Mine sisusse
Otsi siit
 • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

  Järgmisel kooliaastal tuleb jõuluvaheaeg tavapärasest pikem

  Soovitatud postitused

  SUPERVIP

  2050079t100hf157.jpg

  2015/2016 õppeaastal ei lõpe jõuluvaheaeg jaanuari esimesel nädalal nagu tavaks, vaid kestab sedakorda 10. jaanuarini.

  Haridus- ja teadusministeerium on otsustanud pikendada 2015/2016 õppeaasta talvevaheaega 10. jaanuarini, seisab ministeeriumi üld- ja kutsehariduse asekantsleri Mart Laidmetsa vastuses Euroopa Parlamendi saadiku Yana Toomi kirjale. «See võimaldab ka õigeusklikel perekondadel 7. jaanuaril jõulusid üheskoos tähistada,» seisab kirjas.

  Yana Toom pöördus oktoobris haridus- ja teadusministeeriumi poole palvega, et ministeerium teavitaks senisest aktiivsemalt koole võimalusest paigutada ümber koolivaheaegade algust ja lõppu. Europarlamendi saadiku kiri oli ajendatud asjaolust, et õigeusklike kirikupühade aluseks on Juliuse kalender ning jõulud langevad selle järgi 7. jaanuarile. Sel ajal on aga talvine koolivaheaeg juba läbi.

  Ministeeriumi kommunikatsiooniosakonna juhataja Argo Kerb selgitas Postimehele, et koolivaheajad lähtuvad nn nädalaloogikast, mis tähendab, et koolivaheaega ei oleks mõtet lõpetada koolinädala lõpus. Seetõttu kestab ülejärgmise aasta alguses vaheaeg paar päeva rohkem - vaheaeg algab 23. detsembril 2015. aastal ja kestab pühapäeva, 10. jaanuarini.

  Kuigi koolivaheaegade algus- ja lõpukuupäevad nihkuvad läbi aastate, peab õppuritele olema kooliaastas tagatud 175 koolipäeva.

  Laidmets kirjutas vastuseks Toomile, et põhikooli- ja gümnaasiumiseadus annab koolidele piisavalt võimalusi oma kooli eripära, sealhulgas ka erinevate rahvuste pühadega arvestamist. Ministeeriumi esindaja selgitas, et möödunud aastal kehtima hakanud seadus võimaldab igal koolil oma õppetööd muuta, vastavalt kooli omapära, sealhulgas erinevate rahvuste pühasid arvestades.

   

  Samas toonitas Laidmets, et vaheaegade muutmist ei saa otsustada üksi koolijuht, vaid selleks on vaja laste ja lapsevanemate soov vastava muudatuse sisseviimiseks ning kooli hoolekogu heakskiit.

  ALLIKAS: PM

  Jaga seda postitust


  Postituse link
  Share on other sites
  VIP

  Huvitav, kas selle arvelt lühendatakse suvevaheaega?


  29wqo2f.png veebo_logo.png

  Jaga seda postitust


  Postituse link
  Share on other sites
  VIP
  Huvitav, kas selle arvelt lühendatakse suvevaheaega?

   

  Nope, suvevaheaeg peab olema täpselt 8nädalat

  Jaga seda postitust


  Postituse link
  Share on other sites

  Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

  Kommenteerimiseks peate olema liige

  Loo konto

  Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

  Loo uus konto

  Logi sisse

  On juba konto? Logi sisse siit.

  Logi sisse nüüd

  ×
  ×
  • Loo uus...

  Oluline informatsioon

  Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.