Mine sisusse
Otsi siit
 • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

  Patrullpolitseinikud hakkavad ohjeldama korrarikkujaid elektrišokirelvadega

  Soovitatud postitused

  Politsei- ja piirivalveamet kavatseb osta elektrišokirelvi, kui seni on tasereid kasutanud vaid ameti eriüksus, siis tulevikus on kavas varustada nendega kõik patrullid.

   

   

  Politsei- ja piirivalveamet kavatseb osta esialgu umbes sada elektrišokirelva ning elektrišokirelva laskemoona, taserite hanke eeldatav maksumus on 100 000 ning laskemoona hanke eeldatav maksumus 72 000 eurot.

   

  Politsei- ja piirivalveameti pearelvur Georg-Tomek Triškin ütles, et elektrišokirelv on politsei teenistusrelvade nimistus alates 2008. aastast ning taserid on ameti eriüksuses kasutuses olnud mitu aastat.

   

  «Pikalt on arutluse all olnud elektrišokirelvade lisamine ka patrullteenistuse varustusse, kuid varem ei ole selleks olnu eelarvelisi vahendeid,» ütles Triškin.

   

  «Soetatavad elektrišokirelvad plaanime kasutusele võtta eelkõige patrullteenistuses. Tuginedes teiste riikide kogemusele saab elektrišokirelva kasutada ohutumalt nii kinnipeetava kui ümberkaudsete suhtes kriitilistes olukordades, kus tuleb otsustavalt sekkuda, peatada rünne ja kurjategija kinni pidada. Esialgu on kavas soetada neid ligikaudu sada, et iga patrull oleks tulevikus relvastatud elektrišokirelvaga,» sõnas Triškin.

   

  PPA plaanib hanke välja kuulutada käesoleva aasta esimeses pooles ning relvad katusele võtta aasta teises pooles.

   

  Allikas: Postimees

  Jaga seda postitust


  Postituse link
  Share on other sites

  Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

  Kommenteerimiseks peate olema liige

  Loo konto

  Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

  Loo uus konto

  Logi sisse

  On juba konto? Logi sisse siit.

  Logi sisse nüüd

  ×
  ×
  • Loo uus...

  Oluline informatsioon

  Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.