Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Külaline blu

Abipolitseinik

Soovitatud postitused

Külaline blu

7783463_Q1PXxf.jpeg

 

Tervus.

 

On siit keegi abipolitseiniku tööga rinda pistnud? Kui jah, siis oleks endal paar küsimust.

Mõtlesin, et võiksin proovida kuna 12. klass lõpustaadiumis ja kunagi oleks hea CVsse vabatahtliku tööd kirjutada, sest seda hinnatakse päris kõrgelt. Skippisin läbi erinevad vabatahtlike tööd ja antud momendil tundus see üks kõige põnevamaid; teadupärast adrenaliinist ja erinevatest situatsioonidest just puudust ei tule.

Iseenesest on nõuded päris tagasihoidlikud ja ei tundu eriti keerulised...

 

Abipolitseinike füüsiliste katsete normatiivid on:

  • 3000 m jooks – 25.00 minutit;
  • 500 m ujumine – 16.00 minutit;
  • 6000 m sõudmine sõudeergomeetril – 34.00 minutit.

Abipolitseinik peab täitma ühe füüsilise katse normatiivi omal vabal valikul.

 

Lisaks peab siis omama kodakondsust, olema vähemalt keskharidusega ja vähemalt 18. aastane, seejärel esitada avaldus ja läbida lühike koolitus, ega muud väga ei olegi.

 

Huvitavat lugemist veel: http://rahvahaal.delfi.ee/news/uudised/abipolitseinik-meie-kirjud-argipaevad-teie-turvaline-ja-rahulik-uni.d?id=55317822

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Normatiivid on küll labased, need ajad tuleks poole vähemaks võtta. CV tahad rikastada, siis miks mitte minna ajateenistusse?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Normatiivid on küll labased, need ajad tuleks poole vähemaks võtta. CV tahad rikastada, siis miks mitte minna ajateenistusse?

 

Et miks eelistada tulevikuks mingilgi määral kasulikku töökogemust pededega metsas peituse mängimisele?

 

Siim, Inglismaale pole soovi minna? Välismaist töökogemust hinnatakse veelgi kõrgemalt, kui abipolitseiniku oma.. olgem ausad.


Miski pole eales nii halb, et ei saaks halvemaks minna. - Murphy.

- - -

MaSu on läbi, nüüd on TäPe (täitsa piixus), varsti on PuPu (puhta piixus>)

 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu
Author of the topic Postitas (muudetud)

Mm, mis mul sellest aastasest metsas istumisest, tühi ajaraisk.

Ei ole mõelnud, pole plaanis kohe liiga tõsiselt asja võtta, vaid siis kui aega ja viitsimist on, Inglismaale minek jõuaks kulutusi, pikemat äraolemist ja asjasse meeletult aega süstimist. üldiselt ei paku muud vabatahtliku tööd erilist huvi. Aga kui keegi siit foorumist on, oleks huvitav kogemusi kuulda, kahtlen muidugi, 18+ isikuid just väga palju ei ole ja seda 1% nende hulgast leida on veelgi raskem :D

Aga tundub selline huvitav vaheldus argipäevale igatahes.

Muudetud liikme blu'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Et miks eelistada tulevikuks mingilgi määral kasulikku töökogemust pededega metsas peituse mängimisele?

 

Siim, Inglismaale pole soovi minna? Välismaist töökogemust hinnatakse veelgi kõrgemalt, kui abipolitseiniku oma.. olgem ausad.

 

Vahe on selles, et ajateenistus on kohustuslik, abipolitseinikuks minemine mitte. Ma ei välista ühte teisest ja raske öelda, kumb neist on suurem ajaraiskamine. Igasugune töökoht, mille nimi sisaldab sõna abi, on siiski alamamet ja vähem väärtustatud. Täna päeval ei huvita tööandjat, kas sa oled meditsiinilise väljaõppega või oskad karated, kui sa konkureerid näiteks IT alale töötama. Tööandjat huvitab see, kas sa oled piisavalt kompentente ja omad vajalikku väljaõppet antud konkreetse töö jaoks. Abipolitseinikuks pole mõtet minna, kui sa just ei soovi tulevikus politseiametis tööd jätkata. Mis puutub Inglismaale minekut, siis pakiks ehk kõik asjad ja võtaks lennupiletid Londonisse? Viimane kustutab lennujaamas tuled.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ise pole alal tööd teinud, aga kunagi olin tuttav kellegagi, kes seda tööd tegi paar kuud suvel.

Ma pole nii kindel, et see just nii kasulik on sulle, kui sa teed riskantset vabatahtlikku tööd. Tänapäeval ikka loevad tutvused ja mitte läbielamised/kogemused. Tutvused + teadmised on primaarsed asjad, mida hinnatakse.

 

Samuti, kui ma vaatan neid koormusi. siis ma sõidan tavaliselt ergomeetrit tempos 500m/2min >> 6km/24min. Ja ma pole kindlasti parimas vormis noormees, keda sa näinud oleks nii et ega need piirangud pole kunagi kellelegi takistuseks jäänud.

 

Edit: Pühendasin natuke aega, et lugeda veel eelmisi postitusi. Kindlasti kui sa oled mingis poksimistrennis käinud või tunned, et adrekalaks on alati hea, siis see võib vabalt olla paariks kuuks ajaviiteks.

 

Ise arvan ka, et sõjavägi on üks suht mõtetu koht ning pole plaani sinna ka kunagi minna, arvestades seda, et võetakse kuni 27 sinna vastu ning 19 ülikooli, õpid 2 ala ära, võibolla käid ka korraks välismaal ja ongi kõik.

Muudetud liikme ch4teau'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu
Author of the topic Postitas
Ise pole alal tööd teinud, aga kunagi olin tuttav kellegagi, kes seda tööd tegi paar kuud suvel.

Ma pole nii kindel, et see just nii kasulik on sulle, kui sa teed riskantset vabatahtlikku tööd. Tänapäeval ikka loevad tutvused ja mitte läbielamised/kogemused. Tutvused + teadmised on primaarsed asjad, mida hinnatakse.

 

Samuti, kui ma vaatan neid koormusi. siis ma sõidan tavaliselt ergomeetrit tempos 500m/2min >> 6km/24min. Ja ma pole kindlasti parimas vormis noormees, keda sa näinud oleks nii et ega need piirangud pole kunagi kellelegi takistuseks jäänud.

 

Edit: Pühendasin natuke aega, et lugeda veel eelmisi postitusi. Kindlasti kui sa oled mingis poksimistrennis käinud või tunned, et adrekalaks on alati hea, siis see võib vabalt olla paariks kuuks ajaviiteks.

 

Ise arvan ka, et sõjavägi on üks suht mõtetu koht ning pole plaani sinna ka kunagi minna, arvestades seda, et võetakse kuni 27 sinna vastu ning 19 ülikooli, õpid 2 ala ära, võibolla käid ka korraks välismaal ja ongi kõik.

 

Jah, täitsa nõus sinuga mis puudutab viimast lõiku. Füüsilisega probleeme pole, pikemat aega jõusaalis käidud, nädalas 4-5 korda olenevalt kuidas aega on. Adrenaliinilaks ja erinevad situatsioonid ja loomulikult kerge hirmutunne tõmbavadki mind.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Eestis ei ole sõjaväge, vaid kaitsevägi. Päris palju saab ise pärast SBK aega planeerida, sügad kotte, selle asemel, et sprotimas käia, siis muidugi on mõttetu. Kindlasti saab ka ustavaid ja häid sõpru kogu eluks :)

Ajateenistus avab kindlasti mõned uksed. Hea on kui iga mees tunneb natukenegi relvi ja loodust, suudaks ka kaista oma naist ja kodu kui selleks tekib vajadus.

Omast kogemusest võiks öelda, et pole ohtlikumat kohta kui Tartu-Tallinn maantee.

 

Pigem soovitan sul astuda Kaitseliitu, kindlasti huvitavam ja sammuti palju tegevust.


2gvsqxh.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu
Author of the topic Postitas
Eestis ei ole sõjaväge, vaid kaitsevägi. Päris palju saab ise pärast SBK aega planeerida, sügad kotte, selle asemel, et sprotimas käia, siis muidugi on mõttetu. Kindlasti saab ka ustavaid ja häid sõpru kogu eluks :)

Ajateenistus avab kindlasti mõned uksed. Hea on kui iga mees tunneb natukenegi relvi ja loodust, suudaks ka kaista oma naist ja kodu kui selleks tekib vajadus.

Omast kogemusest võiks öelda, et pole ohtlikumat kohta kui Tartu-Tallinn maantee.

 

Pigem soovitan sul astuda Kaitseliitu, kindlasti huvitavam ja sammuti palju tegevust.

 

Ma täitsa mõistan sind, eks inimesed ole erinevad, täiesti arusaadav et ühtedele võib see raskelt meeldida, aga ma olen see teine, kes leiab et tegemist on aja tuulde laskmisega. Eks kõigel ole oma head ja halvad küljed. Selles suhtes, et kaitseliitu peab minema niivõinaa, selle teema võiks jätta, seda ei saa võtta väga kui vabatahtlikku tööd või midagi säärast. Raske on sealt eemale hiilida täisjõus normaalsetel testosterooni täis meestel niivõinaa :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kaitseliit koosnebki vabatahtlikutest :)

Sinna ei pea mitte keegi minema kui ei taha, ajateenistus on see kuhu peab minema.

 

Lihtsamt mind paneb imestama, et sa tahad teha sellist tööd, mis eeldab meeskonnatööd, sa peaksid töötama meestega koos kes on läbinud ajateeistuse. Kuidagi võõraks ei jää neile? Pealegi sa ei saa relvagi, mis kindlasti on sinu üks kaitseinglitest.

 

Soovitan enne jooksmist kõndima õppida :)


2gvsqxh.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Lööks su nokki selle eest, raudselt selline tegelene, keda koolis kuisati ja peksti, nüüd kohe kui võimalus, mendiks minna, irw.

Sa raudselt oled selline vend, kes koolis teisi kiusas ja nüüd pole sul ühtegi sõpra ja mängid internetis kõva meest.

 

Kas vahvlist keegi veel abipolitseinik on? Tahaks teada, kas kooli kõrvalt on ka võimalus nagu abipolitseiniku tööd teha? Tahaks võib-olla proovida sügisest natuke seda. Õpib linna tundma ja näeb actionit ka äkki.. Katsed on ülilebod, neid ei põe vapsee.

Muudetud liikme Edi Murfi'i poolt

Elvakas66@hotmail.com

It is foolish and wrong to mourn the men who died.

Rather we should thank God that such men lived.

Kus viga näed laita, seal mine ja aita!

Dlja hitrõi zhopõi

jest hui s vintom :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Mida peab abipolitseinik tegema, oskab keegi oma sõnadega lahti seletada?

 

Abipolitseinik on vabatahtlik avaliku korra tagaja, kes täidab talle antud politseilisi ülesandeid oma vabast ajast, tihtilugu oma põhitöö kõrvalt. Peamiselt abistab ta politseid avaliku korra ning liiklusjärelevalve tagamisel, jälgib heakorra- ja keskkonnanõuete täitmist, on toeks õiguserikkumiste ennetamisel, tõkestamisel ja avastamisel.

 

Kes aga asja vastu huvi tunnevad siis rohkem informatsiooni leidub sellel leheküljel: http://www.abipolitseinik.ee/index.php

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu
Author of the topic Postitas

Igatahes, minul on asjad nüüd nii kaugele, et avaldused ja jutud sai juulis sisse antud, taustakontroll läbitud ja oktoober/november peaks algama kursus ;) Keegi veel vahepeal ehk liitunud?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Külaline blu
Author of the topic Postitas
Abipolitseinikuks saamine ei ole väga keeruline, ei ole ka väga lihtne. Ise olen Abipolitseinik olnud ligi aasta. Abipolitseinikuks saamisel peab olema enda kindel eesmärk ja tahe.

 

Kindlasti on igal meist oma kindel eesmärk ja tahe kes me sinna lähme. Oli ka minu kursusel neid, kes soovisid lihtsalt tunda rohkem seadusi ja võimalusi (turvaettevõtte juhid), oli ka neid kes on olnud pealtnägijad röövile/kaklemisele vms ja tundsid, et tahaks midagi ära teha ja siis olin ka mina, kes sooviks koolirutiinist eemale saada, veidi adrenaliini endasse süstida, oma võimeid proovile panna ja ühe väga huvitava hobivõrra rikkamaks saada. Tänaseks on koolitus läbi, test tehtud - bürokraatia on muidugi nagu ta on, loodetavasti lähiajal saab teada kuidas edasi. Seda, et ma kursusel 20-aastasena kõige noorem olin ei imestanud ma üldse :D Keskmine vanus võis olla kuskil 33-35 kanti. Küll aga ma võin öelda, et noori oodatakse väga oma ridadesse. Eks ma annan kindlasti teada, kuidas esimesed "tööpäevad" (loodetavasti juba sellel kuul) välja kukuvad :) Aga boonusena võin öelda, et Tallinna abipolitseinikud saavad soovikorral hakata käima Politseis jõusaalis või enesekaitsetundides, ehk päris korralik ja meeldiv kasu on sees ka (lisaks vaimsele ja füüsilisele adrenaliinilaksule).

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Veidi informatsiooni nendele kes endiselt tunnevad huvi abipolitseinikuks astumise vastu -

 

Täisealine põhiharidusega isik saab kaasa lüüa politseilistes tegevustes, vastavalt kehtivale seadusele, ainult ennetustegevuses (loengud, ennetusüritused, rahvarohked üritused jms tegevus)

Kindlasti peab olema taust puhas s.t, et poleks kohtulikult karistatud ja lähikonnas poleks kriminogeenseid isikuid.

 

Pärast avalduse ja ankeedi saatmist saadetakse sinu ankeet ja avaldus sisekontrollile mis tähendab seda, et kui tuleb positiivne vastus sealt, ootab sind juba I astme koolitus.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.