Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...

Soovitatud postitused

SUPERVIP

Olen kuulnud, et sealt võib tulla staatilist elektrit, mis pidi midagi ära rikkuma. (Võin eksida) Kui teed surveõhuga, siis kindlasti pane kõik ventilaatorid mingi asjaga kinni, et need lihtsalt selle õhuga ringi ei keerleks.


 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Jumperid võib ära tõmmata, kui su mobol neid on

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP
Olen kuulnud, et sealt võib tulla staatilist elektrit, mis pidi midagi ära rikkuma. (Võin eksida) Kui teed surveõhuga, siis kindlasti pane kõik ventilaatorid mingi asjaga kinni, et need lihtsalt selle õhuga ringi ei keerleks.

 

Miks need ventikad siis niisama keerleda ei või? Olen samuti kuulnud, et tolmuimejaga ei tohi puhastada, aga seda surveõhupuhurit või kuidas iganes seda nimetatakse, seda igalühel ei ole käepäraselt võtta nii, et ei jää muud üle, kui tolmuimejaga asi ära teha. Mul vähemalt poleks seda kuskilt võtta.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Miks need ventikad siis niisama keerleda ei või? Olen samuti kuulnud, et tolmuimejaga ei tohi puhastada, aga seda surveõhupuhurit või kuidas iganes seda nimetatakse, seda igalühel ei ole käepäraselt võtta nii, et ei jää muud üle, kui tolmuimejaga asi ära teha. Mul vähemalt poleks seda kuskilt võtta.

Suruõhku saab tegelt igast ehituspoest täitsa vabalt osta ja see ei ole teab mis kirves.

Näeb välja selline cln30802.jpg


Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Olen teind koguaeg tolmuimejaga ja siiamaani veel töötab.

 

Sama, probleeme pole tekkinud.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

tuttav it spets on iga kord öelnud et tolmuimejaga ei teeks, mingi staatiline elekter tekib ja kui see emaplaadiga kokku puutub siis perse majas pmst. aga olen siiski siiamaani kasutanud, ja asjad veel töökorras. ptüi-ptüi-ptüi.


born 2 lift

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP

Noo see on nagu silmad kinni suvalises kohas üle tee jooksmine - võimalik et jääd ellu aga võimalik et jääd alla :D


Mama,just killed a man, put a gun against his head, pulled my trigger, now he's dead,

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

surveõhuga parem ja seda soovitatakse ka rohkem.

mine tankla võta arvuti kaasa :D:D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
tuttav it spets on iga kord öelnud et tolmuimejaga ei teeks, mingi staatiline elekter tekib ja kui see emaplaadiga kokku puutub siis perse majas pmst. aga olen siiski siiamaani kasutanud, ja asjad veel töökorras. ptüi-ptüi-ptüi.

 

Olen ka kuulnud sellest, aga ei ole kedagi reaalselt kohanud, kellel arvuti lendas õhtu staatilise pärast.

Kui arvuti vooluvõrgust välja võtta ning staatiline maandada, siis ei tohiks midagi juhtuda.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
Ma ootan mingi 5 min peale ka veel, kui välja tõmmatud ning siis hakkan vaikselt lahti seda kiskuma enamasti.

 

Maandamiseks piisab ka sellest kui käe vastu paned ise jalgadega maad puudutades.

Ma olen vooluvõrgus ka arvutit näppinud (otseloomulikult ei ole ma näppe toiteblokki susanud), pole ikka midagi juhtunud.


Love me like you do, lo-lo-love me like you do

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
Olen ka kuulnud sellest, aga ei ole kedagi reaalselt kohanud, kellel arvuti lendas õhtu staatilise pärast.

Kui arvuti vooluvõrgust välja võtta ning staatiline maandada, siis ei tohiks midagi juhtuda.

 

Ei, kui tolmuimejaga tolmu eemaldades pöörleb ventilaator kümneid kordi kiiremini kui prose vent ise, sellega kaasneb ka suurem tõenäosus staatilise laengu tekkimiseks. Põhimõtteliselt teeb asja veel mitu korda hullemaks see, et kui tolmuimeja pole arvuti korpuse ega ka sisuga ühenduses võib nende vaheline pinge vabalt tekkida ning kui viid imitoru (or w.e) parajale kaugusele, suudab siiski staatiline pinge läbi käia ning lõpptulemus pole meeldiv, see on küll väga väike võimalus kuid on täiesti olemas ning ei tasu riskida, eriti kui sul on vähe uuemat sorti raudvara, sama asi võib sul ka juhtuda palja käega katsudes prose, ram, hdd või mõnda muud raudvara, alati tasub ka enne kallale minnes pusa käised üles tõmmata ning paar minutit arvuti korpusest kinni hoida või veel parem isegi ESD kasutada. Kui veel tööl käisin ühes IT firmas siis toodi ka arvuti diagnostikasse millega ta oli sammuti üritanud koduste vahenditega (tolmuimejaga) arvuti sisu puhastada ning oli ka näinud prose vendi ja imitoru vahel umbes 10cm pikkust sädet, arvuti läks maha kandmisele enda lolli vea tõttu ning pidi soetama uue, seega mõelge enne kas tahate ka sellist lolli viga teha.

Muudetud liikme Sander'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
SUPERVIP

Hah, ma iga kord täiega venti keerlema lasknud. :D Midagi pole juhtunud siiamaani.


sadwa.jpg

 

"Success is the best revenge"

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
VIP
ESD - EloctroStaticalDischarger ? vms ? :D

 

Electrostatic discharge - ei maksa sittagi, kuid päästab emme surmast.

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.