Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Kutsekool, abi?

Soovitatud postitused

Tere, plaanis siis pärast 9ndat minna edasi Rakvere kutsekooli ühe semuga.

IT ala kavatseme õppida.

 

Soov oleks teada, mida seal IT alal täpsemalt õpitakse, ning mis võimalused on

edasi minna õppima?

Mis hinnete miinimum peab olema, et IT alasse pääseda? Kas peavad olema kogemusi ka?

Kas kogemusteks sobivad:

*Nõrk, Keskmine riistvara teadmine

*Hea veebi disainimis oskus (CSS, HTML, Photoshop)

*Nõrk, Keskmine veebi programeerimis oskus (PHP, MYSQL, JQuery, AJAX, Javascript)

*Muud head oskused (Video töötlus ja monteerimine, Audio töötlus ja monteerimine, Visual Basic (muid momendil ei oska ette tuua aga on rohkem))

 

Mis alasi IT's edasi saab minna õppima? Kas veebialast disainimist ja programmeerimist saab edasi minna õppima?

Kas saan sissepääsemisteks kasutada enda juba tehtud projekte nagu Serveripank, Disaine, jms.. töid, näitamaks

et potensiaali on ja ma tõesti tahan õppida?

Endal inglisekeel on väga hea, mis ma olen kindel et aitab kindlasti. Kuulsin, et vajalik ka matemaatika (pole kõige parem).

 

Kokkuvõtteks, et soovin edasi minna õppima programmeerimist, eelistaksin veebinduse alal, ning disainimist.

Sissepääsemiseks tahaks teada, kas saan kasutada enda eelnevaid töid nagu Serveripank ja muid projekte, ning disaine,

kergemaks sissepääsemiseks. (Garanteeritud, et saan sisse?)

Mis oleksid vajalikud hinded, ning mis ainetel, et saaks IT ala õppida?

 

Suhteliselt tõsine teema, sooviks mõistlike vastuseid, proovisin googlest endale vastuseid leida aga seal 2005 aastate topicuid, ajad on muutunud ehk.

Pole ise eriti jõudnud uurida ja võib-olla esitasin ka paar teemast mööda küsimust.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Kui sul hetkel pole hinded head kuidas sa siis peale KHK mõtled kõrgkooli minna? Kui soovid kõrgkooli minna siis soovitan mine gümn...

 

Ise tegin sama vea, et algul läksin KHK ja ilge nu*s oli kõrgkooli saada(aga sain)...

 

Usun, et neid väga sinu varesemad saavutused ei huvita kuna pingerida moodustatakse hinnete alusel...

Muidugi loeb siis kui kellegil on samad hined kui sinul siis vb eelistatakse sinda rohkem aga sellel küll loota ei tasu, et sa varem oled teinud serveripanka vms...

Hinded on need mis määravad kas saad sinna or not.

Muudetud liikme Naksi'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

No vähemalt Tartu KHK'sse said see aasta küll igasugused tüübid sisse, sellessuhtes et mõni ei teadnud üldse mis arvuti on.

Üldiselt on see IT alale sissesaamine lihtne, sest see aasta nt oli riigi tellimus 60 tasuta kohta, eelnevatel aastatel 30 kohta.

Muidugi pingerida moodustatakse hinnete, kuid tavaliselt on ka seal matemaatiline test, kus siis on loogikaülesanded, protsendiülesanded, arvutamisülesanded jne.

Ütleme nii, et esimesel kursusel pole mitte midagi eriti teha seal, passid tühja lihtsalt, kui omad vähegi teadmisi. Seal õpetatakse üldse mis hiir on ja mis sellega peale hakata. Riistvara tunnis oli vaja lõpus muidugi kast kokku monteerida, aga kui tööle ei saanud(ei saanud, katkised jupid anti, mõni lasi oma toiteka õhku) siis saad ikka viie, kui nimetad osad ära vms.

Ainuke koht vast kus kõige rohkem abi sain oli kontoritöö ja disain, siiski vana info kuid abi oli ikka.

Seega mina loobun IT õppimast vähemalt peale põhikooli, tundub liiga mõttetu ajaraisk, pigem harin end ja lähen peale keskat veebispetsialistiks või tarkvara ja andmebaase õppima.

Tegelikult läksin hoopis keskkooli, kuna sain aru, et selle haridusega, mis sealt saab, läheb väga-väga raskeks gümna lõpueksameid tehes.


azddaz

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Kui sul hetkel pole hinded head kuidas sa siis peale KHK mõtled kõrgkooli minna? Kui soovid kõrgkooli minna siis soovitan mine gümn...

 

Ise tegin sama vea, et algul läksin KHK ja ilge nu*s oli kõrgkooli saada(aga sain)...

 

Usun, et neid väga sinu varesemad saavutused ei huvita kuna pingerida moodustatakse hinnete alusel...

Muidugi loeb siis kui kellegil on samad hined kui sinul siis vb eelistatakse sinda rohkem aga sellel küll loota ei tasu, et sa varem oled teinud serveripanka vms...

Hinded on need mis määravad kas saad sinna or not.

 

Mul pole hinded just ka väga halvad, sellised keskmised.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Ise õpin ka IT ala kutsekoolis (II kursus), ning pean mainima, et ei ole seal rasket midagi.

Edasiõppimise võimalusi ikka on, näiteks IT Kolledž, või Mainor.

Kogemusi võiks ikka veidi olla (Teada enamus kompnente, oskama tekstitöötlus programme jms). Sinu kogemusi lugedes saaksid hakkma küll. Eriala tunnid on näiteks koostetehnoloogia, programmeerimise alused, arvutigraafika, kontoritöö tarkvara, arvutivõrgud jms. Ei ole need rasked midagi, kui tunnis veidi tähele panna ja õpetajat kuulata.

 

Mis oleks vajalikud hinded?

Kindlasti võiks osata matemaatikat ning inglise keelt. Sammuti õpid seal juurde sellised asju nagu matemaatiline loogika, mida läheks ka edaspidi vaja.

Julgelt soovitaks minna vaadata ja proovida. Õpib sel erialal ikka kõvasti.


Duck.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mul oli ka plaan minna kutsekasse IT'd peale keskkooli, see keskkond kutsus juba kõvasti.. VKHK, Eestis üks moodsamaid ja moodsaima tehnikaga. Viimasel hetkel kõik rääkisid mind ära, vanad klassikaaslased läksid gümnasse, sain ise ka sisse ja siis otsustasin ikka gümna kasuks. Nüüd mõtlen ,et hea et gümnaasiumisse tulin. Peale põhikooli on minu arvates veits vara kohe IT'd minna õppima.. Ilmselt peale keskat lähen VKHK IT'd õppima..


signatuurvaike.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Saiake rkv kutsekasse saad sisse lebolt,kui lähed suht kohe alguses kui see dokide vastuvõtmine hakkab.IT ja autolukksepp suurimad erialad kuhu rahvas tahab.Vb tehekase ka mingi test ,üldiselt kiida ennast nii nagu jaksad.


Suitsetamine mõnus ajaviitmine. :D

 

28alw6c.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

mul juba teema alguses kirjas kuhu ma tahan minna: Rakvere Ametikool,

aga mind huvitab, kas pärast kutsehariduse omandamist on võimalik õppida kuskil edasi veebiprogrammeerimist ja disainimist?

Muudetud liikme saiake'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.