Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
Jälgi teemat sisse logides  

Aktiivse Päikese pärast prantsatab 6-tonnine satelliit kusagile Maale juba homme!

Soovitatud postitused

UARS sajab alla reedel — ja keegi ei tea veel, kuhu! NASA kontrolli alt väljunud ja Maale kukkuda ähvardav satelliit sülitab teadlaste ennustustele. Teadlaste üllatuseks on atmosfääri ülakihtide uurimise teadus-tehiskaaslane UARS hakanud kiirust koguma ning kihutab eeldatavasti läbi meie koduplaneedi atmosfääri juba reedel.

Vaid kahe nädala eest prognoosisid valitsuse teaduseksperdid, et satelliit ei pruugi maale naasta varem kui alles oktoobri algupäevil. „Kosmoseaparaat läheneb meie algsetest hinnangutest mõnevõrra kiiremini,“ möönis orbitaalrusude uurimisele spetsialiseerunud NASA teadlane Mark Matney. Järeldus on ühemõtteline — seadeldis prantsatab maha pigem varem kui hiljem, vahendab National Geographic.

 

Tehiskaaslasele on kiirust lisanud Päikese ultraviolettkiirguse intensiivsuse hiljutine hüppeline tõus, märkis Matney. Kiirgustaseme tõus tingis Maa atmosfääri üleüldise paisumise, mis võimendas satelliidile avalduvat õhutakistust ja kiirendas selle allakukkumist.

 

Eksperdid on väljendanud arvamust, et suurem osa UARSist põleb Maa atmosfääri ära. Rohkem kui pool tonni rususid võib ometi tulise langemise üle elada ja Maa pinnani jõuda. Kõige tõenäolisemalt saabub ühes tükis Maale umbes 150 kilo raskune osa kosmoseaparaadi raamist. Seni pole aga endiselt teada, kuhu satelliidi jupid kukkuda võivad, tunnistas Matney.

 

Tõenäosus, et UARSi rusud mõnd inimest tabavad, on NASA kinnitusel üks 3200-st.

Teadlased ei ole osanud sputniku „rusu-jalajälge“ piiritleda täpsemalt kui 57 põhjalaius- ja 57 lõunalaiuskraadiga — alaga, millesse mahub suurem osa Maa elanikkonnast. Aastatel 1991–2005 Maa atmosfääri kohta andmeid kogunud UARS konstrueeriti ammu enne aega, mil teadlased kosmoserusude probleemi pärast muret tundma hakkasid.

 

Vaata ka BBC uudisklippi satelliidi kukkumisest.

 

Tehiskaaslase arendamisel ei keskendunud selle loojad mitte küsimusele, kuidas seadeldisest ekspluatatsiooniaja lõppedes ohutult vabaneda, vaid selle täpselt õigesse laotusepunkti paigutamisele, rääkis Wilbert Skinner Michigani ülikoolist, üks UARSi konstrueerijate töörühma juhtinud teadlastest.

 

Vaata ka harrastusastronoomi üles võetud klippi Maa poole kihutavast satelliidist!

„Ma kardan, et me ei pühendanud hetkegi vaagimisele, milliseks kujuneb seadeldise lõplik saatus,“ tunnistas Skinner, lisades, et tol ajal peeti taolisi probleeme „taustmüraks“.

 

Ehkki tehiskaaslane surmasõit kujuneb dramaatiliseks — ning läheduses viibima juhtuvate pealtvaatajate jaoks kindlasti vaatemänguliseks —, ei kujuta see endast tõenäoliselt ohtu planeedi pinnal viibijaile.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Pärnusse võiks kukkuda.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
See võiks kukkuda, kusgile vette.

 

Pigem kuskile maismaale, hiidlained küll vaja pole.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Pigem kuskile maismaale, hiidlained küll vaja pole.

 

Noh oleneb mis kiirusega see allesjäänud tükkike vastu maad sööstab, antud juhul vastu vett ja millise nurga alt. Ei pruugi sellest väga hiidlainet küll tulla :D


Call it what you wanna call it I'm a fucking Alcoholic.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

hiidlaine 150 kilosest jupist, ha

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

seda pidi merre kukkuma.täna rääkis uudisest.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
kuskilt lugesin et ette ei saa ennustada kuhu see lendab, aga ikka norm bussisuurune tükk lendab :D raha saaks kuusakoskis :D

 

mis bussid 150kg kaaluvad?


Ära topi selliseid linke siia.gif

topin küll

Päris topidki ;)

 

Tahad deleten su ära?Vajuta ja ma hammustan!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Kas sa oled debiilik ? ta ütles bussisuurune mitte sama raske kui buss, hr brainer

Väga loll olen kuidas ma kohe ei mõelnud et bussisuurune metalljunn 150kg saab kaaluda sorry minu viga.


Ära topi selliseid linke siia.gif

topin küll

Päris topidki ;)

 

Tahad deleten su ära?Vajuta ja ma hammustan!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
ega's ma kah nii täpselt ei tea, ma kuskilt delfi,ohtulehest lugesin *brainer*

 

Pigem lihtsalt tegid postcounti, next time loe läbi


Ära topi selliseid linke siia.gif

topin küll

Päris topidki ;)

 

Tahad deleten su ära?Vajuta ja ma hammustan!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Eesti piiridesse ta kindlasti ei kuku.

Ja parem kui ta maismaale ei kukuks kuna metall ja alumiiniumil on tekkinud radioaktiivsed osakesed selle ajajooksul kosmoses ja Austraalias kui alla kukkus sateliit siis mindi võidujooksu juppe korjama kuna NASA Oli pannud isegi välja 10 000 dollarise vaevatasu, aga see kord NANSA KEELAB minna juppe korjama kuna võid kahjustada saada. Kukub täna ööösel, hiljemalt homme kella 12 ommikul.


öüöäöä

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ei tea, kas eestis näeb seda, kui kukub alla?


Ainuke MSN: OdavGP@hotmail.com

Müün kulda 0.48€ ea!

Ostan kulda 0.37€ ea!

Müün P2P 5€/13M/75sol ea!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ei näe, arvatakse, et see muutis suunda ning kukub kuskile USA pinnale. Võimalus, et kuhugi asustatud kohta. Muidu tore oleks ise pihta saada, aga no võimalus selleks on 1 20'st triljonist.


Tommy: "You know what I discovered - it's not who you want to spend Friday night with, it's who you want to spend all day Saturday with..."

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ise arvutasid välja w? Selgelt öeldud, et alles paarkümmend minutit enne alla kukkumist saab arvestada välja täpse koha !


Call it what you wanna call it I'm a fucking Alcoholic.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Siit näeb trajektoori ja hetke asukohta http://www.n2yo.com/?s=21701

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Ikka pole alla tulnud?


Ainuke MSN: OdavGP@hotmail.com

Müün kulda 0.48€ ea!

Ostan kulda 0.37€ ea!

Müün P2P 5€/13M/75sol ea!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.