Mine sisusse
Otsi siit
  • Rohkem valikuid...
Otsi tulemusi mis sisaldab...
Otsi tulemusi...
  • 0

Küsimused FIE registreerimise kohta

Küsimus

SUPERVIP

Tervist, on plaanis siis ennast kanda äriregistrisse FIE-na, kuid tahaks teada, mis maksud sellega kaasnevad ? Riigilõiv on kindel, mis on ~13€

Täna lugesin kuskilt, et on olemas mingi sotsiaalmaks 273€ mida peab maksma 4 korda aastas, kas seda peavad ükstapuha mis tuluga FIE-d maksma ? Enda tulu jääb napilt 100€ piiridesse ma usun(hetkel, kuid kavas see kõvalt käima lüüa), seega sotsiaalmaks on kuidagi ilgelt suur ? On kogemusi kellegil sellega ?

Muudetud liikme Karl Erik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

21 vastust sellele küsimusele

Soovitatud postitused

  • 0

Vist jah siis, ise lugesin sama välja

2012. aastal on sotsiaalmaksu minimaalse kohustuse aluseks olev kuumäär 278,02 eurot, st sotsiaalmaksu minimaalne kohustus on tööandja jaoks 91,75 eurot kuus ja FIE jaoks 275,24 eurot kvartalis (1100,96 eurot aastas).


Foorumi isa

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Külaline .Siim.

FIE on riskante sul teha, sest mängu läheb sinu isiklik vara kui peaks midagi kehvast minema, parem tee OÜ, seal pole omaniku varaga vasutamine nagu FIE.

Muudetud liikme .Siim.'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

FIE's oled sina tankis OÜ's mitte.

 

OÜ riigilõiv on ka tohutult palju suurem kui on FIE oma, ning OÜ eest peab siiski 1 inimene tanki minema.

AS plekib kõige rohkem aga kedagi lähe tanki.

 

OÜ pole seda väärt.

 

 

Pigem kui sa tahad millegina registreerida siis registreeri MTÜ'na.

Ei saa sult midagi välja kottida, ütled et kogu tulu läheb arvetele jne. jne.


Love me like you do, lo-lo-love me like you do

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
Külaline .Siim.
FIE's oled sina tankis OÜ's mitte.

 

OÜ riigilõiv on ka tohutult palju suurem kui on FIE oma, ning OÜ eest peab siiski 1 inimene tanki minema.

AS plekib kõige rohkem aga kedagi lähe tanki.

 

OÜ pole seda väärt.

 

 

Pigem kui sa tahad millegina registreerida siis registreeri MTÜ'na.

Ei saa sult midagi välja kottida, ütled et kogu tulu läheb arvetele jne. jne.

aga MTÜ vajab vähemalt 2 osaniku, et see üldse luua ja üks peab olema vähemalt 18+, ja maksute poole pealt on jah OÜ kõrgemad need

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

kui Su tulu napilt 100€ piirssse jääb siis ple sul mõtet ennast üldse äriregistrisse kirjutada. Fie maksud peaks olema,

pensionikindlustus2%(sõltub su pensioni sambast)

tulumaks21%

Sotsiaalmaks 1,33x33%

Nagu mõned siis seletasid ,et OÜ-ga oled ise nö Tank. Päris nii see ikka ei ole. Oled ainult tank juhul kui asutad OÜ sissemaksu tegematta(2500€ vist oli).-Minu teada käbi see asi nii.

Muudetud liikme borkao'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Mainin ära ka et olen alaealine

 

//Jääb see ettevõtmine vist ära, algul arvasin lihtsalt et peab maksma riigilõivu ja vsjo, aga vot ei olegi nii :( Tunduski liiga hea diil :D

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Author of the topic Postitas (muudetud)
Kui sa lihtsalt ennast registreerid siis on jah ainult see riigilõiv.

Kui oled registrisse kantud pead hakkama plekkima jah, FIEl on jube kõrged maksud.

Mis diil oli siis?

Tahtsin oma väikse ettevõtte ametlikuks lükata, oleks tekitanud rohkem usaldust klientides :)

Muudetud liikme Karl Erik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

mainiti, et registreeri MTÜna. Kahjuks mtü ei tohi teenida omale mingit kasumit. MTÜ - Mittetulundusühing.

 

OÜ l kaotad võlgnevuse puhul ainult firma vara, fiel tõesti enda vanemate vara - Süü tuleb vanemate kaela, kuna sa oled alla 18..

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Author of the topic Postitas

Siiani veel vaatan seda asja...

 

Otsustasin osta endale valmisfirma (hinnad kuskil 270€, sissemaksu ei ole vaja teha, erinevalt uue OÜ loomisest), aga kas sellel on ka see sotsiaalmaks ?

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Siiani veel vaatan seda asja...

 

Otsustasin osta endale valmisfirma (hinnad kuskil 270€, sissemaksu ei ole vaja teha, erinevalt uue OÜ loomisest), aga kas sellel on ka see sotsiaalmaks ?

 

Räägi, sa oled alaealine, rahasi sul ei jookse nii üüratult palju, et peaks olema registreeritud FIE, miks sul seda üldse vaja on? Ise ei soovitaks veel sellise asjaga tegeleda.


 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Author of the topic Postitas (muudetud)
Räägi, sa oled alaealine, rahasi sul ei jookse nii üüratult palju, et peaks olema registreeritud FIE, miks sul seda üldse vaja on? Ise ei soovitaks veel sellise asjaga tegeleda.

Mõtlen et kui ma olen äriregistrisse sisse kantud, siis see tõstaks oluliselt klientide usaldust minusse. Kas sa ostaks pigem eraisikult või registreeritud ettevõttelt omale serveri/veebimajutuse/domeeni ? Ise valiksin ettevõtte (just turvalisustunde pärast), ning usun, et selle valiksid nii mõnedki peale minu veel :)

 

Aga siiski, kas sotsiaalmaks kaasneb sellega ?

Muudetud liikme Karl Erik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Mõtlen et kui ma olen äriregistrisse sisse kantud, siis see tõstaks oluliselt klientide usaldust minusse. Kas sa ostaks pigem eraisikult või registreeritud ettevõttelt omale serveri ? Ise valiksin ettevõtte, ning usun, et selle valiksid nii mõnedki peale minu veel :)

 

Ausal öeldes, kui ma teaksin, et äriregistrisse kantud FIE omanik on alaealine ja mitte registreeritud täisealine, siis ma ikkagi usaldaks seda täisealist rohkem, aga jah, see on ainult minu arvamus, oleneb ka mis teenusega tegu on. Alaealisena tavaliselt ei osata nende rahadega nii hästi ringi käia, kuid on ka erandeid. Kui midagi untsu peaks minema, vanemad või siis sina kannatate.


 

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Author of the topic Postitas (muudetud)
Ausal öeldes, kui ma teaksin, et äriregistrisse kantud FIE omanik on alaealine ja mitte registreeritud täisealine, siis ma ikkagi usaldaks seda täisealist rohkem, aga jah, see on ainult minu arvamus, oleneb ka mis teenusega tegu on. Alaealisena tavaliselt ei osata nende rahadega nii hästi ringi käia, kuid on ka erandeid. Kui midagi untsu peaks minema, vanemad või siis sina kannatate.

 

Alaealisena ei saagi luua oma firmat, loomulikult see käiks mõne minu poolt usaldatud isiku läbi, näiteks pereliikme. Samuti nagu ma kuskilt välja lugesin siis OÜ puhul ei kannata keegi oma varaga, ning kui olen ostnud valmisfirma, siis pole mul ju midagi kaotada ?

 

Parandage kui eksin

Muudetud liikme Karl Erik'i poolt

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
SUPERVIP
Author of the topic Postitas
Soovitan, sul oodata natukene sellega. Tuttavad räägivad, et Eestis pole mõtet FIE olla, kahjuks ei tea täpsemalt mida nad selle all mõtlesid.

FIE mõtte matsin juba maha, nüüd vaatan valmisfirma ostmise poole

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP
Parandage mind, kui eksin, aga kas õpilasfirma pole mõeldav?

 

Sellise "äriideega" ei tehta arvatavasti õpilasfirmaks.


29wqo2f.png veebo_logo.png

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0

Kui sa teenid 100e kuus, mata kõik mõtted maha luua hetkel veel midagi.

Firmat luuakse üldjuhul just selleks, et saaksid arve kirjutada(FIE ka). Mitte seepärast, et inimesed usaldavad rohkem.

Arve puhul on suurem võimalus teha koostööd teiste firmadega, kes käibemaksu saavad tuludeklaratsioonis tagasi nõuda. Eraisikul on tsekist kama kaks.

 

Ma luban, usaldust firma ei too juurde ...

Sa võid ju öelda inimestele, et sul on firma, ega nemad seda ei tea, kas on või mitte. Olgem ausad, kes ikka küsib ...

Eriti kui mängus on veel eelpool mainitud summad.


Oldschooler

"I never saw a wild thing feel sorry for itself..." D.H Lawrence

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites
  • 0
VIP

Kui sind väga huvitab Fie siis leiad sa järgnevatelt lehtedelt ifnot ja abi:

http://www.emta.ee/index.php?id=1361

http://www.just.ee/fie

http://www.looveesti.ee/alusta-ettevotlusega/ettevotlusvormid/fueuesilisest-isikust-ettevotja-fie.html

http://www.rmp.ee/ettevotlus/fie/

 

Materjali on küll palju, kuid arvan, et kui sa tõepoolest soovid Fie olla siis peaksid ikkagi nendega tutvuma.


Ainuke ja õige MSN: ollu091@hotmail.com

 

133x40.png

 

n363988578098_3795.jpg

Jaga seda postitust


Postituse link
Share on other sites

Kommentaari lisamiseks loo konto või logi sisse

Kommenteerimiseks peate olema liige

Loo konto

Liituge meie kommuuni uue kontoga. See on lihtne!

Loo uus konto

Logi sisse

On juba konto? Logi sisse siit.

Logi sisse nüüd

×
×
  • Loo uus...

Oluline informatsioon

Selle veebisaidi paremaks muutmiseks oleme teie seadmesse paigutanud küpsised . Võite kohandada oma küpsiste seadeid , vastasel juhul eeldame, et te olete küpsiste kasutamisega nõus kui jätkate veebisaidil sirvimist.. Palun lugege läbi Kasutustingimused ja Privaatsuspoliitika.