsimeetrid kuupmeetriteks 1m(kuup)=1000dm(kuup) [Ehk ruumala on 0.3m(kuup)]

lõpp oli valesti. Aga saad hakkama kui 1m(kuubis) on 1.8 tonni liiva ja sul 0.3 m(kuup)

 

Loodan, et on nii ja aitab

Muudetud liikme Oasis'i poolt

Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.