Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
  • 0
Jälgi teemat sisse logides  

Kitarrid

Küsimus

Kumb on odavam, kas akustiline või elekti? Nägin veebipoes, et akustiline oli isegi kallim, sellest ka tingitud küsimus.

Milliseid firmasid eelistada?

Millised poes Tallinnas on kõige parema hinnaga?

Kumb oleks algajale parem, kas akustiline või elektri, või pole erilist vahet, kummaga tehakse esimesed sammud?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Soovitatud postitused

  • 0
SUPERVIP

seda ikka teadsid, et võimendi tuleb ka osta? D:

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Juba vaatasin selle chords.fm üle, seal öeldi, et saadetakse kiri mulle kui valmis. Valiku koha pealt, et ma soovisin arvamusi kuulda, kuid otsus oli mul juba ikkagi suhteliselt kindel, mõtlesin, et kui kellelgi ühtegi põhjapanevat argumenti ei ole, siis ostan elektri oma. Ja selle hinnaklassi koha pealt, et ma vaatsin et e-poodides on akustika tsipa kallim isegi :D

 

Seal kitarr.astar foorumis öeldi, et on raske ümber harjuda akustikalt elektri omale.

 

Kontrolli juba chords.fm-i. Mõnikord kiri ei jõua kohale ja fail on tegelikult valmis. Ei ole raske üle minna, ise olen proovinud sõbra juures. Nu vot, akustiline on kallim, sest see on parem pill. Kui saladus pole siis mis hind on sellel elektrikitarril mida soovid osta? Kui hind jääb alla 650 euro siis pole mõtet seda osta, sest kõla oleks lihtsalt pask. Kõik bändid mängivad elektrikitarre mis maksavad miinimum 3000 eurot, sest neid on kaks tüüpi kas see mis on valmistatud tehases või see kus kasutati käsitööd. Kõla sõltub puidust, millest pill on tehtud ja parim puit on muidugi ainult käsitöömeistritel kuna nemad kasutavad kuni saja aastast puitu, aga tehased valmistavad kitarre noorest puidust, sest noor puit on neile odavam.

Elektrikitarri mängimiseks vajad tohutult suuri kõlareid võimendiga, sest muidu su kõlarid lihtsalt plahvatavad kodus :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

hihii: jah, ma plaanisin osta võimendi, rihma, kitarri enda, siis midagi transpordi jaoks, õpikud.

Janek, plaanis oli osta kitarr 400euro juures. Kuulasin tutvustavate videode alt neid kõlasid, erilist vahet ma küll ei tajunud. Enda tuttaval on elektrikitarr ja selle hind oli 100% alla 650 euro, kõla on igatahes väga kaunis ning kõlarid ei ole tal ka siiani selle 5 aasta jooksul kordagi plahvatanud :D:D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
hihii: jah, ma plaanisin osta võimendi, rihma, kitarri enda, siis midagi transpordi jaoks, õpikud.

Janek, plaanis oli osta kitarr 400euro juures. Kuulasin tutvustavate videode alt neid kõlasid, erilist vahet ma küll ei tajunud. Enda tuttaval on elektrikitarr ja selle hind oli 100% alla 650 euro, kõla on igatahes väga kaunis ning kõlarid ei ole tal ka siiani selle 5 aasta jooksul kordagi plahvatanud :D:D

 

Kui sa vaatad thomann.de leheküljel, siis seal on kõlad võltsitud. Need ei ole õiged kõlad. Ma ise ostsin kunagi sealt viiuli ja mikri, sõbrad palusid kuna sain vahendada ning kõla ja salvestised olid lihtsalt jubedad.

Osta omale akustiline kitarr ja naudi kauneid helisid elu aeg!

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Kas akustilisel saab pikkasid helisid teha (nagu venitada ühte nooti vms) ?

 

Noh ega see noot ei kestagi üks sekund, sõltub sinust kuidas hoiad, millal järgmisele akordile üle lähed.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Akustilised on odavamad kindlasti :)

 

Kusjuures jah, akustilise saab juba kätte mingi 2000 EEK eest meie poodides, kuid nad eriti kvaliteetsed pole. Osta mõni kasutatud odavalt. Mul endal on akustiline kitarr YAMAHA mis on välimuselt sama ilus, aga ostetud minu ema poolt aastal 1996, 8000 krooni eest. Tol ajal oli see väga suur raha, kaks-kolm palka vist.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Janek, sa jääd siis kindlaks, et mul oleks parem akustiline siis osta? Raha taha asi ei tohiks pidama jääda.

 

Jah, osta akustiline. Soovitan sul minna Stanford music poodi Tallinnas, seal saad neid mängida proovida jne, hinnaklass varieerub. Kui midagi sobivat ei leia siis osta omale mõni kasutatud aga hea välimusega, siis osta uued keeled peale. Ma ise soovitan D'addario, need mis on lillas pakendis. Need sobivad algajatele kuna on peenemad ja ma ise kasutan neid siiamaani, sest paraku paksemaid on mul raskem kinni hoida. See mudel peaks olema D'addario EJ26 011-052. http://www.dv247.com/assets/products/34659_l.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Tavaline akustiline või elektroakustiline? Las ma ennustan: tavaline?

 

Selle kohapealt võid juba ise valida, sest vahet pole! Sest nad erinevad aint selle poolest, et ühel puudub sisseehitatud mikker, kuhu saab juhtmeid sisse toppida aga teine on ilma. Kui sa kusagil kontserditel esineda ei plaani, siis osta tavaline. Ning kui leiad midagi sellist mis sulle meeldib ja mis on suht tuntud firma, siis chekka youtubeis sound previewe.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

Mina näiteks alustasin elektrikitarriga, see oleneb suurel määral ka millist muusikat sa rohkem kuulad, elektrika peal on akordid lihtsamad vähekene ja minu arust on ka sound parem (distortion/overdrive ja muud efektid) aga see võib olla ka tänu minu muusikastiili.

Nagu Janek eespool väitis on akust seetõttu tõesti parem, et saad seltskonnas mängida jne.


472a0e17baef46ae83e30d51dbac4844.0.gif

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

Lugesin veidi "Kitarrimäng algajatele" raamtut ning käisin ära kitarripoes Muusik. Ära veel ei ostnud kuid silma jäi üks LTD firma elektrikitarr. Otsisin googlist ka pildid, millel peaks olema see sama kitarr. Poes olid ka need samad kaks värvi.

 

http://www.electricguitarplanet.com/200 ... ic-guitar/

http://www.furtadosonline.com/viewprodu ... tid=132455

http://www.cannla.com/Auctions/Musical- ... uitar.html

 

Hinnaks oli neil 4200 või midagi sellist. Kas tasuks ära osta? Kellelgi on selline? Soovitate?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Lugesin veidi "Kitarrimäng algajatele" raamtut ning käisin ära kitarripoes Muusik. Ära veel ei ostnud kuid silma jäi üks LTD firma elektrikitarr. Otsisin googlist ka pildid, millel peaks olema see sama kitarr. Poes olid ka need samad kaks värvi.

 

http://www.electricguitarplanet.com/200 ... ic-guitar/

http://www.furtadosonline.com/viewprodu ... tid=132455

http://www.cannla.com/Auctions/Musical- ... uitar.html

 

Hinnaks oli neil 4200 või midagi sellist. Kas tasuks ära osta? Kellelgi on selline? Soovitate?

 

Kui need on akustilised siis osta jah, aga ükski link ei tööta.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Aga LTD firma on hea? Poes oli ka allahindlus LTD firma kitarridele.

 

Ei tea, või oot misasja, võib-olla said minust valesti aru? :D Ükski su link ei tööta! Tahaks vaadata.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Author of the topic Postitas

Kellele sa seda laulma hakkad siis?

 

---------- Post added 30-06-11 at 14:20 ----------

 

Võib teema lukku panna. Ostsin ära LTD-EC1000QM. Selle tunni jooksul, mil' se mul olnud on, olen ma väga rahul.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd
Jälgi teemat sisse logides  

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.