Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

PROBLEEM: Lauaarvuti ca 15-30min peale käivitamist ikka uimane?

Soovitatud postitused

Mõni aeg tagasi oli probleeme monitoriga, mis ise ennast välja lülitas ja peale seda kui monitor paranduses käis ja arvuti paar päeva seisis tekkis mingi eriti imelik värk, nimelt peale käivitamist on arvuti eriti uimane, cpu ka 100% koguaeg, varem sellist probleemi ei olnud, kuid nüüd millegi pärast on. Umbes 30 min ootamist ja siis CPU usuage langeb. millest võib selline viga tingitud olla? (mingeid imelikke programme jms pole arvutile juba ammu peale kakkund, kuna ise lauakas väga harva). Protsessor on mingi AMD oma 2,6Ghz.


keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Millal viimati termopastat vahetasid CPUl ?

Mõni kondekas on punnis toiteplokil/emaplaadil?


KLASSIKA.png

Minecrafti ip: mc.klassika.eu

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Millal viimati termopastat vahetasid CPUl ?

Mõni kondekas on punnis toiteplokil/emaplaadil?

Sellest esimesest asjast pole kuulnudki ja kasti pole ka viimased 2-3 kuud lahti võtnud, nii et peab vist seda alustuseks tegema..


keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Millal viimati termopastat vahetasid CPUl ?

Mõni kondekas on punnis toiteplokil/emaplaadil?

 

CPU usage mitte temp.... Issanda loomaaed on ikka suur.

 

 

Mina olen üsna kindel, et sul on mõni pahalane arvutisse tekkinud, kes koormab sul CPU-d mõnuga. Endal oli sama probleem läpakaga, CPU usage 90% allapoole ei läinudja temp läks paari minutiga kriitilise piirini. Aitas Format C ja aitab ka see sind.


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
CPU usage mitte temp.... Issanda loomaaed on ikka suur.

 

 

Mina olen üsna kindel, et sul on mõni pahalane arvutisse tekkinud, kes koormab sul CPU-d mõnuga. Endal oli sama probleem läpakaga, CPU usage 90% allapoole ei läinudja temp läks paari minutiga kriitilise piirini. Aitas Format C ja aitab ka see sind.

Selge pilt, teen homme ära ja loodame, et saab korda :)


keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Mul oli sarnane juhtum. Algul arvasin, et windows on viga saanud ja ei suuda korralikult tööd teha. Hakkasin vahetama, plaat sisse, format c ja uus peale. Kaks korda sain uue windowsi installimisel errori ette ja arvuti tegi restardi. Kolmanda korraga õnnestus. Kõik töötas ilusti kuskil tund. Peale seda kui olin programme installinud (winrar, office jne), hakkas sama jama pihta. Protessor 100% üle koormatud ja avab kõike VÄGA aeglaselt ja jookseb tihti kinni(bad sectoreid kettal ei olnud). Peale paari restarti enam ei suutnud laadida Windowsi üles. Arvasin juba, et emaplaat :(. Leidsin kodust linuxi plaadi(linux, mis töötab plaadil). Suutsin seal teha kõike teste(mälu, koormus). Nii kui panin ketta testi peale, hakkas mõtlema ja viskas errori, et ketast ei leia. Läksin poodi ja ostsin uue ketta, senini läpakas töötab.

 

Ma küll ei garanteeri, et sul ilmtingimata sama viga, aga võid sellega kindlasti arvestada.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Viga võib olla mitmes asjas. Kes siin räägivad et temperatuuris pole viga siis toon teile endal juhtunud näite: Vend kurtis mul et tal arvuti aeglane. Kontrollisin siis temperatuure ja prosa oli üle 100 kraadi (Päris tõsiselt, vana amd prosa on, töötab siiamaani). Imestan et välja ei visanud ega prosa lihtsalt õhku ei lennanud. Lülitasin arvuti kibekiiresti välja ja ootasin kuni asi maha jahtub ja võtsin jahuti maha ja mis välja tuli oli see et jahuti oli paksult tolmu täis ja vent peal enam ringi käia ei saanudki. Mitu aastat polnud keegi puhastanud arvutit. Mis puutub sellesse et arvuti ennast ise välja ei lülitanud oli probleem selles et biosest oli maha keeratud automaatne väljalülitus kellegi poolt. See on 1 asi mida tasub kontrollida.

Protsessori temperatuuri saab kontrollida programmiga CoreTemp. Tasub veel tõmmata program cpu-z ja teha screenshot seal olevatest näitudest.

 

Teiseks võib olla viga selles et kõvaketas on ennast PIO mode peale pannud. See juhtub vahel kui ketas vähe vigane on. Soovitan lugeda läbi see artikkel http://techlogon.com/2011/03/28/how-to-fix-hard-drive-stuck-in-pio-mode/ ning seejärel soovitan tõmmata hdtune ja kontrollida sellega ketas üle. Kui on need 2 asja tehtud ja asi pole paremaks läinud siis õpetan edasi.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)

Veel pole sellest probleemist lahti saanud, aga kui täna koju lähen võtan asja tõsisemalt käsile ja vaatan uuesti kõik Teie postitused üle ja äkki saab ikka korda :)

 

Viga võib olla mitmes asjas. Kes siin räägivad et temperatuuris pole viga siis toon teile endal juhtunud näite: Vend kurtis mul et tal arvuti aeglane. Kontrollisin siis temperatuure ja prosa oli üle 100 kraadi (Päris tõsiselt, vana amd prosa on, töötab siiamaani). Imestan et välja ei visanud ega prosa lihtsalt õhku ei lennanud. Lülitasin arvuti kibekiiresti välja ja ootasin kuni asi maha jahtub ja võtsin jahuti maha ja mis välja tuli oli see et jahuti oli paksult tolmu täis ja vent peal enam ringi käia ei saanudki. Mitu aastat polnud keegi puhastanud arvutit. Mis puutub sellesse et arvuti ennast ise välja ei lülitanud oli probleem selles et biosest oli maha keeratud automaatne väljalülitus kellegi poolt. See on 1 asi mida tasub kontrollida.

Protsessori temperatuuri saab kontrollida programmiga CoreTemp. Tasub veel tõmmata program cpu-z ja teha screenshot seal olevatest näitudest.

 

Teiseks võib olla viga selles et kõvaketas on ennast PIO mode peale pannud. See juhtub vahel kui ketas vähe vigane on. Soovitan lugeda läbi see artikkel http://techlogon.com/2011/03/28/how-to-fix-hard-drive-stuck-in-pio-mode/ ning seejärel soovitan tõmmata hdtune ja kontrollida sellega ketas üle. Kui on need 2 asja tehtud ja asi pole paremaks läinud siis õpetan edasi.

 

Nii tegin paar pilti siis

core_temp.jpg

ja sellest ka

cpuz.jpg

 

Tekkis kohe küsimus, et miks seal Core Speed nii madal on?

Muudetud liikme Kummijummi'i poolt

keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Core speed on tõesti madal. Aga temperatuur on normis, suhteliselt hea isegi. Arvuti muidu tõstab seda core speedi vastavalt vajadusele, proovi avada midagi ressursinõudliku ja vaata sama programmiga kas hüppab normaalsele 2600mhz peale või mitte. Kui mitte siis oleme leidnud ühe probleemi üles. Tee ka seal cpu-z memory tabi alt pilt.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas
Core speed on tõesti madal. Aga temperatuur on normis, suhteliselt hea isegi. Arvuti muidu tõstab seda core speedi vastavalt vajadusele, proovi avada midagi ressursinõudliku ja vaata sama programmiga kas hüppab normaalsele 2600mhz peale või mitte. Kui mitte siis oleme leidnud ühe probleemi üles. Tee ka seal cpu-z memory tabi alt pilt.

Nii, tegin sama asja oma läpakaga, ka läpakal näitas väga madalat speedi, panin siis fb-s pokkeri käima ja läpakal hakkab mul alati seda mängides prose või vent vms see on kiiremini käima, ja tõepoolest numbrid jooksid seal põhja, nii palju kui mu läpparil ka olema peab. Tegin sama asja siis ka lauaarvutil, panin fb-s pokkeri käima, aga ei midagi numbrid ikka samad, panin pokkeri alla ja cs-i käima ja ei muutunud core speedis ikka midagi. Protsessor läbi siis vist jah?

Tegin siis sellest Memory'st ka pilti:

cpuz2.jpg


keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Ei usu et prose läbi lihtsalt proovi biosest valida load default settings või midagi taolist. Biosesse saad kui paned arvuti käima ja siis vajutad delete või mida iganes ta sul käseb vajutada. Anna teada kuidas läheb.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)
Ei usu et prose läbi lihtsalt proovi biosest valida load default settings või midagi taolist. Biosesse saad kui paned arvuti käima ja siis vajutad delete või mida iganes ta sul käseb vajutada. Anna teada kuidas läheb.

Tegin ära selle, aga midagi ei muutunud cpu usuage 100% ja core speed ikka 997MHz. Ainus asi, et kui arvuti käima läks, hakkas mingeid draivereid uuesti installima

 

E: puhastasin arvuti ccleaneriga ka ära ja siis updatesin arvuti reitingut ja siis selleks ajaks kuni hinnangut tegi oli core speed 2598MHz vms. Aga ikkagi on ta väga aeglane, just alguses mingi pool tundi peale käivitamist :S ja peale seda kui cpu usuage on langenud alla 10%, hakkan netti minema jälle cpu 100 mingi 30-40sekki siis langeb jälle, avan uue lehe jälle 100 jne

Muudetud liikme Kummijummi'i poolt

keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas

Jep vaatasin, ja tegin kõik nii nagu seal oli, kuid mul polnud seal seda Primary IDE Channelit, oli ainult tavaline IDE Channel ja seal oli Current Mode "Ultra DMA Mode 6". Siis vist kõvaketas ei ole ikka PIO Modes?


keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jah tundub et kõik sellega korras. Kuna windowsi vahetasid viimati?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
core speed ongi idles niipalju kui mingi mängu või millegi käivitad siis peaks maxi peale minema.

ja prolly sul on arvuti sp nii aeglane et sul on 1core.

 

1 core võib ju olla, aga brauseri avamisega saab 1 core vägagi edukalt hakkama..

Minu soovitus on see, et format c ja usun et aitab, kergem kui probleemi nagu nõela heinakuhjast otsida.


40546.png

NEE48x

46.22.208.201:27017

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Author of the topic Postitas (muudetud)
Jah tundub et kõik sellega korras. Kuna windowsi vahetasid viimati?

mm, see arvuti muidu mingi 5-6 aastat vana ja windowsi vahetasin umbes 1.5-2a tagasi. Või siis lihtsalt kast on juba niipalju vana, et pole rohkem tahta mõtetki :) lihtsalt imelik see et läks aeglaseks pmst päevapealt

 

core speed ongi idles niipalju kui mingi mängu või millegi käivitad siis peaks maxi peale minema.

ja prolly sul on arvuti sp nii aeglane et sul on 1core.

mis sa seletad, ennem oli klõps klõps ja kõik aknad avanesid kohe, ja olen kindel et see 1core prose originaalis mõnest sinu 2corest kiirem!

 

1 core võib ju olla, aga brauseri avamisega saab 1 core vägagi edukalt hakkama..

Minu soovitus on see, et format c ja usun et aitab, kergem kui probleemi nagu nõela heinakuhjast otsida.

Muud vist üle ei jää jah

Muudetud liikme Kummijummi'i poolt

keivin.png

kummibox.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
mm, see arvuti muidu mingi 5-6 aastat vana ja windowsi vahetasin umbes 1.5-2a tagasi. Või siis lihtsalt kast on juba niipalju vana, et pole rohkem tahta mõtetki :) lihtsalt imelik see et läks aeglaseks pmst päevapealt

 

 

mis sa seletad, ennem oli klõps klõps ja kõik aknad avanesid kohe, ja olen kindel et see 1core prose originaalis mõnest sinu 2corest kiirem!

 

 

Muud vist üle ei jää jah

 

mul on 2 corene arvuti? ja oi kui vahva et sa endast nii hästi arvad.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Põhjuseid miks arvuti võib uimaseks minna on väga palju siin on paar võimalust mis võid kontrollida ja teha.

 

1. tee ccleaneriga arvuti puhtaks ning register korda

2. lase arvutikast seest puhtaks, video ja prose jahutus ka puhtaks

3. vaata arvuti temperatuurid üle, kui need liiga kõrged siis tuleks vahetada termopasta

4. tee HDTune-ga pikk ketta test ning MemTest-ga ram test

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.